PDA

View Full Version : Метан



RaggaJungle
15-01-2008, 18:24
здрасти колеги
Първо да ви пожелая честита и успешна 2008-ма година :)
Сега на въпроса винаги съм бил МНОГО ПРОТИВ МЕТАН И ГАЗ ама разхода на боксера ме товари ве4е СТРАШНО СТРАШНО много дори като се замисля грам не мога да си го позволявам, но така или иначе не искам да се разделям с алфичката и за това искам да ви питам колко литра са най малките бутилки метан и колко тежат. Мисълта ми е че искам да сложа наи малко литровата и най малко тежката метанова бутилка
Ще съм ви благодарен ако ми кажете тези цифри та да си направя сметката, също така 4ух че на метан боксерите си вървяли много добре, вярно ли е?

мерси предварително :wink:

LeoVin4i
15-01-2008, 20:09
На един приятел боксера(1.3) се скъсваше да върви на газ, ма харчеше 20/100 :shock:

J_I_V_K_O
15-01-2008, 20:31
На един приятел боксера(1.3) се скъсваше да върви на газ, ма харчеше 20/100 :shock: ми то по-добре на бензин :roll:

trouble
15-01-2008, 21:27
здрасти колеги
Първо да ви пожелая честита и успешна 2008-ма година :)
Сега на въпроса винаги съм бил МНОГО ПРОТИВ МЕТАН И ГАЗ ама разхода на боксера ме товари ве4е СТРАШНО СТРАШНО много дори като се замисля грам не мога да си го позволявам, но така или иначе не искам да се разделям с алфичката и за това искам да ви питам колко литра са най малките бутилки метан и колко тежат. Мисълта ми е че искам да сложа наи малко литровата и най малко тежката метанова бутилка
Ще съм ви благодарен ако ми кажете тези цифри та да си направя сметката, също така 4ух че на метан боксерите си вървяли много добре, вярно ли е?

мерси предварително :wink:

Ако си с най-малката бутилка каква ти е файдата....Всеки ден ли ще ходиш да зареждаш.....ами на дълъг път ако тръгнеш....Ако ще слагаш метан..слагай пълен метанов инжекцион и не мисли колко ще тежи на Алфата бутилката......Не ме карай да ти обяснявам как няма телефон с камера и Мп3 за 39 лева :lol: .....

batececo
15-01-2008, 22:16
здрасти колеги
...разхода на боксера ме товари ве4е СТРАШНО СТРАШНО много дори като се замисля грам не мога да си го...
Извинявай, че се намесвам в темата, но може ли да споделиш колко ти харчи градско и извънградско, например при 100-110 км/ч горе-долу колко похапва?

mim
16-01-2008, 10:44
под 50 литра бутилка е леко безсмислено по мое мнение
все пак трябва да стигаш от Бургас до Варна например

mimsi78
19-01-2008, 19:03
едно мнение и от мен
нашата е на метан от 5 месеца и се държи перфекто ,но сега пък имам проблем с колектора и незнам дали има връзка

wrc
19-01-2008, 19:47
Значи не е чак толко перфектно мислим :roll:

vanboxer
07-02-2008, 12:09
Моята я взех с метана от Италия.Пълен метанов инжекцион с две бутилки общо 95литра,за 17лева ги зареждам и изминавам минимум 300км на дълго ако карам нормално с до 110км/час.В града изминавам от 160 до 200км.Работи ми перфектно двигателя а и доста мощност си има.За година и 3 месеца от както я имам сам изминал 22000км и имам икономия от около 2000лева за гориво.Вярнобутилките са малко тежки ама не чак толкова ,до сега не сам имал никакви проблеми.
Друг е въпроса дали караш много защото това си е една серьозна инвестиция.

JORDI
07-02-2008, 16:03
едно мнение и от мен
нашата е на метан от 5 месеца и се държи перфекто ,но сега пък имам проблем с колектора и незнам дали има връзка
Е какъв е тоя проблем? :roll: На каква кола? :roll: С какви колектори? :roll: Ако проблема е че са събрали пепел, позабърши ги с мека памучна кърпичка- леко навлажнена :!: 8) Сорри...малко по-ясно за проблема! :D

cvetelin
07-02-2008, 16:43
здрасти колеги
Първо да ви пожелая честита и успешна 2008-ма година :)
Сега на въпроса винаги съм бил МНОГО ПРОТИВ МЕТАН И ГАЗ ама разхода на боксера ме товари ве4е СТРАШНО СТРАШНО много дори като се замисля грам не мога да си го позволявам, но така или иначе не искам да се разделям с алфичката и за това искам да ви питам колко литра са най малките бутилки метан и колко тежат. Мисълта ми е че искам да сложа наи малко литровата и най малко тежката метанова бутилка
Ще съм ви благодарен ако ми кажете тези цифри та да си направя сметката, също така 4ух че на метан боксерите си вървяли много добре, вярно ли е?

мерси предварително :wink:

ти нъл бегачка щеше да правиш от боксьора ... па ся искаш да го газифицираш :lol: :lol:

Mitko
08-02-2008, 11:59
Аз карам на метан 90 кг са ми две големи ботилки и половината багажник и повече го няма ! че е икономично да - с 16-17 лв догоре ги зареждам и изминавам в града 250-260 км , с 33 лв отидох до морето и се върнах от плд съм ! но който ти е казал че вървъ боксера на метан мн та лъжат се едно караш даео :oops: изван градско сам дигал макс 160 с много много много зор поне 12-15 км по пътя за стара загора ги дигах тия 160 :roll: . тебе ако те хранат само с хляб дали ще бягаш повече от тоя дето го хранат с мръвки ?
такаче колега танто за тунто !

vanboxer
08-02-2008, 22:58
Не е вярно че не върви на метан,аз моята два пъти сьм я пробвал на магистралата преди Варна,на бензин вдигна 190км и изключи а на метан 205км и ме достраша.Аз съм с пълен метанов инжекцион и мога да кажа че много добре си върви колата,само кадето малко по бавно набира.Иначе по Варненските светофари доста 316 и Голфчета са ми дишали пушилката на метан :D
А в сервизите кадето съм ходил навсякаде са ми казвали че двигателят ми работи много добре на метан за боксер.Но моята уредба е слагана в Италия,не знам може и това да има значение,защото са ми казвали че в България не разбирали много на метановите инжекциони за боксерите. :?:

Mitko
09-02-2008, 13:37
Не е вярно че не върви на метан,аз моята два пъти сьм я пробвал на магистралата преди Варна,на бензин вдигна 190км и изключи а на метан 205км и ме достраша.Аз съм с пълен метанов инжекцион и мога да кажа че много добре си върви колата,само кадето малко по бавно набира.Иначе по Варненските светофари доста 316 и Голфчета са ми дишали пушилката на метан :D
А в сервизите кадето съм ходил навсякаде са ми казвали че двигателят ми работи много добре на метан за боксер.Но моята уредба е слагана в Италия,не знам може и това да има значение,защото са ми казвали че в България не разбирали много на метановите инжекциони за боксерите. :?:
има разлика с инжекциона един познат кара инжекцион и той е доволен и на него му върви повече от колкото на бензин същатата работа като при газовия инжекцион :)
относно мотора и при мен работи по добре на метан и аз съм с боксер ..
и моята е внесена с метановата уредба от италия
! явно разликата между между тези 2-е уредби е от земята до небето :butt:

ufo77
01-04-2008, 10:11
А в Пловдив дали може да се сложи някъде метанов инжекцион ? Помогнете?

galinves71
01-04-2008, 22:07
А в Пловдив дали може да се сложи някъде метанов инжекцион ? Помогнете?колега поне още 5г няма да има безупречни майстори на това устройство,а като слушам май с тези 2 увеличения на цената мукоито го чакат със сигурност в БГ няма да има бъдеще

trouble
02-04-2008, 00:38
А в Пловдив дали може да се сложи някъде метанов инжекцион ? Помогнете?колега поне още 5г няма да има безупречни майстори на това устройство,а като слушам май с тези 2 увеличения на цената мукоито го чакат със сигурност в БГ няма да има бъдеще

И 2 пъти да му се увеличи цената пак си е най евтиното гориво...Това за вечните проблеми на метан са митове, породени от неверници

RaggaJungle
02-04-2008, 13:58
здрасти колеги
...разхода на боксера ме товари ве4е СТРАШНО СТРАШНО много дори като се замисля грам не мога да си го...
Извинявай, че се намесвам в темата, но може ли да споделиш колко ти харчи градско и извънградско, например при 100-110 км/ч горе-долу колко похапва?

абе виж сега от Ямбол до София и обратно ми изгори 160 лева смятай сам колко е това :D , при средна скорост 110/ 140

infernus
07-05-2008, 23:53
Не е вярно че не върви на метан,аз моята два пъти сьм я пробвал на магистралата преди Варна,на бензин вдигна 190км и изключи а на метан 205км и ме достраша.Аз съм с пълен метанов инжекцион и мога да кажа че много добре си върви колата,само кадето малко по бавно набира.Иначе по Варненските светофари доста 316 и Голфчета са ми дишали пушилката на метан :D
А в сервизите кадето съм ходил навсякаде са ми казвали че двигателят ми работи много добре на метан за боксер.Но моята уредба е слагана в Италия,не знам може и това да има значение,защото са ми казвали че в България не разбирали много на метановите инжекциони за боксерите. :?:

Колега благодаря за изчерпателната информация можеш ли да направиш малко снимки на метановия инжекцион особено на бутилките защото съм се навил да слагам и аз метан на 1.7 Boxer.

clockmaster
28-05-2008, 14:55
А някой може ли да каже ориентировъчни цени за метанова уредба?

ufo77
29-05-2008, 06:11
То ама , че цени са станали 3400 метанова уредба в Пловдив, по добре газов инжекцион, обаче ако го вземеш на лизинг и сметнеш оскапяването - ми то по добре си купи нов автомобил за 10000 хиляди и си идеален :D баси държавата объркана..........

mim
29-05-2008, 10:21
цената на метановата уредба зависи от много неща
или от 700 до 10 000 лв :D
като не ви изнася, не си слагайте

DreamCatcher
24-06-2008, 09:25
Здравейте!
И на мен новото возило ми е на метанов инжекцион, така си го взех. Интересното е, че ми се струва, че гори малко повече отколкото трябва. Като заредя за 17 лв. минавам някакви си 160 км. градско?! Вярно двигателят ми е 2.0 кубика, ама все пак къде отиде икономичното?
Чета, че хората изминават по 300 километра със същото количество, вярно на 1.4 и на по-леки коли, но все пак?
Има ля някой, който да е на метан с по-голям двигател, че да сподели малко опит?

Stefan84
24-06-2008, 09:42
градско в София с включен климатик 8,50 - 9 лв. на 100км. :wink:

DreamCatcher
24-06-2008, 09:49
Ясно, трябва да се закара някъде да я погледнат какво става, че така не е добре!

Благодаря много за бързия отговор. Отивам да пускам молбичка за отпуск и утре да се разправям с това. :(

DreamCatcher
25-06-2008, 19:35
Като се замисля, всъщност не гори много.
Имам друг проблем. Често в движение минава на бензин, а сутрин когато е студена и натисна спирачки на някой светофар гасне на метан. Ако някой има някакви идеи, моля да каже. Днес ме изгониха от два сервиза, единият на BRC в Пловдив, понеже не можели да намерят проблема, дори когато я закачиха за диагностика. :( Казаха, че всичко е наред, а колата прехвърля сама и гасне. :(

code
25-06-2008, 20:33
Като се замисля, всъщност не гори много.
Имам друг проблем. Често в движение минава на бензин, а сутрин когато е студена и натисна спирачки на някой светофар гасне на метан. Ако някой има някакви идеи, моля да каже. Днес ме изгониха от два сервиза, единият на BRC в Пловдив, понеже не можели да намерят проблема, дори когато я закачиха за диагностика. :( Казаха, че всичко е наред, а колата прехвърля сама и гасне. :(
Всичко е наред ама ти къса нервите нали? :wink: Моята ги правеше същите номера, целия кабелаж беше объркан отделно на тоя мотор му се задават някакви специални числа -20 на нещо си просто не си случил на майстор на който му се занимава. Като сложи днес една-две уредби ще си докара 300-400лв, а с твоята ще се занимава сума ти време и колко пари може да ти вземе?? Това е проблема, успех. А за разхода добре си гори при тоя мотор на бензин градско над 30лв си е нормално :lol:

DreamCatcher
01-07-2008, 20:09
Дам, определено! От горенето съм много доволен! По принцип я дават 16 на 100 градско. Та прав си за 30 лв. на бензин. Е аз изминавам 160 градско на метан с 17 лв. А скоро Пловдив - Карлово - Пловдив - 120 км. за 7 лв. метан. Затова си мисля, че истинските икономии ще дойдат от дългото каране. :wink:
Само ме питеснява, това чудо с гасненето, но пък сега ме светнаха, че това уж било нормално, докато е студена и трябвало да я подгрявам?!! Ама сега е лято, ами зимата?
Истината е, че като стигне 80-90 градуса и проблемите изчезват, даже прехвърлянето на бензин! Изобщо не знам кое е е нормално и кое не. Все пак досега карах карбуратор с четири свещи, на светлинни години от този мотор с хилядите му претенции. :D
И все пак нещо ме човърка. Кой знае кога е сложена тази уж стара уредба, а италианците едва ли са си играли да я поддържат. Има ли някакви консумативи по това чудо, които трябва да се сменят. Примерно филтри някакви, мембрани, нещо от този сорт - неща, които биха могли да са причина за странното поведение?

galinves71
06-10-2008, 17:46
на последък не се говори нищо за метанизиране на колите,има ли връзка с новинарските клюки за голямото увеличение на горивото?

VFTI
06-10-2008, 17:54
Голямото увеличение е ФАКТ! Всяка метан станция вече държи цена от 1,55-1,60лв. За момента в София на 3 метанстанции видях цена от 1.57лв. Предишната цена на метана беше 1.35лв. :shocking: Вече абсолютно не си заслужава карането на метан...

П.П Днес получих чисто нова газова уредба ловато за 450лв. МОнтирана върху лада 2104 карбураторче 1300... Ладичката е на един приятел, но двамата я караме та днес и врътнах някой километър и АГУ е готина работа :D:)

mim
06-10-2008, 18:18
ако стане по-евтино да карам на бензин, ще си карам на бензин
иначе файда да хвърля уредба за 3000 не виждам за момента, която почти се е изплатила

ако сега се слага уредбата ще е голям замисъл, защото пропанът отдавна не е мърдал и не се знае кога ще му избие капакът и на него

galinves71
06-10-2008, 19:50
ако стане по-евтино да карам на бензин, ще си карам на бензин
иначе файда да хвърля уредба за 3000 не виждам за момента, която почти се е изплатила

ако сега се слага уредбата ще е голям замисъл, защото пропанът отдавна не е мърдал и не се знае кога ще му избие капакът и на негощо бе и пропанчето мърда ама да не забравяме че се прави от буклук и не вярвам да скочи много макар че от лятото скочи с 15ст/л