PDA

View Full Version : Монтаж на плеър?



b_angelov
15-01-2008, 19:00
Здравейте, собственик съм на GTV от 5 дена. Като го закупих нямаше касетофон, а само една грозна ниша, в която има стандартните кабели на "Евро букси" и антена.
Проблема е, че кабелите са къси и няма как да ги включа в плеъра и след това да го вкарам в нишата. Явно ще е по-сложно и ще трябва да бръкна отзад, хем да завинтя гайката за шпилката на задния панел на плеърчето, че да затрудня допълнително джамбазите.
Та въпроса ми е - как се свалят страничните кори на барчето (или самото барче) за да мога да бръкна отзад. Като правих огледче на бързо ми се стори че ще е голямо борене, но все пак ми се иска да чуя компетентни мнения, а не да налучквам и да правя глупости с колата си

Благодаря ви!

leshoiad
15-01-2008, 20:11
Много лесно, на 2 видии се държат. Сваляш ги и отзад ти блесва всичко. Изключително просто се монтира CD и става добре. Самата конзола не пипай, няма смисъл. Отпред ше си действаш стандартно. Свали първо лявата или дясната кора, оправи си кабеляците, нагласи ги. Даже можеш първо да си сложиш плеъра да си го хванеш здраво и след това да затвориш кората. Абе като почнеш да работиш ше се ориентираш. Айде късмет!

glavnia
15-01-2008, 20:43
Има тема във форума, коледга за централната конзола на таблото.

proper
15-01-2008, 22:51
Здравейте, собственик съм на GTV от 5 дена. Като го закупих нямаше касетофон, а само една грозна ниша, в която има стандартните кабели на "Евро букси" и антена.
Проблема е, че кабелите са къси и няма как да ги включа в плеъра и след това да го вкарам в нишата. Явно ще е по-сложно и ще трябва да бръкна отзад, хем да завинтя гайката за шпилката на задния панел на плеърчето, че да затрудня допълнително джамбазите.
Та въпроса ми е - как се свалят страничните кори на барчето (или самото барче) за да мога да бръкна отзад. Като правих огледче на бързо ми се стори че ще е голямо борене, но все пак ми се иска да чуя компетентни мнения, а не да налучквам и да правя глупости с колата си

Благодаря ви!

Лешояд-а добре го е казал!
От мене само ЧЕСТИТО и много безаварийни километри!!!

b_angelov
16-01-2008, 07:32
Благодаря за инфото Лешояд. А само да попитам още нещо - нужен ли е ИСО преходник за да пасне стандартен плеър? Като го мерих на око мисля, че не. Но видях други Алфи, 145 мисля, за които бе нужен такъв преходник.

leshoiad
16-01-2008, 07:58
Тва зависи изцяло от плеъра с който разполагаш. Обикновено новия плеър си се продава с необходимия набор от преходници и нещата опират до дам да свържеш директно кабелите, ако стандартно в колата няма необходимата букса съответсваща на стандарта. Друг е въпросът по какъв начин искаш да си свържеш плеъра защото има няколко варианта, а да не забравяме, че и различите плеъри предлагат вече и различни екстри освен стандартните, например кабелче за автоматична антена, кабелче за телефон и т.н. или пък искаш ли да ти се изкл. плеъра като изкл. от контакт или пък не искаш и такива неща. Затова аз те съветвам ако ти не си запознат или пък н си сигурен в знанията си по слабите токове да отидеш на сервиз и да го свържат там, особено ако плеъра ти е нов задължително е да отдеш в сервиз. Май се поотпуснах, айде късмет!