PDA

View Full Version : Клуб "Картер" - само за ТвинСпаркове :)



Pages : [1] 2

valjo
26-07-2005, 23:59
Здравейте колеги,
разбирам че нашия клуб, на ТС 145ците, обладающи спукан/строшен картер, се е увеличил наскоро

до момента бяхме:
1. Бобо
2. Аз
3. Гиги

разбирам че и други са свършили това народополезно дело, все пак това си е повод най после да сменим маслото ;)

да си казват кои са;)

ShoxXx
27-07-2005, 01:22
Нещо не ти е пълна информацията...
Днес ми беше за втори път. Миналата година на връщане от морето ми беше за сефте!!! 8)

Grigor
27-07-2005, 08:24
Споко де.
И ние днес "сефтосахме" на Криси новата кола.... добре че го усетихме веднага и дефакто колата измина 15м. само......

valjo
27-07-2005, 09:44
обобщение
1. Бобо
2. Аз
3. Гиги
4. Шоко - 2 пъти - хвала на таквиз рацери :ritter:
5. Криси + Григор - семейно шоу :)

Още някой да иска да знае защо да си махне планката под картера ? :devil:

BatVas
27-07-2005, 09:53
Ами те и Шокс и Гиги бяха без планка пък.....
Аз вчера катах пред Шокс, ама ми опря малко само кората - иначе още не съм махал планката - дано не се присъединявам скоро към клуб картери-доста е неприятно
Вчера като видях на Шокс колицата и направо ми се късаше сърцето-като картерче- чувствах се дори малко виновен защото като съм карал пред него може да съм му попречил да види тази бабуна навреме - макат че и аз и той сме минавали от там по сто пъти и я знаем ,...... ама пак се нахендрихме на нея :cry: :frown: :frown:

valjo
27-07-2005, 10:11
требе да се гледа позитивно...

викайте си, добре че е в София...
а не като мен, в Мичурин :ghost:

ShoxXx
27-07-2005, 10:42
Важното е наистина, че най-накрая ще се сменя масото. Време му беше - 9000км.

gigi
27-07-2005, 10:59
Аз затуй съм си взел повечко поксипол :tooth: :tooth: :tooth:
То май като гледам май не остана Т.С без интервенций по картера :boxed: :boxed:
Трябва да си направим списък на местата където не става за наще коли и да ги отбележим на карта :drive: :biker:

valjo
27-07-2005, 11:13
Аз затуй съм си взел повечко поксипол :tooth: :tooth: :tooth:
То май като гледам май не остана Т.С без интервенций по картера :boxed: :boxed:
Трябва да си направим списък на местата където не става за наще коли и да ги отбележим на карта :drive: :biker:

ахам и аз с тая идея пуснах темата, да се има предвид особеностите на автомобила, и това че не става за всякакви пътища ;)

pumukle
27-07-2005, 12:02
И аз видях следите от масло на ритуалната зала.....съболезнования...
Ама ви се чудя, защо, като са ви толкова ниски 145-ците не си сложите скари отдолу....150 лв струва ако не се лъжа

hf hpe
27-07-2005, 12:37
а от другите фиат-чета приемате ли в клуба
DEDRA 1.8 116 VVT :)

gigi
28-07-2005, 00:53
а от другите фиат-чета приемате ли в клуба
DEDRA 1.8 116 VVT :)
ами ако става и аз се присъединявам с един сплескан на дедра 2.0 16в :spam_laser:

Grigor
28-07-2005, 09:01
QV-тата са си ниски, ама ако се замисля ... проблема не е в ниските коли, а в офф роуд пътищата в България.

Не знам, ама за да ти е що годе комфортно трябва да се карат малки джипове......


Иначе има идеи за карбонови кори. Материала май е достатъчно здрав, а и има кой да ги прави - т.е. сега се проверява дали могат да се правят и дали ще са по-добра идея от корите правени от гофрирана лмарина.

ilian75
31-07-2005, 20:56
има кои да ти направи ако имаш желание но температурата във предният кош се покачва със 10 15 градуса и не е хубаво за моторчето по добрият вариант е да махнеш планката и да се завърти пробката на картера от зад за да не виси като котва метода е изпитан резултатите впечатляващи

valjo
31-07-2005, 21:19
..има кои да ти направи, ако имаш желание, но температурата в предния кош се покачва с 10 15 градуса и не е хубаво за моторчето ...

хм, човека е прав, ако сложим кори, квито и да са, затваряме коша
което явно не е смятано от инженерите, проектирали автомобила :!:

май на пламен варианта, с тая скара под коша си е най-добър
хем циркулацията на въздуха се запазва, хем .... удара го отнася тя

дайте да си направим проучване, да намерим най-добра цена :calc: , и ... :Bolt:

gigi
01-08-2005, 01:15
..има кои да ти направи, ако имаш желание, но температурата в предния кош се покачва с 10 15 градуса и не е хубаво за моторчето ...

хм, човека е прав, ако сложим кори, квито и да са, затваряме коша
което явно не е смятано от инженерите, проектирали автомобила :!:

май на пламен варианта, с тая скара под коша си е най-добър
хем циркулацията на въздуха се запазва, хем .... удара го отнася тя

дайте да си направим проучване, да намерим най-добра цена :calc: , и ... :Bolt:
Да и аз съм навит че вече ми омръзна да се стискам като видя неравност. А със скарата май е най идейно

ShoxXx
08-08-2005, 05:25
Важното е, че сега съм с Dragon - картери от Япония, за Хонда предимно, ама те нали блоковете ни са еднакви с тоя EGR клапан...
Айдееее....

gigi
09-08-2005, 01:01
Важното е, че сега съм с Dragon - картери от Япония, за Хонда предимно, ама те нали блоковете ни са еднакви с тоя EGR клапан...
Айдееее....

Тия у нова да те пратят безплатно на психиятър че съвсем си изпаткал :screwy: :spiteful:
снощи явно Зара е била палава и ... тоз не е бил на него си ;)
Ше ви оправа аз вас сега кат ви прата в кошчето че мноо зехте не по темата. :dark2:

Naso
03-10-2005, 12:43
да се похваля :( и аз сам почти за клуб картер :? засега съм се разминал само одраскване (незнам има ли някаква връзка но колата почна да свири по силно)

face
03-10-2005, 13:27
Ми само и аз да се "похваля". че съм в клуб картер. Преди около два месеца го спуках на един изскочил канал. Не съобразих, че има още двама души в колата и ... айде... Ама не съм го сменял. Залепиха ми го.

BatVas
03-10-2005, 13:40
да се похваля :( и аз сам почти за клуб картер :? засега съм се разминал само одраскване (незнам има ли някаква връзка но колата почна да свири по силно)

То ако е за одраскване и аз съм одраскан-по картера леко-ама на планката ръбчето ми е направо изтрито вече-заоблено. Да чукна на дърво за сега само съм надран-ама до 2 месеца трябва да си я всигна малко (да сложа оригиналните пружини-поне за зимата-мисля да го направя със смяната на гумите със зимни) :? :?

crazy_
08-10-2005, 13:39
за клуба съм и аз , ниЩо 4е моита е гтв. миналиа декември го спуках 2 пъти, и двата пъти го лепих но след второто лепене пак го спуках и после триааШе да си тррагвам за италиа. от софиа до италиа съм карал със спукан картер и по бензиностанциите доливах масло иако:).
накраиа го смених целиа със цисто нов и махнах Шибаната планка . :lol:

Милен
13-10-2005, 21:37
Имам едно питане относно картерите(то и моя е заваряван ,ама..)защо моя е алуминиев а на една 146 гледах е от ламарина(като жигула). Кажете кой с какъв картер е.

hf hpe
13-10-2005, 22:45
Имам едно питане относно картерите(то и моя е заваряван ,ама..)защо моя е алуминиев а на една 146 гледах е от ламарина(като жигула). Кажете кой с какъв картер е.
сигурно мотора е бил боксер или ТД

Bobo
13-10-2005, 23:37
сигурно мотора е бил боксер или ТД

Определено :wink:

ShoxXx
13-10-2005, 23:44
:firstprize: Има ли награда за Клуб картер??? Вече от днес водя убедително с три точки! :firstprize:

Милен
15-10-2005, 07:23
[quote="Милен":2clw4hc3]Имам едно питане относно картерите(то и моя е заваряван ,ама..)защо моя е алуминиев а на една 146 гледах е от ламарина(като жигула). Кажете кой с какъв картер е.
сигурно мотора е бил боксер или ТД[/quote:2clw4hc3]
Мотора и е 1.4 16 v също като моя.Няма друга разлика, кой е оригиналния картер , дали и аз да не си намеря ламаринен?Дайте мнение.

Bobo
15-10-2005, 11:39
Мотора и е 1.4 16 v също като моя.Няма друга разлика, кой е оригиналния картер , дали и аз да не си намеря ламаринен?Дайте мнение.

Успех ти желая в търсенето ма такъв модел няма с ламаринен картер :wink:

MUtrata
17-10-2005, 09:36
Мотора и е 1.4 16 v също като моя.Няма друга разлика, кой е оригиналния картер , дали и аз да не си намеря ламаринен?Дайте мнение.

Успех ти желая в търсенето ма такъв модел няма с ламаринен картер :wink:

И аз чупих моя ! леко го откартих !
145 1.4ТS 16V

Милен
17-10-2005, 23:02
Мотора и е 1.4 16 v също като моя.Няма друга разлика, кой е оригиналния картер , дали и аз да не си намеря ламаринен?Дайте мнение.

Успех ти желая в търсенето ма такъв модел няма с ламаринен картер :wink:

Bobo , с очите си съм го виждал , 146 1.4 16V Twin Spark 98 година, повярвай има го. С поздрав.

Bobo
17-10-2005, 23:09
Всичко е възможно на тоя свят :wink:

А ето на какво прилича картера на Шокс след заварките:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/Other/Image024_s.jpg

Сериала е "ОКТОПОД" Втора част :rotfl:

Dodo 155
18-10-2005, 17:09
Баси картера :shock: :shock:
Ако някой се захване да прави ламаринени, ще стране милиардер :wink:
А това е щета с планката или без нея :?: :roll:

ShoxXx
19-10-2005, 00:20
Планката си беше там, но при удара се е откъснала...
Според мен добре че е била планката, защото от нея при удара е отскочило нагоре, а ако я нямаше щеше да омаже и скоростите и картера... Всичко е вече тип топ... Чудно стана! :P

Bobo
19-10-2005, 00:45
Планката си беше там, но при удара се е откъснала...
Според мен добре че е била планката, защото от нея при удара е отскочило нагоре, а ако я нямаше щеше да омаже и скоростите и картера... Всичко е вече тип топ... Чудно стана! :P

Абе ти :screwy: ако я нямаше планката сега нямаше да пишеш тук ма нали си много умен та затва е така :hehe:

Милен
19-10-2005, 22:42
Каква е тази планка и къде се намира , че аз май нямам такава?

gigi
20-10-2005, 01:33
Планката е над двуцевката там където минава между картера и скоростната кутия общо взето е вързана за 4 шпилки на самият картер уж да пази двуцевката :screwy:

tayfun
20-10-2005, 07:49
с 3 точки съм и аз някой да има представа къде може да се поръчат метални картери

Bobo
20-10-2005, 12:16
с 3 точки съм и аз някой да има представа къде може да се поръчат метални картери

Незнам откъде но с металния картер има риск да го удариш и като не се спука а счупи сондата на маслената помпа да си прецакаш двигателя без да разбереш :wink:

Това имам пртедвид и последствията:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/08.05.2005/P5080466.JPG

tenekiaman
28-10-2005, 22:31
хора аз като съм с GTV TS ще ми се преебе ли и на мене картера,много ли е ниско ?

valjo
28-10-2005, 22:47
те не се преебават бе пич, само се трошат :))))))))

може да си махнеш планката , за няква предохранителна мярка...

но докато не го поне пукнеш, ненам къв алфист си :)) хихи

MUtrata
03-11-2005, 18:06
И на ЗИЛ се чупи.....ако знаеш как да го удариш :jumping:

Айде за втори път го потроших!
тоя път заварки!

skino
06-12-2005, 11:45
дайте да изкараме темата в техническия раздел и да обясняваме на хората как се оправя картера.
на мен например застрахователите ще ми платят: труд масло и картер по фактура.
отделно ще си заваря картера и ще карам със стария.
има вариант да вземеш фактура за картера като си платиш ДДС-то и другото ти е аванта, до следващото чупене
една заварка е 50-100лв в зависимост от заварката и се прави при драго или някой друг
така че ако имате каско си чупете картера на 10000км-много е изгодно
на застрахователите разправяш че по време на движение ....

WhitePower
06-12-2005, 12:59
опаа и аз сам в клуба - бях в варна и Guntera ми го оправи

valjo
09-12-2005, 13:44
айде и аз пак ....

спукан, но беше останала с 2л масло ... дорине знам къде съм го ударил :(

мам...@)#$(У


п.с. мерси на БатВас че ми звънна да ми каже, че там където ми е стояла колата има локва масло ....

BatVas
26-09-2006, 14:35
:cry: :cry: :cry: :( :(

Та да посъживим темата - като си представя че 6 месеца се овардих с ония ниските пружини - сега с оригиналните счепих картера :(

Случката стана в Свищов - една калдаръмена улица до къщата на Алеко Константинов - изкачвам байрче - виждам че има шахта, но тя е на нивото на калдаръма и я обичкрачвам - да ама калдаръма хлътнал до шахтата(той и един шаререн с различни павета не мож го прецени от далеч- та обикрачил съм шахтата - нищо не се усеща - защото не е удар в картера - а леко закачане на пробката - тя се отмества леко встрани - колкотода стане дупка с размер на 5 стотинки - след малко лампата светва и докато се чудя какво е и пълзя - чувам повдигачите(май те бяха отгоре) - спирам - поглеждам назад и след мен маслена следа и отдоло тече. От там вече ме дръпнаха до сервиза. Свалихме картера - на другия ден аргончик го завари (наложи се да наслой повече мястото където БЕШЕ пробката - после на стригар да постави нова пробка - сложихме - сглабяме колата ( по време на тия операции звънях на хората с опит в картеротрошенето и правенето) та след като я сголбихме и налях маслото - паля и чувам тракане- сърцето ми се свива - след малко утихва (качила масло горе) поослушах се и тръгнах към София. За сега е добре - добре се държа по пътя - според вас може ли да е станало нещо по серьозно - вътре (лагерите уж добре)поне това уж видяхме. Ако има проблем кога може да се разбере - вече минах 350 км - 300 извънградско и 50 градско.
П.П, Сега сложих някакво масло Q8 Advanset High sintetic (formula) 10W40 (такова имаше в сервиза)- смених и филтъра с някакъв произведен в USA - ама марка не помня (не е Филтрон или шампион - някакъв бял беше) - та с това масло да покарам ли 2-3 хил км до зимата. Маслото струваше 4 литра - 39 лева и още една тубичка 1 литър 10.50 - ама аз щото не знам нищо за това Q8 :?
Та това е 8)

П.П.П Ей тия болченца на картера до скоростната кутия ми разказаха играта - направихме един изтънен метчик - от четвъртит го направихме кръгъл и тънък (главичката оставихме същата де) Добре че се обадих на Румен в Клубния сервиз да каже че трябва да е тънък.

Абе аз тротоарно островче прелетях - картера здрав - сега на първа с 10км/ч закачих пробката и му разказах играта -Баси мамата - ще взема да помисля за някаква гофрирана - надупкана ламарина за там :roll: :D :D :D :D

zlatyd
03-10-2006, 16:57
и аз се включвам в клуба
155 16twin spark 150

картера ми прилича на паяжина след удара и цялото масло -
долу по пода :evil:

odisey
03-05-2007, 16:55
Счупен картер на Пежо партнер :) welcome to the club ...

и сега на Алфата има нужда от нова пробка, старата е залепена :!: ако някой знае кой може да оправи и колко струва ... не мога си сменя маслото :(

Mury
03-05-2007, 18:07
ако някой знае кой може да оправи и колко струва ... не мога си сменя маслото

http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=10814 :wink:

ne0
15-06-2007, 14:07
айде и аз в Клуба......... така е трябва да съм пълноправен член....

поне беше геройски......

ТОВА Е ПЪРВИЯ !

JORDI
15-06-2007, 14:30
Моя е стоманен и вероятно и здрав защото забелязах, че е удрян два пъти но няма проблем! :D

BatVas
15-06-2007, 15:41
пробката ми тече, малко...
некви идеи без да се точи малото че го смених преди седмица да го еб.....

Източи го - после го прецеди и пак го наливай като оправиш картера(пробката)


Моя е стоманен и вероятно и здрав защото забелязах, че е удрян два пъти но няма проблем! :D

На 145/6 -стоманен картер :shock:

Mury
15-06-2007, 15:47
На 145/6 -стоманен картер :shock:

И аз се опулих баце :shock: :shock:

ne0
15-06-2007, 15:48
Мерси Васе...
ша претакаме зелето...

bouncer
15-06-2007, 15:50
айде и аз в клуба! при мен беше много странно щото удар нямаше пък картера сцепен...след дълго умуване установихме че предишния собственик (да го хване двугодишен запек последвам от 5 годишно разстройство дано!!!!) като е сменял картера ( щото дебила я е карал на умирачка) е сложил 1 (един) по дулуг болт и се е получило някакво напрежение и усукване от което след време картера се е сцепил без да е удрян. сега е ок :)

JORDI
16-06-2007, 11:41
На 145/6 -стоманен картер :shock:

И аз се опулих баце :shock: :shock:
Мисля,че се изразих правилно и в подписа ми пише каква е колата или някой си мисли,че ламаринения картер не е стоманен :?:
И ако някой спори нека се хванем на бас :D

Mury
24-06-2007, 16:54
Ха честито и аз съм в клубо :evil: :evil: на път за Слънчев бряг и аз не разбрах как е станало :oops: Спрях пред хотела и на сутринта ставам мърдам малко колата и ко да видя локвичка :evil: :evil: клякам и кап,кап,кап-побеснях :evil: :evil: Добре че Нео и Неокил ме спасиха евала им праим-Неокил ми купи 2 л. масло да доливам за да се прибера :wink: :wink:

virusalfa
24-06-2007, 21:24
Ха честито и аз съм в клубо :evil: :evil: на път за Слънчев бряг и аз не разбрах как е станало :oops: Спрях пред хотела и на сутринта ставам мърдам малко колата и ко да видя локвичка :evil: :evil: клякам и кап,кап,кап-побеснях :evil: :evil: Добре че Нео и Неокил ме спасиха евала им праим-Неокил ми купи 2 л. масло да доливам за да се прибера :wink: :wink:Бил си пиян,затова не знаеш какво е станало :idea: -Пълно е с пияници у форумо

akula
25-06-2007, 12:26
Ха честито и аз съм в клубо :evil: :evil: на път за Слънчев бряг и аз не разбрах как е станало :oops: Спрях пред хотела и на сутринта ставам мърдам малко колата и ко да видя локвичка :evil: :evil: клякам и кап,кап,кап-побеснях :evil: :evil: Добре че Нео и Неокил ме спасиха евала им праим-Неокил ми купи 2 л. масло да доливам за да се прибера :wink: :wink:

аз да се оплача, от същата магария..... ама поне знам къде я наденаха та сега капе от пробката, само че са ми отнесли и плочката която предпазва двуцевката на гърнето :cry:
Та да попитам това с пробката при Бобо ли да ходя, сам нема ли да мога да я затегна нещо, знам ли и аз, а и такава плочка от къде да намеря..

П.П. След известно четене установих че тази плочка всъщност е планката, обаче чета че май повече пречи, истина ли е това ..... :gruebel:

chico
25-06-2007, 14:12
Тая планка само пречи. Обикновено ако я закачиш се кърти наред с парчета от картера, за който е завинтена, мноо неприятно.

ne0
25-06-2007, 15:33
Ха честито и аз съм в клубо :evil: :evil: на път за Слънчев бряг и аз не разбрах как е станало :oops: Спрях пред хотела и на сутринта ставам мърдам малко колата и ко да видя локвичка :evil: :evil: клякам и кап,кап,кап-побеснях :evil: :evil: Добре че Нео и Неокил ме спасиха евала им праим-Неокил ми купи 2 л. масло да доливам за да се прибера :wink: :wink:

аз да се оплача, от същата магария..... ама поне знам къде я наденаха та сега капе от пробката, само че са ми отнесли и плочката която предпазва двуцевката на гърнето :cry:
Та да попитам това с пробката при Бобо ли да ходя, сам нема ли да мога да я затегна нещо, знам ли и аз, а и такава плочка от къде да намеря..

П.П. След известно четене установих че тази плочка всъщност е планката, обаче чета че май повече пречи, истина ли е това ..... :gruebel:

купуваш си ТАПА ЗА КАРТЕР 2.50 лева и си я слагаш вместо пробка ;) и си ти ;)

JORDANGT
25-06-2007, 23:01
Какво представлява и какъв му е принципа?Надеждно ли е :?: И най важното:От къде???

ne0
26-06-2007, 17:11
От Вантотрейд. Отговора на другите ти въпроси предстои ;)

Alexanderbb
27-06-2007, 15:06
Има да, после правиш сериозен ремонт.
Можете и мене да ме пишете в клуба че гледам такива като мен си нямате. На Цар Борис в локалното върху морски наредените павета от фирма Никати. Ама понеже само се спука между ребрата съм го залепил външно с метален маджун на Бизон и засега държи

jblmusic
03-07-2007, 10:35
http://www.hituning.ru/res/ffc83b054d1d310a6344a31d97b83e3e.jpg

emilio
03-07-2007, 11:37
Аз да споделя моя опит в тази толкова драматична тема.
Моя картер го спуках миналата година. Застрахователя ми предложи да ми го оправи в негов сервиз или по експертна оценка. Избрах техния сервиз...Голяма грешка!!! Първо , че бях окло 10 дена без кола, е.. и сложната работа, а така в последствие се оказа,че ми капе масло. По малко, ама си капе от време на време.
Вчера закарах колата при един майстор, на който имам доверие и който беше забелязал,че картера ми е уплътнен от външна страна със силикон, което май не е съвсем правилно - да мацаш нещо със силикон от страната дето избива! Оказа се, че за демонтажа и съответно монтажа на картера е необходим някакъв специален инструмент, който прониква диагонално да развие някакви болтове до маховиа. При липса на този инструмент не може да се затегне добре - явно тарикатите от сервиза дето ми го слага са го нямали и са решили проблема със силикон!
Така че внимателската къде и кой ви оправя колите, колеги!

chico
03-07-2007, 17:22
@jblmusic
wtf е туй чърното? предпазна кора/ламарина?

ne0
22-07-2007, 18:22
Айде по стъпките на шокса....

Втори път.... 210 на Цариградско, неравност.... искри..... масло...

ShoxXx
23-07-2007, 13:42
Айде по стъпките на шокса....

Втори път.... 210 на Цариградско, неравност.... искри..... масло...

Като ме стигнете с 3 попадения ще раздавам значки. :wink:

nelim
30-07-2007, 19:59
Здравейте на всички от този форум. Това е първия ми пост тук и..... веднага в клуб КАРТЕР. Място- улица Стара Планина в София. Мисля, че наистина трябва да се направи карта с опасните места за ТS. А я имам Алфата само от седмица... :!:

Mury
06-08-2007, 19:46
Здравейте на всички от този форум. Това е първия ми пост тук и..... веднага в клуб КАРТЕР. Място- улица Стара Планина в София. Мисля, че наистина трябва да се направи карта с опасните места за ТS. А я имам Алфата само от седмица... :!:

Нема се плашиш тва е нормално :twisted: :twisted:

teo_gti
17-08-2007, 10:43
Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.

skino
17-08-2007, 10:51
Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.
И аз така, но ако са ти останали шпилките дето държат тая скоба(по скоро решетка някаква) - свали ги, съвет от колега :wink:

teo_gti
20-08-2007, 12:05
Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.
И аз така, но ако са ти останали шпилките дето държат тая скоба(по скоро решетка някаква) - свали ги, съвет от колега :wink:
Те шпилките със сигурност останаха на мястото си, ама аз мисля да си измайсторя друга решетка по корава този път, според тебе това удачно ли е, или да не слагам нищо.

skino
20-08-2007, 13:57
[quote="teo_gti":1rvhzkzw]Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.
И аз така, но ако са ти останали шпилките дето държат тая скоба(по скоро решетка някаква) - свали ги, съвет от колега :wink:
Те шпилките със сигурност останаха на мястото си, ама аз мисля да си измайсторя друга решетка по корава този път, според тебе това удачно ли е, или да не слагам нищо.[/quote:1rvhzkzw]
всички патили я свалят решетката.
Аз реших че след като я има значи трябва за нещо и после резултата беше като теб - избита решетка и след една седмица - лепене на картер(не ти го пожелавам).
Така че свали и тези болтове които са останали(2-3см са от значение когато ти е ниска колата) .
По добрия вариант е да удариш двуцевката(аз лично веднъж, много яко я ударих, но като видях че съм праснал двуцевката се радвах че вече я няма решетката), от колкото картер
Иначе решетка и от стомана да сложиш, все тая, проблема и е че се държи за алуминив картер и той се чупи

t0ny
10-09-2007, 21:05
здравейте на клуб спукан картер приемате ли една 156 :) , и въпрос някой знае ли дали има гарнитура м/у картера и двигателя 4е при моя като го свалихме имаше само едни пар4ета силикон

мечорез
18-10-2007, 02:27
здравеите Алфисти, ебати дупките . И аз съм в клуба и съм съвсем росен пресен(алфист), та искам да помоля даите някви кординати към кого мога да се обърна за кртера.Алфата ми е в вантотреид в момента и пи4овете там ми казаха 4е немогат да я залепят штот штял да се размести картера и да те4е масло ,но към кого мога да се обурна за второ мнение и ако наистина е така от къде да намеря някои картер втора рака.Моля за бърза помощ щото по4ти седмица сум без колата и ми се реве.Кво да направя искам телефони адреси си4ко искам колата ми да е в движение моля ПОМОГНЕТЕ

:please: :heavy_cry: :heavy_cry: :heavy_cry: :heavy_cry: :heavy_cry:

благодаря

Gho5t
24-10-2007, 23:57
хаха и аз спуках картер : )) в легнал полицаи ама тогава още бях с спортното окачване й бех яко нисък и минах с 40 ииии... прибирам се мърдам колата и гледам локва после цветна заврка там чаках 1 седмица 4е сички имаха цифра работа майстори дето правят заварка цветна и тка : ) мн е непрятно с тоя картер а нз за вас на мене отдоло бронята ми задира мн често мн е нисък нещу тоя преден спойлер

ivanov_km
09-11-2007, 13:18
Хора , Вие картерите ги немате за ништо бе :).Сега въпросът ми е : На тези коли дето чупите тези картери с оригиналните по размер пружини и амортисьори ли са ? На колко сантиметра се намира при стандартно окачване картера на 146 ТС от асвалта?
И пожелание! Дано да няма повече спукани картери. :spam_laser:

tonov
09-11-2007, 18:54
..На колко сантиметра се намира при стандартно окачване картера на 146 ТС от асвалта?

12 :cry:

trouble
03-12-2007, 14:27
Колеги, май и аз към тоя клуб отивам...Не знам да съм го удрял някъде картера, но тая сутрин го гледам че е поизцапан с масло...Възможно ли е от някъде друдаде да изтича , пукнат ли е и страшно ли е ако го карам така...

chico
03-12-2007, 16:47
Това че е изцапан картера не значи непременно че е спукан някъде. Обикновено капе масло от някаква гарнитура или семеринг на балансиращите валове (при мен поне). А ако си го сцепил, вервай ми, ще разбереш... по локвата масло под колата след това.

zaryto
03-12-2007, 20:02
А на боксерите на колко см е от асвалта картера приблизително?Аз съм удрял колектори ама не и картера. :Tease:

kalata8
05-01-2008, 22:15
колеги не ми е ясно в момента в клуба ли съм или не. тази вечер голяма глупост направих паркирам назад и колата се удари в едно от онези метални джаджи които се вдигат и свалят и са против паркиране. мръднах колата спрях я и за 15-20 секунди изтече малка локвичка масло и спря като че ли. но не съм 100% сигурен дали е масло. и течеше малко по назад, според мен около скоростната кутия някаде. възможно ли е според вас да не е картера и какво може да е.

DanewRomeo
05-01-2008, 23:19
trouble, може да капе от пробката, брат. kalata, да не си спраскал скоростната?

kalata8
06-01-2008, 12:48
Ами и аз това се чудя. Доколкото знам там също има около 4л масло. Но това което изтече беше много черно. А аз на двигателя съм го сменял преди около 3000км и не би трябвало да е толкова черно. а възможно ли е да се спраска скоростната?

Viktor_
11-02-2008, 20:13
В зависимост от това как се е повредила фабричната резба и какво позволява може да се залепи с "течен метал" на бизон или с Поксипол пробката към картера като предварително в нея е направен отвор с резба за малък болт, който впоследствие ще играе ролята на пробка с неудобството, че маслото ще изтича по-бавно при смяна.
Това също е изпитан метод и в някой случай е за предпочитане пред минаването на по-голям размер пробка.

Интересно че при алуминиеви картери на други коли няма такъв проблем и обикновено позволяват до към 30-35Нм стягане, докато при алфата може би над 20Нм вече се разваля резбата. За сладващата смяна ще хвана динамометричния ключ, за да се види до колко е безопасното натягане. Ако някой е чел каква е стойността може направо да сподели. Изглежда смешно за една пробка да се вади такъв инструмент, но ако знам какъв е момента бих прибягнал до динамометричния ключ за по-сигурно.

Mury
11-02-2008, 20:52
Разбирам, че няма да стане както го мислех. Резбата е 16х1,5. Можеш ли да ми кажеш къде могат да свършат работата качествено и за поносими пари като им занеса картера?

Akо си от Софияhttp://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814 :wink: Успех :wink:

ALFA155Ts
11-02-2008, 23:12
не не не не сам малоyмен гледах кумих са чесах се е моя картер сащо е метален .... :screwy:не е алумин с обикновен метален картер а сам с 1,4 твин спарк

BEX---GT
17-02-2008, 00:08
Приемете още един италианец :)
Браво ТД100
на уличката до унсс, направо си изкъртих пробката на канала...
а маслото ми беше на 1500 км, после едни втулки, пак ми го източиха, пак на 1500км, мойта кола най-глезена, кой друг си сменя маслото толко често :lol:
това беше ноември месец някъде..

maxisexy
03-03-2008, 13:51
абе не се притесняваите аз сефтето го направих от газарлак на центара в родния ми град а втория пат пред нас имаше камак и аз помислих че опря само a то........ маслото потече, парвия пат го свалях и го заварих ,а втория стана с едно като пластелин и само се лепи

cassillas
07-03-2008, 19:46
Вчера и моя картер замина на Борис след трамваиния завод,посока Княжево :(

acko88
07-03-2008, 23:24
Толко време се отлагам да споделя че и аз сам член на този клуб.Картера беше първото нещо което счупих на колата.Който познава квартал левски посока подуене и по точно самата улица тодорини Кукли знае едно малко палаво мосче дето минах през него с малко несъобаразена скорост и при приземяването буквално приземяване сам ударил планката и от там за се подбили основите на шпилките после си знаете 60лв заваряване 120 масло 25 филтер и така :lol: но тва беше миналата година юли месец надявам се сега да неуцелвам тоя бонус че и с новото ниско окачване шанса се овеличава :(

Draga6 15
08-03-2008, 23:04
Същата картинка само че на 600км. от нас шахтата същата дирята около 5 метра пробката липсва(намерих я) сега тарся варианти да си прибера возилото във Варна. Пък после дето казали като се обърне колата пътища много!

gigi
10-03-2008, 00:01
Така за пореден път чупиме картер на италянка доста отдавна не се беше случвало по лошото е че не е ясно кой и къде го е пукнал но на 156-цата взе да си капе :? та пак ново 20 :D :D

gh0str1d3r
11-03-2008, 23:41
аз и с махната планка го спуках, точно около Троян... Разбрах на ботевград на лукойл-а, като спрях да пия кафе и им направих паркинга на г**.... стана не ЛУКойл, а СЕЛЕНИАойл целия... и 4 литра некво ефтинко масло, газ към СФ и на 10-15 км - спиране и доливане... и така до сф... свалих картера... беше заваряван поне 6-7 пъти.. заварчика каза " тва му беше за последно" дано да не се случва пак че незнам...

traiko_89
15-03-2008, 16:34
да се похваля и аз тада съм в бройката :D

phoenix
21-06-2008, 12:26
айде и ние сме в джаза
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Satanism
21-06-2008, 15:17
Днеска замалко и аз да се присъединя в клуба....току-що ходих където си сменям маслото и пича каза, че само съм облизал пробката в бордюра.... :)
ПП..той ме посъветва да си сложа шина под картера...къде правят такива неща и колко пари?

MaVrUt
23-06-2008, 18:43
и аз се присъединявам , макар и със 164 , предницата ми е отвратително ниска и опирам на всякаде, първо праговете начупих и сега за втори път картер, ужас....

phoenix
25-06-2008, 23:47
някой иска ли размери за предпазна кора за 145/6.
ето и малко снимков матрял:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2 ... mId=119089 (http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=25787&AlbumId=119089)
скоро и чертеж ще кача. :twisted: :twisted: :twisted:
ай сиктир и дупките и полигона в който си караме колите. :twisted:

миро
26-06-2008, 00:12
Ето една готова

http://img81.imageshack.us/img81/4632/21ma4.th.jpg (http://img81.imageshack.us/my.php?image=21ma4.jpg)

tonov
26-06-2008, 00:27
това хубаво, но не мислите ли че картера е оребрен за да се охлажда маслото, особено при големите мотори :roll: и такава кора евентуално ще пречи на въздушната струя

Mury
26-06-2008, 14:15
това хубаво, но не мислите ли че картера е оребрен за да се охлажда маслото, особено при големите мотори :roll: и такава кора евентуално ще пречи на въздушната струя

Има нещо верно,ма все пак може да се измисли нещо като заборник от бронята :wink: :wink: :wink: :wink: Иначе аз съм мислил много да си направя,даже има едно парче дурал,което е перфектно за тази работа :wink:

phoenix
26-06-2008, 16:15
това хубаво, но не мислите ли че картера е оребрен за да се охлажда маслото, особено при големите мотори :roll: и такава кора евентуално ще пречи на въздушната струя
Не колега, това е много погрешно мислене. Всяка кола си има кора отдолу, като излиза от завода, включително и алфите. Картера си се охлажда достатъчно и от насрещната въздушна струя. Освен това колата си работи и определено обича да и е топло..... все пак трябва да стигне до 90 градуса.
После, не знам какво сте се хванали с тези вентилации на мотора, Все пак той не е изолиран от всякъде, влиза си достатъчно въздух от пред през бронята и напора който се получава от тази броня/ламарина/предпазна кора и мотора би довело до по-силно охлаждане. Факт е че Тези коли си имат предпазна кора, просто е много трудно да се изнамери оригинална. Както и повечето нови Фиати, за справка един колега си продава кората на Мареата от доста време във форума на фиат. Абе както и да е. Кората е полезна и това с вентилации и други неща, са само празни приказки. Колата си има помпа и радиатор и конструкторите са решили как да се охлажда мотора, по-големите мотори си имат по няколко перки, допулнителни радиатори да охлаждат маслото.... аве не я мислете таз вентилация на мотора от долу :!: :!: :!: :!:

phoenix
26-06-2008, 17:00
ето го и чертежчето:
http://bgphoto.net/photos/25787/o633500967427903750.jpg

Mury
26-06-2008, 18:07
Стойностите са в см. нали :?: :?: че би трябвало да са в мм.,ма карай и така е супер,евала бате,екстар е чертежа :wink: :wink: :wink:

tokata_pz_flex
26-06-2008, 18:24
Браво ! Много полезен чертеж , мисля , че ще е от полза на много хора . Между другото преди 2 месеца и аз спесках моя картер , ама съм забравил да спомена :)

phoenix
26-06-2008, 20:59
правилно, мерките са в Сантиметри.
Като изпълня проекта ще коригирам ако има някакви разлики, понеже тези данни ги свалих от картона, предполагам ще има някакви минимални разлики.

DerMeister
27-06-2008, 11:44
Дотук добре, но този картер като е толкова чуплив, няма ли тази кора просто да се огъне и да счупи тя картера при удар? Или тя просто ще пази от леко закачане, въпреки че и при леко закачена пак ми се струва, че кората ще се огъне и ще се вреже в картера. Просто ми е любопитно... :roll:

tokata_pz_flex
27-06-2008, 17:20
Дори и пластмасова кора пази адски много , да не говорим за метална .

phoenix
28-06-2008, 18:58
ей един да ме разбере и да е съгласен.....
няма да споменаваме за съпромати и енергиии дето се разсяват...., като разсад за домати :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , но ще пази споко. :!:

ne0
07-07-2008, 09:42
Четвърти път МУХАХАХАХ, на път с "неравности"

kalata8
07-07-2008, 10:13
Дори и пластмасова кора пази адски много , да не говорим за метална .

Някой тука въобще виждал ли е оригиналната пластмасова кора?

chico
07-07-2008, 10:44
Дори и пластмасова кора пази адски много , да не говорим за метална .

Някой тука въобще виждал ли е оригиналната пластмасова кора?
Моята имаше като я купих. Беше бая издрана, едвам се държеше и я уволних. Който ви каже, че пази картера, ще ви излъже поради простата причина че е изрязана точно около картера. Както казаха по-горе колегите причината е охлаждане НА МАСЛОТО, не на антифриза.

phoenix
07-07-2008, 11:05
причината не е охлаждане на маслото, а предпазване. Отвора е за по-лесна смяна на маслото .... и кората си пази, точно там си има капаче, друг е въпроса, че при тебе липсва капачето.

Заро
09-07-2008, 09:37
На Васил Априлов до Шейново...
Мъка, мъка...

higuain
11-07-2008, 13:51
още един спукан картер. проблемът е, че вече го лепиха, но сега пак си тече.
тая планка...някой първо трябва да чете форумите, не само да гледа снимките. както и да е... :roll:

Orm
11-07-2008, 14:48
При мене беше още по вълнуващо . Мен ми изтропа двигателя . Като свалихме картера , на него се беше отпечатила маслената помпа и като съм вдигнал 160 по цариградско явно не е успяла да качи масло и всичко отиде по дяволите........
Аз се чудя , нали знаете на лада и на жигулка има една такава защитна джаджа отдолу .... дали не може да се сгоди на алфата????

swetli
01-08-2008, 17:01
http://www.karter.ru/catalog/?SECTION_ID=260
тук гледам има предпазни капаци за доста модели и марки автомобили. кое и как да си го направите.

DiStefano
17-08-2008, 14:19
еми и аз днес се разписах в "прекрасния" български град Пловдив
една шахта отнесе планката под изпускателния колектор
и заедно с нея едно от болтчетата пукна картера
еммм на колегите от Пловдив им пожелавам
НАЙ–НАКРАЯ да им оправят улиците в града
та да няма такива произшествия

п.с. лошото е само че днеска е 3-тия рожден ден на сина ми
и трябваше да си прекара добре ... уви ...

phoenix
19-08-2008, 16:26
картерчето вече е демонтирано и подготвено за работа
разбирайте минато на пароструйка и чакащо заварка :tongue:
пробойната е с размера на 5 стотинки и според заварчика е нищо
но ще видим утре ...

п.с. свалянето на картера далеч не беше толкоз просто колкото си мислех
всъщност не е трудно но ако знаеш кфо да правиш
а и тея двете болтчета дет са от страната на маховика са много интересни :tooth:
Искам да те помоля да опишеш какъв е точно реда на сваляне на картера и с какви трудности си се сблъскал. Ама по реда: точка 1 развивам....
точка 2.....
3...
4...
може и на лично, или дай телефон да ти звънна.
п.п.
тези дни почвам едно описание как се демонтират и монтират скорости, щото като знае човек някой дреболии става много ама много лесно... за 2 часа кутията е долу.

Mury
19-08-2008, 21:28
Искам да те помоля да опишеш какъв е точно реда на сваляне на картера и с какви трудности си се сблъскал. Ама по реда: точка 1 развивам....
точка 2.....
3...
4...
може и на лично, или дай телефон да ти звънна.
п.п.
тези дни почвам едно описание как се демонтират и монтират скорости, щото като знае човек някой дреболии става много ама много лесно... за 2 часа кутията е долу.

Няма нищо чак толкова специфично,сваляш генерацията и планката под нея/ако я има,препоръчвам ако е там после да се махне,защото в 90% от случаите тя е убиеца на картера/след това отвиваш всички винтчета,общо 14 ако не се лъжа,по 5 отпред и отзад и по 2 отстрани,като тези откъм маховика се развиват с дълъг шестограм Т40,има и един болт с гайка отзадната страна над ихладителя,който е малко ш...бан.След като се отвият всите бурмички идва момента с хобота на маслената помпа,с ключ 11 се разхлабва предния болт,за да се завърти самият хобот на 90 градуса,и ако всичко е наред картера излиза :devil: :devil:

DiStefano
19-08-2008, 22:18
картера е сложен и сичко е 6 :)

както каза Мъро само тея двата откъм маховика са ебани
ние ги свалихме с отверка
и има един точно до полуоската
като за целта не е нужно да се свали тя
а само един от нейните болтове да се развие
и после иска малко сила
щото силикона от завода е фанал здраво
и малко требе да се помолиш на смукатела на помпата
а като сваляте генерацията ползвайте ВеДе
щото на едната планка двата болта и ги скинах
и после я разпробивах наново

абе обобщено
сваляне 1 час с 3 фас паузи
монтаж 20 минути без фас пауза

ne0
20-08-2008, 18:11
скоро ша ва светна за "гумения картер" ...... поксипола в джоба и айде...

аз май съм за 5 път... мухахах

phoenix
20-08-2008, 21:32
е ти па се уля вече.... :rotfl:

Grim
21-08-2008, 21:04
Явно съм я пропуснал тая тема..... 10.08.2008 г..... гр.София... още един въФ клуба:devil:

миро
03-09-2008, 03:31
И аз преди малко се присъединих към клуба.
Пътя към Драгалевци, на една гадна издутина и стана почти неусетно. Спрях да хвърля един поглед и ... айде честито :Silent:
Два пъти доливах до вкъщи, на паркинга пред нас вече има една огромна локва и пазачите ше ме тепат. Гадост

Pepo
09-09-2008, 14:20
Някой тука въобще виждал ли е оригиналната пластмасова кора?
Аз имам оригинална пластмасова кора на 156-цата! Не знам кво затопляла и кво не затопляла в коша на двигателя, но колата така си дойде от Италия. В крайна сметка някой знае ли Stock как излизат 156-ците, с кори или без? Ако решите да си правите такава, нямам нищо против да се направи шаблон по моята. Даже може да го качим тук някъде, че да се ползва от всички.

LeoVin4i
03-10-2008, 22:03
Поради някаква неизвестна причина тухлата, с която си подпирам вратата на гаража се оказа на 1 метър от обичайното си място и... си счупих планката :boxed:

dudeslav
06-10-2008, 22:53
Айде и аз отбелязах точка в клуба.След кратък полет от "издатинка" в асфалта, с висока скорост последва плонж по корем и отбелязах.Мда.Планката ваче е история.:metal::rockon:А как се атачваха снимките че нещо се замотах.

Balagan
10-10-2008, 20:57
Айде и аз съм в клуба не помня кога точно но си тече на 2 дена може би по капка :jason2: и то кфо стана шпилката дето държи миризливата планка която ще махнааа :devil:

venko
11-10-2008, 14:41
май и аз ще се отчета!при висока скорост и скапани пътища така става:shoot:

Mony
24-10-2008, 19:08
Oooops i did it again... :laser:
Разбира се според законите на Мърфи го изпрасках точно като тръгвах на път по важна работа. Вече не знам кой път ще се заварява (май аз 3-ти го удрям... май...) ама толкова зле не е било. За 10 метра (докато отбия) изтече всичкото масло :mrgreen: А канала, който нацелих изглеждаше супер нисък. Дори като слязох от колата и го огледах не можах да разбера как съм го строшил на тоз канал :(

snake
24-10-2008, 23:13
Аз да ви питам има ли алфа 145 ,която излиза от завода с железен картер,щото моя е такъв ама имам съмнение ,че е сменян .Колата е 1.4 ТС.Доста ми беше чудно .Ония ден като легнах да го видя какъв е и гледам ваште оребтени имат планка ,моя нито едното, нито другото.После реших да го проверя с магнита да не би все пак да е алуминиев , но не магнита си залепна.

Mony
25-10-2008, 01:51
Аз знам, че всички ТС-та са с алуминиев. И аз да задам един въпрос. В България има ли 145/6 ТС без заваряван/сменян картер? :mrgreen:

DerMeister
25-10-2008, 11:55
Аз знам, че всички ТС-та са с алуминиев. И аз да задам един въпрос. В България има ли 145/6 ТС без заваряван/сменян картер? :mrgreen:
Има, ама да чукам на дърво, да не те чуе дявола! :priest:

Gogata
25-10-2008, 20:20
На мен пък ми прецакаха пробката на картера,като сменяха маслото.Сега поне съм с нова стоманена,която уж трябва да е по-здрава,но пак си имам навик да се дупим под колата да няма пак гьолче. :baby:

Mury
30-10-2008, 22:04
Айде и аз отново миналия петък,заради една тъпа пу...ка с Ауди КУ7 :cussing: :cussing: :cussing: минах през едни "случайно"излезнали павета,след 20 сек замириса на изгоряло масло,и газ към вкъщи,успях да се прибера,но пред нас бахти локвата а :pp: :pp: :pp:

П.С.Има Т.С. с ламаринен картер от завода-1.4 Т.С. :-D

LeoVin4i
31-10-2008, 18:51
П.С.Има Т.С. с ламаринен картер от завода-1.4 Т.С. :-D
Моя що си е баш от алуминий а не от ламариний :calc:
П.С. Аз пък ударих пробката докато ходих да си взимам бронята от бояджията и сега не е много кръгла. Ама пак късмет деба :bangin:

Mury
01-11-2008, 20:22
Моя що си е баш от алуминий а не от ламариний :calc:
П.С. Аз пък ударих пробката докато ходих да си взимам бронята от бояджията и сега не е много кръгла. Ама пак късмет деба :bangin:

Не са всички,само някои,но незнам от коя година се призвеждат :th_up: :th_up: :th_up:

Mury
09-11-2008, 13:46
моя също е подбит но не е алуминиев. да не би джуниърите да ги правят с джелезен картер...?

Не са само те,онзи ден имах клиент с 1.4 с метален картер,беше фейслифт :whip: :whip:

niks
11-11-2008, 13:17
и аз ве4е съм във клуба.на палавата 146-ца и цепнах картер4ето на едно от тези не6та дето са против паркиране 180лв. и пак газ до ламарината:rosso_spider:

LeoVin4i
22-11-2008, 12:53
:hmm::unsure::depressed::sad:
Така е като много приказвам и аз ин да клъб

to6ko
22-11-2008, 13:03
ае и аз да се запи6а in tne club:headbang:

Ferno
07-12-2008, 02:36
:tooth: Хайде и аз да внеса членски внос :D Ударих картера в една издадена шахта. Така съм го сцепил, че лампата за маслото ми светна след 2 мин. Ако някой се хлъзне на маслото ми може да ме проследи по дирята чак :lupe:

LeoVin4i
07-12-2008, 10:38
Еднакви ли са картерите на всичките 16V твинспаркове, че имам един от 1.4, който ако става ще отиде на QV-то на тоя късметлия по-горе.

Mury
07-12-2008, 22:11
Еднакви ли са картерите на всичките 16V твинспаркове, че имам един от 1.4, който ако става ще отиде на QV-то на тоя късметлия по-горе.

Да :jumping: :jumping: :jumping:имат разлика само в захвата отзад на картера,някои/от по-маките мотори/имат захват за лапата на висящия лагер,но Куве и ТИ оригинално нямат,но не е проблем да се слижи всякакъв картер

П.С.Забравих и вътре имат малки разлики,но не са фатални,за 2.0 картера има ваничка под всмукатела,другите мотори нямат

Ferno
07-12-2008, 22:27
Това значи ли, че става да се постави от 1,4 на QV без да има проблеми в следствие на това ?

Mury
07-12-2008, 22:41
Това значи ли, че става да се постави от 1,4 на QV без да има проблеми в следствие на това ?

чакай са ти да не си търсиш някой,да ти понесе вината:angry::angry::angry:картера става:disgust:

Ferno
08-12-2008, 01:17
Не мога да ти проследя тънката мисъл колега! Незнам от какво предполагаш, че обвинявам някой? Питам да няма проблеми като сложа друг картер(в случая този от 1,4) или да търся стар от 2,0!

alfonco147GTA
23-12-2008, 10:25
Добър ДЕН НА КЛУБА!!!!!!!!!!!!!!!!
Снощи по ебати балашкия начин дръннах картера то4но на пробката!!! и локви,локви,локви!!!!! Това е един от нах скъпите начини за смяна на маслото на ТС-ка. Деба и калпавите пътища

Satanism
23-12-2008, 11:15
:chair:


18 странички жертви....ако знаете колко полезно действа тая тема

Над всяко камъче, над което минвам, първата ми мисъл е... "КАРТЕРА!!!" :D :D

Засега, да чукна на дърво, само бронята си закачам... :P

Exclusive
05-01-2009, 18:27
какво да ви кажа?И аз днес официално сложих значката на клуб "картер"!Два пъти го лепих,обаче днес се се сцепи на 2!:not-fair: Ходих при един заварчик и той ми каза че лепенето ще ми излезе по скъпо от един втора ръка!:not-fair: Имам чувството че картера ми е по нежен от жена ми! Някой може ли да ми каже приблизително каква е цената втора ръка и къде да намеря!plsss help!

fifo
06-01-2009, 17:39
а мене ми е любопитно защо клуба е отганизиран в раздела на 145/6. имат ли другите модели пакетирани с този мотор подобни прблеми? 156, ГТВ...?

Mury
07-01-2009, 21:51
156,147 са доста по-високи,а ГТВ-тата и те са пациенти:disgust::disgust:

zdravio
09-04-2009, 11:18
И мен вчера ме закърпиха ето го двг без картерУ :baby: Удоволствието струваше 110лв с Аргона, сваляне и качване на картера. Но пък видях, че съм с нова ламбда!

Mury
11-04-2009, 14:50
То т'ва е поуката от тая тема... иначе само да си ревем няма смисъл :gruebel:

Некои хора немоат си земат поука и тва е,Нено е с 4 броя,аз с 2,Гиги и той с 2 май,абе мани,не ми се мисли вече:screwy::screwy::screwy:

Bobo
12-04-2009, 22:00
Некои хора немоат си земат поука и тва е,Нено е с 4 броя,аз с 2,Гиги и той с 2 май,абе мани,не ми се мисли вече:screwy::screwy::screwy:


Аз си зех поука nа ТС-a мотора го дигнах с 4 санта и заспа :D

zdravio
10-05-2009, 18:15
Айде от мен стават 2 точки... :prescription: тоя път само откъртена пробка :bad_evil:

zdravio
10-06-2009, 09:23
Новото ми хоби - Рисуване с картер! :naughty:

vasko graminov
26-06-2009, 09:38
Приемате ли нови членове. Вчера смених счупен всмукател на маслената помпа и изправях картер :blush: но за щастие не ми излезе скапо,само 30лв втора употреба

mariio
27-06-2009, 23:26
здравеите и оъ мен,при мен проблема ми е че резбата на картера е изядена и лови накрая пробката секи момент може да я хване липсата.та въпроса ми е можели да пренавия резбата на картера от 18 на 20 или е тънка стенета и няма да стане мерси 146 1.6 тс

PEPI-2ALFA
21-07-2009, 18:03
От вчера и аз съм в клуба :angry: Брат ми, след като ме закара на именден в една кръчма, избрал най-, ама на-кьопавата уличка в махалата и... сега колата е пред нас с локва отдолу. :shutup:

П.П. Картера е свален - справих се сам, но за слагането kolioto ще действа, няма да се справя сам и на улицата пред нас.
Искам да питам запознатите. Тук се пише за някаква предпазна "ламарина" за картера. Повечето мнения са, че тя повече пречи, отколкото пази. Имам една алуминиева планка, която се държи с 4 шпилки за картера и е точно под двете тръби на ауспуха. Та, за какво е тая планка? Ако не я сложа, какво? Ако пази тръбите ... ами те и без това са си в тунелче под картера? Утре ще лепят картера и планката (тя е по-пострадала) и се чудя дали да я слагам. Съвет ??

iskrev
04-08-2009, 12:44
пишете ме и мен вчера и аз го отнесох

LeoVin4i
04-08-2009, 16:13
пишете ме и мен вчера и аз го отнесох

Где са случи туй нещастие :priest:

IrinArbalov
10-10-2009, 01:08
Колеги за жалост и аз се пресъединявам към вас.:bash:

phoenix
10-10-2009, 22:06
хм адаш, на коя алфа?
и да се разпиша и аз, днес го свалих и го заварихме, утре ще налея маслото пък да видим ко стааа

tailpres
23-10-2009, 18:21
еми колеги преди 1 седмица си взех алфа 145 1.6 туин спарк-заклевам се най яката кола , влюбих се в нея ,та днес след велика маневра( явно още не съм свикнал че е толкова ниска) си счупх въпросната планка и картерчето , най голения майтап е че маневрата беше пред майстора дет му я карах да смени маслото хаха :)
просто нямам думи :) новата ми количка :( дано след заварката сичко да е наред

мн съм тъжен ама ко да напрайм :)

та пишете и мен към схемата


Оги

kocta
23-11-2009, 11:40
+2

aquaaa
13-12-2009, 11:39
За огромно съжаление и ние се включваме в клуба, в събота моята приятелка направи белята на една не толко висока шахта около Новотел Пловдив, ремонта ми беше 3 дена, струваше ми общо 260 лв с маслото.

малко офтопик: Да не говорим че май май имаме проблем с дебитомера (поне така ми каза и монтьора), сменихме го и сега чакам да видя дали ще има траино подобрение...

nikoga
19-12-2009, 14:04
нека и аз се присединя към клуб картер :D с моя сплескан картер след който всичко олете яко :D

alex70443
13-01-2010, 15:10
Айде и аз за втори път, сега обаче минах през камък на платното. Нов картер от Булинс и пак без кола.

iskrev
18-01-2010, 12:45
хаиде да не остана на зад и аз за 2-и път

tailpres
12-02-2010, 19:28
пак съм аз за втори път- ще се напия от тъга

kemakoz
14-02-2010, 16:17
Колеги моят е със счупена планкаи болта на пробката не държеше та се наложи да сложа няква спецялна алуминиева лепенка... та сега си карам така със счупена планка.... :flowers:

R_O_K_O
06-11-2010, 10:27
Колеги и аз да дойда в вашият клуб. Трябваше да вляза още лятото когато по незнайни причини почна да капе от пробката и така какво толкова заварих го и не влязох в клуба затова преди 2 дена съм задрал някоя дупка и маслото започнало да тече. Че тръгвам аз за Шумен, без да го погледна, нали съм го погледнал преди няколко дена и нямаше разлика с предният път. Пътувам аз колата не се наема както трябва. Спирам в Шумен. И викам я да го видя ама какво се получава щеката масло не хваща, сипвам 2-та литра масло резерва което имам. Обаче и до минимума не стигам, че се обадих на един колега в Шумен и сега е с POXIPOL и черен силикон закрепено колкото да се прибера. А и не ми се рискува пак да го заварям картера и направо друг ще търся.

Quattro
06-11-2010, 10:51
И аз съм в клуба ей,къде ме забравихте! Заварих го и вече няколко месеца държи,няма проблем.

CHILIEV
08-11-2010, 17:26
Спирам в Шумен. И викам я да го видя ама какво се получава щеката масло не хваща, сипвам 2-та литра масло резерва което имам. Обаче и до минимума не стигам...

Добре де нали има датчик за това масло?
То е ясно, че не може да се разчита 100% ама все пак...

oTBpaTuTko
10-11-2010, 17:25
Абе к'во правите с тези картери? Аз да чукна на дърво с моята красавица не съм я муцунясвал все още... По-леко колеги през неравностите.... ;) :hmm:

Mury
10-11-2010, 17:34
Абе к'во правите с тези картери? Аз да чукна на дърво с моята красавица не съм я муцунясвал все още... По-леко колеги през неравностите.... ;) :hmm:

Почакай има време,не се коси:calc::calc::calc:Аз на 146-та бях с 3 броя,а и новия собственик вее е с 1:noooo::noooo::noooo:

diapper
11-11-2010, 00:23
Добре де нали има датчик за това масло?
То е ясно, че не може да се разчита 100% ама все пак...

Аз каквото съм чел тука по форума,лампата като светне е късничко вече...

CHILIEV
11-11-2010, 09:24
Аз каквото съм чел тука по форума,лампата като светне е късничко вече...

На Типо-то на около 300гр. под минимума и започваше да свети. Затова предположих, че на Алфата също ще реагира.

acko88
21-11-2010, 13:20
Несъм с ТС ама снощи и на мойта и изтекоха водите (мазните) чупил съм картери ама този път май е куриоз,отивам да разглобявам и да слагам другия че куклата няма почивен ден,какво ли щях да правя ако нямам още едно жтд за донор :D

snaiperisto
08-12-2010, 02:16
Зяпам си аз из форума и кво да видя...някакъв странен "КЛУБ" , в следващия момент ми стана тъпо ,щото осъзнах че и аз съм член на този клуб от днес , а даже не съм виновен , така съм придобил колата...та утре (вече днес) ще си имам занимание.

То всъщност с тази кола , май няма да ми е скучно скоро.

LeoVin4i
08-12-2010, 17:00
Мдамм има голяма вероятност да забравиш какво е скука...:upsidedwnsmiley:

nedko87
27-12-2010, 02:26
айде и аз при вас за нещастие ама каво да се прави
имам един въпрос може ли картера да се залепи с поксипол или някакво друго лепило на място без да се сваля или не
става въпрос за 146 1.6 т.с.

Abar7h
27-12-2010, 11:06
айде и аз при вас за нещастие ама каво да се прави
имам един въпрос може ли картера да се залепи с поксипол или някакво друго лепило на място без да се сваля или не
става въпрос за 146 1.6 т.с.
Кофти случка... Ако питаш сериозно - само със заваряване става. Но най-добре си намери такъв втора ръка от някой колега от форума.

миро
02-01-2011, 00:42
Картер втори път... :death:

digitalundgrd
02-01-2011, 01:06
Двамата с миро нацелихме един и същи трап...Аз май оцелях и за сега не забелязахме течове, но за съжаление КуВе-то протече :(

миро
02-01-2011, 01:29
Маслото беше за смяна, но за картера ме е яд, щото беше като нов. :bad_evil:

nblagoev
16-01-2011, 21:27
Хайде и аз да се запиша тук! :coolio:
Днес на на връщане от Витоша не забелязах една дупка на пътя и спуках картер :D
Не е голяма цепнатината, но на скобата, която е под двуцевката и разказах играта... :scherzkeks:

snaiperisto
16-01-2011, 22:04
Хайде и аз да се запиша тук! :coolio:
Днес на на връщане от Витоша не забелязах една дупка на пътя и спуках картер :D
Не е голяма цепнатината, но на скобата, която е под двуцевката и разказах играта... :scherzkeks:

Да те пратя при едни "агенти" да го залепят?

digitalundgrd
16-01-2011, 22:11
Хайде и аз да се запиша тук! :coolio:
Днес на на връщане от Витоша не забелязах една дупка на пътя и спуках картер :D
Не е голяма цепнатината, но на скобата, която е под двуцевката и разказах играта... :scherzkeks:


Тази скоба по принцип я махат, че и тя създава проблеми... Като я закачиш нея...получаваш бонус и картера :flirt:

Alexandrov70
16-01-2011, 22:32
Да те пратя при едни "агенти" да го залепят?
И кои са тея агенти , че те много се навъдиха?

nblagoev
16-01-2011, 22:41
Да те пратя при едни "агенти" да го залепят?

Благодаря, но и аз си имам агенти! ;)
Днес разхлабих болтовете на картера и напръсках болтовете на двуцевката със спирачна течност, да "разкиснат" малко.
Утре продължавам с разглобяването и се надявам вечерта да сглобявам.
Тъкмо наближаваше и време за смяна на маслото, та поне за него да не ме е яд. :D


Тази скоба по принцип я махат, че и тя създава проблеми... Като я закачиш нея...получаваш бонус и картера :flirt:

Те хубаво я махат, ама си мисля, че ако не беше тя, нямаше да е само цепнатина, а можеше и парче от картера да липсва. :dunno:
Като я гледам си мисля, че е сложена там, за да предпазва картера от директен удар.

digitalundgrd
16-01-2011, 22:47
Колега прочети страница 3-та от тази тема ;) И по точно постовете 33 и 34 и надолу..Има писано за таз планка :)

nblagoev
16-01-2011, 23:31
Колега прочети страница 3-та от тази тема ;) И по точно постовете 33 и 34 и надолу..Има писано за таз планка :)

Аха, ясноооо... Сега разбрах!
В такъв случай, просто я изхвърлям, няма да се заварява и тя! :D
Благодаря!:thumbup:

malkia_jiraf
17-01-2011, 06:10
? ?? ???? ?????? ?????? ? ???? ???? ????? ? ?? 4??? ???? ???? ?? ?? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ?????
________
Silent q vaporizer (http://vaporizers.net)

PEPI-2ALFA
17-01-2011, 12:11
Аха, ясноооо... Сега разбрах!
В такъв случай, просто я изхвърлям, няма да се заварява и тя! :D
Благодаря!:thumbup:
Аз я залепих и не я сложих, а по нея имаше повече заварки, отколкото по самия картер.

nblagoev
17-01-2011, 12:41
Аз я залепих и не я сложих, а по нея имаше повече заварки, отколкото по самия картер.

По моята заварки нямаше, но като я свалих, стана на 3 части. :scherzkeks:

nblagoev
17-01-2011, 16:22
Я да попитам, еднакви ли са картерите на 156 1.6, 1.8, 2.0, или от Т.С. моторите на 145/6?
Моя може и да не стане, оказа се, че пукнатината е около 20-25 см...

cyberhill
17-01-2011, 16:28
Аз още не членувам в клуб "Картер", но ми тече малко масълце от гарнитурата... т.е. то е силикон до колкото виждам...

Та много неприятно се изненадох - сваля се и от сакса... надолу... що за тъпотия... ?

DiStefano
17-01-2011, 16:39
Дръжте си по един поксипол в жабките .. много е полезен за по-леки поражения, когато проблема е само да се придвижиш до сервиза. Пукаш, мажеш, доливаш и пак гас.

digitalundgrd
17-01-2011, 18:22
Я да попитам, еднакви ли са картерите на 156 1.6, 1.8, 2.0, или от Т.С. моторите на 145/6?
Моя може и да не стане, оказа се, че пукнатината е около 20-25 см...

Еднакви са ;) Май без 1,4 на 145, който има и с тенекиен картер...

poison1912
17-01-2011, 19:07
малко съм закъснял,но и мен можете да ми пишете в клуба !

WarsteineR
31-01-2011, 23:15
Може ли една клубна карта и за мен? :flowers:

oem
31-01-2011, 23:23
Бате ти как удари там бре? Твойта е трактор поне, а тука не се вижда да има нещо високо?

WarsteineR
31-01-2011, 23:31
Тракторче е, ама меко окачването и с повечко засилка.. се сгънаха муртисьорти :gruebel:. Та тва е положението.. махам планката от долу, че тя е задрала и повлякла картерчето ми :goodnight:

pecata-33
02-02-2011, 08:26
и при мен така се случи планката закачи на едно паве и ми отнесе картера и ми развали риболова:boxing:пък втория път жената я вкара в един кратер дето рядко се намират по нашите пътища и при трети направо ще я махна тази алфичка колкото и да неми се иска

oem
02-02-2011, 09:26
И като махате планката болтовете режете ли ги? Че те стърчат колкото и тя.

миро
02-02-2011, 10:18
Болтовете се отвиват без проблем.

Majed_146
02-02-2011, 17:37
И като махате планката болтовете режете ли ги? Че те стърчат колкото и тя.

ти да не си сефтосал картера бе мой?:evil:

---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

Аз на пролет мисля да я правя тази работа :scherzkeks: след като монтирам ниските пружини :roll2:

nasko_e81
05-02-2011, 17:06
Колеги, може ли някои да ми каже от какъв материал е оригиналната кора под двигателя и от какъв друг може да се направи, защото нямам такава а мисля да се пробвам да си направя :gruebel: ?

tonov
05-02-2011, 18:00
Поне на 156 е пластмасова. На 145 не съм виждал, ама не мисля че ще е по-различно. Тая кора пази мотора от боклуци, надали ще ти опази картера ако го треснеш някъде.

nasko_e81
05-02-2011, 23:13
Поне на 156 е пластмасова. На 145 не съм виждал, ама не мисля че ще е по-различно. Тая кора пази мотора от боклуци, надали ще ти опази картера ако го треснеш някъде.


Благодаря, колега! Ясно ми е, че няма да ми опази картера, ако го тресна :bangin: . Заради мрасотията искам да си направя, мисля че ще е хубаво да я има. Маи ще трябва да си намеря от друга кола и да си я приправя :grin: .

tonov
06-02-2011, 00:32
Някой си беше правил и беше публикувал размерите, ама вече не помня къде ...

Pinky
08-02-2011, 10:53
Аз имам някакъв спомен, че Лисан продаваше, но не съм напълно сигурен. Що не му звъннеш да го питаш?

badmadafaka
08-02-2011, 13:45
Пластмаса, алуминии и т.н. няма как да ти предпазят картера, функцията на тая кора е да пази от мръсотия и да спомага за по-бързото загряване на двигателя. За предпазване си има едни други кори или едни неща, подобни на решетки (все едно, че го облицоваш с тънки ролбари), които по-скоро са си рали gear. Тия нещица струват доста повече от един картер и според много хора тук (може би с право), полезността им е съмнителна на "всекидневна" кола, а е много вероятно и да имат негативно действие, заради теглото си.

DerMeister
08-02-2011, 13:47
А тях колко ще ги чупиш и удряш и няма ли да почупиш и тампоните при евентуален удар е друга бира :)

hristo 156
15-03-2011, 12:34
Да се запиша и аз,въпросната планка ми разказа играта но здраве да е.:punk:

oem
15-03-2011, 14:36
ти да не си сефтосал картера бе мой?:evil:

---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

Аз на пролет мисля да я правя тази работа :scherzkeks: след като монтирам ниските пружини :roll2:

Не съм го сефтосвал. При все че е ниска колата все още съм се запазил :) Но мисля тая планка да я разкарам. Въпроса е да режа ли болтовете.

chico
15-03-2011, 15:32
... Въпроса е да режа ли болтовете.

Както каза по-горе Миро няма нужда да режеш болтове, стига да се отвият. Те служат само за захващане на въпросната планка (поне при по-старите спаркове е така).
Иначе тая планка я разкарах още първия път като вдигнахме колата на подемник.

oem
15-03-2011, 16:58
Аз не знаех, че са шпилки. Ще ги развия. Аз никога не съм я закачал никъде тая планка. Дори и жулнато няма, но ще я махна тези дни :)

Bobo
15-03-2011, 18:09
Не съм го сефтосвал. При все че е ниска колата все още съм се запазил :) Но мисля тая планка да я разкарам. Въпроса е да режа ли болтовете.

Тия болтове са шпилки бе шматка просто ги развии ;)

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:08 ----------


Аз не знаех, че са шпилки. Ще ги развия. Аз никога не съм я закачал никъде тая планка. Дори и жулнато няма, но ще я махна тези дни :)

А така и има и шпилковадачи ако незнаеш старата система с двете гайки ;)

thecleaner
15-03-2011, 18:12
Не съм го сефтосвал. При все че е ниска колата все още съм се запазил :) Но мисля тая планка да я разкарам. Въпроса е да режа ли болтовете.

Помниш ли когато те карахме да ги махнеш и ти не даваше дума да се издума :)

alfa boy Qv
15-03-2011, 19:06
Аз имам кора на моето 145 колега,предпазва доста от боклуци,но от удари едва ли :lol_sign:

malkia_jiraf
16-03-2011, 19:07
таман миналия месец напраих картера сега пак спуках кутията же4е нз кво да правя

V@K@T@
16-03-2011, 19:46
Интересно колко много прецакани ... аз имам колата от 2 год. и 6 месеца и още не съм я праскал отдолу ... пък съм с пружинки ... дано да не ми се случва де ... " alfa boy Qv " тази кора за която говориш продава ли се нова по магазините

niko_iotov
04-04-2011, 22:54
Здравейте!Извинявам се ,ако по - напред някъде в темата пише,но е много нещо за преглеждане.Трябва да си сменям картера,понеже го правиха но си сълзи пак.Аз съм с двигател 1.4T.S. Въпроса ми е : съвместим ли е картера с някой от по - големите мотори и ако да с кой?! Благодаря предварително!!!

thecleaner
04-04-2011, 23:07
Здравейте!Извинявам се ,ако по - напред някъде в темата пише,но е много нещо за преглеждане.Трябва да си сменям картера,понеже го правиха но си сълзи пак.Аз съм с двигател 1.4T.S. Въпроса ми е : съвместим ли е картера с някой от по - големите мотори и ако да с кой?! Благодаря предварително!!!

1.4 ако не се лъжа бяха с 2 модела картери, метален и алуминиев. Алуминиевия стаа от другите мотори а металния не. За инфото обаче не съм сигурен :)

gogo79
04-04-2011, 23:33
1.4 ако не се лъжа бяха с 2 модела картери, метален и алуминиев. Алуминиевия стаа от другите мотори а металния не. За инфото обаче не съм сигурен :)
Малко извън темата,но да споделя: Та онзи ден,като вдигахме колата на подемника,с учудване видях,че моят картер е метален/ламаринен/ а не е както си мислих-алуминиев!:shocked: Дали пък не е сменяван някога в Италия?!

lokara
05-04-2011, 10:21
моят на старата 146-ца 98год. 1.4тс с пластмасовия капак беше с метален а на другите до 97-8год. са с алуминиев

player_down
04-05-2011, 19:58
Време е да се похваля и аз...как ми заминаха 200лв. заради тоя картер...както си карам и се появи един издаден канал на една улица във Варна (кайсиева градина) и бум...се чу много гаден твърд удар и след 10мин ми светна лампичката за маслото отидох до най-близкият сервиз и ми стана лошо...тогава още не я бях купил алфата...но след 1 месец я купух...така и така взех да я оправям.

niko.lidsi
04-05-2011, 23:20
Здравейте колеги,
разбирам че нашия клуб, на ТС 145ците, обладающи спукан/строшен картер, се е увеличил наскоро

до момента бяхме:
1. Бобо
2. Аз
3. Гиги

разбирам че и други са свършили това народополезно дело, все пак това си е повод най после да сменим маслото ;)

да си казват кои са;)
колега вчерая го счупих за четвърти път първо го счупих при скок със около 120 двапати в канавка и вчера колата я качих цялата на тротоара тругнах да слизам бавно и леко и се призимих на един булдюр а ги гледаш всичките равни само един стурчащ и аз какво ще направим ще се призимим на него такаче мислим че сме много повече

tonov
05-05-2011, 00:44
колега вчерая го счупих за четвърти път първо го счупих при скок със около 120 двапати в канавка и вчера колата я качих цялата на тротоара тругнах да слизам бавно и леко и се призимих на един булдюр а ги гледаш всичките равни само един стурчащ и аз какво ще направим ще се призимим на него такаче мислим че сме много повече

Е през 2005-а бяха малко. И 145-ците ТС, и счупените картери.

пс: ако не си махнал планката, крайно време е да го направиш. Ти си направо шампион - 4 пъти....

Mury
05-05-2011, 12:54
Е през 2005-а бяха малко. И 145-ците ТС, и счупените картери.

пс: ако не си махнал планката, крайно време е да го направиш. Ти си направо шампион - 4 пъти....

Тони и аз съм 4,даже и новия собственик успя един път :Tease::Tease::Tease::Tease::Tease::Tease::Tease:

Majed_146
05-05-2011, 18:19
Абе трябва да се внимава много, иначе гориш. :wallbash: :crybaby::big_heat:

Ma7e4k0
05-05-2011, 20:13
Толкова ли не може да се измисли една шина и да се приключи.... :drive:

niko.lidsi
05-05-2011, 20:30
Толкова ли не може да се измисли една шина и да се приключи.... :drive:
ако исмислиш и направиш неколко аз ще ти купим една

Bobo
05-05-2011, 21:26
Е през 2005-а бяха малко. И 145-ците ТС, и счупените картери.

пс: ако не си махнал планката, крайно време е да го направиш. Ти си направо шампион - 4 пъти....

Е моя първи картер беше счупен доста години преди 2005 ;) А до ден днешен цифрата на счупените картери от мен е станала двуцифрена :wow: Последно на Серес чичката ми счупи поредния картер :choice:

Bobi_33
05-05-2011, 22:40
Е моя първи картер беше счупен доста години преди 2005 ;) А до ден днешен цифрата на счупените картери от мен е станала двуцифрена :wow: Последно на Серес чичката ми счупи поредния картер :choice:

Чичката е талант. На собствена кола обаче, май още не е чупил. А твоя беше хем високо.

Ma7e4k0
06-05-2011, 00:54
ако исмислиш и направиш неколко аз ще ти купим една

Колко пари даваш? Може да го измислим ;)
Даи на лс ако си толко сериозен.

badmadafaka
06-05-2011, 11:54
ако исмислиш и направиш неколко аз ще ти купим една
Решения със сигурност има, подозирам обаче, че точно цената е това, което няма да ти хареса... :book:

Ma7e4k0
08-05-2011, 00:05
Ми със сигурност ще е по-евтино от 2 или 3 смяни на картер + ново масло.

niko.lidsi
08-05-2011, 10:43
Ми със сигурност ще е по-евтино от 2 или 3 смяни на картер + ново масло.
ако целта оправдава средствата съм съгласен и на повечко пари

niko.lidsi
08-05-2011, 12:35
Да, точно (ако не е по-евтино ще е толкова), само че трябва да ги дадеш наведнъж а нали викат, че надеждата умирала предпоследна, та всеки си казва "това беше последното чупене"... :yes:
да ама не винаги има и друг път колкото и да не ни се иска

stefoo
15-06-2011, 00:12
Нов член на Клуб Картер с Алфа за риба не става.Спукан,тече масло а лампата за масло не светна

badmadafaka
15-06-2011, 09:32
...а лампата за масло не светна
Е те това е даже по-лошо от счупения картер... :thumbdown:

reloading
11-07-2011, 19:24
Търся картер за alfa 146 1.4 ts предполагам че и от 1.6 става. Алуминиев, моля само колеги от София защото ми трябва възможно най-рано...

п.с. Нов член на клуба. Внимавайте колеги на София , ул.Любляна точно преди ВЗФУ посока Горнобански , има някакъв невероятен трап на целия път!

stelt
11-09-2011, 23:07
Във клуба съм от днес, макар и да не съм с туин спарк.