PDA

View Full Version : Светва ми лампата на ABS



kris11
27-07-2005, 23:24
Днес на 2 пъти ми светна лампата на ABS a. Спирам гледам нивото на течността -всичко е ОК , нямам голям ход на педал, не стържат спирачни накладки. /значи има накладки и дискове- не са изпадали :o .
Загасена седя докато оглеждам 5-7 мин/. паля и тръгвам и не свети. След примерно 15 км / в града около 20 мин защото не се кара бързо на/ светофар докато седя пак светна.След светофара спрях загасих пак оглед паля и не свети.
Иначе спира и не се е налагало да скачам на спирачнит педал докат спира. По инерция я оставям почти да спре на светофара.
Някой има ли идеи къде да се насочвам ?

gigi
28-07-2005, 01:02
Виж на колко ти зарежда алтернатора че някой път от по високо напрежение или по ниско прави така. Ако всичко е ок по тоците най лесно отиди да ти диагностицират абс-а че може да е скапан кабел до датчик или пък скапал се датчик. Зависи и какъв ти е абс-а не си написал на каква кола????

kris11
31-07-2005, 11:25
Виж на колко ти зарежда алтернатора че някой път от по високо напрежение или по ниско прави така. Ако всичко е ок по тоците най лесно отиди да ти диагностицират абс-а че може да е скапан кабел до датчик или пък скапал се датчик. Зависи и какъв ти е абс-а не си написал на каква кола????
ОК благодаря .Преди го имаше в подписа но се регистрирах наново и не съм обърнал внимание, че няма данни за колата
Колата е 155 2,0L TS klimatronic 6.1994г.

Шашка се компютъра понеже не са закачени кабелите за датчиците на предните колела.Установих го когато сменях предните спирачни маркучи

ENERGOTEAM
12-07-2007, 22:36
провери си крушките на стоповета. при изгоряла крушка светва лампичката на тъблото за АБС - са