PDA

View Full Version : Симптоми за смяна на задни амортисьори????



MONI
28-07-2005, 11:06
По какво мога да разбера дали са за смяна..........

търтей
28-07-2005, 11:06
По какво мога да разбера дали са за смяна..........
като идеш на шок тест

ShoxXx
28-07-2005, 11:08
Единия вариант е някой твой човек да кара зад теб да ти гледа задницата дали като минеш през по-голяма неравност на пътя ще продължи да се клати нагоре надолу дълго време. Колкото по-дълго се клати задницата, толкова по-зле са аморесьорите... :( Сшщото можеш да направиш и ако сам си разклатиш задницата нагоре надолу от багажника.
Най-кофти симптом е в тежък завой да усетиш как задницата започва да те изпреварва... :(


като идеш на шок тест
Може и на Шоко-тест - най добре е!!! :twisted:

valjo
28-07-2005, 11:10
По какво мога да разбера дали са за смяна..........
Шок тестер има в ц-р за гуми Радиал под моста чавдар
и струваше някви смешни пари 12лв или нешо такова ...
и си рисува там графики това онова, иди и си виж :)

ShoxXx
28-07-2005, 11:13
На мен на абсольотно заминали амортесьори, като отидох на шок тест и ми показа графиката, че са идеални... :shock:

Lucky
28-07-2005, 11:14
:roll: :idea: Aбе някъде в Хаджи Димитър имаше някъкъв сервиз за амортесьори и диагнозата е безплатна. А ма не помня точно :confused:

hf hpe
28-07-2005, 11:22
:roll: :idea: Aбе някъде в Хаджи Димитър имаше някъкъв сервиз за амортесьори и диагнозата е безплатна. А ма не помня точно :confused:
мисля че в сервизите на D&N е безплатен теста

търтей
28-07-2005, 11:25
мисля че в сервизите на D&N е безплатен теста
вече не
10 лв е удоволствието по данни от преди един месец

MONI
28-07-2005, 11:32
Благодаря Ви......

Като цяло става въпрос че вчера минах през една дупка ама много бавно защото точно потеглях, но не я бях видял......и изтропа яко отзад ама като че ли ми се стори че примерно гумата се удари в бронята :? поне звука наподобяваше на пластмаса.......и понеже преди 2 седмици от Велинград към Цигов чарк с 4ма човека там нали си е изкачване пак се чу същото, но не от дупка а като вдлъбнатина на пътя......... тогава го отдадох на изкачването и натовареноста на колата ама след вчера не съм вече сигурен......та незнам нормално ли е???

gigi
28-07-2005, 11:34
Не знам колко ще ти помогна, но на мойта имах съмнение че са заминали защото задницата много се клатеше като я натиснех от към багажника, и един ден взех че ги свалих. Левият си беше що годе добре но десния никакъв го нямаше. Та знчи поне мойте бяха от този вид (май единично действащи им се вика ама не съм сигурен) където като ги натиснеш и се връщат сами, този който не ставаше не само че не се връщаше ами и се натискаше страшно лесно. Аз си сложих от ланчата старите амортисъори които не знам защо баща ми смени, а тя нали е комби и са малко усилени и са (двойно действащи пак според мен) тъй като трябва със сила да ги натискаш и със сила да ги вадиш.
Сега колата е като залепена за пътя.
Ако греша за единично и двойно действащите моля някой по знаещ да ме корегира ама на мен такъв ми се струва принципа.

търтей
28-07-2005, 11:34
===
албе иди да го видят
така само гадаем
иначе може и тампони да са

MONI
28-07-2005, 11:41
===
албе иди да го видят
така само гадаем
иначе може и тампони да са

Даде то е ясно че ше отида ама по принцип питам ...може и някой друг да имал такъв проблем..........защото според мен (не че много разбирам) ама дори ида е изпуснал аморт. не би трябвало да има такова изтропване....еднократно а не да си тропа нон стоп

Bobo
28-07-2005, 11:48
На мен на абсольотно заминали амортесьори, като отидох на шок тест и ми показа графиката, че са идеални... :shock:

Напълно подкрепям Shoxxx и на мен доста хора ми се оплакват от такива симптоми на тестера :roll:

Има две неща по които можеш да хванеш скапан амортесьор:

1. Огледай добре стеблата, ако има омасляване това автоматично означава изпуснал амортесьор!

2. като натиснеш силно колата надолу тя трябва да се върне веднага в първоначално положение, ако продължи да се клати след като я натиснеш също означава изпуснал амортесьор :wink:

Успех :)

aav
28-07-2005, 11:54
В София има идеално място за тест на амортисьори - от Ал.Невски към ул. Раковска, там където се провеждат парадите. Минаваш от там не много бързо с около 30-40км/ч., а твой приятел от тротоата гледа задните колела, ако играят нагоре-надолу - нямаш амортисьори.
знам място за безплатен тест, но ако леко са тръгнали амортисьорите и можеш още да искараш, след теста ще са вече със сигурност за смяна и то веднага. аз не бих си качил колата доброволно на такъв стенд

bass
28-07-2005, 11:57
[quote="hf hpe":2w8pknz6]мисля че в сервизите на D&N е безплатен теста
вече не - 10 лв е удоволствието по данни от преди един месец[/quote:2w8pknz6]

Хм... или не си прав, или съм се измъкнал без да платя преди две седмици :shock:

Имат сайт, телефони - може да се провери - http://www.dn-bg.com/
Аз ходих в сервиза, който е в Младост.

valjo
28-07-2005, 11:57
В София има идеално място за тест на амортисьори - от Ал.Невски към ул. Раковска, там където се провеждат парадите. Минаваш от там не много бързо с около 30-40км/ч., а твой приятел от тротоата гледа задните колела, ако играят нагоре-надолу - нямаш амортисьори.

хахаха това беше добро ;)
освен това става и за тест как са ти пломбите :tooth: :tooth: :tooth:
ако се окаже че 2-3 са "изпуснали", то кабинета на д-ра алфист-рацер ЕвгенийМ е на кръстовището на Дунав и Врабча, съвсем близичко ;)
:doctor:
хихихихи

pumukle
28-07-2005, 12:05
Във Ванто е безплатен стенда за амортисьорите....дори ако искаш ще ти я качат на крик и ше огледат отдолу тампоните и вс. останало
Всеки един уважаващ себе си сервиз прави безплатна диагностика и оглед на ходовата част!

MONI
28-07-2005, 12:11
Във Ванто е безплатен стенда за амортисьорите....дори ако искаш ще ти я качат на крик и ше огледат отдолу тампоните и вс. останало
Всеки един уважаващ себе си сервиз прави безплатна диагностика и оглед на ходовата част!

Е на мен това ми требе баш.....ама лошото че не работят в събота...а аз в работно време ми е малко сложно, но ше видя..


Благодаря отново на всички!

MONI
29-07-2005, 09:11
И така .......на шок тест не отидох ама прибирайки се по бул. Европа посока центъра на моста след Орион :shock: нали има едни много гадни неравности .....та на всяка една такава задните колелета направо са като вибромасажор :? не могат да се успокоят. После като стигнах квартала и преминах на елементарната проверка с натискане на задницата и................пак подскачане. Вече ясно и другата седмица ще ги сменям.............та по този повод имам два въпроса

1. Проблем ли е че ше пътувам събота и неделя около 300 км. или само да карам по внимателно.

2. Какви амортисьори(средно качество, не евтини и не скъпи) от къде да ги взема(за да ползвам отстъпка за членове) и къде да ги сменя че моя майстор е отпуска(незнам защо си мисля за Александър Ауто или по добре Ванто вие ше кажете) и последно колко пари е смяната.

Благодаря предварително.

Dodo 155
29-07-2005, 15:41
Карай си спокойно през почивката, те така изведнъж няма да грохнат :wink: Само внимавай да не караш с много висока скорост в завоите, защото може да те подлъже и да се изметкаш :!:
Ако си решил да качваш повече от 2-ма, пак по-внимателно :!:
За амортисьори имаше наскоро тема (ама май беше преди профилактиката), в която един колега си взе за 145 МАГНЕТ МАРЕЛИ. Те са Lip-ове в кутия на МАРЕЛИ. Цената беше добра, а и не са лошо качество. Все пак BOGE си остава най-доброто, но и на добра цена :D :wink:
За смяна мога да те пратя и при кума ми. Той си е монтьор и стига да няма много работа ще ти ги смени :wink: Поне за неговата работа давам гаранция :D

MONI
29-07-2005, 15:58
Карай си спокойно през почивката, те така изведнъж няма да грохнат :wink: Само внимавай да не караш с много висока скорост в завоите, защото може да те подлъже и да се изметкаш :!:
Ако си решил да качваш повече от 2-ма, пак по-внимателно :!:
За амортисьори имаше наскоро тема (ама май беше преди профилактиката), в която един колега си взе за 145 МАГНЕТ МАРЕЛИ. Те са Lip-ове в кутия на МАРЕЛИ. Цената беше добра, а и не са лошо качество. Все пак BOGE си остава най-доброто, но и на добра цена :D :wink:
За смяна мога да те пратя и при кума ми. Той си е монтьор и стига да няма много работа ще ти ги смени :wink: Поне за неговата работа давам гаранция :D

Благодаря ти Додо. Наистина и аз търсих темата ама тя беше точно преди профилактиката.......колко струват тия БОГЕ аз си спомням че марелито беше малко над 100 лв двата ама не помня газови ли бяха там двойно незнам си какви....нали и аз съм един разбирач.......

П.С. няма ли да си пуснеш едно ICQ....

Dodo 155
30-07-2005, 13:09
МАРЕЛИ-то бяха газови, то други май няма за Алфа 145 :roll:
Цената беше там някъде 100-120лв./2бр.
Аз на мойта преди година и половина сложих Виктор-Ренцо (ако греша марката ме поправете), газови и излязоха към 95-96лв./2бр. (задни). До момента нямам проблеми, ама аз с тия твърди пружини не мога да преценя много :lol: :lol: Но не се клати на място :wink: Все пак МАРЕЛИ си мисля, че са по-добри :roll:

п.с. ICQ няма как да ползвам, че сега съм в движение из страната :wink:

MONI
01-08-2005, 09:22
МАРЕЛИ-то бяха газови, то други май няма за Алфа 145 :roll:
Цената беше там някъде 100-120лв./2бр.
Аз на мойта преди година и половина сложих Виктор-Ренцо (ако греша марката ме поправете), газови и излязоха към 95-96лв./2бр. (задни). До момента нямам проблеми, ама аз с тия твърди пружини не мога да преценя много :lol: :lol: Но не се клати на място :wink: Все пак МАРЕЛИ си мисля, че са по-добри :roll:

п.с. ICQ няма как да ползвам, че сега съм в движение из страната :wink:

В ТиН задни МагнетиМарели са 36 лъва парчето........и ще се чуем като ги взема за да ползваме твоя човек за смяната

bass
02-08-2005, 13:40
В ТиН задни МагнетиМарели са 36 лъва парчето........и ще се чуем като ги взема за да ползваме твоя човек за смяната

Бафмааму, и за 155 са толкова пари... Много подозрително и, в същото време, интригуващо - за тези пари ще сменям амортисьори два пъти годишно за разкош :wink:
Сподели впечатления като ги вземеш и разходиш, моля!

p.s. И пак ли са всъщност LIP, както спомена някой колега в друга тема?

MONI
02-08-2005, 17:01
В ТиН задни МагнетиМарели са 36 лъва парчето........и ще се чуем като ги взема за да ползваме твоя човек за смяната

Бафмааму, и за 155 са толкова пари... Много подозрително и, в същото време, интригуващо - за тези пари ще сменям амортисьори два пъти годишно за разкош :wink:
Сподели впечатления като ги вземеш и разходиш, моля!

p.s. И пак ли са всъщност LIP, както спомена някой колега в друга тема?

В четвъртък ще ги сменям във Ванто и ще пиша ама като гледам на кутията пише ....for Fiat Punto....ама човека вика те стават на още много модели Алфи, Фиати и Ланчии,............а може би и на Мазерати :roll: :wink:

valjo
02-08-2005, 17:12
В четвъртък ще ги сменям във Ванто и ще пиша ама като гледам на кутията пише ....for Fiat Punto....ама човека вика те стават на още много модели Алфи, Фиати и Ланчии,............а може би и на Мазерати :roll: :wink:
мндах днес зехме за Ланча Делта2 ХПЕ и са съшите, и са па 36 леа ;)
фтиния :)

Bobo
03-08-2005, 01:47
В четвъртък ще ги сменям във Ванто и ще пиша ама като гледам на кутията пише ....for Fiat Punto....ама човека вика те стават на още много модели Алфи, Фиати и Ланчии,............а може би и на Мазерати :roll: :wink:
мндах днес зехме за Ланча Делта2 ХПЕ и са съшите, и са па 36 леа ;)
фтиния :)

Да и открихте че тестера във ванто на чисто изпуснал амортесьор с жестоко омасляване вика "ПЕРФЕКТЕН Е" :shoot:

bass
05-08-2005, 10:37
В четвъртък ще ги сменям във Ванто и ще пиша
Очаквам с интерес впечатления (ако сте ги сложили вече) :excl: . Мнението ма механиците в сервиза също ми е интересно.

BatVas
05-08-2005, 10:49
В четвъртък ще ги сменям във Ванто и ще пиша
Очаквам с интерес впечатления (ако сте ги сложили вече) :excl: . Мнението ма механиците в сервиза също ми е интересно.

Ами Мони сега гласи багажа за морето-пътуваме тази нощ и сигурно не е на работа за да отговори-ще карам зад него и ще видя дали се заклаща и ще му кажа да отговори от някоя заличка.

bass
05-08-2005, 10:58
Е, още по-добре - тъкмо да ги пробва на по-дълъг път с разнообразен релеф и на различни скорости :biker:
Аз май ще ида да си купя един комплект задни докато ги има, пък ако не понесат на мойто кола - здраве да е, парите не са много.

MONI
05-08-2005, 16:35
Извинявам се за закъснелия отговор ама вчера не ми се пишеше...

Значи разликата е огромна....и чак сега разбирам че още като купих колата в началото на март спокойно е могло да ги сменя ама нали и аз съм един разбирач...... :oops: (не да чакам съвсем да сгънат найлона :wink: )

Смяната във Ванто бе 25 лъва. Не стана много бързо въпреки че казаха 1 час ама аз смених и маслото в скоростите ...Тутела Епикс и препоръчвам на всеки който не го е направил да го направи и въздушен филтър.

Сега с колегата Васко че видим и на дълъг път, но там където подскаше и вибрираше(примерно моста на Цариградско на 4ти километър) вече минава съвсем спокойно.

Абе с две думи ....огромна разлика 8)

Crusader
31-08-2005, 19:03
Имам един въпрос, при преминаване през дупки или "легнали полицаи" откъм предните амортисьори се чува съскащ звук, въпроса ми е това нормално ли е? Иначе колата си вози нормално твърдичко като Alfa, без грозни удари /като при свършили амортисьори/, стеблата не са омаслени. При натискане на колата се повдига и спира, няма продължително люлеене/абе с возенето няма проблеми, дори при сравнително високи скорости и остри завои колата е изключително стабилна/ Само това съскане ме притеснява. Моля, за компетентно мнение! Благодаря предварително!

BatVas
31-08-2005, 20:37
Абе аз въобще не съм разбирч- обаче това е нормално-амортисьорите са газови и така си съскат-чувал съм го освен на моята и на други 145-ци

gigi
01-09-2005, 00:54
Колега карай и се радвай че съскат това означава че са ти добре амортесъорите