PDA

View Full Version : 145 боксер+газов инжекцион?



Mind_Control
22-01-2008, 15:38
Има ли смисъл да слагам ГИ при положение, че минавам по 10 000 км средно на година? Или по- има смисъл да сложа конвенционална уредба (но с оглед на евентуалните проблеми предпочитам ГИ, защото не искам през 2 дни да ходя за настройка, надявам се при ГИ не се налага постоянно да се настроива, нали? А и парите в случая не са решаващи- бих дал 1000 лв. отгоре за ГИ. След година примерно мисля да мина на 156-ца, мога да си сваля ГИ и да си го сложа на 156-цата нали? По мой сметки ГИ ще се изплати за 16000- 17000 км. Мисля да сложа БРЦ, виждат ми се надеждни, вие какво мислите? Нещо друго да препоръчате или това е добре? Някакви общи съвети да дадете
:roll:

Четох и за някаква марка Тартарини и LANDIRENZO, но никъде не виждам бг сайт или вносител. За тях какво ще кажете? малко по- ефтини са Тартаринитата, а другите са малко по скъпи..

П.С. някой по принцип има ли проблеми с ГИ?

deadairplane
23-01-2008, 02:42
Относно обикновенната защо си милиш, че ще правиш настройки през 2 дена? Аз съм с обикновенна и мога да ти кажа, че има начин да си ги правиш сам с помоща на един уред за 20лв и то ще е по точно от газанализатора. Проблемите с обикновенната газова идват преди всичко от неподходящи емулатори или непоставени такива, или от грешна плочка, стари мембрани в изпарителя и най вече от "майстори". От последните доста си изпатих и затова ти препоръчвам ГИ. Ама относно предимствата и недостатъците си в заблуда. Между другото за ГИ или пък за конвенционална с ламбда контрол, ламбда сондата трябва да е перфектна. Ако имаш такъв проблем трябва първо да я смениш и тогава да слагаш газ.

PEPI-2ALFA
23-01-2008, 03:01
... и мога да ти кажа, че има начин да си ги правиш сам с помоща на един уред за 20лв и то ще е по точно от газанализатора ...
Ами сподели де ,ако не е някаква голяма тайна :wink:

Crusader
23-01-2008, 08:12
Ми то на боксера не му трябват никакви електронни боклуци, колкото пъти съм се опитвал да слагам симулатори и прочие, това винаги е довело до ядове /рано или късно/. Мое мнмение: сложи конвенционална АГУ /без никакви електронни боклуци/ единствено автоматичен ключ за да палиш винаби на бензин и после да обръща на обороти - цената на такава не трябва да давишава 400-450, избива се за 7-8000 км.

Mind_Control
23-01-2008, 09:06
Ми то на боксера не му трябват никакви електронни боклуци, колкото пъти съм се опитвал да слагам симулатори и прочие, това винаги е довело до ядове /рано или късно/. Мое мнмение: сложи конвенционална АГУ /без никакви електронни боклуци/ единствено автоматичен ключ за да палиш винаби на бензин и после да обръща на обороти - цената на такава не трябва да давишава 400-450, избива се за 7-8000 км.

Значи по твойте думи с обикновенна газова, без никаква електроника няма проблеми? :roll: Това значи ли, че като има газов инжекцион ще има повече проблеми, защото има електроника? Това, което не искам да става е да трябва да ходя да я настройват по 100 пъти.. Искам да сложа газовата и да не се занимавам с друго освен с зареждане- ще ми осигури ли това нещо газовия инжекцион? За конвенционалната, четейки мненията оставам с впечатление, че няма да стане без постоянно разкарване за донастройки.

BaiJedi
23-01-2008, 13:29
@Mind_Control
Аз си сложих обикновена АГУ LOVATO със симулатор. На реглаж съм ходил един път на 500км. след монтажа. За този пробег улягали мембрани и т.н. От тогава 16 000 км. не съм стъпвал на газаджия. АГУ-то ми струваше 546 лв. с монтаж,паспорт и стикери. Вече се е изплатила кажи-речи двойно. Разход ми дава 8.5-9 на дълго и 11.5-12 градско в СФ. Превключвам ръчно газ-бензин. Паля задължително на бензин и работи така до достигане на 45-50 градуса. После си обръщам на газ. Като е топла си я паля директно на газ. С две думи много съм доволен! :wink:

deadairplane
23-01-2008, 13:47
Ами сподели де ,ако не е някаква голяма тайна :wink:
Това не е някаква тайна, обаче не съм го измислил аз, а човека от който го научих е персона нон грата тука, в момента в който напише нещо и му заключват темите. Ако той иска ще го напише, ако не търси във fiat-bg.org. Иначе ако настрройките са точни трябва да се получи както при @BaiJedi. Точно 2 пъти веднъж при слагането и веднъж като се раздвижат мембраните.

SFINKS
23-01-2008, 14:38
аз съм минал към 80 000 км с 1.6 боксер със стандартна газова уредба без нито веднъж да посетя сервиз за газ .
Газта е слагана в Италия и е с всички електроники , емулатор ламбда сонда , емулатор дюзи , + още някакви вакуумни джаджи накачени дето не знам за какво служат . Абсолютно никакви проблеми .

Mind_Control
20-02-2008, 15:01
Ми то на боксера не му трябват никакви електронни боклуци, колкото пъти съм се опитвал да слагам симулатори и прочие, това винаги е довело до ядове /рано или късно/. Мое мнмение: сложи конвенционална АГУ /без никакви електронни боклуци/ единствено автоматичен ключ за да палиш винаби на бензин и после да обръща на обороти - цената на такава не трябва да давишава 400-450, избива се за 7-8000 км.

А да си сложа ли емулаатор да не свети лампичката на дюзите?

SFINKS
20-02-2008, 15:53
да

cvetelin
20-02-2008, 17:38
и аз се возя в боксер на газ с изпарител ловато... няма никфи емулатори никфи чудесии
екстра си е
гърми ако го оставиш да гръмне иначе при правилна експоатация няма проблеми
и на мен ми свети лампата щот газаджията турбоделта са кани от есента да я угаси... и тъй си седи вече сумати време

и разхода е много приличен. .. 8 и малко извън града 110 120 км/ч
и малко над 12 градско сега по тва време лятото мое и да падне па мое и дан падне ...
доволно...

Mind_Control
21-02-2008, 13:48
и аз се возя в боксер на газ с изпарител ловато... няма никфи емулатори никфи чудесии
екстра си е
гърми ако го оставиш да гръмне иначе при правилна експоатация няма проблеми
и на мен ми свети лампата щот газаджията турбоделта са кани от есента да я угаси... и тъй си седи вече сумати време

и разхода е много приличен. .. 8 и малко извън града 110 120 км/ч
и малко над 12 градско сега по тва време лятото мое и да падне па мое и дан падне ...
доволно...

А в какво се състой правилната експоатация?

cvetelin
22-02-2008, 13:44
ми винаги студена я карам на бензин...докато не загреее 50 60 градуса тогава на газ. винаги я паля на бензин. ако нещо гръмне или направи някоя мизерия веднага при газаджията да видим къде е проблема.
оставиш ли я няколко пъти да не и обърнеш внимание мое да напрае някоя голяма простотия ... я кутия на филтър да сцепи я нещо от сорта.

като гарам извън града да речем на 150 160 км я обръщам на бензин 2 3 км ги минавам така и после пак на газ...

до ся ми е гърмяла 1 път и щото аз съм си виновен... като я запалих не погледнах че са е обърнала на газ ... и гръмна иначе няма грижи ...

в общи линии тва е

Mind_Control
23-02-2008, 01:04
Айде и аз съм вече с газова уредба (обикновенна с емулатор да не свети лампичката за дюзите като работи на газ). За сега колата върви като на бензин, само във високите обороти се усеща, че е газ. след 500-600 км. ще видиме как е :)

diodi
28-02-2008, 21:11
@Mind_Control
Аз си сложих обикновена АГУ LOVATO със симулатор. На реглаж съм ходил един път на 500км. след монтажа. За този пробег улягали мембрани и т.н. От тогава 16 000 км. не съм стъпвал на газаджия. АГУ-то ми струваше 546 лв. с монтаж,паспорт и стикери. Вече се е изплатила кажи-речи двойно. Разход ми дава 8.5-9 на дълго и 11.5-12 градско в СФ. Превключвам ръчно газ-бензин. Паля задължително на бензин и работи така до достигане на 45-50 градуса. После си обръщам на газ. Като е топла си я паля директно на газ. С две думи много съм доволен! :wink:
Можеш ли да ми кажеш къде са ти слагали уредбата и с каква бутилка си?

Mind_Control
28-02-2008, 23:33
Така.. вече мога да ви се похваля с разход 11.5 л. на 100 градско :) като не съм се набивал в най- големите задръствания де :) доволно е според мен.. Газта е от Лукойл- Петрол.


Уредбата ми я слагаха в сервиз "Княжево" тел. 0899 187753, с 25 литрова бутилка съм. тороидална не влиза на мястото на резервната гума, а по голяма заема много място от багажника, а и навсякъде има газостанции така че не е проблем

Crusader
28-02-2008, 23:39
Ха честито, как е на 50% разход на пари :wink:

Mind_Control
29-02-2008, 09:27
Ха честито, как е на 50% разход на пари :wink:

Благина е :) вече съжалявам, че не си сложих по- рано 8)

evro82
29-02-2008, 09:42
Колега радвам се, че си доволен, защото едно време говореше: "Добре , че нямам газ" и "Никога няма да и сложа".

Mind_Control
29-02-2008, 10:04
Колега радвам се, че си доволен, защото едно време говореше: "Добре , че нямам газ" и "Никога няма да и сложа".

Съмнявам се да са мои думи това :D особено това, че никога няма да сложа, защото от сума ти време го мисля... Но това, не е най важното :)

SFINKS
29-02-2008, 10:12
Welcome to the GAZ side :starwars:

сега ще разбереш защо разправяме на "бензинаджиите" че стара Алфа най-добрият вариант е да и сложиш газ... Двойно по евтино е а раликата във вървенето е минимална .

Mind_Control
27-03-2008, 12:29
Между другото да споделя само- като проучвах за ГИ-тата и един в един умрял сервиз в младост, приличащ на дупка, за Ланди Ренцо ми вика- аз боксер за по- малко от 2000 лв няма да се навия да правя :lol: :screwy:

diodi
27-03-2008, 16:46
Ще споделиш ли за какви пари ти я сложиха уредбата?

Mind_Control
27-03-2008, 23:38
Ще споделиш ли за какви пари ти я сложиха уредбата?

560 лв, като самата уредба е 500 и 60 лв е един емулатор за дюзите. Но моята е обикновенна!

robygas
04-04-2008, 11:47
" в умрелия сервиз в Младост" работи един от наи -качествените газаджий , поне споиред мен, да не говориме за качествата и класа на уредбите с марка "Renzo Landi"

Mind_Control
05-04-2008, 12:57
" в умрелия сервиз в Младост" работи един от наи -качествените газаджий , поне споиред мен, да не говориме за качествата и класа на уредбите с марка "Renzo Landi"

А бе батко, като погледнеш колко му е мърляв сервиза, ти става ясно и той що за човек е.. Да не говориме, че като чу боксер и му се присра. И да ми избухне с израза, цитирам- "аз боксер за по- малко от 2000 няма да се навия да правя".. тва какво значи- че си определя цената според клиента- кукувица. Поне като е така да не ми го казва! А за Ланди Ренцо нищо не казвам, обаче майстора е под всякаква критика!

rossen762
13-04-2008, 08:51
моята кола е алфа ромео твинспарк 98 г ,поставих газова оредба около 450 лева след няколко дни трябва6е да настроивам обороти, запо4на да спира колата по кръстви6та, и даже да пропуква не6то да гърми..след о6те два три дни запо4на д ане може да върви на бензин запу6ика се диузите и сега се налага да правя ремонт на двигатела за6тото ве4е и на бензин не върви добре някакви атмосфери са малко.. тъка 4е аз съм минал по този път

robygas
14-04-2008, 17:32
и за всичко това са виновни "Газаджийте".

iliyandiv
18-07-2009, 15:52
Аз от скоро имам една 146-ца 1.6 Боксер и също мисля да слагам газ. При тия цени на инжекциона съпоставени сцената на колата май не си заслужава да е газов инжекцион, а? Та си мисля да е обикновена газова с сичките му там емулатори, ама никаде в темите не видях някои да каже коя е "най-подходящата" марка газова уредба. Някой би ли ми дал съвет? И ако може да ме насочи, къде в Пловдив биха могли да ми сложат газовата и да ми я настроят някои читави "майстори"?
Благодаря предварително!

Mind_Control
21-07-2009, 15:34
Аз от скоро имам една 146-ца 1.6 Боксер и също мисля да слагам газ. При тия цени на инжекциона съпоставени сцената на колата май не си заслужава да е газов инжекцион, а? Та си мисля да е обикновена газова с сичките му там емулатори, ама никаде в темите не видях някои да каже коя е "най-подходящата" марка газова уредба. Някой би ли ми дал съвет? И ако може да ме насочи, къде в Пловдив биха могли да ми сложат газовата и да ми я настроят някои читави "майстори"?
Благодаря предварително!

След повече от 20 000 км с моята обикновенна газова уредба, мога да те посъветвам на боксер да не слагаш газов инжекцион- няма смисъл. Моята лично е марка Ловато и мисля, че няма да сбъркаш ако сложиш такава. В момента ми харчи към 13 на 100 градско, но имай предвид, че година и половина не съм ходил на настройки. Винаги паля на бензин и после минавам на газ. От време на време я карам на бензин. Извън града ми дава 8 с умерени скорости.

alfonco147GTA
22-07-2009, 00:17
Аз съм с 1.3 Boxer на обикновенна газ/ от близо година е така и нямам проблеми, даже не ходя вече на центровка сам си я правя :angry: по добър съм от газаджийте!!!!
Колкото до разхода градско 10-13л. извън градско 8-9л. но все пак е газ!!

mario_twinspark
30-07-2009, 23:19
От скромния ми опит и от този на близки и приятели BRC наистина са надеждни, дотук никакви проблеми и оплаквания :)

durango84
06-12-2009, 08:27
и аз се возя в боксер на газ с изпарител ловато... няма никфи емулатори никфи чудесии
екстра си е
гърми ако го оставиш да гръмне иначе при правилна експоатация няма проблеми
и на мен ми свети лампата щот газаджията турбоделта са кани от есента да я угаси... и тъй си седи вече сумати време

и разхода е много приличен. .. 8 и малко извън града 110 120 км/ч
и малко над 12 градско сега по тва време лятото мое и да падне па мое и дан падне ...
доволно...
и на мене ми даваше същия разход градско.Извънградско не съм я карал, защото тамън да излезна за уикенда и гвигателя смака лагер, оттам изкриви вал и надра биела ....... абе мамата му се е**. Сега ще видя с новия двигател как ще е, иначе си мисля за лятото, че разхода ще се дигне все пак и климатика ще бачка постоянно.