PDA

View Full Version : нещо тропа от двигателя



shadow Boxer
03-08-2005, 18:47
колеги спешно помощ на морето съм и на последните 10 км по4на нещо да тропа от двигатела 4ува се удряне на метал и се променя сподед оборотите двигатела си работи нормално форсира се и държи нормални обороти стабилни не прегрява вси4ко си е нормално освен тракането та въпроса ми е може ли да се прибера до софия ? тракането се 4ува посредата на мотора не лагер ве едно се удрят две тръби . и знаете ли близо някои сервиз близо до ахтопол

Bobo
04-08-2005, 00:23
Хвани щайбата на коляновия вал и виж дали има луфт напред-назад ако има - аксиялни лагери и можеш полекичка да я прибереш, ако няма обаче е лошо :cry:

gigi
04-08-2005, 00:36
така във форума е трудно да се определи само по описание. Може да са ти заминали лагерите я основни я биелни защото както го описваш по средата явно не е при клапаните работата а лагери се чуват точно все едно се удрят метал в метал и то си трака с увеличаването на оборотите правопропорционално. В повечето случай обаче колата започва да губи мощност може да започне да присветва лампата на маслото ако са отишли основните. Дано да греша, но ако е от това не е много хубаво да караш толкова километри защото може я да блокира мотора я толкова да износиш коляновият вал че да стане за хвърляне а и от получените луфтове и бутало да задере и т.н. Ако нямаш друг изход и намериш маистор които да потвърди теорията ми, тъи като това с лагерите иска пари и време, сипи някаква добавка я руската я някоя друга и карай, но без да надвишаваш примерно 2000 оборота. Другият вариант е да я качиш на влака и така да се приберете без много главоболия.
Успех и дано да не съм прав а да е нещо малко.

gigi
04-08-2005, 00:45
Ей тоз Бобо как ме изпревари докат пиша.
Лошото е че май е на мойто мнение с лагерите.
Но ако са аксиалните ми се вижда бая рисковано да се кара защото покраи тях ще замине всичко и с тоя луфт бутало ще си задере за 500 км като нищо. Мое мнение де.

Bobo
04-08-2005, 00:48
Ей тоз Бобо как ме изпревари докат пиша.
Лошото е че май е на мойто мнение с лагерите.
Но ако са аксиалните ми се вижда бая рисковано да се кара защото покраи тях ще замине всичко и с тоя луфт бутало ще си задере за 500 км като нищо. Мое мнение де.

Не и на боксера :wink:

Bobo
04-08-2005, 01:05
Колега с какво масло караш и провери ли нивото на маслото и дали не мирише много на бензин или да е станало на боза :?:

shadow Boxer
07-08-2005, 16:50
закарах я на маистор клапата която пази дебитомера от детонации се е отка4ила тя понеже е голяма не е могла да падне по надоло но щифта които я държи направо при клапаните и надрано бутало и меко казано надран клапан . направиха я ама ебати по4ивката зареди един тъп щифт

shadow Boxer
07-08-2005, 17:44
забравих маистора каза 4е малко ми тропали повдига4ите от едната страна аз нищо не 4увам ама все пак трябва ли да се прави ?нещо може ли да се прецака ?

Bobo
07-08-2005, 19:00
закарах я на маистор клапата която пази дебитомера от детонации се е отка4ила тя понеже е голяма не е могла да падне по надоло но щифта които я държи направо при клапаните и надрано бутало и меко казано надран клапан . направиха я ама ебати по4ивката зареди един тъп щифт

Газаджий да им го тури слон! Е за тва никва газ! :evil:

За Повдигачите карай и се не бой :wink:

shadow Boxer
07-08-2005, 19:11
ок мерси много на вси4ки