PDA

View Full Version : Къде да сменим предното стъкло? Отопляемо ли е?



Sraaaaa
03-02-2008, 11:14
Налага се да сменим челното стъкло на новата 166ца. Моля ви дайте съвет къде да извършим тази операция освен в Ауто Италия. Александър Ауто и Вантотейд достатъчно компетентни ли са, за да го направят? А самото стъкло отопляемо ли е (т.е. има ли нагреватели)?

Имам спомен че на един ML бях гледал предното стъкло, което беше отопляемо, и самото то имаше прозрачни реотани във формата на пчелна пита. Какво да търсим на 166цата, че да разберем дали е отопляемо или обикновено?

aMoHuaK
03-02-2008, 12:33
Не е отопляемо!

TaNo
03-02-2008, 12:33
Няма нагреватели, поне на мойта не и стапя леда

Sraaaaa
03-02-2008, 15:25
Категорично няма така ли? Питам ви, защото по каталог излезе ала бала нещо си HEATED бла бла....

Kuku
03-02-2008, 16:04
Аз мога да ти съдействам за "Кобра", ако желаеш :roll:
Ако се съмняваш в мнението на колегите за отоплението, като отидеш за смяна там ще ти кажат дали ти е отопляемо стъклото или не е, като свалят счупеното :wink:
Обаче ще трябва да го смениш в София :roll:

Sraaaaa
03-02-2008, 23:15
Да колата ще дойде до София 100%. Абе кофти история едно отхвръкнало камъче направи пукнатина 1см и сега само простотии... В момента проучваме и кои имат договор със застрахователната ни фирма, така че и това може да окаже влияние. Ще проучим и Кобра, че ако трябва ще ти пиша да удариш едно рамо. Мерси!

deo_1978
04-02-2008, 14:20
Колега,моето го сменях преди 2 месеца,струваше 160 лв-стакло и смяна,цялата работа към 3-4 часа.Ако искаш свиркай, ще го сменим!

Sraaaaa
04-02-2008, 17:52
Колега,моето го сменях преди 2 месеца,струваше 160 лв-стакло и смяна,цялата работа към 3-4 часа.Ако искаш свиркай, ще го сменим!


??????????????????????? Братле на мен ми говорят за 1700лв оригинално... Какво е това стъкло за 160лв?! Понеже си от Стара Загора я кажи и къде го сменя?

deo_1978
05-02-2008, 07:43
Колега,моето го сменях преди 2 месеца,струваше 160 лв-стакло и смяна,цялата работа към 3-4 часа.Ако искаш свиркай, ще го сменим!


??????????????????????? Братле на мен ми говорят за 1700лв оригинално... Какво е това стъкло за 160лв?! Понеже си от Стара Загора я кажи и къде го сменя?[/quote
Брато,незнам кви са тия 1700 лв за едно стъкло,ам че аз си смених дограмата на хола за по-малко бе :Д !Не го знам колко е оригинално,ама е много хубаво-колкото може да е хубаво едно стъко,тонирано си е,ново е и дойде на порачка от софия за 1 ден!Ако искаш ми се обади да се разберем!А и да не е оригинално-нали се сещаш,че можеш да сложиш 11 по 160 за тези пари дето ти ги искат! телефона ми е 0894334624-Деян

aMoHuaK
05-02-2008, 18:18
Да в кобра е толкова.. аз сменях и слових от най скъпото(Тонирано,Ултравиолетово и още нещо си) и беше 180-90лв.. с лайсната над стаклото,труд и материали - 226лв

Sraaaaa
05-02-2008, 21:46
По стъклото има ли отличителни символи като на оригиналното? Alfa Romeo ала бала? Цената "1700" е от Ауто Италия.

deo_1978
06-02-2008, 07:37
Брато,на моето май нищо не пише освен техните си номера,а ти даргжиш ли да пише Алфа Ромео за 1700лв??? 8)

Kuku
06-02-2008, 14:59
В "Кобра" има китайски, турски и европейски стъкла, като европейските се водят оригинални и не знам дали знаеш, но няма производител на автомобили в света, който сам да си произвежда стъклата, т.е. всеки е възложил производството на стъкла на външна фирма, като в много от случаите единствената разлика между стъклото с което излиза автомобила от конвейра и стъклото резервна част от същия производител, е точно тази щампа с емблемата за която говориш, а понякога дори и нея я няма ;)
Като доказателство мога да ти посоча всичките стъкла върху автомобила ти - погледни дали в ъглите имат щампована емблемата на Алфа и после виж, кой е производителя - Pilkington, SaintGobain и т.н. - от същите фирми внасят и "Кобра", а това се водят оригинални стъкла, защото производителя е един и същ ;)

vnimavai
24-01-2011, 11:23
Здравейте колеги, и тази тема я съживявам - накратко - появи ми се малка пукнатина (3 см) в десен долен ъгъл на предното стъкло, ще се сменя рано или късно, в Кобра стъклата са китайски и испански, разликата е около 50 лв, китайско - 160, испанско - 210, дайте акъл кое да взема, според думите на момчетата през испанското се виждало малко по-добре, било "по-бистро". Другия въпрос - нямам датчик за дъжд, мисля, че не съм имал (няма нищо под и около огледалото, няма и следи нещо да е имало), това предполага да взема стъкло без датчик, ако все пак съм имал, проблем ли ще е да взема БЕЗ. Трети въпрос - разгледах няколко теми - предното е без нагряване, нали? Благодаря Ви предварително :-)

Jivko7777
24-01-2011, 11:42
Здравейте колеги, и тази тема я съживявам - накратко - появи ми се малка пукнатина (3 см) в десен долен ъгъл на предното стъкло, ще се сменя рано или късно, в Кобра стъклата са китайски и испански, разликата е около 50 лв, китайско - 160, испанско - 210, дайте акъл кое да взема, според думите на момчетата през испанското се виждало малко по-добре, било "по-бистро". Другия въпрос - нямам датчик за дъжд, мисля, че не съм имал (няма нищо под и около огледалото, няма и следи нещо да е имало), това предполага да взема стъкло без датчик, ако все пак съм имал, проблем ли ще е да взема БЕЗ. Трети въпрос - разгледах няколко теми - предното е без нагряване, нали? Благодаря Ви предварително :-)

Вземи си турско най-добре ;)
Това китайското може наистина да е доста ниско качество ;) Отделно на което няма смисъл да се дават пари за някое скъпо щото не е гаранция дали утре няма някой камион да ти хвърли едно камъче и да го пукне пак!

Chimev
24-01-2011, 12:32
Има и друг вариант, аз колата я взех с лека пукнатина на предното стъкло. Казаха ми за един човек в студентски град, който лепял стъклата. Та издирих го, стана много добре след интервенцията и така от 2 години никакъв проблем :magic:

leketo84
24-01-2011, 12:54
Аз взех китайското преди 3 години с много хубава зелена бленда като цвета на колата ми и съм доволен от видимост и качество , защото нямам шупли а камъчета са се удряли по него !!!:magic:

vnimavai
24-01-2011, 14:57
За лепене в студентски град, София.......аз съм в Плевен, ще ми излезе малко безсмислено, колкото до турското - в Кобра няма турски, от къде мога да намеря/сложа такова, а относно китайското - ако има голяма разлика.......ще ми се да взема по-хубавото, но и това с камъчетата е вярно. Приятел кара бус, Ситроен Джъмпер, 2008 г., появи му се малка пукнатина, преди около година и половина, преди няколко дни, с малка помощ стана паяжина и го сменихме, така че не съм сигурен скоро ли трябва да го сменям и наложително ли е въобще, остава да намеря инфо и за турските стъкла и да реша.

Linkestis
24-01-2011, 19:07
Турското е по-добро! Има ли начин да си поръчаш от Кобра и да го монтираш при теб в Плевен?
Колкото за пукнатото...зависи дали си се раждал като мен карък :) при мен...ще ме разсипят милиционерите или ще се пръсне стъклото :)

vnimavai
24-01-2011, 22:32
Мисля, че нямат защото днес не ми го предложиха, но и аз не питах, тия дни ще питам и за турското, колкото до поръчването - въпроса е къде има, пътувам често из северна България (основно Русе, Свищов, Търново, Габрово, Севлиево, Троян, Ловеч, Враца, Монтана, Мездра), така, че ако го няма в Плевен, все някъде ще го има и ще го взема, пък слагането не е проблем.

alex09
25-01-2011, 00:23
предлага се и с нагреватели на челно стъкло

Linkestis
25-01-2011, 00:53
предлага се и с нагреватели на челно стъкло

Подписваш ли се под това?

Jivko7777
25-01-2011, 01:41
Мисля, че нямат защото днес не ми го предложиха, но и аз не питах, тия дни ще питам и за турското, колкото до поръчването - въпроса е къде има, пътувам често из северна България (основно Русе, Свищов, Търново, Габрово, Севлиево, Троян, Ловеч, Враца, Монтана, Мездра), така, че ако го няма в Плевен, все някъде ще го има и ще го взема, пък слагането не е проблем.

Турско ще има в който и сервиз да идеш всички поръчват от ЕВРО 07, тей че вземи направо на там се ориентирай и звънни директно на тях, а за слагането вече ти ще прецениш къде да идеш ;)

Ass
25-01-2011, 08:00
.......Трети въпрос - разгледах няколко теми - предното е без нагряване, нали? Благодаря Ви предварително :-)

Определено има подгряване на долната част на стъклото - в областта на чистачките, но не на всички нива на оборудване! Лесно можеш да провериш, като включиш подгряването на задното стъкло - свързано е с това на огледалата и на предното!

vnimavai
25-01-2011, 08:38
Освен на задното, имам и на огледалата, значи ще проверя и отпред какво се случва, само дано нещо не е прекъснато, благодаря.

Linkestis
25-01-2011, 11:20
Определено има подгряване на долната част на стъклото - в областта на чистачките, но не на всички нива на оборудване! Лесно можеш да провериш, като включиш подгряването на задното стъкло - свързано е с това на огледалата и на предното!

Ще ме прощаваш,ама искам доказателство.Снимка върши работа.Стига да не говориш за фейса,тоест от по-нова година.Щото старите съм гледал с какво ли не,ама подгрев на предно не съм виждал.Да не се бъркаш с функцията на климатика и шарката на стъклото?

Bobo
25-01-2011, 11:33
Ще ме прощаваш,ама искам доказателство.Снимка върши работа.Стига да не говориш за фейса,тоест от по-нова година.Щото старите съм гледал с какво ли не,ама подгрев на предно не съм виждал.Да не се бъркаш с функцията на климатика и шарката на стъклото?

И аз не съм виждал нито на старите нито на фейса ;)

И един съвет от мен добре гледайте като имате датчик на стъклото за дъжд - да ви сложат подходящо стъкло ;)

Mury
25-01-2011, 12:15
Ще ме прощаваш,ама искам доказателство.Снимка върши работа.Стига да не говориш за фейса,тоест от по-нова година.Щото старите съм гледал с какво ли не,ама подгрев на предно не съм виждал.Да не се бъркаш с функцията на климатика и шарката на стъклото?

И аз съм виждал на 166 3.0 В6,и на мен не ми се вярваше като го видях,ама на оказа се че има.Топли само долу ниско където са чистачките:wow::wow::wow::wow:

Ass
25-01-2011, 12:34
Ще ме прощаваш,ама искам доказателство.Снимка върши работа.Стига да не говориш за фейса,тоест от по-нова година.Щото старите съм гледал с какво ли не,ама подгрев на предно не съм виждал.Да не се бъркаш с функцията на климатика и шарката на стъклото?

Пише го в ръководството за експлоатация на автомобила! За съжаление моята също няма, но това не значи, че "такова животно нЕма".

ACEHOB
25-01-2011, 12:37
Преди около година и аз бях видял една бензинка на Горубляне. До тогава и аз бях готов да споря :)

em4o1
26-01-2011, 00:58
Не знам къде и какво ще слагате, ама аз като си сменях моето - Уж най-най-най... в кобра, така ми го сложиха (буквално и в преносен смисъл), че сега като паднат снеговете и замръзне имам чувството че всеки момент ще се озове в краката ми.

alex09
26-01-2011, 20:39
Подписваш ли се под това?Кобра предлагат и цената беше мисля 450 лв

vnimavai
27-01-2011, 11:18
ЕЕЕЕЕ, бахти турското 450 лв, с кво па толкоз е по-добро от испанското за 220 лв със слагането, бреййййй......да не говорим за китайското, някой колеги карат с такова - 160 лв и добро качество, то избора при стъклата излезе по-сложен отколкото при съединителите.... :-D

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

....или говорите за подгряването май.......

alex09
27-01-2011, 23:17
ЕЕЕЕЕ, бахти турското 450 лв, с кво па толкоз е по-добро от испанското за 220 лв със слагането, бреййййй......да не говорим за китайското, някой колеги карат с такова - 160 лв и добро качество, то избора при стъклата излезе по-сложен отколкото при съединителите.... :-D

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

....или говорите за подгряването май.......
говориме за подгряване колега

vnimavai
28-01-2011, 08:20
Да, разбрах, но не ми се триеше и само добавих "просветлението" си.

п.п.
Пукнатината на предното стъкло, от 2 см вече стана почти една педя, явно от студа прогресира, мисля да взема испанското, пък да се надяваме, че няма да се повтори скоро процедурата, ще спазвам по-голяма дистанция, макар, че няма да е достатъчно това, но.........

kiko73
28-01-2011, 10:27
Колега, докато се чудиш и разпитваш ще те спре някой "лош чичко с палка", ще ти тресне един акт, ще ти залепи на предния джам една красива червена лепенка и стъклото ще ти излезе поне 100+ лв. отгоре. Точната надценка ще ти кажа като ми пристигне талона от Самоков - 4 месеца вече :Topic-is-closed-bg:

vnimavai
28-01-2011, 13:48
През повечето време карам служебен автомобил, Алфата - събота, неделя, прав си за "лошия чичко" и честитката на трицифрена стойност, ще се ходи скоро до Кобрата, но онзи ден смених пистов ремък, ремъчна шайба, лагери и регулатор на генератора, и честно казано, стклото мисля да го оставя за следващия месец.

INTEGRALE
28-01-2011, 13:48
Да, разбрах, но не ми се триеше и само добавих "просветлението" си.

п.п.
Пукнатината на предното стъкло, от 2 см вече стана почти една педя, явно от студа прогресира, мисля да взема испанското, пък да се надяваме, че няма да се повтори скоро процедурата, ще спазвам по-голяма дистанция, макар, че няма да е достатъчно това, но.........

Аз пък не знам защо не си ги залепи тези 2 сантиметра хем щеше да си запазиш оригиналното стъкло, хем нямаше да се чудих какво измислено стъкло сега да вземеш.
Слагай най-евтиното /по възможност ако намериш турско/ и не му мисли чак толкова.

schoko
28-01-2011, 16:07
Според мен лепенето е до време Чувал съм че издържа максимум година и пак се появява пукнатината

INTEGRALE
28-01-2011, 16:54
Според мен лепенето е до време Чувал съм че издържа максимум година и пак се появява пукнатината

Няма такова нещо. Особено за такива малки дефекти гаранцията е докато стъклото е на колата.

vnimavai
28-01-2011, 21:43
Кофтито е, че отначало, 1 година не си личеше, беше като трохичка, есента не съм го загледал, значи пак е било нещо от тоя род, понеделник изведнъж, сутринта минавам покрай колата - викам си косъм или влакно - не, трохата станала пукнатина 1 см, после в сряда пак се загледах - 1-я см станали 2 см, днес от долен десен ъгъл тръгнала към средата и нагоре, до края на месеца май ще имам предно стъкло на две части.......понеже не я карам ежедневно, а само на разходки, ще поразпитам още малко и ще сменям.

joros
05-02-2011, 23:47
Пише го в ръководството за експлоатация на автомобила! За съжаление моята също няма, но това не значи, че "такова животно нЕма".

Моята топли така - при чистачките, като пусна подгряването на задното стъкло и страничните. Оказа се доста полезно през последните 2 седмици в София...

VIHHRONNY
01-12-2012, 12:25
Вчера падна една саксия на предното стъкло и го размаза. Сега и аз съм с въпроса какво да слагам и къде. Карах плахо, да не ме лепнат някъде, но си давам сметка че така няма да може мн дълго време. Личи от 100км и не съм попаднал на кука не ме е спрял. Половината джам е пукнатини през 5 мм. Та Кобрата ли е варянта?

koolio
01-12-2012, 13:36
По-добре потърси втора ръка.

fred
01-12-2012, 14:31
Старото, колкото и да е запазено, ще е по издраскано.Взимай си едно от Кобра по хубаво и си готов.Някой от по евтините са по тънки и при по високи скорости се усеща това, твоя работа.Па и сигурно трябва да им се бутне нещо на ръка на "майсторите", да го направят по добре де, то това е друго дело :)

nvladev
01-12-2012, 16:01
Ако искаш да е хубаво най- добре втора употреба.

koolio
01-12-2012, 16:29
Старото, колкото и да е запазено, ще е по издраскано.Взимай си едно от Кобра по хубаво и си готов.Някой от по евтините са по тънки и при по високи скорости се усеща това, твоя работа.Па и сигурно трябва да им се бутне нещо на ръка на "майсторите", да го направят по добре де, то това е друго дело :)

Именно затова е по-добре втора ръка.

Jivko7777
01-12-2012, 16:46
Зимай китайско или турско и си свиркай ;)

rusiq86
01-12-2012, 18:25
Никога втора употреба колега, може да е надрано, стъклото си има износване, абе не се занимавай. Има уникално добри аналози: испански, турски, китайски, европейски. Аз сега съм с Хуг на 156-цата, вече на 3 години, и не е мръднало, няма следи от употреба, супер лъскаво.
Успех, дано направиш правилният избор!

Kuku
01-12-2012, 18:41
Стъкло на 10 години по-добро от чисто ново?
Европейското стъкло нали пак същия производител го е направил за вграждането в завода :?
Не се излагайте!

didod
01-12-2012, 19:11
Единствено условие - стой там през цялото време, докато го сменят. Щото мърлячи има навсякъде...

VIHHRONNY
02-12-2012, 20:48
Ново ще е и да ще съм там докато го сменят да няма после да ме е яд че някои се е усрал....

sole_moe
02-12-2012, 22:17
Вземи си европейско стъкло ,защото после ще те яд 30-50лв и да гледаш постоядно кривини на предното стъкло . Кажи да внимават със двете щипки във горните краища при свалянето на старото те са фиксирани за стъклото .Следователно няма да има тия щипки на новото после :) те центроват стъклото .А за старо стъкло малко трудно ми се вярва да се свали цяло

fred
02-12-2012, 22:45
Именно затова е по-добре втора ръка.

Имах предвид, да е е евтинждос някой, старото си е старо, не е че лошо, но с времето следите остават

Blago
05-12-2012, 00:46
Стъклата на колата ти би трябвало да са SPLINTEX. Ако имаш възможност си сложи същото, т.е. купи си ново оригинално. Аз сменях стъкло като си купих колата и ми го направиха добре в София в серивиз Сим пет сим. Намира се в ж.к. Разсадника до "Вагон ресторанта" (който вече го няма). По точно на пресечката на бул. Вардар и бул. Александър Стамболийски срущу бившия супермаркет Рамстор.

Относно това дали ти е отопляемо стъклото - погледни на средната конзола на колата под копчето със стрелките за климатроника. Там има 2 бутона - един за подгряване на задното стъкло и един за подгряване на предното. Също така в долния десен ъгъл на стъклото (от страната на пътника) като махнеш корите, ако има букса на стъклото значи е с отопление. Моята кола дойде с обикновено стъкло без подгряване, но стърчеше празна букса от купето за подгряването. Италианцитя е бяха затворили с вестник ?!?!?!

За някакъв ориентир - стъкло Splintex, със тъмна лента отгоре, сензор за дъжд и отопление със труда и с използване на старото оплътнение ми струваше 450 лева през 2007 година.

Успех! И не забравяй, че евтиното излиза скъпо ;)

Linkestis
05-12-2012, 08:01
... Там има 2 бутона - един за подгряване на задното стъкло и един за подгряване на предното. Също така в долния десен ъгъл на стъклото (от страната на пътника) като махнеш корите, ако има букса на стъклото значи е с отопление.....;)

Това за което говориш не е за подгряване на предното стъкло,а за изсушаването му чрез климатика.Иначе всички 166 имат изведена букса за подгряването му.

VIHHRONNY
05-12-2012, 19:04
А по отношение насензора за дъжд, има ли изведена букса и ще работи ли че да слагам такова евентуално. Мойта е без сензор...

iveli
05-12-2012, 21:17
Cпоред мен ако имаш букса за сензор за дъжд то той ще работи ако сложиш стъкло със сензор Порови между кората и тавана и виж какви букси имаш

Boby
08-12-2012, 10:00
А по отношение насензора за дъжд, има ли изведена букса и ще работи ли че да слагам такова евентуално. Мойта е без сензор...

Инсталация на колата ще има заложена, но според Епер-а има разлика в механизма на чистачките( управлението му) на коли със сензор за дъжд. Дори и да сложиш стъкло със сензор, може да не проработи. Обаче каква е разликата м/у двата механизма не мога да кажа.Някой ако е по-запознат да каже.

qpwo
09-12-2012, 18:02
Това за което говориш не е за подгряване на предното стъкло,а за изсушаването му чрез климатика.Иначе всички 166 имат изведена букса за подгряването му.
Когато сменях радиаторчето на парното махахме пластмасата под предното стъкло и там до клапата за вътрешен/външен въздух имаше свободна букса . Тя ли е за подгрева?

Linkestis
09-12-2012, 18:29
да.

VIHHRONNY
28-12-2012, 00:37
С две думи смених си стъклото. Китайско сложих със синя лента, тонирано зелено, тотал 162лв. Не виждам вълни или кривини. Момчетата бяха мн печен, хареса м как работят. Нов пункт на Кобра в мл2 с/у Хита.

Linkestis
28-12-2012, 07:45
Пред Берьозката,в новата сграда в подземния гараж ли?
Мислех че е само реклама.

VIHHRONNY
30-12-2012, 12:21
Да точно там, гледах ги докато го сменяха и ми хареса как работят, не че ги хваля...Бе просто свършиха работа както трябва...