PDA

View Full Version : Харчи масло :-(



umax
08-08-2005, 11:11
Начи сменям Аз маслото и по препоръка на Alfamanik-a,
слагам Liqui Moly 10W40. Да ама колата е на 250 000 км. и е карана преди мен
от меко казано олигофрени :angry: .А и си има някой друг теч, та минавам Аз 1200 км.
и какво давам на контакт светва таблото след което остава да свети тази лампа
http://umax1.hit.bg/oil.jpg :shock: .Дигам пръчката маслото под минимума :shock: . А колата не пуши синкав
пушък правих тест който ми каза Virusalfa-та като дам газ да изпуши синкав пушек
и да изчисти били гумички или пък ако пуши колко повече газ били сегменти да ама
не, само пуши черно на форсиране ама това не било масло :roll: ? Virusalfa-та казва
най-верочтно износени цилиндри, което може да се разбере като се отвори мотора,
да ама нали знаете пари за тази операция нямааааа :cry: поне за сега. Затова прочетох
някаде тук из форума за това масло Selenia HPX
http://umax1.hit.bg/selenia-HPX.gif
Та цялото това писане е! :drums:
Е ли мога да сложа такова масло или не се препоръчва все пак е бая гъстичко?

virusalfa
08-08-2005, 17:24
Свали главата-то ше си покаже,това не е Фолксваген,да има износени водачи на клапаните :lol: -или сегментите са заминали ,или гумичките са "кокал".Много питаш-досега да я бехте свалили с Киро Факиро,ама он е газар :wink:

umax
09-08-2005, 14:22
Aбе лесноти е на тебе имаш си условия да си ръчкаш по колата,
а Аз тука къде да я отворя? На улицата :shock: ? А и инструмен нямам.
Ако ставаше само с отваряне ехе пари си трябват за части :cry:
А колата си върви и то доста прилично :drive:
И си мисля, че ако сложа това масло ще мога да мина спокойно
още някой километър :oops: През което време с Киро факиро
ще намерим начин да я ремонтираме :idea:

Та питам Аз ??? :respect: ,
да слагам ли това масло (Selenia HPX) или няма смисъл?

hf hpe
09-08-2005, 14:38
по принцип маслото го дават за автомобили с повишен разход на масло(над литър за 1000 км), и все още много лададжии го ползват
съвсем спокойно можеш да си сложиш такова масло, но пък и не очаквай чудеса от него

Dodo 155
09-08-2005, 15:04
Сложи и 15W40 и виж с него как е :wink:
Аз карам с такова и харчи 250-300гр./1000км максимум, като нямам никакви признаци за износен мотор (сив пушек и тем подобни) както е и при теб.
Сигурно и на мен са ми се спекли гумичките, но за момента няма да пипам мотора, защото си работи добре :wink:
Това масло дето си го сложил е много хубаво, но вискозитета е за по-запазени ДВГ-та, за съжаление :wink:

Venci
09-08-2005, 17:13
Първо смени маслото. Това е по-лесния вариант. Мотора винаги можеш да го отвориш след това. Въпреки, че последно като купувах гумички за моята бабка бяха около 10 лева, това хич не е много. Има хора, които сменяват гумички без да свалят главата, така че и гарнитурата ще спестиш.

virusalfa
09-08-2005, 21:36
Първо смени маслото. Това е по-лесния вариант. Мотора винаги можеш да го отвориш след това. Въпреки, че последно като купувах гумички за моята бабка бяха около 10 лева, това хич не е много. Има хора, които сменяват гумички без да свалят главата, така че и гарнитурата ще спестиш.На 155 2,0 8 клапана гумичките Кортеко,тип жигулски са 6лв,и ги сменяхме с жигулска скоба,само ,че я преработихме на раздвижна и мога да кажа,че гумичките излизат кофти,наложи се да правим приспособление от седалка от колело Украйна :lol:

virusalfa
09-08-2005, 21:54
Aбе лесноти е на тебе имаш си условия да си ръчкаш по колата,
а Аз тука къде да я отворя? На улицата :shock: ? А и инструмен нямам.
Ако ставаше само с отваряне ехе пари си трябват за части :cry:
А колата си върви и то доста прилично :drive:
И си мисля, че ако сложа това масло ще мога да мина спокойно
още някой километър :oops: През което време с Киро факиро
ще намерим начин да я ремонтираме :idea:

Та питам Аз ??? :respect: ,
да слагам ли това масло (Selenia HPX) или няма смисъл?и аз ,батка нямам условия :cry:

Boby
09-08-2005, 23:11
Ние направихме основен ремонт на мотора на паркинга пред блока а ти за едни гумички ти трябва гараж. :baby: Без да го разхвърляте малко няма как да установите дали е за ремонт.

Мен ако питаш каквото и масло да му сложиш ако е сдал багажа и то няма да му помогне.Едни ризи със сегменти и гарнитури няма да са ти повече от 500лв. :roll:

Venci
10-08-2005, 09:27
Ние направихме основен ремонт на мотора на паркинга пред блока а ти за едни гумички ти трябва гараж. :baby: Без да го разхвърляте малко няма как да установите дали е за ремонт.

Мен ако питаш каквото и масло да му сложиш ако е сдал багажа и то няма да му помогне.Едни ризи със сегменти и гарнитури няма да са ти повече от 500лв. :roll:


Стига бе човек, как 500 точки за ризи сегменти и гарнитури :?: Къде ги намираш тия цени та и аз да ходя там :grandpa: . За моя мотор 700 точки е само комплекта бутала, ризи, сегменти. Като бутала отделно няма. Виж ризи могат да ти направят във Враца по всяко бутало ама пак са по 60 парчето.Гарнитура за главата 24-30 лв.Комплект гарнитури 90-100 вече не помня. Вярно ако ползваш отстъпка може и по-евтино да излезе ама чак пък толкова :calc: . Не вярвам :baby:

Aquila
11-08-2005, 01:23
А и си има някой друг теч, та минавам Аз 1200 км.
и какво давам на контакт светва таблото след което остава да свети тази лампа

По-добре преди да мислиш за отваряне на двигател ги виж тези течове , за 1200 км неможе да ти гори толкова масло и то при положение ,4е не пуши. Този двигател според мен 250 000 км не го плашат чак толкова,че да мислиш за бутала,ризи и т.н. ,най-много едни сегменти да има ,но зависи и от подръжката :wink: .Мойта 164ка като и сменя маслото и забравям за доливане.Иначе пропушва малко,но пък е дизел все пак. А за маслото мисля,че не трябва да разчиташ,че ще ти оправи проблема,ще замаже положението ама за колко време и после да не стане по-лошо. :!:

umax
11-08-2005, 10:20
Ами, значи колеги :respect: , благодаря за мненията!
Мисля да направя така: Ще взема да почистя двигателя
собственноръчно. За да мога да локализирам точно тези течове,
поне това масло е перфектно за тази цел при мен в момента :?
След това: гумички на клапани, гарнитури там каквито трябват и 15W40. :wink:

Dodo 155
11-08-2005, 17:00
Ами, значи колеги :respect: , благодаря за мненията!
Мисля да направя така: Ще взема да почистя двигателя
собственноръчно. За да мога да локализирам точно тези течове,
поне това масло е перфектно за тази цел при мен в момента :?
След това: гумички на клапани, гарнитури там каквито трябват и 15W40. :wink:
:th_up: УСПЕХ! Пиши после дали има някакъв ефект :wink:
Почисти и Vapor Oil Separator-a, оттам също може да полапва масълце :wink:

Boby
11-08-2005, 20:02
Ми Венци за бензинова не сам се интересувал но за 2,5ТД ризите са 240лв, сегментите са 140лв лагери на мотовилките са по 12лв на мотовилка, а тия на вала не ги помня колко бяха. Бутала няма защо да сменяш. :roll: О пръстенчета,семеринги,гарнитури да са 200-250лв.

Venci
12-08-2005, 09:41
Прав си, но с тия цени, които си написал частите пак минават 500 лева. Разбирам, че ти я каза тези цифра ориентировъчно. Аз просто не искам някой да прочете това, което сме писали и да реши, че отваря мотора, вкарва 500 лв. и е готов. Буталата по някой път им се разбива канала на първи сегмент и дори и нов сегмент да сложиш той "хлопа" и не става. Буталния болт не трябва да има луфт нито в месинговите втулки на биелите, нито в самото бутало. Дори и да намериш кой да ти направи нови втулки задължително от изтеглен месинг, ако има луфт в буталото забрави. Има още толкова много неща като отвориш мотора. Като отлепиш главата защо да не и паснеш клапаните, така и така ще се разкопчават за гумички. Ами ако са разбити водачите и от там се харчи масло, както ако са износени стеблата на клапаните... нови клапани...Ами шлайф на колянов вал и това пари струва. Почти всеки може да го шлайфа, ами пасването с лагерите. Всичко това го казвам не за друго ами защото точно този четвъртит да не казвам какво го ям вече толкова време с моята. Аз иначе мислех само да отворя картера и да сменя лагерите, един шлайф и съм готов. Добре, че не го направих така и изобщо не съжалявам, че толкова време пеша ходя.

hf hpe
12-08-2005, 10:38
Ми Венци за бензинова не сам се интересувал но за 2,5ТД ризите са 240лв, сегментите са 140лв лагери на мотовилките са по 12лв на мотовилка, а тия на вала не ги помня колко бяха. Бутала няма защо да сменяш. :roll: О пръстенчета,семеринги,гарнитури да са 200-250лв.
колега вируса ме разби и мен с тази цена за ризите
обаче лагерите и сегментите ги има и по ефтино
лагери по 8 лева на биела и сегменти по 25 кинта на цилиндър

Venci
12-08-2005, 10:58
Това май не е вируса :oops: . Аз просто искам да кажа на всички, които не са правили основен ремонт, че не е само да смениш бутала сегменти, лагери и още нещичко. Просто няма смисъл тогава да отваряш мотора. :respect:

hf hpe
12-08-2005, 11:40
Това май не е вируса :oops: . Аз просто искам да кажа на всички, които не са правили основен ремонт, че не е само да смениш бутала сегменти, лагери и още нещичко. Просто няма смисъл тогава да отваряш мотора. :respect:

споменавам вируса защото, той е намерил ризи за по 60 кинта прачето което е супер оферта
за сведение в софия съм намерил да се продават само комплекти, което включва бутало, риза, сегменти, бутален болт, подложните пластини и силиконовите О пръстени, но цената е около 380-400 кинта на бутало
докато там където ме прати вируса комплекта за 4 е около 900 кинта
като да подчертая става на въпрос за така "недолюбваните" VM-и

virusalfa
12-08-2005, 21:26
Споменах ли,че за Вм сегментите на Дружба-разград са 60лв на Сточна гара при зистрибутора и че са по-италиански от италианските?! :wink: :idea: :idea: :idea: :idea: