PDA

View Full Version : При скорост над 140км/ч волана заиграва...



ShoxXx
10-08-2005, 17:28
Става въпрос за 206-цата ми...
В смисъл сигурно на много други и различни коли се е случвало и просто ми е интересно ако на някой от нашия форум му се е случвало, как точно се е справил с проблема.
Гимите са минали реглаж преди 2000км, предницата не съм я мерил отдавна, но мисля съвсем скоро да я оправя...
От кво друго може да се държи така тая малоумщина?

hf hpe
10-08-2005, 17:39
пробвал ли си да размениш лява и дясна
също така баланса оптимизира гумата, но не и джантата
общо взето може да е от много неща защото при 140 кm/h всичко си оказва влияние

ShoxXx
10-08-2005, 17:47
Мисля да пробвам сега да сменя задните с предните и да тегля един реглаж, пък ще видим после какво ще стане, щото с 206-цата ми дава разход под 7, а с 145-цата няма да падна под 10...

WhitePower
10-08-2005, 18:16
до 120-140 е баланс на гуми , ако е пражен смени маистора
другото е криви гуми ( това не значи че не могат да се балансират ) или криви джанти

Alfamaniak
10-08-2005, 20:14
Караи си с 160км/ч там нещата вече са стабилни. :wink:

Dodo 155
10-08-2005, 20:43
Мисля да пробвам сега да сменя задните с предните и да тегля един реглаж, пък ще видим после какво ще стане, щото с 206-цата ми дава разход под 7, а с 145-цата няма да падна под 10...
Прегледай ги за "балони" от вътрешната страна. Те също дебалансират при висока скорост гумата и бие. Лошото, че някои гуми много лесно "цъфват" по родните пътища и обикновено са отвътре и не се забелязва.
Може да има и крива гума :roll: Дори да е нова, това пак не е гаранция, че не може да скъса някъде платът и да се осуче.

Venci
11-08-2005, 09:45
Може да си огледаш и предницата за някой и друг разбит накрайник. Иначе накарай да ти видят джантите дали са криви. При баланса, се балансира гумата спрямо джантата, а кривините си остават.

stefi
13-08-2005, 23:14
аз имах сега същия проблем като ходих на море тази година и при мен се оказа от липсата на центроващи втулки на джантите, които аз махнах понеже бяха пластмасови и се бяха постопили малко! Ако обаче джантите ти лягат точно по главинато то е или от криви гуми, джанти или лош баланс.

Mury
14-08-2005, 12:17
аз имах сега същия проблем като ходих на море тази година и при мен се оказа от липсата на центроващи втулки на джантите, които аз махнах понеже бяха пластмасови и се бяха постопили малко! Ако обаче джантите ти лягат точно по главинато то е или от криви гуми, джанти или лош баланс.Ти ако знаеш какъв късмет си извадил тези втулки сая сложени не слу4айно без тях е можело да се пребиеш зверски :shock: :shock: :shock:

Bobo
14-08-2005, 18:18
Така начи сичко е физика :wink: пежо 206 - 140км прави 66 начи кофти число карай с друга скорост :twisted:

valjo
14-08-2005, 19:43
Така начи сичко е физика :wink: пежо 206 - 140км прави 66 начи кофти число карай с друга скорост :twisted:
HH! :tooth: :torch:
а Бобо - астролог але алее :tv: - гледа на талавизор

апо отношение на втулките в жантите, аз имам такива на задните, и едни умници в гумаджийницата на АутоГруп на Сребърна ми ги бяха сложили и двете от едната страна :shoot:
нема ти разпраам как се държеше колата, лудница

та одих на пребалансиране и втулките по местата, и оттогава като сменям гумите по къвто и да е повод ги гледам в ръцете "майсторите"

дето е казал вирусо ... за "майсторите" :cussing: :censored: :cussing: :censored: :cussing: :censored:

Alfa User
14-08-2005, 23:42
При мене тоя проблем се прояви няколко пъти при 180 км/ч и нагоре ... всичко беше тъкмо регулирано и балансирано. Причината се оказа най-тъпата, за която можете да се сетите ... състои се в една буква след размера на гумите - а именно скоростния индекс.
За пояснение става дума за случка със зимни гуми лятно време.

ShoxXx
15-08-2005, 22:26
Минах на реглаж и резултата от пътуването до морето и обратно е, че вече не след 140, ами след 180 започва леко да играе, което обаче според мен се дължи на трагично скапаните гуми на тая френска чекийка...иначе мацките се кефят...а аз...не помня!!! :P :P :P

Az4o
15-08-2005, 23:00
Минах на реглаж и резултата от пътуването до морето и обратно е, че вече не след 140, ами след 180 започва леко да играе, което обаче според мен се дължи на трагично скапаните гуми на тая френска чекийка...иначе мацките се кефят...а аз...не помня!!! :P :P :P

off
Абе човече ти към 10 часа не беше ли пред Миленката в Студентски Град !? Гледам сега си писал мнение .. :roll: Определено беше твоята кола - забелязва се отдалече :)
край на off-a

По темата .. на нашата 155-ца има някакви вибрации на волана около 130-150км .. и към 160-70 примерно изчезват :shock: И то понякога .. бляхх много странна работа ..

stefi
17-08-2005, 21:58
аз имах сега същия проблем като ходих на море тази година и при мен се оказа от липсата на центроващи втулки на джантите, които аз махнах понеже бяха пластмасови и се бяха постопили малко! Ако обаче джантите ти лягат точно по главинато то е или от криви гуми, джанти или лош баланс.Ти ако знаеш какъв късмет си извадил тези втулки сая сложени не слу4айно без тях е можело да се пребиеш зверски :shock: :shock: :shock:
да ама те се бяха стопили и едвали са вършели някаква работа пък и от пред нямаше когато взех колата лошото е че все още карам без втулки,ще ги правя при стругар.

ShoxXx
17-08-2005, 23:39
Минах на реглаж и резултата от пътуването до морето и обратно е, че вече не след 140, ами след 180 започва леко да играе, което обаче според мен се дължи на трагично скапаните гуми на тая френска чекийка...иначе мацките се кефят...а аз...не помня!!! :P :P :P

off
Абе човече ти към 10 часа не беше ли пред Миленката в Студентски Град !? Гледам сега си писал мнение .. :roll: Определено беше твоята кола - забелязва се отдалече :)
край на off-a

По темата .. на нашата 155-ца има някакви вибрации на волана около 130-150км .. и към 160-70 примерно изчезват :shock: И то понякога .. бляхх много странна работа ..

Аз бях...то друго такова QV няма спокс! 8)

valjo
17-08-2005, 23:44
Аз бях...то друго такова QV няма спокс! 8)
толко ожулено ли ? верно нема...
май само насовото, но там има още работа;)