PDA

View Full Version : Нуждая се от помощ за изваждане на скъсан болт



11-08-2005, 14:50
Колеги успях да скъсам болт който държи кожуха на разпределителния вал към главата. Мислех, че не е голяма белята, но почнах да губя много масло. Искам да направя опит да го извадя но никога не съм правил подобен ремонт. Какви са етапите за да се свали разпределителния вал. Иска ли някой да се наеме да ме гледа в ръцете докато го правя? Акъла винаги е полезен

Venci
11-08-2005, 15:44
Приятелю, мисля, че ще е много добре да си направиш подпис, в който е записана информация за колата ти. Както и да е каква е колата?

11-08-2005, 15:48
Приятелю, мисля, че ще е много добре да си направиш подпис, в който е записана информация за колата ти. Както и да е каква е колата?

Оправям подписа. Колата е FIAT Tipo 1.6 DOHC с двигател 149.C2.046 т.нар. двувалка.

Venci
11-08-2005, 18:30
Ти като свалиш вала имаш ли идея с какво ще маханеш остатъка от стария винт? Аз бих ти препоръчал да ползваш като начало обратни метчици. Освен това, ако ще го правиш сам задължително разбери 101% точно къде се намират белезите на ангренажите. Не ми се иска да изпаднеш в ситуация подобна на моята един път като се бяхме засилили да сменяваме гумички на една W124 :shock: . Мисля, че се сещаш, че не стигнахме изобщо до разкопчаване :dunno: на клапаните :oops: . Иначе аз мен е закон при такива интервенции ЗАДЪЛЖИТЕЛНО щом ще се разкачат ангренажи и т.н. колата да се прекара на белези от самото начало, за да знаеш после ако не пали, че е от друго :tooth: .

21-08-2005, 15:01
Всичко мина повече от добре. Болта излезе само с клещи тип "гарга". По-лесно не можеше да бъде.