PDA

View Full Version : за кирилицата



hf hpe
12-06-2004, 21:40
но преди това Григор да върне кредора

Kefo
13-06-2004, 11:27
Mnogo stranna anketa! Neznam koe ot dvete da izbera! :lol:

Na men ne mi pre4i nito kirilicata nito latinicata taka 4e mi e vse edno :wink:

WhitePower
13-06-2004, 12:58
tova e super tupa tema
vrushtame se kam kumonizma i pravilata
nali trjabva vseki da ima pravo na izbor , i vseki da pishe na kakvoto moze , a celta e tuka da ima vse poveche horakoito da pishat

ako izkate da provalite toja klub prodalzavaite vse taka i mai shte ostanat malko hora tuka

MrX
13-06-2004, 17:39
не съм съгласен с теб white power
по принцип се намираме в една държавица наречена България и тази държавица си има собствен и то не лош език така че поне затова че се наричаме българи трябва да пишем на собствения си език
и това не е никакъв комунизъм
с няколко ръце съм ЗА кирилицата
а ти пиши ако щеш и на японски то си е за теб

Alfa_fen
14-06-2004, 07:11
Напълно сам сагласен с тебе ,в България се пише и говори на Български. :wink:

KGB
14-06-2004, 13:30
Ми като гледам вече е решено....КРедора се връща...една седмица гратисен период...и от там задължителна КИРИЛИЦА.... :!:

WhitePower
14-06-2004, 14:27
mi znachi samo shte cheteme :evil:
to se e vidjalo , no da si pomislja i v dosta po goljami klubove ot nashite nikade ne pishe da e zabraneno da se pishe na kirilica , a e preporuchitelno , pak vseki pishe na kakvoto si izka

MrX
15-06-2004, 00:30
white power , немога да разбера защо си толкова против кирилицата или просто обичаш да си против нещо

15-06-2004, 13:14
Na men mi e vse edno.Koito kakto iska taka da si pi6e

WhitePower
15-06-2004, 16:30
e tova e otgovor , koito na kakvo izka na tova da pishe
ne obicham da sam protiv , naprotiv obicham da sam ZA , no kogato neshtata sa bezmislenni ne moga da si malcha , a i ako samo si pishem za koli a ne za problemite otnosno kluba i foruma , znachi ne e iztiski klub

SHTE GO NAPISHA SAMO VEDNUSH

UDOBNO MI E DA PISHA SAMO NA LATINECA , TAKA MOGA A I TAKA MI E PRIATNO

a i alfa ne se izpisna na mojata kola na emblemata Лафа Ромео или Куоре Спортиво

njakoi neshta se chetat na latineca i se proiznasjat taka

az sam za sobsvenijat izbor , a ne za zadalzitelnite uchenichski pravila

uvazavam tezi koito pishat na kirilica , bravo na tjah , no neka da ostavjat drugite na mira a ne da gi pronuzdavat da pishat po tjhnata sistema

Kefo
15-06-2004, 19:08
Napylno podkrepqm mnenieto na WhitePower :wink:

Koito na kakvoto moje i iska da pi6e.Ne razbiram kakvo vi pre4i :shock:

pooh
15-06-2004, 22:40
...

Kefo
16-06-2004, 09:43
Ето виж,че и ти можеш да пишеш на латиница :wink: :lol:

WhitePower
16-06-2004, 17:51
e tova e ako izkash chetesh ako ne izkash podminavash

KGB
17-06-2004, 12:56
Не знам за какво се води спор още...

Кредора се връща и се пише на кирилица. На който не му изнася да се оправя.

В крайна сметка натиската същите копчета...никой няма да проверя за правопис и т.н. :wink:

WhitePower
17-06-2004, 14:37
Не знам за какво се води спор още...

Кредора се връща и се пише на кирилица. На който не му изнася да се оправя.

В крайна сметка натиската същите копчета...никой няма да проверя за правопис и т.н. :wink:

eto sega natiskam samo sushtite kopcheta i nishto nestava ako mozesh da go prochetesh bravo na tebe

сега на булгарски

ето сега натискам сусхтите коцхета и нисхто не стажа ако мозесх да го процхетесх бражо на тебе

Звучи като сръски нали

hf hpe
17-06-2004, 15:17
eto sega natiskam samo sushtite kopcheta i nishto nestava ako mozesh da go prochetesh bravo na tebe

сега на булгарски

ето сега натискам сусхтите коцхета и нисхто не стажа ако мозесх да го процхетесх бражо на тебе

Звучи като сръски нали

все от някъде трябва да се започне,първо потренирай сръбския, след време ще се научиш и на български

WhitePower
17-06-2004, 16:41
njamam takova namerenie ;))
zahto da si obremenjavam pamentta s oshte gluposti

Hristo_156
02-08-2004, 16:17
ДА

Aquila
05-08-2004, 19:04
Mom4eta gledam,4e dosta ste porabotili nad saiita,stanal e dobre.
Neznam izobshto dali shte go pro4ete tova saobshtenie niakoii,no vse pak stava vapros za kirilicata i latinicata - ima hora koito ne s v Bulgaria i e malko trudno da se pishe na kirilica,da ne kaja nevazmojno za tezi,koito neznaiat kak stava.Ako moje da ne promeniate shte e dobre
Mersi

hf hpe
05-08-2004, 22:06
то за това е измислен този кредор ма аз не разбирам иначе ми се струва че е мега хипер трудно да се постави пак на сайта на форума

мисля че е елементарно да натискаш едни и същи клавиши както и на латиница, пък то се получава на кирилица

Alfoso
05-08-2004, 23:22
abe neka si pi6at horata kakto si iskat...spored men e po-dobre taka

WhitePower
06-08-2004, 10:20
uraaa edin zastana zad mene
i az tova se opitam da objasnja amam ne mogat da me razberat

Bobo
06-08-2004, 13:12
По въпроса за кирилицата мисля че на никой не му пречи кой кви иероглифи ползва :wink: . Така че да се заяждаме и убеждаваме е безмислено и на мен ми е трудно на кирилица но се старая. И все пак който е решил така да пише да пише не се заяждайте с хората. Не мисля че трябва да създаваме негативни настроения заради някакви глупости. :)

WhitePower
06-08-2004, 16:59
oshte vednush uraaa
shte me ostavjat da pisha na kakvoto moga ;))) uraaa

jorko
06-08-2004, 19:02
poneje niamam nervi da si slagam CIR na PC-to , kogato sum na kef , pisha postovete v tuning.bg i gi paste v tozi forum , a za ostanalite slu4ai SOOOOOORY za latinizata s BUL - zvu4ene

Alfamaniak
07-08-2004, 12:59
Vseki da pishe na koi kakto mu e udobno e razbira se za predpo4itane e kirilicata no...

JOVANI
31-08-2004, 11:22
Stiga bre hora, tova li e nai- vajnoto, neka vseki da pishe kakto mu e udobnoooooooooooooo :x

hf hpe
31-08-2004, 11:42
Stiga bre hora, tova li e nai- vajnoto, neka vseki da pishe kakto mu e udobnoooooooooooooo :x
да де но това си е чиста форма на егоизъм, и звучи нещо от рода на нека на мене ми е добре пък да го духат бедните

JOVANI
31-08-2004, 16:32
zashto taka? Kakvo e znachenieto koi kak pishe?

Kefo
31-08-2004, 16:57
zashto taka? Kakvo e znachenieto koi kak pishe?

Откажи се :wink: Доста дълго сме водили този спор и няма да излезеш на глава с него. :wink:

Като искате кирилица сложете Кредор и тогава :?

JOVANI
01-09-2004, 09:55
:cry: Mi dobre de, kakto i da e :(

snow
05-10-2004, 16:10
Леле колко се е изписало по тази анкета ! Пиша на кирилица но ми е все едно как пишат другите. Все пак всички говорим български и се разбираме няма значение с какви символи и букви.
:lol:

147
05-10-2004, 22:54
Tova наистина e tupa тема. Дажам за пример Taifun, който има затруднения с разчитането на кирилицата. Има хора от други страни, които следят нашия форум и нямат кирилизатор.

street_vagabont
10-10-2004, 21:42
Да се пише само на кирилица :!:

WhitePower
12-10-2004, 13:11
nema puk :shock: :evil:

alfamilano
12-10-2004, 18:58
Slojete KREDOR sega sym v Kazanluk na shkola i v edna zala idvam i nema kirilica taka che ne se syrdete!


p.s. Sory za latinicata!

tayfun
14-10-2004, 01:07
на мен лично много ми е тудно да пиша на кирилица налепих си букви на клавишите и ги тьрся една по една аз сьм за свобода на словото

svetulkin
14-10-2004, 12:33
на мен лично много ми е тудно да пиша на кирилица налепих си букви на клавишите и ги тьрся една по една аз сьм за свобода на словото никой не се е родил научен..http://mods.hardwarebg.com/alex/lada/pergel.avi

MrX
19-10-2004, 18:10
бяла сило,немога да разбера защо тук ти е невъзможно да пишеш на кирилица а в тунинг форума можеш,това не се ли отнася до уважение на тези които четът постовете ти(или там правилата са по-строги а :roll: )

WhitePower
20-10-2004, 15:56
tam ne sam pisal az a mojat kolega ;))
prosto izpolzvashe moja nik
izvinjavam se za seten put , no prosto me razberete mnogo i e trudno sled kato po cjal den pisha na latineca , opitah i pisha adski bavno i s mnogo greshki , a vremeto mi trjabva , ta varianta mi e da spra da pisha ili da pisha na latineca
Pak moja da buda izvinen

jorko
20-10-2004, 16:02
е, и на мене ми е адски терсене да пиша на кирилица , след като пусна 15-20 СМСа на латиница , но мисля че леко посвиквам вече или поне се старая да свикна :oops:

26-10-2004, 17:42
На мен никак не ми е трудно да пиша на КИРИЛИЦА, щото така са ме учили.

Не искам никой да се сърди, ама (не че много пиша и отговарям на мнения, просто нямам възможност) не чета мнения на латиница. :cry:

Преди време, когато нихилизмът беше налегнал всички със страшна сила, даже влизах по разни фируми и призовавах да пишем на кирилица, защото сме българи и ако не го правим ние кой ще пише на посмото на Кирил, Методий, Паисий, Левски, Гоце и Даме. :cry:

Работя в, голяма международна компания и повярвайте ми почти всички колеги се опитват да се даржат като полуамериканци-полуангличани-полутапанари, страшно е: срам ги е да кажат откъде са и какви са, а това не е срамно мамка им. :evil:

Не е срамно да си българин-гордо е!

Може и да прекалявам, простете ме сигурно сам ефектиран.


Дано не ви отекчавам, но умолявам всички които могат -нека да пишат на кирилица така ще сме различни- ще бъдем ние. :D :D :D

Успех на всички!

Mitko Tenov
29-10-2004, 21:30
kato iskate v bulgaria da se pi6e i 4ete na bulgarski za6to vsi4ki ste si napisali nikovete na latinica i ste si izmislili niakakvi latinski i drugi nickove?!Na men latinicata mi e po udobna za pisane za6toto ina4e triabva da se dzveria v malkite 4erveni bukvi4ki.

Bulgarian_Stallion
29-10-2004, 21:57
Добре бе хора ако така продължава тази работа не ви ли се струва че българската азбука ще се изгуби напълно???аз никога не съм учил в българско училище, вярно права много грешки както сега ще видите...ама според мене (Българин в финландия) е срам да ти е по удобно да пишеш на латински...пиша на латински само като съм на училище и ползвам там компютърите...както върви този разговор по вашата теория до 10-15год букварите ще са на латински???!?!?!?!?!?!?това че имаш някои ник на латински или че звучи тъпо да ти пише АЛФА РОМЕО на колата е защото това са думи дето са измислени за латинската азбука...да пишеш алфа на кирилица е толкоз тъпо колкото да пишеш български думи с латиница

INTEGRALE
30-10-2004, 00:24
Наистина не виждам какъв проблем може да бъде да се пише на фонетичната кирилица(и аз не мога на БДС). Трябва да се научат десетина клавиша, които не отговарят или нямат латински аналог. Никой ли от пишештите на латинеца не са писали документи на български на MS Word?
Особено ако някой обърка някой клавиш, като пише на маймуница почвам някакво гадаене и оставам без очи (пък и едва ли само аз).

02-11-2004, 11:51
kato iskate v bulgaria da se pi6e i 4ete na bulgarski za6to vsi4ki ste si napisali nikovete na latinica i ste si izmislili niakakvi latinski i drugi nickove?!Na men latinicata mi e po udobna za pisane za6toto ina4e triabva da se dzveria v malkite 4erveni bukvi4ki.

Смених си името на КИРИЛИЦА!

Извинявам се за това че до сега беше на латиница.

Няма да видите повече да съм написал нещо на латиница, или пък да съм отговорил на питане или мнение написано на латиница!

Мисля, че като пиша на КИРИЛИЦА се отъждествявам като българин-мое мнение.
Знам че това не се харесва много в наше време. И дядо ми е бил по занданите, защото не е пожелал на носи паспорт с народност македонец, та от него знам че така трябва и се гордея, че съм истински българин.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.

WhitePower
02-11-2004, 12:20
e az da ne sam arabin

valjo
02-11-2004, 12:49
e az da ne sam arabin

тая тема се изроди , да си е*** мамата!!!
:evil: :evil: :evil:

hf hpe
02-11-2004, 12:58
мен лично много ме дразнят очите като чета мнения на маймуница и за това съм за писането на кирилица, чета всички мнения и както виждате не съм оставил мнението на някой без отговор ако съм могъл да му помогна

има много лесно решение на проблема, но трябва да се заеме някой който разбира от компютри или софтуер незнам и аз точно.
рещението е:http://www.fmi.uni-sofia.bg/fmi/logic/skordev/lat2bg.htm
доколкото разбирам е беплатно просто трябва да се интегрира във форума

на мен като лаик може и да ми изглежда лесно незнам, но моля ако има човек от форума който може да се справи с задачата да се заеме

мисля че ще е много удобно и полезно за всички ни