PDA

View Full Version : Лампичката за ръчна спирачка.



alfa15516V
12-08-2005, 13:13
Лампичката за ръчната понякога свети по време на движение и при спусната рячна. Какво може да означава това?

А тъй като нямам книжка с указания за автомобила, би ли ми казал някои кяде да намеря инфомация за всички тя 15 лампички на тъблото, какво сигнализират и т.н?

Предварително благодаря.

Red Devil
12-08-2005, 13:24
Колега може да значи 2 неща...1во че лампичката се ебава или 2ро за което не съм сигорен че може би си за накладки я предни я задни....за 2рото казвам че не съм сигорен защото и на мен така ми светеше и междувременно се оказа че трябва да сменям задни накладки,но като ги смених престана да свети...колкото до книжката тя е на италиански пък и за съжеление не бих могъл да я кача...

hf hpe
12-08-2005, 14:03
на таблото има 2 лампи свързани със спирачната система
като и двете светят в червено
на едната е изобразено кръгче с удивителна в него - тази лампа свети когато е дръпната ръчната спирчка или когато е намаляло нивото на спирачната течност в казанчето
на другата е изобрзено кръгче с накъсани пунктирани линии отвън
тази лампа свети когато са за смяна накладките
за целта обаче трябва да са вързани датчиците на накладките, да са им здрави кабелите и куплуннзите, в много случаи това не е така

относно случая при колегата червен дявол
лампата ти е светнала защото е намаляло нивото на спирачната течност, а то е намаляло защото накладките са се изразходвали и постепенно буталата на спирачните апарати са излизли по навън от апаратите и така в апаратите е постъпила повече течност от казанчето
при смяната на накладките част от течност в апаратите се е върнала в казанчето и поради това е спряла да ти свети лампата

и накрая да добавя, че доста често протичат и долните помпи за задействането на съединителя която е хидравлична и ползва спирачна течност от казанчето за тази на спирачките, така че освен накладките за износване провери и за омасляване около долната помпа на съединителя(намира се върхус коростите под стойката на акумулатора)

street_fighter
14-08-2005, 23:22
точно така!!!колегата е прав,щом ти премигва 99% иска доливане на спирачна течност,то даже тва мисля че е стандарт за всички коли