PDA

View Full Version : Не работи климатроника



gaiska
13-08-2005, 14:41
Здарвейте!
Ето какъв е проблема: не ми включва климатроника и на като го пусна на студено духа почти топло. Фреон има и май не зацепва там как му се вика предавката или нещо подобно/за да включи компресора/. И като пусна климатика не се върти перката въобще.

Mury
13-08-2005, 19:36
Ако не се вклю4ва компресора естествено 4е няма да ти се вклю4ва перката закарай я на майстор така е най сигурно

gaiska
13-08-2005, 19:41
От тия майстори ми е дошло до гуша :(

Mury
13-08-2005, 19:53
Е да де ама сам с този проблем трудно ще се справиш мисля така 4е ако искаш пробвай но опиши по основно проблема аз имам малко опит покрай ремонта на моя климатик :wink: :wink:

gaiska
13-08-2005, 19:59
Работата е там , че на таблото на климаъроника всичко си е нормално , но като го настроя на 18 градуса духа почти топло.Казаха ми , че като се включи климата трябва да се чуе едно изщракване и след известно време да заработи и перката. до тази сутрин го правеше това , а от тогава/като смених реостата на перката вече не щраква и не се включва перката.
Това е общо взето :?

pent
13-08-2005, 20:01
Здрасти колега, незнам дали с моето мнение ще съм ти от полза, но имах подобен проблем.
Имах фреон, там всички бушони са ми изрядни, но вентилатора не духаше въобще. Отидох в Импас 56, там смениха някакъв чип по елетрониката и всичко се оправи. Чипът струваше 36лв.

Дано съм бил полезен :-)

Поздрави!

Mury
13-08-2005, 20:03
Така щтракането се 4ува от компресора а ти си сменял реостат на перка мисля 4е нямат нищо общо но щом до в4ера ти е работел компресора виж някъде да не са разка4или нещо по компресора или перките аз имах подобен проблем ама бяхме сложили една букса на обратно и въобще не даваше контакт компресора се вклю4ваше и след 30 сек. спираше защото не се пускаха перките

gaiska
13-08-2005, 20:07
Ще проверя всичко от това , което сваляхме заеади реостата, но и аз мисля , че нямат нищо общо :!:
Казаха ми , че може някой пресостат да е сдал багажа или бобина :cry:

gaiska
13-08-2005, 23:43
И още нещо по климатроника. след като бараха майсторите , когато е изключен климатика и не съм на контакт ми свети лампичката на бутона OFF. Не съм обръщал внимание досега , ни мисля , че преди не светеше , когато не е на контакт. При вас как е?

Dodo 155
14-08-2005, 09:20
Ще проверя всичко от това , което сваляхме заеади реостата, но и аз мисля , че нямат нищо общо :!:
Казаха ми , че може някой пресостат да е сдал багажа или бобина :cry:
Нещо са откачили тия "майстори" и не са го закачили :evil:
Отиди някъде където поправят климатици, дано поне те са наясно какво правят :roll:
Това дето го каза Murry, че не му е включвала перката и затова е нямал климатик, може и при теб да е така. Работят ли и 2-те степени на вентилатора в момента :? :?:

gaiska
14-08-2005, 11:44
Би трябвало да работят според техните думи. Окъсяваха наляво надясно и казаха , че вече работят. Но точно преди да вляза в сервиза климатика ми работеше идеално. По-нагоре казах , че не включва компресора и затова май няма и вентилатор. Най-добре да ида при някой , който се занимава само с това и той да види и да каже що не включва компресора.
А, относно кабелите - всичко съм прегледал, пък и те разкачиха само вентилатора , датчика и реостата. Забравих :o :!: Бяха разпарчетосали и кутийката с релетата , която се намира отпред до мотора. Незнам само кое реле от тази кутийка за какво е?!

Mury
14-08-2005, 12:27
Би трябвало да работят според техните думи. Окъсяваха наляво надясно и казаха , че вече работят. Но точно преди да вляза в сервиза климатика ми работеше идеално. По-нагоре казах , че не включва компресора и затова май няма и вентилатор. Най-добре да ида при някой , който се занимава само с това и той да види и да каже що не включва компресора.
А, относно кабелите - всичко съм прегледал, пък и те разкачиха само вентилатора , датчика и реостата. Забравих :o :!: Бяха разпарчетосали и кутийката с релетата , която се намира отпред до мотора. Незнам само кое реле от тази кутийка за какво е?!Зна4и там са направили некоя беля това са релетата на климатика и перките :wink: :wink: :wink:

gaiska
14-08-2005, 12:42
И аз така си мисля, но как да проверя дали бачкат релетата?
При вас колко релета и бушона има в тази кутийка?Щото при мен ома празно места :roll:

hf hpe
15-08-2005, 12:46
хъм отиваш при майсторите и им чупиш главите, това е първата ми реакция за такива тъпанари, жалкото е че съвсем малко хора си търсят правата

сега по проблема
най-вероятно проблема ти е в кутията за релета
имал съм този проблем, в кутията има едно специално реле което е за включване перката за охлаждане, при мен на местото на това реле което е изключително с електроника вътре беше сложено най-нормално реле с бобина
това реле обикновенно е с бяла капачка и с повече от 5 извода както са нормалните релета, даже ако не се лъжа има и няколкок тънки крачета(предполагам че това описание не помага много, но не се сещам в момента за друго, по късно мога да проверя номера на релето и да ти го напиша)
най-добре махни всички релета от кутията която е над радиатора и ги слагай 1 по 1 докато видиш при слагането и махането на кое от тях бутона OFF спира да свети както си е нормално
другата причина е да са сложили реле на някое от празните места и сега то да прави мизерий
ако имаш възможност най-добре е да погледнеш как стоят нещата на друга 155-ца
това е по проблема ти за неизгасването на бутона OFF

от това което си писал че е правено по колата, най вероятната причина да не ти работи климатика според мен е или кофти контакт на куплунга на пресостата или изобщо не е включен

kris11
15-08-2005, 16:40
И още нещо по климатроника. след като бараха майсторите , когато е изключен климатика и не съм на контакт ми свети лампичката на бутона OFF. Не съм обръщал внимание досега , ни мисля , че преди не светеше , когато не е на контакт. При вас как е?
При мен светодиода когато не съм на контакт не свети.
ПС до ,мен на работа има 1 пловдивска фирма за авто климатици
"Серво Кинг" и е името. Ако не могат да те оправят в Пловдив ела във Варна.Познати са ми и ще те ремонтират с предимство :)

virusalfa
15-08-2005, 18:32
хъм отиваш при майсторите и им чупиш главите, това е първата ми реакция за такива тъпанари, жалкото е че съвсем малко хора си търсят правата

сега по проблема
най-вероятно проблема ти е в кутията за релета
имал съм този проблем, в кутията има едно специално реле което е за включване перката за охлаждане, при мен на местото на това реле което е изключително с електроника вътре беше сложено най-нормално реле с бобина
това реле обикновенно е с бяла капачка и с повече от 5 извода както са нормалните релета, даже ако не се лъжа има и няколкок тънки крачета(предполагам че това описание не помага много, но не се сещам в момента за друго, по късно мога да проверя номера на релето и да ти го напиша)
най-добре махни всички релета от кутията която е над радиатора и ги слагай 1 по 1 докато видиш при слагането и махането на кое от тях бутона OFF спира да свети както си е нормално
другата причина е да са сложили реле на някое от празните места и сега то да прави мизерий
ако имаш възможност най-добре е да погледнеш как стоят нещата на друга 155-ца
това е по проблема ти за неизгасването на бутона OFF

от това което си писал че е правено по колата, най вероятната причина да не ти работи климатика според мен е или кофти контакт на куплунга на пресостата или изобщо не е включенако требваше да чупим тикви,в благоевград немаше да има сервизи :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gaiska
15-08-2005, 20:17
Ураа! :D Климатроника работи. Да не казвам голяма дума , но аз и един колега намерихме , че релето на климата не дава контакт. Смених за 5 лева и сега се охлаждам с кеф! Но продължава да ми свети лампата за изключено положение , когато не съм на контакт :(

gaiska
15-08-2005, 21:46
За сега мисля , че този диод няма да ми създава проблеми(поне така мисля). Иначе благодаря за съдействието и особена на kris11 за отзивчивостта. Е , ако има нещо аз така или иначе имам път през варна другия месец, така че не се знае :)