PDA

View Full Version : Покупка на 164ТД..



Boby
14-08-2005, 14:45
Днеска ходих да оглеждам поредната 164ТД и какво установих!

1.И двете предни колони на купето на свивките бяха спукани! :shock: Точно където свършва предното стъкло.Оставаше около 1см под уплътненията да се откъснат! По дупките стъклото и предните врати тресяха ужасно.Стъклото като го натисна в ъглите пропада.Омазано е цялото в силикон.Ако го бутна от втрешната страна ще падне! Въпроса ми е от какво може да се получи това?Огледах я отвсякъде и няма сериозни удъри.Роговете не са правени.Ако се завари от вътрешната страна ще стане ли достатъчно здраво?

2.Има откъснат тампон на двигателя( масления) от което добре се тресе таблото, но не е чак толкова зле! За колко може да се намери тампона? Преден десен тампон.

3. Съединителя отделя много високо.За смяна си е но тои е 60лв.

4.Не светят дисплейте на климатроника, но си работи и то доста добре.

5.Около турбината е омаслено всичко.Нямах отверка да сваля маркучите да видя дали хвърля масло.Човека каза че е сменяна с нова.

6.Пали с едно чукване, но след работа около 2-3мин на едно място като я изфорсирах испуши синьо първия път после не.Пропушва и малко черничко като се изръчка.

7.Има забележки по броните.Поочукани са добре.Хидравликата не виеше и волана се въртеше много добре.Спирачките също си бачкаха както трябва.Скоростите ги включваше малко дървено.Влизат лесно но имаше луфт лоста.

8.Едното огледало не работи и предното стъкло не се сваля.

9.Окачването ми се стори доста стегнато.Не чух нищо да тропне.

Общо взето тава е.

Най ме притесняват колоните и маслото около турбината!Колонките може ли да са се спукали в резултат от спукване на купето някъде?Някой рог или по пода?Огледах колкото можаш роговете но не видях пукнатини никъде.

Двигателя е ВМ32Б

Ето я обявата http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11122300812918378&f1=details

Казах му че давам максимум 3800 за нея в това състояние а той се пазареше за 4000.
Как мислите?

EvgeniiM
15-08-2005, 00:40
Стига бе и 2 хил са и много , та както я описваш е за части, а от снимките не си личи особено

Lucky
15-08-2005, 11:30
Ако това което казваш е така понеже не личи от снимката само две думи БЕГАЙ БЪРЗО :Bolt: че от тия уж дребни неща може да те заболи главата :!:

virusalfa
15-08-2005, 14:19
Има вероятност и с последната версия на мотора да е -Вм32 ,което не е за препоръчване с тия хидравлични клапани(това си е мое мнение)! имАТ ЗАЩИТА ОТ ПрЕФОрСИрВАНЕ,която се изразява в един датчик и в това,че над определени обороти изхвърля повдигачите на клапаните,което след третия път води до купуване на нови пръти! Нека отбележим,че това си е чисто камионджийски двигател и не е направен да се състезава някое " дупе" с нея! Турбината на тоя мотор,както и на мойта(мотор ВМ08В) е немска-ККК-К06,която е отврат като замисъл,както всичко немско!!!

Mury
15-08-2005, 18:43
Спеца се обади и веднага разубеди мом4ето май :calc: :unsure:

valjo
15-08-2005, 23:50
Спеца се обади и веднага разубеди мом4ето май :calc: :unsure:стига па ти бе! мани ората с дизелите да си говорат потехному ....
а Кефо не е вчерашен, така че ше си отбере каквото му трябва :)
късмет :th_up:

virusalfa
16-08-2005, 09:31
Спеца се обади и веднага разубеди мом4ето май :calc: :unsure:не така,не резбирай погрешно-това си е мотор за лекотоварен камион и е направен да се кара в диапазона от 2000 до 3300 оборота,и то по възможност на постоянни обороти.Дизела не е за всеки :wink:-при 2500 оброта е 120 км/ч :roll:

Mury
16-08-2005, 14:13
А бре хора аз се майтапя а вие веднага ме нападнахте стига бре знам 4е Кефо не е в4ерашен

Boby
16-08-2005, 22:07
Знам как се кара дизел и какво да правя. :drive:

Исках да получа мнение за СПУКАНИТЕ КОЛОНИ! Колата като цяло е запазена и затова се загледах в/у нея сериозно.Двигателя си мъркаше добре, като се изключи скъсания тампон.Ако се стигне до покупка разбира се ще се закара на диагностика, компресия ще се мери и ще се прегледа всичко основно.Единствения проблем са колоните и турбината ако хвърля масло!

Остана да прегледам и тази на Aquila и ще се взима една от двете! :th_up:

virusalfa
17-08-2005, 09:34
Няма как да видиш най-големия дефект на турбината-от към топлата част не можеш да погледнеш-обикновено от там охлабва :!: А относно компресията-и при износени сегменти ще има компресия като маслото уплътнява :!: Тоя мотор не е като 84А и не пали на един зъб-компютър има :idea:

Boby
17-08-2005, 21:15
Точно това ме притеснява.Няма да може да се премери компресията точно. :? Ауспуха не беше омаслен.Трябва още много да я гледам ако ще се взима.Тогава я погледнах на бързо.

Дори и с компютър пали по апсолютно същия начин както 84А! Направи ми впечатление,че собственика много я държи на стартер и пали след втория оборот!

Дадох на контакт, изгаснаха лампичките за масло и другите работи и веднага завъртях.Запали с едно чукване в боквалния смисъл. :wink: Май не и свети лампата за подгряването щото нищо не светна, а беше малко над 60*

Aquila
17-08-2005, 22:08
Точно това ме притеснява.Няма да може да се премери компресията точно. :? Ауспуха не беше омаслен.Трябва още много да я гледам ако ще се взима.Тогава я погледнах на бързо.

Дори и с компютър пали по апсолютно същия начин както 84А! Направи ми впечатление,че собственика много я държи на стартер и пали след втория оборот!

Дадох на контакт, изгаснаха лампичките за масло и другите работи и веднага завъртях.Запали с едно чукване в боквалния смисъл. :wink: Май не и свети лампата за подгряването щото нищо не светна, а беше малко над 60*

Кеффо ми тя ако е била над 60 градуса много ясно,че ще запали лесно. На мойта акумолатора и е паднал до такава степен,че едва завърта,ама като е топла си пали веднага.

Boby
17-08-2005, 22:17
Кеффо ми тя ако е била над 60 градуса много ясно,че ще запали лесно. На мойта акумолатора и е паднал до такава степен,че едва завърта,ама като е топла си пали веднага.

Да де то е ясно обаче Вируса ми казваше че неговата пали само след втория оборот дори и топла та затова стана дума. :roll: На тая акумулатора и беше нов и то 100 амперчаса.Може и затова да пали толкова лесно. :roll:

virusalfa
17-08-2005, 22:19
И моя акумулатор е нов,100Ач,ама EDC-дизелите е нормално да палят на два-три оборота,чете се инфо от датчици все пак, компютъра е BOSCH MSA6

Boby
17-08-2005, 22:33
Незнам но тая запали по същия начин както и мойта. :roll:

Собственика и завъртя на стартер, направи 2-3 оборота заработи двигателя и пусна ключа докато аз върта на старер след първия оборот пускам и си заработва без проблем.Палеше я като бензинова.