PDA

View Full Version : Проблеми при прехвърляне на газ



s1ko
16-02-2008, 19:12
Неможе да прехвърля на газ нито автоматично нито ръчно.Маля за съдействие.

qnis3
16-02-2008, 20:41
Трябва малко повече инфо. да дадеш иначе нама как да знаем от какво се получило това. :D

s1ko
17-02-2008, 07:41
Трябва малко повече инфо. да дадеш иначе нама как да знаем от какво се получило това. :D
Колата е Алфа 146 ТС произведена 1997г.Закупена през 2007г.Газовото устроиство е монтирано в Италия.Поне така мисля,има 2 комп. /1-е на бош за бензин/2- е магнит марели и е за газ/ Била ес газов инжекцион но са я преправили /по българили/сложили изпарител БРС.Пре 2500 оборота прехвърля автоматично на газ.Сега неможе .Ходих В Шумен Варна на сервиз немогат да установят какъв е проблема.Казват да иключат ком. да я направят така .Незнам какво да направя .Моля за съвет.

JORDI
18-02-2008, 14:49
Трябва малко повече инфо. да дадеш иначе нама как да знаем от какво се получило това. :D
Колата е Алфа 146 ТС произведена 1997г.Закупена през 2007г.Газовото устроиство е монтирано в Италия.Поне така мисля,има 2 комп. /1-е на бош за бензин/2- е магнит марели и е за газ/ Била ес газов инжекцион но са я преправили /по българили/сложили изпарител БРС.Пре 2500 оборота прехвърля автоматично на газ.Сега неможе .Ходих В Шумен Варна на сервиз немогат да установят какъв е проблема.Казват да иключат ком. да я направят така .Незнам какво да направя .Моля за съвет.
Пробваха ли с подмяна на ключа за авт.превключване! Понякога пътечките му се прецакват! 8)

s1ko
18-02-2008, 20:22
Да провевеха автоматичниа ключ.Но проблема не е от там ,има една платка с 5 диода и един обикновен ЦК ключ с 3 положения .Самия ключ е на букса може да се извади и да се измери ,така че не е от там.Но все пак ти благодаря за съ вета.

code
18-02-2008, 20:29
На ключа отзад има една болтче за отвертка, оттам се регулира на колко оборота да превключва, а другия вариант е сигнала за оборотите го взима някъде от кабели ли, бубини ли :? там може да е разкачено нещо.
Ама сега не е инжекцион, така разбрах?!?!

MiRaCuLiX
18-02-2008, 22:54
прегледаи всички букси свързани с газта аз карам на метан и гледам аз от два дни много бързо ми свършва бензина .... дайе днес ми свърши бензина и колата угсна. Реших че се е развалила работата нещо и заедно с метана харчи и бензин (като при дизела) сипвам 2 кила бензин и си викам дано да е имало грешка някаква... (пропуснах да кажа че като направя 2000 оборота минава на метан) вдигам 2000 оборота на ключето си показва че съм на метан ... и си карам пребирам се към вкъщи и .. пак угасна ... вече побеснях сипвам пак бензин и реших че като съм сипвал на метан станцията тоя дет работи там не ми е пуснал кранчето на метана, отварям капака и какво да видя .. има една букса на едно компютърче дето ми пречи да си сменям крушката на фара, и съм я откачил че рових по фаровете ... изводът е че на ключето показва карам на метан а всъшност съм на бензин!

Crusader
18-02-2008, 23:53
Сколко бенз каза че я караш в резервоара?

MiRaCuLiX
19-02-2008, 00:03
Ако питаш мен с между 20 и 30 литра но когато обяснявах че сипвам 2 литра то това е защото 1во не е удобно да носиш 10 в ръка от бензиностанцията и 2ро защото не плащам за бензина (получавам ограничено количество на месец около 40 50литра) ... затова когато ида на бензиностанцията не ме радва да им давам пари за нещо което иначе ми е безплатно!

Crusader
19-02-2008, 01:29
Тъкмо щех да ти "дръпна" една лекция как не бива да се кара с 2 килца бенз в резервоара :cheers:

s1ko
19-02-2008, 07:19
На този ключ отзат няма болче за регулиране на оборотите ,има платка ,1бр.ЦК ключ/3 положения/кабел от 12жела които отиват в комп.Буксети за газта идна по една съм ги езчитил .Но искам да кажа друго -когато се мъчи да прехвърли на газ диода свети жълто,а когато прехвърляше нормално светеше зелено.Имам технечески хариктиристики на 145/146 на РДФ формат от там чета и мъча да се оправя,за сега немога /нестава/.Блогодаря ви за съветите,ако се сетите нещо казвайте.

s1ko
19-02-2008, 07:30
Да намерих от къде взимат за обаротите от кабела за свещите запоено изолирано.Сега не е с инжекцион но при внасянето е била ,след което махат енжекциона и правят обик. газаво.При покупката не разбирах нищо за тези инсталации но после разбрах.Сега сигурно ще въстановя инжекциона,иначе за какво ми е комп?

s1ko
24-02-2008, 07:04
Проблема със прехвърлянето на газ го разрешх.Установи се че на клапана за газта не отива 12v /+ /постоанно наприжение а акало 8-9 v .прекъсва .Подаването на валтажа идва от ком.через кабел коита беше пречупен от прекалено стегната скоба.Пуснах нов кабел изолиран и така реших проблема .Колата върви както приди привключва на газ от оборотите.