PDA

View Full Version : Съвет за музика?



Magiosnika
17-02-2008, 01:12
Здравейте, имам Spider от около седмица и мисля, че като се позатопли и пусна гюрука няма да е лошо да имам свястна музика. Попрегледах форума и не намерих почти никакво решение на проблема. Видях единствено някав бас Infiniti с вграден услилвател, май така беше? Добре де, за СД-то лесна работа, но елипси от къде? Бас - по - голям не става... с туба предполагам няма да има и грам ефект, няма и място почти. Хора дайте някакви съвети, само не казвайте че си седите с фабричните колони... Спайдери има малко, но ГТВ-та има все-повече. Дайте да измислим нещо, аз до колкото знам бас осмичка - та то не е бас, а средичка. Неможе да се реже кората, няма място. Може с туба зад главата ама ще е грозно пък и веднага някой идиот ще ти резне пластмасата отзад и ще ти гушне тубата. Нека ако някой е направил нещо по въпроса да качи някой снимка да видим как става. Благодаря предварително.

Magiosnika
17-02-2008, 03:23
Току що ми дойде една идея. Мога да натикам суба от ДВД-то до акумулатора и да махна старата осмичка. Понеже не разбирам много от тези неща искам първо да питам дали няма да изгори нещо при този вариант защото найстина имам желание да направя нещо по въпроса...

duran
17-02-2008, 12:02
Колега, аз имам ГТВ и музика се прави много трудно понеже няма никакво място.. За спидера нещата трябва да са още по зле.. В момента съм с туба в багажника и ефекта е почти минимален защото е добре изолиран.. и се чува повече отвън отколкото вътре.. Говорих с много хора дето се занимават с такива неща и най-добрия вариант за коли като нашите е добро цд с много добри колонки и активен буфер някаде под седалките..
Другия вариант е много добра бас-каса направена по багажника с което забравящ че имаш багажник.. та това е моето мнение, надявам се да съм ти помогнал.

kosi427
17-02-2008, 12:13
Е то багажника,така или иначе не става за повече от един куфар :) А за багажник ще ползваш задните седалки :roll:

code
17-02-2008, 16:14
DVD-то също си е гъзария, може да се замислиш. Ама не от ония с отделния монитор/телевизор :lol: а тия на които мониторчето си е на касетофона. Вече има по 400-500лв.

b_angelov
17-02-2008, 16:34
DVD-то също си е гъзария, може да се замислиш. Ама не от ония с отделния монитор/телевизор :lol: а тия на които мониторчето си е на касетофона. Вече има по 400-500лв.

На GTV трудно се монтира такава джаджа, защото нишата за касетофона е много навътре в таблото и дисплея би се опрял горе и няма да може да се отвори. Мислих си за този вариянт, но отпадна. Ето го нагледно:

http://www.picvalley.net/u/481/120068_561.JPG

code
17-02-2008, 20:14
За нещо ей такова ти говоря
http://www.pazaruvaj.com/avtoaudio-c361 ... 95813.html (http://www.pazaruvaj.com/avtoaudio-c3617/neo-cmc-3600-tv-p17395813.html)

b_angelov
17-02-2008, 21:47
За нещо ей такова ти говоря
http://www.pazaruvaj.com/avtoaudio-c361 ... 95813.html (http://www.pazaruvaj.com/avtoaudio-c3617/neo-cmc-3600-tv-p17395813.html)
А, така може, но ако е комплект с лупа :)

Magiosnika
17-02-2008, 22:03
Не бе хора, имах в предвид да се набута до акумулатора субуфер от ДВД, дали ще дава бас или ще трябва да се върже с филтър?

Ivo Skoklev
17-02-2008, 22:13
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 0%F2%E5%EB (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=14620&highlight=%F3%F1%E8%EB%E2%E0%F2%E5%EB)
Не ти препоръчвам да се занимаваш с измислени марки,по добре ги изпии тези 380лв.... :wink:

proper
18-02-2008, 00:33
аз направо съм демонтирал "кората"/ капака който е зад седалките над акумулатора (само при Спайдер го има) и съм си сложил там кора с елипси и 12" бас...сега е 10" по някои причини ....времнно... :):):)

BAS_SEEKER
18-02-2008, 18:52
извинявай че ще бъда толкоз директен ама ти луд ли си зел си си хубава кола и ще слагаш суб от двд?!? първо той е на 220 волта направен е за стая (изобщо условия много по добри от тези в колата. и аз сега мисля варианти за бас щото досега все съм имал нещо да лумка в багажника. то при ГТВ-то така и така не може да се седи отзад та мисля да махна седалките и да се направи цял обем до предните седалки и говорителя да е в средата. така хем ще се ползва част от багажника (поне до акумулатора и резервоара) хем ти остава същия багажник. другия вариант който се сещам е багажника без резервната гума не е никак малък за туба с подходяща форма. има едно поне 100 литра, реже се кората (хубаво с някакви решетки или да се докара добре) и става пак. един от двата варианта в скоро време почвам да реализирам...

Magiosnika
19-02-2008, 02:41
Влади дай някаква снимка да видя как е станало, впрочем усилвател слагал ли си някаде за тези 12" и 2 елипса?. Има ли някакъв варянт да го видя лично? Между другото днеска махнах "басчето" отзад и какво да видя - бах тая стомана са наръгали. Никакъв шанс за читав бас отзад. Май и никакъв шанс за свястни елипси на вратите...

proper
19-02-2008, 10:54
На линия съм винаги. Но в момента (от един месец) я карам колата леко разкостена :):) имам проблем в лявата врата и не съм го оправил, че имам други ангажименти, а искам като хората да стане.
Сега отзад имам 10" само и дори е изключен.....усилвателя по принцип ми седи зад седалката хванат на стеничката зад нея....седи си супер даже свети :):)
Но използвах момента, че сега е зима и колата се кара затворена само и е разглобено всичко. Усилватела беше на ремонт, защото явно на морето съм го пуслал много покрай бреговете........А АКО някой не знае на близо до морската вода хубава музика не вирее по колите......от влагата във въздуха и солта беше станало като в солник в усилватела.......се пак той е на открито, не е в багажник..... но купон да има :)

За вратите само специални 5х7 инча елипси!!!
Но на кора отзад елипсите свирят страшно!

Magiosnika
19-02-2008, 13:10
Много ще се изкефя ако видя как е станало при теб, а елипси за вратите можеш ли да ми препоръчаш нещо че при този варянт мисля да взема свястно ЦД и някакви елипси пък по натам ще мисля за бас отзад някак си, но искам да видя при теб как е.

proper
20-02-2008, 02:44
ще се разберем и ще ти покажа...макар и сега да е разглобено...
Ще ти кажа и идея за вратите....ще питам дали има Ланзар или Пресижън сега налични при мои приятели ( Камброк)

Magiosnika
21-02-2008, 00:31
Proper намерих едни не лоши, някви Италянски Dragster, утре ще ходя да ги пробвам. Харесах си и CD. Утре ако станат нещата ще пратя снимки.

BAS_SEEKER
27-02-2008, 21:33
установих че най голям ефект има от смяна на задните колонки тъй като ползват целия багажник за обем. при добър избор при сравнителни умерена сила се постига много нисък бас 8)

KaTsArA
27-02-2008, 22:05
kakъв размер са задните и предните ?!?!

BAS_SEEKER
28-02-2008, 00:14
задните 16.5 см предните са по-малките елипси (5x7 инча)

Bokera
15-03-2008, 23:06
Ох ... много добра тема ... ще я следя с интерес.
Аз за мойта живот и здраве мисля да направя нещо по въпроса с музиката, ще се консултирам и аз с някои приятели и като стане ще кача и снимки ;) а само за протокола, на Спайдерите предните колонки доколто разбрах са елипси, но какви 5на7 инча или ... ?

glavnia
16-03-2008, 05:18
И к'во става по-нататък, че и аз имам същия проблм.... :shock: