PDA

View Full Version : Ще купувам Alfa 146. Търся информация



16-06-2004, 21:50
Привет на всички,
обмислям варианта да си взема Alfa 146,
но незнам почти нищо за тази кола.
Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен,
с инормация за нея, оптимални характеристики за този тип кола.
И мнения на хора запознати с 146-ката.
Или някакъв линк с повече инфо

valjo
16-06-2004, 23:12
добре дошъл :)

един не лош линк е Alfa Romeo on CarsFromItaly (http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo)

поне моето мнение е да търсиш AR 146ti
тя е с бензинов двг 2.0 16V TS

технически по-грамотните ще ти кажат повече...
късмет, щото аз търсих такава и така и не си намерих читава...

но и с моята съм щастлив :)

hofman
17-06-2004, 11:11
Имам такава от около месец и засега много ме радва количката.Аз търсих специално алфа да си взема, така че не знам какво друго може да има за тези пари, с тези екстри и 95-96 год и по нагоре.Окачването е стегнато, вози малко твърдо ама пък е стабилно застанала на пътя.Ако имаш възможност вземи Ti , както ти каза и колегата, и аз търсих такава но точно тогава нямаше.
По- техническа информация някой друг ако може да даде

Marto1
11-09-2004, 01:25
От няколко дена търся форум в който да задам въпрос за Алфа 146, защото ми предлагат една такава с двигател 1.6 бензин, пълна инжекция, 16 клапана и е боксер. Ако някои може да ми каже какви са и слабите и силните страни, ще му бъда много благодарен!

hf hpe
11-09-2004, 02:30
.. двигател 1.6 бензин, пълна инжекция, 16 клапана и е боксер. ..
такъв двигател няма
има 1.6 8V боксер
1.7 16V боксер
1.6 16V TS редови
значи или ти си в грешка или продавача гледа да те успи с мега турбо приказки

Kostadin
11-09-2004, 09:05
напълно съм съгласен с hf hpe :wink:

mainframe
26-09-2004, 01:30
Привет :)

Намерих този форум от една друга тема,където се спореше за алфите като цяло.

Така да се каже търся кола и след известно обикаляне по автокъщите,познати,които се занимават с това и т.н. може да се каже,че избора се ограничи до две коли - Фиат Брава и Алфа Ромео 146.

На този етап след няколко прегледани фиата не се избра точната кола и под "лупата" попадна една алфа.

Става дума за алфа 146 1,6 с двигател boxer,производство 1997.
Като екстри - 2xairbag сертифицирани до 09.2006 (поне така пише на една лепенка от сервиз сертифициран от Alfa Romeo;според информация на продавача),климатик,серво,ABS,климатик и т.н.

Въпроса е - какви впечатления имате от такава кола :)
Като за начало двигателя - има познат монтьор,който каза,че няма да има проблеми,ако се наложи да се работи по двигателя (т.е. той поема "отговорността" да се оправя двигателя в случай на нужда).
Но като цяло двигателя проблем ли може да се счита ? При по-горе посоченият фактор ?

Как е с разхода на гориво ? Казано честно ще е тъпо да се сложи газова уредба на такава кола...ама ако е някоя ламя ? Какви впечатления можете да дадете за разхода на гориво за този модел ? Как е спрямо другите автомобили в този клас ?

Казват,че е с по-твърдо окачване,но за сметка на това е по-стабилна на пътя.

Като цяло колата,която е харесана изглежда доста запазена...километри няма да казвам,защото надали някои може да каже дали са реални...казват,че са доста малко....Поне другата лепенка от споменатият сервиз показва сменяне на масло/филтри на доста малко километри.Километража също показва малко километри...но предполагам може да се "прецака" електрониката :)

Как е поддръжката...частите скъпи ли са ? Може ли да се каже,че има нормална поддръжка тази кола или е завишена спрямо германските автомобили ?

Проблема е,че всеки който питам за алфата казва така : от страна,в която правят минети и спагети кола не си взимай....
Аз лично отначало считах италианските коли за не толкова добри,но след няколко "срещи" с Фиат Брава и особено 146 останах с друго мнение...Все пак моята представа се изгражда на базата на малко стоене в колата и външни белези.Невежа съм в техническата част.

Принципно е малко странно да се пита за безпристрастно мнение за алфа във фен форума на алфа-та ;)

Но се надявам на малко помощ,защото нямам много време,за да взема решение за 146-та...Колага на външен вид изглежда доста добре,запазена е страшно много в сравнение с другите коли,които съм гледал.
Но много се колебая по горните въпроси...и най-вече поддръжката... Факт е,че ако се вземе 146-та ще се вземе поне на външен вид доста добра кола за тези пари...но после какво ? Ако е ламя ?

Надявам се,че ще получа отговор на някои от въпросите си.Много ще се радвам,ако някои сподели мнение по въпроса.
Ако трябва и ICQ ще оставя,ако някои има желание да обяснява по-подробно.Проблема е,че не вярвам до понеделник да чуя много мнения...а точно тогава е "крайният срок" за алфата...
Колата ще мине през обстоен преглед на доверен монтьор,който ще определе дали колата е добра физически...т.е. дали "Става".Но тайно се надявам колата да става,защото алфата & фиата "rulez" както се казва в сравнение с другите коли в този клас.

Мерси предварително.

hf hpe
26-09-2004, 10:22
що трябва да решиш до понеделник според мен най-добре да дойдеш на днешната ни среща

относно поддръжката
техническата поддръжка на италианските коли е една от най-ефтините, става въпрос за филтри, ходова част и такива работи

единственият проблем е ако си удариш колата, при покупка никой не си мисли за такива работи, но за тези коли части трудно се намират(справка клуб картери) и дори и да имаш добър застраховател който да ти плати всичко, то си остава проблема с набавянето на частите и дълго време ще си без кола

иначе изборът е много добър

и само едно допълнение след средата на '96година ммоделите 145 и 146 престават да се предлагат с боксер двигатели и преминават към редови двигатели

така че колата явно е регистрирана '97

mainframe
26-09-2004, 14:33
ами няма да мога да дойда,защото предполагам срещата е в София,а аз не съм от там.

Един друг въпрос,понеже не съм много запознат със спортните коли :
вярно ли е,че при по-ниски скорости колата е нестабилна и/или има проблеми с държането на пътя ?

А и май някъде четох,че при ниски температури имало проблеми със спирачките ?!? :?

hf hpe
26-09-2004, 19:26
все пак Alfa Romeo е спортното подразделение на концерна FIAT, така че всичко в нея е подчинено са спортният дух.

Незнам кой ти е говорил такива работи но няма логика една кола да е нестабилна на ниските скорости и да е стабилна на високите.
А пък всяка една спирачна система спира по добре когато е студена и по-зле когато е загрята, те за това и се правят всевъзможни системи за охлаждане на спирачните дискове.

Иначе пак казвам в един и същи клас FIAT e narodnata kola,Alfa Romeo e спортиста, Lancia е луксът.

JOVANI
28-09-2004, 10:25
Mda 146-cata e hubava kola i e pochti mnogo zdrava i se blaska hubavo v kamioni:))) Znam go ot opit:) A ako e 1.6, ne e 16V.

pooh
28-09-2004, 10:41
...

JOVANI
28-09-2004, 11:11
Moita behse 1.7 16V - 136 k.s., Neznam da ima 1.6 vintilirana, pone az ne sam vijdal, moje i da ima :lol:

mainframe
04-10-2004, 20:04
Хм,кажи-речи вече вече няма да се налага превоза от една точка до друга да става със старото москве,ами с една доста запазена 146-а 1.6 boxer.

За да не пускам нова тема - Някои да е намирал някаква документация за този автомобил ? Интересно ми е дали се намира нещо...примерно за волксфагена един познат намери...но аз за алфата не.

Принципно питам,бих се радвал ако се намери нещо :)

virusalfa
04-10-2004, 22:00
трябва да има инфо

Hristo_156
05-10-2004, 16:26
Всеки Божи ден гледам една такава хубавица - 146, 2.0 Ti На стъклото й е залепен етикет за продан. Количката се намира на ул. Ф.Ж. Кюри, буквално между кино Изток и сладкарница Неделя. Червена е - т.нареченото Ферари-червено. Гледам, човекът не може да я продаде вече два месеца. Ако някой се интересува - да отскочи да я види лично. Ако не забравя, ще погледна кой му е GSM-ма и ще го напиша утре ТУК.

Hristo_156
05-10-2004, 16:53
Привет :)

Проблема е,че всеки който питам за алфата казва така : от страна,в която правят минети и спагети кола не си взимай....

:evil: Това са мнения на два основни типа люде:
1.Неграмотни технически и пристрастни към друга марка
и
2.Грамотни, но пристрастни към друга марка, които умишлено и от инат поддържат и разпалват тази всеобща заблуда у българина, че италианските автомобили били "строшеняци"
ТЪПО И ИНФАНТИЛНО!!! :lol:

По тая логика, Ферари, Мазерати и Ламборгини (Ламборджини) също са "боклуци"...

Очевидно обаче ти си на правилен път, защото разсъждаваш правилно. :wink:

Желая ти късмет с Алфата.

valjo
05-10-2004, 18:04
Всеки Божи ден гледам една такава хубавица - 146, 2.0 Ti На стъклото й е залепен етикет за продан. Количката се намира на ул. Ф.Ж. Кюри, буквално между кино Изток и сладкарница Неделя. Червена е - т.нареченото Ферари-червено. Гледам, човекът не може да я продаде вече два месеца. Ако някой се интересува - да отскочи да я види лично. Ако не забравя, ще погледна кой му е GSM-ма и ще го напиша утре ТУК.

тая я гледахме с Бобо, човека и търси 8100, с 10 месеца валутно каско в БулИнс, сменени консумативи (в ИталСервиз) в тая цена
колата е произведена 12.96та, първа регистрация 97ма
салона и е в почти перфектно състояние, колата поне на нас с Бобо много ни хареса. Кусур е че няма код карта, но има мастер ключ
иначе особено за парите си .... оф що я нямаше като търсех аз кола ....

Q4
13-10-2004, 21:25
ami gledia sega ... imax 145 1.7 16V 129 kc
razhoda zavisi ot na4ina an karane ... izvan gradsko mejdu 6.5 i 8 v zavisimost ot skorosta .... angrenajni remazi (2 boxer ) 120 leva v italbulkom (bez postavqne ) postavqneto im e grozna gledka ... klapanite i struvat 150 leva originalni ... termostat 48 leva ...sveshti 4 broq bosh 4 poliusni 40 leva ... ina4e e super kola ... byrza , udobna i ima mnogo hubav zvuk .. slojih i garne za 68 leva i beshe kato remus ( na kalibra 91godina bez klimatik i el stakla :lol: ) zimai i ne se 4udi ... kilometrite i ne sa realni shtoto e vnos ot italy deto na mqstoto na angrenajem remak slagat 4orapogashnik :D