PDA

View Full Version : Спирачки на Алфа 164 2.0 ТС



r_1
22-08-2005, 20:05
Здрасти бойс.
От 2 седмици имам Алфа 164 2.0 ТS произведена 1990г. Колата е в добро състояние. Спирачките обаче ня ловят добре. Педала има празен ход някъде до към средата, след което при натиск до крайно положение колата спира - изминавайки голямо разтояние. Ръчната спирачка едвам удържа колата в спряло положение при малък наклон. Проверих накладките. Не бяха износени, но за всеки случай смених задните. При смяната се установи , че задните дискове са леко ръждясали докато предните бяха лъснати до блясък. Това ми говори, че колата спира почти изцяло с предните а задните агрегати не бацат. Спирачно масло има. Въпроса ми е регулира ли се спирачното усилие към предния и заден мост и в кои сервиз (за София) най- добре ще направят това.

Bobo
22-08-2005, 20:25
Не се регулира но на задния мост имаш разпределител на усилието за задните спирачки предполагам че той е заминал, а имай предвид че колата спира 90% с предните спирачки :wink:

Aquila
22-08-2005, 20:34
На ръчната може да трябва да се опъне жилото и за това да не хваща, а за самите спирачки- обезвъздушаване,спирачни маркучи,спирачни апарати... горе долу в тоя ред

virusalfa
22-08-2005, 20:37
Добре е да се раздвижат спира4ните апарати,да се смени спира4ната те4ност и по възможност да се обезвъздуши на апарат. :!:

stefi
22-08-2005, 21:59
Добре е да се раздвижат спира4ните апарати,да се смени спира4ната те4ност и по възможност да се обезвъздуши на апарат. :!:
ха сега кажете само аз ли си сменям цялата спирачна течност като си купя кола :roll: ,че на мен това ми е принцип, но пък спирачките са ми перфектни :wink:

Aquila
22-08-2005, 22:03
Добре е да се раздвижат спира4ните апарати,да се смени спира4ната те4ност и по възможност да се обезвъздуши на апарат. :!:
ха сега кажете само аз ли си сменям цялата спирачна течност като си купя кола :roll: ,че на мен това ми е принцип, но пък спирачките са ми перфектни :wink:

Еми не си единственият,аз също бих сменил всички консумативи като спирачни течности,масла и т.н. А и Вируса също казва да се смени,незнам защо го цитираш? :roll:

Alfamaniak
22-08-2005, 22:15
Спирачната течност задължително се сменя незнам точно на какъв пробег беше, но с течение на времето и непрекъснатото нагряване от спирачките, тя си губи свойствата и е възможно отделянето на малки мехурчета въздух който вече влияе зле на спирачната система, от там идват омекванията на педала и други проблеми. :idea:-поглъща влага,защото е хигроскопична :idea:

Boby
23-08-2005, 19:14
В момента съм свалил всички спирачни апарати за промивка и за раздвижване и ти гарантирам че задните апарати са корозирали и са пълни с ръжда и "тиня" :? Ръчната и при мен не държеше но жилото е изгнило и е скъсано.Ти си провери и ексцентриците в апаратите за всеки случай да не са износени. :wink: