PDA

View Full Version : флаш вместо чейнджър



kikoaristo
05-03-2008, 10:58
Интефейс който се монтира на миастото на чейнджъра.Радиото го третира като оригинален чейнджър.Помни до кде е просвирено цд качество,1 год гаранциа безплатен монтаж!цена 300 лв.Кирил 0887799733
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224953&photo=1

търтей
05-03-2008, 13:04
колко бройки имаш?

georgyg
21-03-2008, 17:06
Имаше тема в продавам на такъв тип устройства с линк на спесификации и т.н. но май е отишла в коша. Дайте да ги видиме тези неща че ме интересуват.

code
21-03-2008, 17:39
За 166 дали става тая дяволия??

търтей
21-03-2008, 20:46
За 166 дали става тая дяволия??

слощи снимка на куплунга отзад и ще ти кажа
има нещо предвид

homejoker
09-04-2008, 23:12
Ето го линка http://www.xcarlink-bg.com/

ЗМЕЯ!
14-11-2008, 19:01
Ето го линка http://www.xcarlink-bg.com/

Пичаги току що открихме топлата водица с това устройство еййй ше са побъркам от кеф ::punk::punk::punk:

ЗМЕЯ!
16-11-2008, 02:46
Пичаги зех си го тва устройство :)
Моето е оригинално на Блаупункт, представлява контролер с кард дийдър и чете компакт флаш карти.
Устройството направо ми заспа в 1 от ъглите на жапката бачка отлично...е всичко много хубвао ще си кажете вие :) ееее да ама не!
Има огромен недостатък, понеже устройството работи само с компакт флаш карти и поради тяхното несъвършенство на дупките песните ми прескачат...:boxed::nono: та ше го сменям май...

digitalundgrd
16-11-2008, 03:30
Е УСБ не чете ли?

Grigor
16-11-2008, 12:29
Не би трябвало да подскача на дупки ако се възпроизвежда от Компакт Флаш...

В тях няма двъжещи се модули, както в хардовете и няма какво да се "смущава" от дупките.

code
16-11-2008, 13:07
Най-вероятно причината е в нещо по монтажа ;-)

achkar
16-11-2008, 13:48
И аз не разбрах за 166 става ли? :D

EDIT: 147, 156, GT, 159, Brera, но не и моделите с GPS Magnetti Marelli.

Мм, ясно :bored:

Grozdan
17-11-2008, 12:45
На снимката е дадена SD карта.

mordohy
17-11-2008, 22:28
Май теглиме с танк лагерна количка!Компактдиска ми е за 200 лв.С блу ту и другите простотийки.Имам го трета година.Кеф ти да го свържеш с мобилния и да си говориш свободно чрез него,кеф ти да сложиш USB и нямаш нужда нито от разни играчки,нито от излишни кабели и тъпотии,дето само създават проблеми.Има и гнездо за МСС карта,но не ми трябва.Флаша ми стига.Отделно мога да си пусна и музиката от телефона.Не разбирам защо са тия сложни истории,освен да си имаме нова играчка:paddle:

digitalundgrd
17-11-2008, 23:25
Единственото, което ме спира да си взема такъв плеър като твоя е, че ще си загубя възможността да си използвам копчетата от волана. Тази екстра лично мен много ме кефи и е адски удобна, особено при тежкия Софийски трафик, където трябва да си адски средоточен с двете ръце на волана да не те изненада някой ....

ЗМЕЯ!
17-11-2008, 23:57
1.
Е УСБ не чете ли?

2.
Не би трябвало да подскача на дупки ако се възпроизвежда от Компакт Флаш...

В тях няма двъжещи се модули, както в хардовете и няма какво да се "смущава" от дупките.

3.
Най-вероятно причината е в нещо по монтажа ;-)

4.
И аз не разбрах за 166 става ли? :D

EDIT: 147, 156, GT, 159, Brera, но не и моделите с GPS Magnetti Marelli.

Мм, ясно :bored:

5.
Май теглиме с танк лагерна количка!Компактдиска ми е за 200 лв.С блу ту и другите простотийки.Имам го трета година.Кеф ти да го свържеш с мобилния и да си говориш свободно чрез него,кеф ти да сложиш USB и нямаш нужда нито от разни играчки,нито от излишни кабели и тъпотии,дето само създават проблеми.Има и гнездо за МСС карта,но не ми трябва.Флаша ми стига.Отделно мога да си пусна и музиката от телефона.Не разбирам защо са тия сложни истории,освен да си имаме нова играчка:paddle:

1.Чете само компакт флаш карти.

2.Ехх колега, колега и ти се изказа сериозно неподготвен ама много...:)
Ще разкажа малко за невежите отностно структурата и начина на работа на компакт флаш картите :)
Самата карта представлява едно умалено копие на твърд диск ;)
Състои от корпус, въртящ се диск и четец за него ;)
Когато картата работи се чува леко простъргване точно като, когато работи твърд диск :)
Ако се загледаш в някой компакт флаш карта, ще забележиш, че от двете и страни се виждат 2-те места на които лагерува дискчето ;)
Така, че колега Григор има мноооооого какво да се "СМУЩАВА" по дупките ;)
Следователно вибрацийте влият директно върху правилната работа на картата ;)

3.Причината се оказа в не добре застопорено четящо устройство и във вибрациите пораждащи се от това ;)

4.Става за всички Алфи с Блаупункт заводски системи

5.Колега mordohy пропускаш важния момент със сериозното престъплението което правиш, когато махнеш красивото заводско сиди и сложиш нещо нестандартно, нещо непропорциално,вдлъбнато или стърчащо, в много от сучаите нещо със съвсем различен цвят и стил от централната конзола...е не мерси,слагам си кард рийдъра Blaupunkt за 70 лв. в единия ъгъл на жабката и градът заспива ;)

Поздрави и със здраве.

Stello
18-11-2008, 15:35
Колеги и аз имам едно питане.В сайта на тези неща,пише:147, 156, GT, 159, Brera, но не и моделите с GPS Magnetti Marelli. "
Ами как подяволите да разбера каква ми е навигацията?Чейнджъра е Блаупукт.Има и Босе,ама самата навигация си нямам никаква идея каква е. Имате ли идея дали ще стане?

mordohy
18-11-2008, 15:45
1.

2.

3.

4.

5.

1.Чете само компакт флаш карти.

2.Ехх колега, колега и ти се изказа сериозно неподготвен ама много...:)
Ще разкажа малко за невежите отностно структурата и начина на работа на компакт флаш картите :)
Самата карта представлява едно умалено копие на твърд диск ;)
Състои от корпус, въртящ се диск и четец за него ;)
Когато картата работи се чува леко простъргване точно като, когато работи твърд диск :)
Ако се загледаш в някой компакт флаш карта, ще забележиш, че от двете и страни се виждат 2-те места на които лагерува дискчето ;)
Така, че колега Григор има мноооооого какво да се "СМУЩАВА" по дупките ;)
Следователно вибрацийте влият директно върху правилната работа на картата ;)

3.Причината се оказа в не добре застопорено четящо устройство и във вибрациите пораждащи се от това ;)

4.Става за всички Алфи с Блаупункт заводски системи

5.Колега mordohy пропускаш важния момент със сериозното престъплението което правиш, когато махнеш красивото заводско сиди и сложиш нещо нестандартно, нещо непропорциално,вдлъбнато или стърчащо, в много от сучаите нещо със съвсем различен цвят и стил от централната конзола...е не мерси,слагам си кард рийдъра Blaupunkt за 70 лв. в единия ъгъл на жабката и градът заспива ;)

Поздрави и със здраве.
Доколкото знам,моя Алфи никога не е имал СD.Виж модела."Красиво стояща кутия" в жабката също не звучи добре за по-претенциозните,от гледна точка на естетиката!Шом е нешо въртящо се,то неминуемо ще създаде проблем.Всеки си избира какво да слага и има много варианти.НО!Когато се прави нещо,то първо трябва да работи,второ да е ефтино и трето да е лесно за експлоатация.Иначе правиме,като ония френски изобретател от 18 век,който е правил много сложни механизми , които са вършели прости действия.Бил е контрапункт на изобретателите на "перпетум мобиле" и ги е осмивал по тоя начин.Нямам нищо против тия,които имат маркови стандартни системи да си слагат тая глупост,но за останалите си е ненужна играчка.:doctor:

pinko
19-11-2008, 00:31
1.

2.

3.

4.

5.

1.Чете само компакт флаш карти.

2.Ехх колега, колега и ти се изказа сериозно неподготвен ама много...:)
Ще разкажа малко за невежите отностно структурата и начина на работа на компакт флаш картите :)
Самата карта представлява едно умалено копие на твърд диск ;)
Състои от корпус, въртящ се диск и четец за него ;)
Когато картата работи се чува леко простъргване точно като, когато работи твърд диск :)
Ако се загледаш в някой компакт флаш карта, ще забележиш, че от двете и страни се виждат 2-те места на които лагерува дискчето ;)
Така, че колега Григор има мноооооого какво да се "СМУЩАВА" по дупките ;)
Следователно вибрацийте влият директно върху правилната работа на картата ;)

3.Причината се оказа в не добре застопорено четящо устройство и във вибрациите пораждащи се от това ;)

4.Става за всички Алфи с Блаупункт заводски системи

5.Колега mordohy пропускаш важния момент със сериозното престъплението което правиш, когато махнеш красивото заводско сиди и сложиш нещо нестандартно, нещо непропорциално,вдлъбнато или стърчащо, в много от сучаите нещо със съвсем различен цвят и стил от централната конзола...е не мерси,слагам си кард рийдъра Blaupunkt за 70 лв. в единия ъгъл на жабката и градът заспива ;)

Поздрави и със здраве.

Преди да обиждаш, първо провери. И сега май е редно ти да се извиниш.

Зашото Compact Flash картите нямат движещи се части, миниатюрен харддиск съдържат съвместимите с Compact Flash Microdrive на IBM.

Тва е, като фотограф тия карти много добре ги познавам, повечето професионални фотоапарати работят с такива.

Ето чети тук http://memorycardinfo.com/CompactFlash.html

и следващия път не се изказвай неподготвен.

ЗМЕЯ!
19-11-2008, 20:18
Преди да обиждаш, първо провери. И сега май е редно ти да се извиниш.

Зашото Compact Flash картите нямат движещи се части, миниатюрен харддиск съдържат съвместимите с Compact Flash Microdrive на IBM.

Тва е, като фотограф тия карти много добре ги познавам, повечето професионални фотоапарати работят с такива.

Ето чети тук http://memorycardinfo.com/CompactFlash.html

и следващия път не се изказвай неподготвен.

Тук е момента наистина да се извиня, грешката е моя!!!

Понеже съм имал земане даване с почти всички видове медийни носители на информация и понеже пък само с компакт флашките и с майкродрава на IBM, не съм се сблъсквал допуснах грешка с предишното си изквзване, за което още веднъж се извинявам!

Сега по темата Compact Drive MP3-ката на Blaupunkt, която си сложих в колицата си се оказа ножле с 2 остриенца шото тая пущина освен с майкродрайвите на IBM с друго неще да работи да я еба....:dark2::throw:

Обмислям варианта да я махам, щото на мен ми требе поне 4 ГБ пространство и си мисля, че 70.00 лв. за 4 ГБ за тази недомислица хич ама хич, не ми се дават...:)

Ето линк към нея:http://www.blaupunkt.com/au/7607700025_main.asp

Samir
25-11-2008, 00:03
Ами колеги дали аз нещо бъркам или никои не се сеща ,че има AUX опция . Някой къстафони я имат сега ги има много новите всякакви ,а дори и да нямат може да се прекара един кабел из отзад изкарва се от там кабел ,който края му завършва ''женско'' и се вкарва там мп3 или мп4 и пак си пускате каквото си искате. Избирате само песента от мп3/мп4-ката и нататъка нстройките от къстафона в колата...особено сега за малко пари има мп3/мп4 с по 4GB памет ,която е предостатъчно за музика и цял ден да сте в колата няма да ги излушате всичките....

mordohy
05-12-2008, 22:55
Ами колеги дали аз нещо бъркам или никои не се сеща ,че има AUX опция . Някой къстафони я имат сега ги има много новите всякакви ,а дори и да нямат може да се прекара един кабел из отзад изкарва се от там кабел ,който края му завършва ''женско'' и се вкарва там мп3 или мп4 и пак си пускате каквото си искате. Избирате само песента от мп3/мп4-ката и нататъка нстройките от къстафона в колата...особено сега за малко пари има мп3/мп4 с по 4GB памет ,която е предостатъчно за музика и цял ден да сте в колата няма да ги излушате всичките....
Самире,и да си приказваш,тука няма кой да слуша.Пра баба ми казваше.че разликата между детето и големия мъж е само в цената на играчките му.Решения много,но сега е излязла нова играчка и трябва да я пробват.Иначе съм съгласен на 100% с тебе

fuji
10-12-2008, 14:48
За 166 дали става тая дяволия??

Имам приятел който има 166 и си сложи нещо подобно с 4ГБ карта.Работи добре и го контролира от навигацията.Ако искаш може да го питам от къде го е купил.Между другото аз ползвам едно сони сд с усб и аукс.В аукса включвам един Айпод тъч 8ГБ.Саунда е много добър.Може и филми да гледаш стига някой да те вози.Ама то вече с тези задръствания може да изгледаш на някой сфетофар една серия на Бягство от затвора примерно.

stani4a
10-12-2008, 16:33
http://loudlink.eu/webshop/index.php

ето го решението за 166!!! някой ако вече го е пробвал да си каже мнението!
много по-удобно от чейнджър! дори и ако си си купил 166 с "фабрично" изтръгнат такъв от Горубляне!

fuji
10-12-2008, 18:15
http://loudlink.eu/webshop/index.php

ето го решението за 166!!! някой ако вече го е пробвал да си каже мнението!
много по-удобно от чейнджър! дори и ако си си купил 166 с "фабрично" изтръгнат такъв от Горубляне!

Моя човек има такова.Работи безпроблемно.Това нещо симулира че има ченджър и го командва от навигацията.Само трябва от сайта който е дал колегата да се свали една програма за компютъра.Чрез нея се качва музиката на картата с памет иначе не става.Програмата разделя картата на шест папки все едно имаш ченджър със шест диска.

EMo0o
11-12-2008, 21:30
И аз не разбрах за 166 става ли? :D

EDIT: 147, 156, GT, 159, Brera, но не и моделите с GPS Magnetti Marelli.

Мм, ясно :bored:

http://loudlink.eu/webshop/loudlink-for-alfa-romeo-166-p-36.html - ето ти за 166 :) аз на това съм се спрял вмомента , но още не съм проучил как стоят нещата ;) Като науча нещо повече ще пиша !