PDA

View Full Version : Проблем със вървежа



Alfa User
26-08-2005, 16:51
Значи от едно време насам гледам мойто самолет нещо взе да се пънка кат го сритам по газчицата. Какво имам предвид :
- преди да хвръкне се замисля ...
- погорва доста - над 10/100 извънградско със хубав бенз и не много ръчкане;
- свещите ми постоянно са черни - Golden Lodge 25HLD са, ония четириполюсните... (е, малко не съм ги сменял, ама ...)

Та идеята е следната - преди месец колата беше на компютърен стенд Bosch и резултатите показаха че всичко е наред - компютър, сонда ... Бензина го слагам от OMV,защото наистина с него колата работи по-добре.
Въпроса е кое я спъва така - свещите,които наистина са старички малко, зацапани инжектори, или нещо друго ?
Хелпвайте, че откачам вече ... :Suicide:

Dodo 155
26-08-2005, 17:16
Ами смени свещите и после виж как е :idea:
Но това ми прилича на ЛАМБДА :wink: Висок разход, черни свещи - богата смес :roll:
Ти хубаво си ходил на стенд в БОШ, ама да не мислиш, че ако се ангажират с някоя част конкретно за смяна и не се окаже тя, защото колата все пак е над 10г., какво ще им направиш после :pokey: Все пак една сонда е около 170лв. при тях :wink:

Alfa User
26-08-2005, 18:44
Не знам, но ги накарах да ми тестват специално сондата... и всичко си беше в нормалните параметри - аз самия видях резултатите на екрана. Всичко си беше зелено.

Mury
26-08-2005, 21:11
Не знам, но ги накарах да ми тестват специално сондата... и всичко си беше в нормалните параметри - аз самия видях резултатите на екрана. Всичко си беше зелено.Та тя за месец мое да се прецака няколко пъти бе бате най добре я премерете пак па каквото сабя покаже :wink: :wink: :wink:

Alfa User
26-08-2005, 22:05
Та тя за месец мое да се прецака няколко пъти бе бате най добре я премерете пак па каквото сабя покаже :wink: :wink: :wink:

Работата е там, че оттогава досега промяна няма - аз затова и бях на стенда...

kris11
27-08-2005, 20:38
[quote="Mury_alfata":2xy8b4dv]Та тя за месец мое да се прецака няколко пъти бе бате най добре я премерете пак па каквото сабя покаже :wink: :wink: :wink:

Работата е там, че оттогава досега промяна няма - аз затова и бях на стенда... [/quote:2xy8b4dv]
Как е катализатора да не е запушен?Преди сондата имаш ли пробиви в системата за отвеждане на изгорелите газове?
И при мен беше черен ауспух чудене при потегляне.
Имах запушена катализатор, пробита мека връзка. Освен това дишащ въздушен филтър - ненаместени пластмаси ,мръсен филтър. Почистих цялата система до смукателният колектор, почистих и актуатора /който е хванат с една скоба за смукателните колектори.
Оправи се чуденето при потегляне,променливите оборотина ПХ , но остана 1 проблем с който се мъча -трудно палене -няма смукач и трябва да поддържам по-високи обороти с крака докато позагрее.
Почвам да се боря с датчика за температура.
Не е от датчика -студен 4,89 килоома топъл 973 ома.
Ще боря възела след широкият гумен маркуч след дебитомера,Трябва да има някаква клапа

alf
29-08-2005, 10:52
провери първо бобините че е най лесно и аз бях със същите симптоми и се оказа че единия канал на запаялването не работеше

Z:)m
08-09-2005, 17:07
Преди време бях в сервиза на алфа в София. Там един от техниците, който извършваше прегледа/диагностиката на автомобила ми каза, че след време може да се наложи да сменя клапана, който регулира потока на въздуха към инжекционния блок. Като го попитах как ще разбера кога му е дошло времето за смяна, той ми отвърна - ами като му подадеш газ, колата първо ще се "зачуди" и после ще поеме. Мисля че има някакъв резон в това... Така че - провери си този клапан дали ти работи правилно.

Venci
08-09-2005, 17:47
[quote="Mury_alfata":1cil52dz]Та тя за месец мое да се прецака няколко пъти бе бате най добре я премерете пак па каквото сабя покаже :wink: :wink: :wink:

Работата е там, че оттогава досега промяна няма - аз затова и бях на стенда...
Как е катализатора да не е запушен?Преди сондата имаш ли пробиви в системата за отвеждане на изгорелите газове?
И при мен беше черен ауспух чудене при потегляне.
Имах запушена катализатор, пробита мека връзка. Освен това дишащ въздушен филтър - ненаместени пластмаси ,мръсен филтър. Почистих цялата система до смукателният колектор, почистих и актуатора /който е хванат с една скоба за смукателните колектори.
Оправи се чуденето при потегляне,променливите оборотина ПХ , но остана 1 проблем с който се мъча -трудно палене -няма смукач и трябва да поддържам по-високи обороти с крака докато позагрее.
Почвам да се боря с датчика за температура.
Не е от датчика -студен 4,89 килоома топъл 973 ома.
Ще боря възела след широкият гумен маркуч след дебитомера,Трябва да има някаква клапа[/quote:1cil52dz]


Колега, а ти бензиновия филтър от кога не си си го сменял. Този, който е отдолу след резервоара някъде?

kris11
09-09-2005, 16:28
Колега, а ти бензиновия филтър от кога не си си го сменял. Този, който е отдолу след резервоара някъде?

Ako e за мен -да сменяне края на май , а и колата има тяга на 5та на нагорнище с 4 човека и пълен багажник доускорява от 160 нагоре , но го пробвам за кратко , че джантите бият / 2 пъти баланс и никс / а волана тропа.
Остана ми само проблема със смукача / но не ми е останало време да го боря/. Стигнал съм до 2- решения ама трябва време за разглобяване .
Оглеждане на клапата след разглобяване на системата.
1 Замяна на шифта в който опира лоста на жилото за газта/ струва ми се , че е износен. Като сложа пластина 0,5-0,8 мм там пали без да подавам газ с педала.Може да се избие щифта и да се сложи винт.
2.Огъване на планката за да се елиминира горното износване.
3. възможно е да има износване на остта на клапата и да задира в началото при палене - но там след разглобяване.
Писна ми от сервизи предварително записване ,което не се спазва , чакане , пари пари и накрая проблема стои пак.

vovata
29-09-2005, 10:06
До Alfa User.

Колега и аз съм същия проблем .

Откри ли от каде идва всичко това в краина сметка?

Alfa User
29-09-2005, 10:29
Не със сигурност. Основно индикацията засега е бедна смес - т.е. малко количество на постъпващия бензин. Отивам за смяна на всякакви филтри и ще видя дали може безболезнено да се прочистят бензинопроводите и дюзите на инжекцията. Съветвам те и теб да направиш така - пък после ще споделяме пак :wink:

vovata
29-09-2005, 11:01
Аз купих от БИЛА ниакаква добавка за почистване на дюзите и инжекциона,но разликата е никаква.

vovata
29-09-2005, 14:38
Открих проблема при мен. Бяха разменени кабелите на едната бубина

за 1-ви и 4-ти цилиндър. Сега е пушка :shoot: След ниаколко дена

ще проверя и свещите дали са още черни.

hf hpe
29-09-2005, 15:25
Открих проблема при мен. Бяха разменени кабелите на едната бубина

за 1-ви и 4-ти цилиндър. Сега е пушка :shoot: След ниаколко дена

ще проверя и свещите дали са още черни.
колега искренно се радвам, че колата ти се е оправила
но проблема не е бил от това че са били разменени кабелите на 1-ви и 4-ти цилиндър
защото при тези бобини се използва технологията "waste spark", при която искра се подава едновременно на 1-ви и 4-ти цилиндър и 2-ри и 3-ти цилиндри, като само единият в момента на подаване на искрата е в края на такт сгъстяване
като става на въпрос за двигатели с ред на запалване 1-3-4-2

Alfa User
29-09-2005, 17:56
Така, значи последни, още горещи новини от днес :
Как преодолях проблема - първо с малко повече пари ... :calc:

Ето цифрите :
1 - бензинов филтър - 24.50 лв
2 - въздушен филтър - 11.50 лв
3 - комплект свещи Golden Lodge 25HLD - 56 лв
4 - работата по смяната на всичко това накуп в сервиза - 15 лв

Заболя ме сърцето, защото сега събирам парички за феста, ама как само се промени колата... Сега не дава да й пипна газчицата - само като си помисля и се форсира, а преди трябваше да я чакам аз тя да помисли :laughing1:
Остава само прочистването на дюзите на инжекцията, но колегата дето щеше да помага се ослушва с разни скапани БМВ-та (Миро, не се скатавай...)
Това е от мене - радвам се, че не се оказа ламбда, че нямам още 160лв за тоя дет клати гората :cry:

Z:)m
04-10-2005, 11:57
Така, значи последни, още горещи новини от днес :
Как преодолях проблема - първо с малко повече пари ... :calc:

Ето цифрите :
1 - бензинов филтър - 24.50 лв
2 - въздушен филтър - 11.50 лв
3 - комплект свещи Golden Lodge 25HLD - 56 лв
4 - работата по смяната на всичко това накуп в сервиза - 15 лв

Заболя ме сърцето, защото сега събирам парички за феста, ама как само се промени колата... Сега не дава да й пипна газчицата - само като си помисля и се форсира, а преди трябваше да я чакам аз тя да помисли :laughing1:
Остава само прочистването на дюзите на инжекцията, но колегата дето щеше да помага се ослушва с разни скапани БМВ-та (Миро, не се скатавай...)
Това е от мене - радвам се, че не се оказа ламбда, че нямам още 160лв за тоя дет клати гората :cry:

Колега, пробвай с добавката REDEX... Дават я за почистване на дюзи на инжекциони и пр.
В допълнение на това искам да те попитам - какъв горивен филтър си взе, че на мен ми искат 27.89лв... :frown: , при условие че един колега си е взел за 17лв, произведен в Италия...

Alfa User
04-10-2005, 18:09
Бензиновия филтър е Bosch, но можеш наистина да си вземеш италиански за около 17-18лв - аз просто късно ги видях. А днес прочистих и дюзите в ултразвукова вана - голяма мътилка пуснаха. За добавката съм чувал и си мисля наистина да я пробвам някой ден.

Z:)m
05-10-2005, 09:40
Бензиновия филтър е Bosch, но можеш наистина да си вземеш италиански за около 17-18лв - аз просто късно ги видях. А днес прочистих и дюзите в ултразвукова вана - голяма мътилка пуснаха. За добавката съм чувал и си мисля наистина да я пробвам някой ден.
... а почистването на дюзите с ултразвук колко ти "легна" и къде има такава установка?

vladu
28-02-2006, 21:09
Бензиновия филтър е Bosch, но можеш наистина да си вземеш италиански за около 17-18лв - аз просто късно ги видях. А днес прочистих и дюзите в ултразвукова вана - голяма мътилка пуснаха. За добавката съм чувал и си мисля наистина да я пробвам някой ден.

наистина сподели къде е тая ултразвукова вана и колко струва удоволствието ... че и аз съм май с същия проблем след има няма 50 км с бензин от Shell.

Alfa User
01-03-2006, 00:27
Ултразвуковата вана е на един познат - възползвах се от услугите му докато бях още в Ямбол - момчето има сервиз в Сливен. Не вярвам да ти свърши работа, колега - много път е за едната баня :)

vladu
01-03-2006, 09:21
Ултразвуковата вана е на един познат - възползвах се от услугите му докато бях още в Ямбол - момчето има сервиз в Сливен. Не вярвам да ти свърши работа, колега - много път е за едната баня :)

мерси наистина не ми помогна :D
но твоето премеждие ще ми свърши добра работа и да ти е последното.

Bobo
01-03-2006, 12:54
Ултразвуковата вана е на един познат - възползвах се от услугите му докато бях още в Ямбол - момчето има сервиз в Сливен. Не вярвам да ти свърши работа, колега - много път е за едната баня :)

мерси наистина не ми помогна :D
но твоето премеждие ще ми свърши добра работа и да ти е последното.

Ултразвукова вана има в Дунев и струва мисля 12лв на дюза чистенето и проверяването :wink: