PDA

View Full Version : 166 2.4 jtd-Става ли за покукпа?



Gorgizario
27-08-2005, 22:38
Здравейте АЛФА маниаци 8) Става дума за 166 2.4 JTD. 1999 година е, на около 70 000 км, всички екстри без кожен салон. Живея ж Испания между другото. :lol: Та от автокащата ми предлагат 5 години изплащане, като при покупка ще ми сменят всички масла, филтри и ангренажен ремък.Също така има едногодишна гаранциа включваща всичко по колата :roll:
Какво мислите по въпроса? Заслужава ли си покупката на подобен автомобил? Моля би да бъдете крайно безпристрастни в мненията си :D
Благодаря много на всички!
Поздрави на всички от Русе 8)

EvgeniiM
27-08-2005, 22:48
Звучи примамливо , но и съмнително относно километрите- страшно малко са , но това се проверява. Иначе това е класен автомобил, а този двигател може би най-подхожда на това купе. А каква е цената

Gorgizario
27-08-2005, 22:58
Цената е 13 000 ?, при 5 годишен лизинг ще ми излязат 271 ? на месец, а ако се отърва от сегашната гад-170.
За километрите не знам :? Като я пали изобщо не пропуши :shock: Виждъл см Зафира на 5 000 км ковято припушва като се запали, Фордове които си пушат изобщо. Колкото до мотора и аз мисля че тези си му 150 коня вършат чудесна работа :twisted:

EvgeniiM
27-08-2005, 23:09
Цената е добра ако е на тези километри, карате я в сервиз на Алфа и се виждат колко са. Не съди за състоянието по пушека -има добавки за тези работи. Но щом я дават с гаранция всичко е о.к.

Gorgizario
27-08-2005, 23:16
Не знам до колко е наред всичко, защото съм чувал за 1.9 ЖТД и 1.6 ТС с блокирали мотори :? За това и се обръщам към вас. Благодаря много :D

EvgeniiM
28-08-2005, 00:02
2.4 jtd е един от най-успешните двигатели от това поколение. А всеки двигател блокира при неправилна експлоатация. Отиваш рано сутрин и пробваш ако запали лесно си е наред . Това което е по-вероятно да замине скоро след покупката е турбината, също и дебитомер - ако е карана в индустриален град по-скоро.

BatVas
28-08-2005, 01:02
Километрите може и да са ги бутнали-ама щом ти дават гаранция 1 година, мисля че това е страхотен автомобил - покарай го и мисля че няма да се чудиш дълго. Иначе дори и да е на повече километри, ако видиш някакви сервизни документи и са сменяни редовно консумативите....по добре да кажат колегите с дизелите над 500 000 км.... мисля че при правилна експлоатация и много повече не са проблем

Gorgizario
28-08-2005, 13:10
За километрите е много вероятно да не са реални :? Тъй като в Испания човек купил си дизелова кола не слиза от нея или поне я ползва доста :shock: Аз като си вземах сегашната Vectra 1.7 ТД я взех на 130 000, а на същите години бензинките са по на 60-70 хил.
А удоволствието от дебитометар и турбина колко скапо би ми излязло? :?:

KGB
29-08-2005, 02:36
Блокирали JTDta стига бре :lol:

ЖТД в момента се водят за най-добрите дизелови двигатели и това не е случайно. Все пак за пръв път технологията коман-раил бе въведена именно в Алфа Ромео.

Иначе 5 цилиндровия дизел е вечен при правилна експлотация...дори и "чип" да му сложиш, за да стане 185коня двигателя ще може да те радва до като колата се разпадне. Смяната на маслото при дизеловите коли е едно от най-важните неща. Алфа препоръчва тази смяна да става на 20 000км...но това е много за турбото...в Испания нафата не е много по-добра от тази в БГ...тоест си е боклук. За това най-добре е да се сменя маслото на около 8 000-10 000км.

Турбото и дебитомера са проблеми на всички съвременни дизели.

Дебитомера се води за консуматив от БОШ...в БГ цената му е 300Евро.

Турбото е много спорна работа...ако е било експлотирано както трябва ...тоест редовна сменя на маслото и изчакване да заграе колата преди да се използва максималния капацитет на двигателя, както и да се изчаква турбото да изстине след прекомерно натоварване (каране по-магистрала с 180+ или изкачване по планински пътище) 1-2мин след като спре колата са достатъчни...другия вариант е колата да се кара леко например с 80-90 на пета, за да може да се охлади няколко минути преди да спре и да се изгаси двигателя...Ако тези елементарни неща се спазват турбото може да издържи и над 500 000км+...Все пак Алфа изпозват турбина на Гарет които се смятат за най-добрите...за сравнение Форд,Пежо,Ситроен,Мазда изпозват Борг&Варнер за които според АутоБилд е съвсем реално да се скапят за по 50 000км....в теста на пежо 307 става точно така.

Ако двигателя е читав в момента то той ще е безпроблемен и за вбъдеще. За блокирала дизелова Алфа от 147/156/166 не съм чувал...а информацията която съм получил през годините мисля, че е напълно достатъчна.

Слабите места на 166 до колкото знам са задното окачване, както и съединителят при този двигател ако колата е била каране от сфетофарен състезател...

Ако не греша някои модели на 166 има ръжда около предния прожорец...огледай добре (не съм сигурен но по-добре виж). Иначе проблеми с ръжда няма да имаш.

Не забравяй да провериш за кодовете на радиото и на колата...


Ако имаш по специфични въпроси питай...

Aquila
29-08-2005, 03:55
КГБ не спи късно вечер и дава изчерпателни отговори :) Мисля,че добре ти обясни,само бих добавил,че от моя гледна точка цената не е от най-добрите. Колата все пак е почти на 7 години,от друга страна това,че можеш да я вземеш на лизинг и гаранцията са големи плюсове.
Също така 70 000 км са нищо ,а дали са реални може да се провери само в сервиз - ел. километраж се връща,но оригиналните километри се запаметяват в компютъра. Колата гори малко,нафтата ви е евтина в Испания(и според мен не е лоша) ,единствено ще трябва да си намериш добро място за подръжка,че Испания и Алфа са далечни понятия (от личен опит)

Gorgizario
29-08-2005, 11:26
Нафтата не ми се струва зле. Иначе това за блокирването не ме учудва, тъй като тука колите се изцеждат :drive: Благодаря много на КГБ и на всички :wink: Парите наистина не са малко, но като нова достига 40 000 ?.Иначе в Испания сервиз на АLFA колкото искаш. За сега мисля още да поогледам, тъй като вече си изпатих от барза покупка... :brickwall:

KGB
29-08-2005, 14:14
В мадрид бях в два от диларите на Алфа близо до летището...бяха втрещени като разбраха, че BG на номера е България а не Белгия :lol:

За нафтата смея да твърда, че не е от най-добрите защото изпробвах колата с нафта от Сърбия,Унгария,Австрия където Ултимате дизела на Бритиш Петролиум беше нещо уникално (само там имат Евро5 дизел 10ппм сяра вместо 350което е в България...при 50за ЕвропеискияСю), Германия, Франция, Испания,Италия и Словения...Само в Швейцария и Хърватско не съм сипвал нищо.

Gorgizario
29-08-2005, 20:10
Eй, не знаех че си бил в Испания :D Аз съм във Валенсиа 8) Та се сетих една работа. От коя година е този модел за да знам дали евентуално бих могъл да случа на "детска болест" :roll:

Aquila
29-08-2005, 20:57
За нафтата смея да твърда, че не е от най-добрите защото изпробвах колата с нафта от Сърбия,Унгария,Австрия където Ултимате дизела на Бритиш Петролиум беше нещо уникално (само там имат Евро5 дизел 10ппм сяра вместо 350което е в България...при 50за ЕвропеискияСю), Германия, Франция, Испания,Италия и Словения...Само в Швейцария и Хърватско не съм сипвал нищо.

Явно на такава си попаднал и аз съм зареждал много пъти в тези страни,но немога да се оплача,освен веднъж в Австрия,което и мен ме учуди.

А за колегата Gorgizario точно до Валенсия съм ходил да ми оправят Алфата (164 ТД) , дистрибутори има,но сервизи...а и как работят...

Gorgizario
29-08-2005, 22:28
аE vie ste minali ot tuka :D За сервизите ... където има фирмен магазин, там има и сервиз...поне според мен.Но! За жалост обслужването е прекалено скапо за "способностите" на испанския виртуоз с инструменти. Когато ми се пре*ба ОPELа рекох да отида във фирмения, но се оказа че хорцата вземат по 45? на час :roll: Обаче съдбата ме събра с един комшия от Русе и ми оправи колата :D Той ми разправя за някакъв сервиз по италианските дето били пълни некадърници. Не ме учудва :?

Aquila
29-08-2005, 23:05
аE vie ste minali ot tuka :D За сервизите ... където има фирмен магазин, там има и сервиз...поне според мен.Но! За жалост обслужването е прекалено скапо за "способностите" на испанския виртуоз с инструменти. Когато ми се пре*ба ОPELа рекох да отида във фирмения, но се оказа че хорцата вземат по 45? на час :roll: Обаче съдбата ме събра с един комшия от Русе и ми оправи колата :D Той ми разправя за някакъв сервиз по италианските дето били пълни некадърници. Не ме учудва :?

Не съм минавал само,доста пъти ходя и оставам там за известно време,налагало ми се е да си оправям Алфата няколко пъти вече и ти казвам моите впечатления. Щом за Опела ти се струва скъпо да го ремонтираш ,за Алфата изобщо няма да е по-евтино. А и лизингът ти от 270 евро на месец с крайна цена 13 000 за 6 годишна кола е много.От тук нататък ти си предценяваш.

KGB
30-08-2005, 00:00
През Валенсия минах с Алфата 8)

Ето я на една автомивка извън Валенсия

http://kgb.alfaromeo-bg.com/Others/valencia%20020.jpg

И едно филмче от самата Валенсия

http://kgb.alfaromeo-bg.com/Others/valencia%20018.avi

Gorgizario
30-08-2005, 13:23
За частите и тяхната цена не се оплаквам. Е, имаше неща които ми излязоха по-скъпо, но все пак е с двигател ISUZU. Като имах в предвид скъпо, се отнасяше за работната ръка. Все пак 45 ? на час. Аз живея във Валенсианска област, не в самия град. И в градчето дето съм OPEL вземат най много. Все пак ми се наложи да правя основен ремонт, представи си колко щяха да ми съдерат кожата :wallbash:

KGB
30-08-2005, 18:09
Днес един приятел си взима Астра 1.7ТДС с двигатела на Исузу...каквото ти е мнението за него...ако искаш може да ми пратиш и лично съобщение да не разводняваме темата.