PDA

View Full Version : Опиянението, което ни носят класиките



Venci
16-03-2008, 03:21
Тези коли... за част от нас не са просто купчина старо желязо. Не са просто коли, или просто класически модели на Алфа Ромео. Всяка една носи своята душа. Всяка една е като жена, със свой собствен характер, капризи, предимства и недостатъци. Макар и ограничени в една обща рамка. И не само това... Всяка една класика по своему е източник за "болните". Източник на емоции трудни за описване. Отново може да бъдат сравнени с жените. Карат ни да мислим по цяла вечер за тях, дори и да сме на работа или на купон. Загнездват се в съзнанието ни и на където и да погледнеш, виждаш нея. Леко запрашената и задница или зелената светлина на дигитално табло.
Луда работа! Една такава кола седяла с години 3-4 или повече стига да е гледана като хората преди това е в състояние да запали веднага стига да и се доставят нужното гориво и акумулатор. Пали, работи и все едно не е стояла изоставена с години. Събуждаш я и тя веднага е готова да ти даде това което дълго време никой не е искал да вземе от нея.
Това са колите! Това е хобито, но не само това това е начинът на живот...

Abarth
16-03-2008, 03:49
:clap2: :small_cry: :heavy_cry: сектант,разплака ме :priest: :lol:

Pinky
16-03-2008, 05:29
чудя се, Венци ли е луд, че пише такива неща по нощите, или ние, че го четем

reptli
16-03-2008, 14:24
браво :bravo: БРАВО :respect: !!! колега тия думи които ги казваш са страхотни .... :wow: просто нямам думи :cheers:


Пали, работи и все едно не е стояла изоставена с години. Събуждаш я и тя веднага е готова да ти даде това което дълго време никой не е искал да вземе от нея.


a тия думи направоооо :big_bow_down: ЕВАЛА!!!

mim
16-03-2008, 19:58
ей, сектантин шантав, кефя се :Yeeeehaaa:

madboy
16-03-2008, 20:09
Даааа това е чистата ИСТИНА ,когато видиш един истински автомомил АЛФА РОМЕО , истинска КЛАСИКА изоставена или прибрана за да дочака времето да бъде отново събудена за нов живот и когато и чуеш отново гласа ,гласа на истинско CUORE SPORTIVO някакви странни чувства и удоволствие те обзема ,ето това се казва болест непонятна за някои !!! :D :D :D

Venci
16-03-2008, 21:22
Когато събудиш едно алуминиево сърце за нов живот след дълъг сън около теб все едно духа един особен вятър. Сякаш не е от този свят. И тогава аз лично правя глупости. Като например да изкарам колата в 23:30 от гаража само на двуцевка. Без капак, фарове и броня ... само на аварийки та поне нещо да свети, за тези които не са ме чули.

75TwinSpark
16-03-2008, 21:39
http://www.vbox7.com/play:ea54d7de

:big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down:

Venci
16-03-2008, 23:04
http://www.vbox7.com/play:ea54d7de

:big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down:


Точно, кратко и ясно... идва, показва и си отива.

madboy
17-03-2008, 23:16
Венци ,прави ли ти впечатление подписа ти :АЛФА 90 2.5 V6 ЗЛАТНА ДЕТЕЛИНА не просто QV а ЗЛАТНО това го има само при ИСТИНСКИТЕ АЛФА РОМЕО ....НАЛИ :D :D :D

madboy
17-03-2008, 23:27
Giulia , ALFETTA ,GIULIETTA ,какви имена само ,като ги чуеш и те побиват тръпки!!! Tова е истината за АЛФА РОМЕО , различни ,расови ,мечта за всеки АЛФИСТ!!!

Venci
18-03-2008, 00:27
Аз лично предпочитам моделите наречени с имена. В тях има повече душа отколкото тези с цифри. Може и да съм пристрастен, но така ги чувствам нещата. Друго е когато колата си има име.

Mury
18-03-2008, 10:34
Когато събудиш едно алуминиево сърце за нов живот след дълъг сън около теб все едно духа един особен вятър. Сякаш не е от този свят. И тогава аз лично правя глупости. Като например да изкарам колата в 23:30 от гаража само на двуцевка. Без капак, фарове и броня ... само на аварийки та поне нещо да свети, за тези които не са ме чули.

Виждали сме го и сме го чували :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Abarth
19-03-2008, 13:50
Я да видим тука какво стана ся кой е хулигана а? :twisted: http://youtube.com/watch?v=V2kHO3EaozE

миро
19-03-2008, 14:24
Я да видим тука какво стана ся кой е хулигана а? :twisted: http://youtube.com/watch?v=V2kHO3EaozE

Малее, сега няма да мога да спя няколко дни :twisted:

Venci
19-03-2008, 21:51
Я да видим тука какво стана ся кой е хулигана а? :twisted: http://youtube.com/watch?v=V2kHO3EaozE

Този отдавна не е прост хулиган! Думата за това е КОНТРОЛ над колата.

madboy
20-03-2008, 00:43
Я да видим тука какво стана ся кой е хулигана а? :twisted: http://youtube.com/watch?v=V2kHO3EaozE

Този отдавна не е прост хулиган! Думата за това е КОНТРОЛ над колата.Възможността да контролираш ДРИФТА на задната част с лекота , приемливо ,уникално и удивително за ТРАНЗАКСИАЛЕН АВТОМОБИЛ , а удоволствието -НЕВЕРОЯТНО!!!!!

Xman
04-04-2008, 13:44
Разтреперахте ме момчета...А моята 75-ца е в гаража на части

S_C
06-04-2008, 01:14
Интересна тема сте заформили.Не помня от кога не съм влизал тук.Бях ви писал едно време за една изоставена в гаража 33-ка,която беше на дядо ми.Тя си намери нов собственик доста отдавна.Човека върна колата към живот и бръмчи с нея из мААлата понякога.
Обаче не за това ви пиша.А за една 75-ца с малко тъжна история.Тя принадлежеше на един съсед.Сега...трябва да е на неговите наследници.Не разбирам класификацията на Алфите...на задния капак пише само Alfa Romeo 75 TSpark.
Та тоя човек винаги ме е впечатлявал с начина,по който поддържаше тая кола.Винаги лъсната,чиста....яркочервена и всеки детайл те заслепява на слънцето.Пипаше по нея с някакво особено благоговение...все едно докосва осветена реликва.Сваля нещо...всяко болтче се преглежда,избърсва се с чиста кърпа,а при завиване му се слага смазка на резбата.И всичко се разглобява с най-чистия комплект ключове и гедорета,които съм виждал.Масло,отпечатъци от пръсти....няма такива неща.Под капака всичко светеше.
За съжаление дядото почина преди година и нещо.От тогава Алфата стои на улицата със спаднати гуми.Все още свети на слънцето.Обаче...всяка сутрин като минавам покрай нея и виждам некролога на дядото,залелпен на предното стъкло с тиксо,пожълтял вече от светлината.Вътре е кочина-наследниците я ползват за склад.Има щайги,една счупена детска количка,разни дървета,найлони,боклуци.Продължават да я тъпчат с болкук,а под всичко това стои една перфектна тапицерия от син плюш.
Един приятел искаше да я купува-да си се занимава с нея събота и неделя.Човека си пада малко фен...неговата теория за колите е,че има коли,създадени за всекидневно каране-такива,които можеш да ги завираш в дупките,да ги удряш,да висят по една седмица по сервизите при полуграмотни майстори.За останалото време...трябва нещо друго.Според него-нещо,в което като седнеш,да забравиш всекидневието.Да забравиш съседа,дето те залива с чалга,оня идиот,дето си тупа одеалата всяка сътрин върху прането ти,неразбориите в работата и т.н.Нещо,в което да седнеш и да караш,минавайки няколкостотин км ей така-само заради самото каране.
Е..отказаха да му я продадат...ползвали си я за килер.Има и такива хора под слънцето...

75TwinSpark
06-04-2008, 14:31
:cry: :cry: :cry:

къде е ALFATA??? :laser: :guns:

S_C
06-04-2008, 17:15
В София.Зад люлинската БИЛЛА.Те там са 3-4 изоставени алфи.Тая е единствената с нови номера.

Venci
06-04-2008, 22:58
Няма проблем! Веднага им намирам един микробус за килер! Напълно съм сериозен!

S_C
07-04-2008, 10:01
Тя тая работа с опита са купуване беше преди няколко месеца...може да им е дошъл акъла в главата...ще питам пак дали се продава,щом има такъв интерес :shock:

И един малък едит...тапицерията не е синя,а по-скро сива.Днеска се загледах...синия оттенък май идва от джамовете.Имат някакво оцветяване.

Slide
09-04-2008, 08:44
Браво Венци! :notworthy:
Успяваш да изразиш своите, а и на повечето от нас емоции по много добър начин. Напълно съм съгласен с това което казваш, а това с жените е точно в десятката. Успяваш да ни надъхваш.
Продължавай в същия дух!

S_C
09-04-2008, 23:39
Slide...до тая червената алфа има една такава като в снимката под подписа ти.Една до друга са на паркинга.Обаче идея си нямам на кого е.Кафява обаче.За съжаление е брутално изоставена...даже вратите са прогнили...

madboy
09-04-2008, 23:55
Slide...до тая червената алфа има една такава като в снимката под подписа ти.Една до друга са на паркинга.Обаче идея си нямам на кого е.Кафява обаче.За съжаление е брутално изоставена...даже вратите са прогнили...Колега ,нещо се бъркаш може би ,аз познавам собственика и на двата автомобила и той е много запален АЛФИСТ , всъщност бяха баща и син ,момчето караше ДЖУЛИЕТАТА и двамата с баща му стягаха 75 -цата ,тя е 2000карбураторна , те са ми клиенти ,вярно от доста време не са се обаждали и дано не е станало нещо лошо със стареца , но въпреки всичко момчето е запален колкото бащата (тази АЛФОВА болест се предава по наследство )АЗ така съм запалил моят син ,че той на цялото училище разправя каква ДЖУЛИЕТТА му приготвя баща му .Та мисълта ми е че едва ли ще искат да се разделят с любимите си автомобили :frown: :frown: :frown:

madboy
10-04-2008, 00:10
Браво Венци! :notworthy:
Успяваш да изразиш своите, а и на повечето от нас емоции по много добър начин. Напълно съм съгласен с това което казваш, а това с жените е точно в десятката. Успяваш да ни надъхваш.
Продължавай в същия дух!Колега много ми харесва ДЖУЛИЕТАТА ти , имал съм два автомобила от този модел и в момента си реставрирам един и много ме радва когато го видя , за съжаление ВЕНЦИ е много прав като казва че тези автомобили останаха съвсем малко :cry: :cry: :cry: ,АЗ лично много се радвам когато пишем всички СИКТАНТИ ,за да поддържаме историята жива , и не за да остане спомен а за да се виждат тези модели НАЖИВО и да им се радват и наслаждават АЛФИСТИТЕ !!!!! :D :D :D

S_C
11-04-2008, 02:23
Ооо...те на тая улица са много алфи.Ще ги карам наред...поне тези,които съм иждал...
Значи първо е кафявата алфа.В състояние на полуразпад.Това нещо...не е мърдало от там...има 5 години.Може и повече.
До нея е червената.Тя беше на дядото.Той почина.Сега е превърната в нещо средно между склад и сметище.2 години не е мърдала от мястото си.Гумите са спаднати и около тях вече се е натрупал пясък.
Трета алфа често спира непосредствено до тях-33 комби (на това поне му знам модела,защото моя дядо имаше 33-ка,другите са ми мъгла).
20 метра по-нагоре изоставена 33-ка,от старите.Без номера...и като я гледам...кой каквото е имало да вземе от нея,го е взел вече.Няма предна броня,маска...но май имаше двигател,защото се виждаха отпред някакви ремъци.
Около нея се подвизава една много странна алфа...според Google трябва да е 156.Обаче цветът и е....няма такава цигания.Ако собственика е от форума...да не се обижда,а да се замисли в какво си е превърнал колата.Не стига,че изглежда все едно е вапцана с мечето и кофата с латекс,ами и цветът е убийствено гаден.Точно циганско синьо.Светло.Няма алфа с подобен оригинален цвят...и дори се опасявам,че изобщо никъде никога кола не е излизала от завода с подобен цвят.Към това трябва а се добави и навика му да я паркира на тротоара,при 50 метра улица с паркинг от ляво и дясно.

От всичките на мен интересна ми е само синята...чудя се що за човек трябва да е някой,за да си направи колата в такъв цвят...Много особен трябва да е.