PDA

View Full Version : 159 на газ



АЛЕКС ГЕОРГИЕВ
16-03-2008, 22:22
Момчета , решил съм да си взема 159 от Германия. Колебая се обаче дали да е дизел или да си взема бензин и да отида до Италия да и сложа газова уредба.Какве са Вашите мнения ?? Четох тук , че последните модели газови инжекциони са доста добри..от друга страна дизела си е без патерици на двигателя ..ама цената му стана повече от тая на бензин 98..благодаря предварително за мненията Ви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

BaiJedi
17-03-2008, 07:38
Сложи си газовата тука. Нали после иска и поддръжка. И гаранционна и извънгаранционна :D . Всеки път да ходиш до Италия за настройка или проблемче не върви.

JORDI
17-03-2008, 08:14
Сложи си газовата тука. Нали после иска и поддръжка. И гаранционна и извънгаранционна :D . Всеки път да ходиш до Италия за настройка или проблемче не върви.
И аз съм на същото мнение! Успех!!!

ivoraikkonen
17-03-2008, 09:37
Сложи си ГИ тук в БГ. Аз сложих LANDI RENZO с две години гаранция или 100000 км. След 20000 км ме викат на профилактика. Не е нужно да ходиш до Италия.

nikolaaaay
17-03-2008, 20:47
Колега, това да сложиш газ на 159-ката е много оптимистично :D Моето мнение е, че в БГ няма газаджия, който да ти каже дали ГТС може да тръгне на газ, просто защото не са виждали двигателя, освен на картинка. За слагането в Италия - ок, но после кой ще ти прави настройките и профилактиката?! Сложно ми изглежда. Най-добре питай във Вантотрейд или Бобо. Веднага ще те разубедят.
Иначе и аз си мислех така - взимам си кола до 5г., слагам й газ и си карам с 10лв./100км. Ама не се оказа така. Икономията е 5-6 лева средно. Даже ако караш в градско на къси разстояния пък въобще няма смисъл.
Ако можеш да си позволиш 159-ка си карай на бензин и се радвай на колата. Въобще няма да ти пука за тези няколко лева, уж спестени от газта. Това, че харчи само литър повече отколкото на бензин пък въобще не е вярно. Един резервоар бензин ми стига (при моите настройки) за 1700км. Това прави 3-4 литра на 100км.! Иначе газта наистина е с литър повече :D
Малко се отклоних от въпроса - ако те влече да си пионер и да експериментираш ОК. Тъкмо после ще знаем дали да слагаме ГИнжекциони на 159-ките, но рискуваш да караш невероятна кола, която сутрин тръгва така: http://www.youtube.com/watch?v=2HWzxVPPbZ4

BaiJedi
17-03-2008, 21:38
:shock: Къв е тоя разход бе колега :shock: ? Аре стига бе :D

nikolaaaay
17-03-2008, 21:47
Еми зимата е толко. Като тръгна от Младост, ми пуска газта чак на Плиска. Малко след тва ми е офиса. Е ако чакам 2-3 минути на място, след като запаля, тогава газта тръгва много по-рано, ама ебаси чалъмите се започнаха, за 5 лева. Ае нема нужда.

BaiJedi
17-03-2008, 21:58
Ахаааа... разбрах :D То при това положение верно нема смисъл :wink:

code
17-03-2008, 22:07
Не мисля, че ще е някакъв проблем да се сложи ГИ на 159.
И на Ферари може да се сложи АГУ е и . .
Аз не бих го направил. :twisted: След 5г ще и сложа ГИ с кеф, ама на нов модел хората имат малко или много свръхочаквания, егати гъзара ще си с бойлера в багажника. По-добрия вариант е слаб бензинов мотор отколкото як на газ, при новите модели малките мотори имат приличен разход.

nikolaaaay
17-03-2008, 22:28
Не мисля, че ще е някакъв проблем да се сложи ГИ на 159.
И на Ферари може да се сложи АГУ е и . .
Аз не бих го направил. :twisted: След 5г ще и сложа ГИ с кеф, ама на нов модел хората имат малко или много свръхочаквания, егати гъзара ще си с бойлера в багажника. По-добрия вариант е слаб бензинов мотор отколкото як на газ, при новите модели малките мотори имат приличен разход.
В БГ си е много сериозен проблема. Тук са твърде малко хората, които могат да правят тези коли. Виж, колко ТС двигатели им се клатят оборотите на бензин и не могат да ги оправят, а какво остава за газ. Проблемът със сервизното обслужване на Алфа в БГ си го знаем, а като прибавим и газ...
Но съм съгласен с теб донякъде, че по-добре колегата да се насочи към по-икономична кола, отколкото да рискува със 159ГИ. Иначе има екпериментални дизелови самолети, но какво от това.

code
17-03-2008, 22:32
Абе не знам кой ми разправя за някакъв шофер в Т-я имал Порше човека, ама много му горяла и решил да слага АГУ. И понеже не искал да направи някоя беля с хубавата кола направил запитване до завода. :o
Германците го помолили да им върне Поршето срещу справедливо обезщетение :lol:

АЛЕКС ГЕОРГИЕВ
17-03-2008, 23:46
Въпроса опира до това защо да давам повече пари за гориво като има и алтернативи... що се отнася до това пари имам и ще си купя 159 ка със сигурност.Лично аз съм виждал във mobile.de доста коли на газ включително и AUDI TT. Да ги питаш къде са събрали бутилката за газ..По скоро се чудех ако реша да експериментирам дали тук или в Италия щото все си мисля че там ще я настроят по-добре от тук. А пък за подръжката на 20000 км. нищо не пречи да се разхождам до Италия.

code
18-03-2008, 09:29
Италиянците са палачори не слагай ГИ там. Мое мнение, виждал съм им "майсторлъка" и съм им сърбал попарата.

mim
18-03-2008, 10:32
ако ще караш много - слагай метан
поне метан сложен в италия има къде да ти го поддържат и тук, освен ако не го сложиш тук
метанстанции в БГ и Ит има много, остава въпросът само за помежду двете, ако ходиш много често към ботуша
и без това разликата в цената на читав газов инжекцион и читав метанов дали ще дойде и 1000лв, което в разхода си го избил многократно

nikolaaaay
18-03-2008, 15:21
Малко инфо по темата на немски език
http://www.alfisti.net/alfa-forum/topth ... toren.html (http://www.alfisti.net/alfa-forum/topthreads-alfa-159-alfa-brera-alfa-spider-939/67593-autogas-fuer-jts-motoren.html)

SFINKS
18-03-2008, 16:00
много добре се е насочил колегата , къв е проблема на 159 да сложиш газ ??? Аре ако е чисто нова е тъпо малко , ма като е на 2-4 години колата си е напълно нормално
ГИ по добре слагай в Италия
лекинко по добри са от Българските газаджии

gallena
18-03-2008, 20:35
Иначе има екпериментални дизелови самолети, но какво от това.

Не колега, има сериини дизелови самолети , които без проблем прелитат голямата локва (атлантика):-)
За да сме точни ( не се заяждам)

:D

fred
18-03-2008, 20:49
Колега, за какво ти е тая газ, ако ще я караш като такси една година може и да си заслужава, но иначе не.Ако ще пестиш от гориво, защо ти е пък Алфа 159.То както са отбелязали и други, може и на Порше или Ферари газ да се сложи, ама е просто нелепо.

АЛЕКС ГЕОРГИЕВ
18-03-2008, 23:18
От немския разбрах само , че хората са доволни от газовата уредба....Благодаря на всички които пишат по темата..В крайна сметка като отида до Германия в края на месеца ще Ви покажа какво съм си купил...но ако е бензин..дайте читав сервиз за монтаж на газов инжекцион.. :) В крайна сметка не става въпрос дали мога да я карам на бензин..ясно , че ако си я купя ще трябва и да мога.-...а въпроса е дали да се дават залудо пари..или и алтернативата е приемлива..щото аз и сега си карам колата на бензин а не на газ..и то вече 3 години..откакто я купих нова..ама не е алфа..сори..

АЛЕКС ГЕОРГИЕВ
19-03-2008, 12:21
Момчета поразпитах тук и там и ето какво открих сам по темата : не може да се конвертира двигателя 1.9 JTS защото е със директно впръскване на горивото. Може да се конвертира само 1.8 MPI , но аз лично няма да си взема тая. Така , че сбогом на бензиновите варианти .

nikolaaaay
19-03-2008, 13:11
Момчета поразпитах тук и там и ето какво открих сам по темата : не може да се конвертира двигателя 1.9 JTS защото е със директно впръскване на горивото. Може да се конвертира само 1.8 MPI , но аз лично няма да си взема тая. Така , че сбогом на бензиновите варианти .
Нямам време да чета цялата тема, щото виждаш тръгва от 2006г., но накрая пише, че има ГИ BRC за бензиновите двг 1,9 JTS и 2,2 JTS, по-напред пишеше, че може да се сложи и на шестцилиндровия двг. Цената на БРЦ-то е 2500 евро, но доколкото разбирам човекът, който си го е сложил го е направил на 12 март тази година и колата върви. Дали ще има проблеми не се казва, но аз ти казвам, че е много вероятно. Освен това от темата става ясно, че това е едва ли не първата 159-ка в Германия с газ (поне в този им форум). Така, че преки впечатления няма. Но, искам да ти кажа, че в Германия разликата в цените на газта и бензина е по-голяма оттук, така че ще трябва да караш наистина като такси, за да избиеш тези 5 бона :) По моите сметки, ако икономисваш 10 лв./100 км. (а аз спестявам по-малко) ще избиеш АГУ-то за 50к. км.
Ако си супер запален да си тест драйвър-а на газова 159-ка, просто питай в БРЦ в София, но аз те съветвам да си караш на бензин. ГТД-то също е вариант, разбира се ама ако не е с 4 бона над бензина, щото пак ще го избиваш с години, пък и турбините за М-джет сигурно са сериозна цифра. Може да питаш www.realturbo.net (http://www.realturbo.net) и да ни кажеш.

robygas
19-03-2008, 15:25
нищо не разбрах но съм сигурен ,че в бг. има кой да направи колата

robygas
19-03-2008, 15:30
мисля ,че е много по добре ако знаеш че караш нова уредба и на кого да триеш на главата сол после. Виждал съм хиляди уредби и моито мнение е да си сложиш уредба в БГ.

robygas
19-03-2008, 15:56
м/у другото аз монтирам ГИ 4ц. на 1800лв. а 6ц. на 2300лв.

code
19-03-2008, 16:37
В Бургас са адските майсторчета и монтират на 1400лв :wink:

robygas
19-03-2008, 16:38
марки и модели колкото искаш

АЛЕКС ГЕОРГИЕВ
20-03-2008, 23:25
Момчета поразпитах тук и там и ето какво открих сам по темата : не може да се конвертира двигателя 1.9 JTS защото е със директно впръскване на горивото. Може да се конвертира само 1.8 MPI , но аз лично няма да си взема тая. Така , че сбогом на бензиновите варианти .
Нямам време да чета цялата тема, щото виждаш тръгва от 2006г., но накрая пише, че има ГИ BRC за бензиновите двг 1,9 JTS и 2,2 JTS, по-напред пишеше, че може да се сложи и на шестцилиндровия двг. Цената на БРЦ-то е 2500 евро, но доколкото разбирам човекът, който си го е сложил го е направил на 12 март тази година и колата върви. Дали ще има проблеми не се казва, но аз ти казвам, че е много вероятно. Освен това от темата става ясно, че това е едва ли не първата 159-ка в Германия с газ (поне в този им форум). Така, че преки впечатления няма. Но, искам да ти кажа, че в Германия разликата в цените на газта и бензина е по-голяма оттук, така че ще трябва да караш наистина като такси, за да избиеш тези 5 бона :) По моите сметки, ако икономисваш 10 лв./100 км. (а аз спестявам по-малко) ще избиеш АГУ-то за 50к. км.
Ако си супер запален да си тест драйвър-а на газова 159-ка, просто питай в БРЦ в София, но аз те съветвам да си караш на бензин. ГТД-то също е вариант, разбира се ама ако не е с 4 бона над бензина, щото пак ще го избиваш с години, пък и турбините за М-джет сигурно са сериозна цифра. Може да питаш www.realturbo.net (http://www.realturbo.net) и да ни кажеш.
Съгласен съм...затова се преориентирах към 159 дизел..Единствено исках да се консултирам дали и някой друг в България не се е пробвал на газ..но явно че не е..така или иначе на 31 .03 заминавам за Германия да си взема алфа..дано да си избера..славна машина..

nikolaaaay
20-03-2008, 23:41
Успех!

Mind_Control
20-03-2008, 23:59
От немския разбрах само , че хората са доволни от газовата уредба....Благодаря на всички които пишат по темата..В крайна сметка като отида до Германия в края на месеца ще Ви покажа какво съм си купил...но ако е бензин..дайте читав сервиз за монтаж на газов инжекцион.. :) В крайна сметка не става въпрос дали мога да я карам на бензин..ясно , че ако си я купя ще трябва и да мога.-...а въпроса е дали да се дават залудо пари..или и алтернативата е приемлива..щото аз и сега си карам колата на бензин а не на газ..и то вече 3 години..откакто я купих нова..ама не е алфа..сори..

Добре де, за да си вземеш алфа 159 явно взимаш над 3000 лв на месец.. Ако живееш в София и си много мързелив повече от 400 лв. макс за бензин няма как да даваш. Ако сложиш газ вместо 400 ще даваш 250 лв. е за тия 150 лв струва ли си? :shock: на фона на над 3000-дите, който взимаш...

lord_chuldarkar
21-03-2008, 10:25
Добре де, за да си вземеш алфа 159 явно взимаш над 3000 лв на месец.. Ако живееш в София и си много мързелив повече от 400 лв. макс за бензин няма как да даваш. Ако сложиш газ вместо 400 ще даваш 250 лв. е за тия 150 лв струва ли си? :shock: на фона на над 3000-дите, който взимаш...

хаха как прецени на човека доходите - може да е взел заем, може да е продал нещо, може да е спечелил от тотото може да взема 1000 и да ги дава повечето за заем щото е фен, възможности много

сори за оффтопика

Mind_Control
21-03-2008, 16:32
Добре де, за да си вземеш алфа 159 явно взимаш над 3000 лв на месец.. Ако живееш в София и си много мързелив повече от 400 лв. макс за бензин няма как да даваш. Ако сложиш газ вместо 400 ще даваш 250 лв. е за тия 150 лв струва ли си? :shock: на фона на над 3000-дите, който взимаш...

хаха как прецени на човека доходите - може да е взел заем, може да е продал нещо, може да е спечелил от тотото може да взема 1000 и да ги дава повечето за заем щото е фен, възможности много

сори за оффтопика[/quote]

Ами ако не взима по 3000 на месец бих го посъветвал да се откаже от 159-ката

lord_chuldarkar
21-03-2008, 20:30
да приемем че всичките ти сметки са точни и човека пести на газ 150 месечно - 100% си струва тогава.

това прави 1800 на година, може да се каже че това е обслужването на колата годишно че дори и повече

Mind_Control
22-03-2008, 00:33
да приемем че всичките ти сметки са точни и човека пести на газ 150 месечно - 100% си струва тогава.

това прави 1800 на година, може да се каже че това е обслужването на колата годишно че дори и повече

Прав си че си струва, но при доход 10 000 на година. А при доход от 36 000 на година си е чисто скъперничество- това си е мойто мнение...

georgyg
22-03-2008, 09:55
Всеки си преценява с какво да кара колата, но да сложиш на 159 газова си е гавра, а и има дизелови в мобилето за по 35000, така че не си струва.

JORDI
22-03-2008, 09:57
Прав си че си струва, но при доход 10 000 на година. А при доход от 36 000 на година си е чисто скъперничество- това си е мойто мнение...
Колега много излишни предположения извън темата изприказва, които, освен че вероятно са неверни, са и вредни! Кажи нещо градивно и компетентно или просто замълчи! 8)

lord_chuldarkar
22-03-2008, 22:43
Всеки си преценява с какво да кара колата, но да сложиш на 159 газова си е гавра, а и има дизелови в мобилето за по 35000, така че не си струва.

газта освен че е по евтина е и по екологично чиста, дизела не е даже имашше проучвания че дизела бил вреден за нервната система.

по ниския нива на отделяне на емисии от дизела спрямо бензина се дължат на по ниския разход на гориво, при пропан бутана маи са още по малко а при метана още.

бях чел някъде че етанола не бил толко екологичен тъй като имал други странични ефекти (за някави окиси става въпрос)

иначе си прав всеки трябва да реши сам с какво да си кара колата, автора на темата е решил дизел а преди събираше мнения за пропан бутан.

Mind_Control
23-03-2008, 10:14
Прав си че си струва, но при доход 10 000 на година. А при доход от 36 000 на година си е чисто скъперничество- това си е мойто мнение...
Колега много излишни предположения извън темата изприказва, които, освен че вероятно са неверни, са и вредни! Кажи нещо градивно и компетентно или просто замълчи! 8)

Ами в немския форум, немеца казва, че е доволен от БРЦ уредба за 2500 евро.. Ако си толкова мераклия, минаваш през завода или някой фирмен магазин в Италия, за да си сигурен, че ще я направят добре

АЛЕКС ГЕОРГИЕВ
24-03-2008, 00:12
Момчета , мисля , някои от Вас не разбраха изцяло въпроса ми..но това не е болка за умиране..Същността е следната..защо да даваш повече пари , ако можеш да даваш по-малко...а не в това дали имаш пари или не..давал съм по много пари за какви ли не глупости..главния въпрос от самото начало беше...има ли някой от вас впечатления относно Алфа 159 на газ..и ако има да ги сподели..тоест удачно ли е от техническа гледна точка..и доколко е възможно..защото както сам написах онази вечер..в един сервиз в БГ ми казаха че не е измислена такава система за конвертиране на газ на JTS двигателите на лфите..можело само MPI 1.8 така , че моля Ви концентрирайте се не върху това дали съм скъперник и колко пари имам а върху основния въпрос който поставих...и нека е ясно за всички..пари има..споко:))

Mind_Control
24-03-2008, 08:56
Момчета , мисля , някои от Вас не разбраха изцяло въпроса ми..но това не е болка за умиране..Същността е следната..защо да даваш повече пари , ако можеш да даваш по-малко...а не в това дали имаш пари или не..давал съм по много пари за какви ли не глупости..главния въпрос от самото начало беше...има ли някой от вас впечатления относно Алфа 159 на газ..и ако има да ги сподели..тоест удачно ли е от техническа гледна точка..и доколко е възможно..защото както сам написах онази вечер..в един сервиз в БГ ми казаха че не е измислена такава система за конвертиране на газ на JTS двигателите на лфите..можело само MPI 1.8 така , че моля Ви концентрирайте се не върху това дали съм скъперник и колко пари имам а върху основния въпрос който поставих...и нека е ясно за всички..пари има..споко:))

Както казах по- горе: "В немския форум, немеца казва, че е доволен от БРЦ уредба за 2500 евро, точно за този мотор на алфа.. Ако си толкова мераклия, минаваш през завода или някой фирмен магазин в Италия, за да си сигурен, че ще я направят добре"

lord_chuldarkar
24-03-2008, 11:53
идеята да ти я сложат в германия, италия или някъде другаде на повече от 100км е меко казано кофти.

моито газово го правиха в плевен на 120км от мен и ми е кофти тъй като мога да минавам само събота сутрин, та се вдигам в 7 да съм навреме при газаджиите да кажат - ми незнаем що така мирише!

та ако ще слагаш газ на каквото и да е по хубаво да е някъде наблизо.

Инак подкрепям газта като гориво.

robygas
25-03-2008, 10:56
правилно са ти сазали колегите , още НЯМА система на газ която да е измислена за тези двигатели. М/у другото може би скоро ще се появи защото доста марки вече ползват дази система на впръскване.

Mind_Control
25-03-2008, 14:15
правилно са ти сазали колегите , още НЯМА система на газ която да е измислена за тези двигатели. М/у другото може би скоро ще се появи защото доста марки вече ползват дази система на впръскване.

А тогава в Германия какво са му сложили на този с 159-ката от немския форум?

търтей
25-03-2008, 14:19
правилно са ти сазали колегите , още НЯМА система на газ която да е измислена за тези двигатели. М/у другото може би скоро ще се появи защото доста марки вече ползват дази система на впръскване.

А тогава в Германия какво са му сложили на този с 159-ката от немския форум?

най вероятно е 1,8 мпи

Mind_Control
25-03-2008, 14:38
[quote=robygas]правилно са ти сазали колегите , още НЯМА система на газ която да е измислена за тези двигатели. М/у другото може би скоро ще се появи защото доста марки вече ползват дази система на впръскване.

А тогава в Германия какво са му сложили на този с 159-ката от немския форум?

най вероятно е 1,8 мпи[/quote:djbxf05w]

1.9 JTS е

galinves71
25-03-2008, 17:14
правилно са ти сазали колегите , още НЯМА система на газ която да е измислена за тези двигатели. М/у другото може би скоро ще се появи защото доста марки вече ползват дази система на впръскване.volvo отдавна създадоха автомобил който ще може да се движи с не помня колко точо но са около 6 вида- пропанбутан, метан,китан,бензин и другите ги забравих.първо в скандинавските страни ще се продава а до 2012 ще пуснат и из други страни докато изградат станции за зареждане

robygas
25-03-2008, 20:16
със никого не искам да споря. Просто JTS мотора е с директно впръскване на горивото в цилиндрите, което означава , че бензиновите дюзи са съвсем различни, или най-просто казано те се охлаждат от бензина които минава непрекъснато през тях/ защото загряването в камерата на цириндъра и в смукателните колектори е коренно различно/, та по тази причина, двигателя ще заработи на газ при всяко положение /като се спрат дюзите/ , но те самите няма да живеят и 5000 км. Ако някой ме разбра е добре!!!!!!!