PDA

View Full Version : Избирам говорители!



Kuku
17-03-2008, 11:30
Искам да помоля за съвет, какви говорители да си купя за вратите на Грандето :roll:
Искам много качествени говорители и не държа на силен звук - условието е да бъдат две двукомпонентни системи, като на предните врати долу би трябвало да се съберат 16см. говорители, а на задните 13см. Пищялките не знам, дали ще се съберат на оригиналното място, но не е проблем да се монтират и другаде. Усилватели, туби и тем-подобни не мисля да слагам, за това искам говорителите да са възможно най-качествените за парите, които съм отделил - 500-600лв.

Sergey_gigov
17-03-2008, 14:27
а защо не си сложиш елипси на кората отзад - все пак ще ти се подобри доста звука от колкото с тези 13-ки отзад
говорителите ще минават ли през усилвател или не ?- по добрия вариянт е да минат - разликата ще е доста голяма

Kuku
17-03-2008, 15:54
Поради няколко причини не искам да монтирам говорители на кората, колега - става по-грозно, ще започне да тропа, трябва да режа кората и ако един ден продам колата не мога да си ги сваля, защото ще останат дупки, виждат се и може да ми ги откраднат понеже си държа колата пред блока :roll:
А с усилватели просто не ми се занимава - търся качество, а не сила ;)

Sergey_gigov
17-03-2008, 22:25
бате без усилвател трябва да си наясно че няма да получиш кой зане какво качество - плеърите имат чисто по 17 - 19 вата на канал - съответно трябва да си подбереш говорителите по него , които с такава малка мощост няма да засвирят перфектно
пробвай с хертц дейзи серия за 16-ките и енерджи за 13-ките
ако искаш нещо по- качественно лично мой съвет е длс 16-ки и фокал 13-ки - само че 13-ките да са по читави - да не са от най ниската сетрия
презумцията е задната линия да е по- силна (и за това ти предложих елипсиотзад)за да можеш да направиш качественна сцена в предната част на автомобила - стигнат ли кохерентно всички говорители до ухото ти и напаснати ли са по честота - ще извадиш дост приличен звук

ShoxXx
18-03-2008, 00:27
Куку има много модели.
Кажи ми предпочитани фирми дали имаш, защото имам няколко неща предвид.
Искаш ли усилвател за преднанта линия. Може да се вземе малък усилвател и да се монтира под жабката и няма и да се вижда и ще е полезно.

Kuku
18-03-2008, 13:39
Нямам никакви предпочитания за марки, просто искам възможно най-качествените говорители за парите, които бих похарчил - 500лв.
С усилватели категорично не ми се занимава :roll:

BatVas
18-03-2008, 14:12
Нямам никакви предпочитания за марки, просто искам възможно най-качествените говорители за парите, които бих похарчил - 500лв.
С усилватели категорично не ми се занимава :roll:
Aко похарчиш 120 за усилвател и останалото за колони не е лош вариант.
Макар , че ти не търсиш сила на звука, ако сложиш добри колони и плеърчето е добро може да вадиш качествен звук и без усилвател.

Ама слушай Шокси - той ги разбира тия хави

Sergey_gigov
19-03-2008, 02:11
а какво е плеърчето ?

ShoxXx
19-03-2008, 13:56
Кuku дори и 1000лв за говорители да хвърлиш без усилвател няма да усетиш голяма разлика.

По принцип в момента най-акуалното, което се прави навсякъде е много силна предна линия и яки басове отзад и това е. Ти искаш друго знам.
Затова пак ти казвам да обмислиш варианта с колони за около 300лв и усилвател за около 150 и още към 100-150лв инсталация.
Усилвателя ще е скрит и само ти ще си го знаеш къде е.

Иначе ако не искаш усилвател, не е нужно да кипуваш невероятни говорители.

Като се прибера в нас ще ти пусна няколко варината на лични да ги видиш.

Kuku
19-03-2008, 14:08
Плеъра е оригиналния, но той никога няма да бъде сменен, за нищо на света, защото е с МР3, защото е по-голям от нормалните и трябва периферия, която загрозява, защото е свързан с бутоните на волана, защото е свързан с дисплея на таблото ;)
Шокси, единственото нещо което искам е говорителите да не ми плякат и да не ми гъгнат, като усиля музиката - кажи ми как да го постигна само с говорители, без други джунджории :roll:

ShoxXx
19-03-2008, 14:13
Ok
Ще ти пусна няколко неща довечера на лични.
Само кажи дали искаш компонентни системи или само среди. Имай предвид, че на хубавите компонентни системи пищялката е значително по-голяма от твоята оригинална. Не винаги може да се сложи в гнездото, което имаш ти.

Kuku
19-03-2008, 14:26
Предпочитам да не дупча корите, но ако се наложи :roll:
Вече се замислям наистина и за говорители на задната кора - в крайна сметка хем давам пари, хем се лишавам от удоволствието...
Оффф, не знам и аз, като някаква госпожица съм :lol:

Sergey_gigov
20-03-2008, 13:13
то нали занеш - пляскането и гъгненето може и да не ти се оправи със смяна на говорителите .......... :idea:

Kuku
20-03-2008, 13:18
Тогава вече ще си взема усилвател или там каквото ми трябва :lol:

Kris
20-03-2008, 13:29
Тогава вече ще си взема усилвател или там каквото ми трябва :lol:

Искам само да те насоча към фирмата Hertz, чийто говорители са известни с чистия си звук, отколкото постигането на някаква номинална мощност. Повечето хора имат добро мнение за тях и цените им са горе-долу народни :wink:

Sergey_gigov
20-03-2008, 18:17
само дето с тея новите цени е по- добре да си вземеш DLS

Kuku
28-03-2008, 00:21
"JBL", "Infinity"?
Питам, защото не разбирам :roll:
Имах "Hertz" в Бравото и съм доволен, но искам нещо повече ;)

Kris
28-03-2008, 01:05
Нещо повече като качество или като сила ??

Kuku
28-03-2008, 01:09
Качество ;) - силат не ме интересува на този етап :roll:

Kris
28-03-2008, 01:38
Абе не нещо да те агитирам към Хертз, но си имат различни групи говорители - dieci, energy и Hi-Energy, като последната група е най-качествена и скъпа. Едва ли можеш да ми кажеш к'ви си имал, но поослушай се за по хубавите херцове.

Kuku
28-03-2008, 01:41
Веднага ти казвам - отпред имах "HERTZ EV 165" и "HERTZ HT 18", а на задната кора "HERTZ ECX 690", без усилвател, само с активна туба и плеър от "Pioneer" ;)

Sergey_gigov
29-03-2008, 00:38
Веднага ти казвам - отпред имах "HERTZ EV 165" и "HERTZ HT 18", а на задната кора "HERTZ ECX 690", без усилвател, само с активна туба и плеър от "Pioneer" ;)

е баш тея пищялки ли бре - земи си HT 25 там е истината ;)
според мене DLS свири перфектно