PDA

View Full Version : защо климатроника...



kaishe
17-03-2008, 17:56
2.4jtd,150kc,на каквито и градуси да наглася на дисплея,все си духа топло-дори и на LOW и скомпресор и баз компресор същата работа

TaNo
17-03-2008, 18:44
ми щот ти е свършил фреома сигорно

code
17-03-2008, 19:29
ми щот ти е свършил фреома сигорно
Човека пита защо духа топло, а не защо не духа студено.
Може клапата, която сменя студена, топла струя да е развалена.

kaishe
17-03-2008, 19:56
ми щот ти е свършил фреома сигорно
Човека пита защо духа топло, а не защо не духа студено.
Може клапата, която сменя студена, топла струя да е развалена.на моменти се оправи и след тожа пак топло

TaNo
17-03-2008, 21:58
ми щот ти е свършил фреома сигорно
Човека пита защо духа топло, а не защо не духа студено.
Може клапата, която сменя студена, топла струя да е развалена.

ми като няма фреом кво да ти духа освен топло бе :?:

GOROTO
17-03-2008, 22:13
Наскоро си взех 166-ца TS, нещо ми падна акумулатора и като го смених цялата система на климатроника спря да работи, като на дисплея при натискане на позицията "CLIMA" се изписва "Momentary connection with climatronic system faulty" (или нещо подобно). Някой може ли да ме посъветва от какво може да се е породило това и евентуално как и къде може да се оправи. Предварително ви благодаря, маниаци!

piter9385
31-08-2009, 22:12
Колеги някой да ме светне как се изключва климатроника на Алфа 156.....пробвах различни варианти но винаги работи?

purko
31-08-2009, 22:46
на моменти се оправи и след тожа пак топло

Отивай да ти заредят фреон:prescription:

ACEHOB
02-09-2009, 11:11
Наскоро си взех 166-ца TS, нещо ми падна акумулатора и като го смених цялата система на климатроника спря да работи, като на дисплея при натискане на позицията "CLIMA" се изписва "Momentary connection with climatronic system faulty" (или нещо подобно). Някой може ли да ме посъветва от какво може да се е породило това и евентуално как и къде може да се оправи. Предварително ви благодаря, маниаци!

Имаш едно реле и до него един бушон. Намират се в дясно на двигателя. На бушона има даже перка. Провери релето.

bodolei
04-09-2009, 00:12
Колега имах същия проблем със климатроника,беше ми зареден със фреон проверен,но ми духаше топло къде ли не я носих и какво ли не му парвиха и нетрагна и нетрагна климата и накрая сас 1000 мъки го оправиха изляза от едно кабелче зад самия дисплеи,така че при теб може да е от всичко дори ми казаха че е правело проблем и светлинния датчик,които се намира отгоре на таблото.Тябва да намериш майстор който му се занимава с това ида я разколачи цялата схема на климата.Това мога да те посаветвам иначе като проработи климата е номер едно,но ще имаш много главоболия докато я оправиш.Успех

Panchev
04-09-2009, 00:39
Колеги някой да ме светне как се изключва климатроника на Алфа 156.....пробвах различни варианти но винаги работи?
Късметлия -аз цял месец вече се мъча да накарам моя да работи постоянно, че и спициална тема си отворих по тоя повод, ама не успявам! Дай да ги разменим, колега! /шегичка/
Иначе по темата: И аз имах подобен проблем с духане на топло или просто не толкова студено, колкото ми се искаше. Доливането с фреон обаче влоши нещата и почна да духа само топло, а компресорът щракаше като луд. Оказа се скъсан филтър, зрънцата на който са запушили радиатора. Оправи се много лесно -нов радиатор, заедно с филтъра, щото е вграден в него, ново пълнене с фреон и сега е пушка!

Bobo
04-09-2009, 01:39
Късметлия -аз цял месец вече се мъча да накарам моя да работи постоянно, че и спициална тема си отворих по тоя повод, ама не успявам! Дай да ги разменим, колега! /шегичка/
Иначе по темата: И аз имах подобен проблем с духане на топло или просто не толкова студено, колкото ми се искаше. Доливането с фреон обаче влоши нещата и почна да духа само топло, а компресорът щракаше като луд. Оказа се скъсан филтър, зрънцата на който са запушили радиатора. Оправи се много лесно -нов радиатор, заедно с филтъра, щото е вграден в него, ново пълнене с фреон и сега е пушка!

Тука нещо си в грешка филтър дехидратора и капилярната тръбичка от които редовно идват тия проблеми са съвсем отделно от радиатора ;)

Panchev
04-09-2009, 08:22
Тука нещо си в грешка филтър дехидратора и капилярната тръбичка от които редовно идват тия проблеми са съвсем отделно от радиатора ;)
Ц! И по каталозите така излизаше, че са отделни неща, ама не и при мен! Филтър-дехидратора се намира от едната страна на радиатора, просто се навива като патрон в едно разширение в него. Имаше начин да се смени само патрона, но нито излизаше по каталози, че се предлага отделно, нито имаше как да се продуха след това питата, за да станат пътищата проходими.

Bobo
04-09-2009, 13:32
Ц! И по каталозите така излизаше, че са отделни неща, ама не и при мен! Филтър-дехидратора се намира от едната страна на радиатора, просто се навива като патрон в едно разширение в него. Имаше начин да се смени само патрона, но нито излизаше по каталози, че се предлага отделно, нито имаше как да се продуха след това питата, за да станат пътищата проходими.

Нихт оригиналдъ ;)

Panchev
04-09-2009, 14:01
Беш ли му ма`ата?!? Няква кръстоска е явно. Или нещо междинно. По разни каталози излиза, че има и такоу жиотну. А и новия, дет го забих си го даваха за Алфа и си е същия кат стария. От друга страна, ако беше успял номера само със смяна на филтъра и чистене и продухване на питата, найш га щях да си сменя радиятора, набит с кал и мушички и пр. А бе, чисти се, ама друго си е с нова пита! На колегата примерно, като зехме да го чистим с водна струя и изпадаха ламелите -останаха предимно тръбите!
PS: Правописът и лексиката са нарочни. Някой да не си помисли нещо за мен....

wenss
06-09-2009, 12:25
Колеги някой да ме светне как се изключва климатроника на Алфа 156.....пробвах различни варианти но винаги работи?

Колега заповядай-http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29539&highlight=%E8%E7%EA%EB%FE%F7%E2%E0%ED%E5+%EA%EB%E8 %EC%E0%F2%E8%EA