PDA

View Full Version : Седалки!



leshoiad
18-03-2008, 18:52
Еми писна ми най-накрая и след ходене при един и втори и трети "майстор" дами прави шофьорската седалка, се хванах и сам си я направих и ето какво се получи. Има тук таме дребни кривинки ма............тва е за 7.50лв :lol: :lol: :lol: (плата струва 7.50лв) Не можах да докарам цвета ама в действителност по-се доближава, така на снимката вярно че са много различни.

proper
19-03-2008, 01:17
ъъъъъъ такова....ъъъ да зема да ти дам и мойте като дойде време...ти си станал майстор бре :):) съвсем добре си е станало. Поне на снимка си е ок. Има контраст наистина, но ако седалката е по-назад може изобщо да не се вижда дори.

vovata
19-03-2008, 07:35
Ами тя е станала като заводска :)

Поздрави

dilian alfa gtv
19-03-2008, 10:11
моята седалка пък е крива колега знаеш ли как се разглобява и начин да я оправя.а този плат отстрани как му направи шев.

leshoiad
19-03-2008, 11:01
Става много лесно стига да си внимавал едно време в часовете по трудово обучние и работата с шевна машина ;) ;) ;), а ънъче облегалката се разглобява много лесно. Започва се със сърцевината (демек среднат част). Като разтворите цепката ;) между сърцевината и страничните бъбреци и се вгледата вниматело има едни ушички. За самите ушички е хванат телът който пък се намира в самата тапицерия. Разтваряте ушичките и вадите телът. Махне ли се един път телът цялата тапицерия пада много лесно с изключение на облегалката на главата. Като свалите телчетата преди да свалите тапицерията (щото не може да се свали преди да се махне тази облегалчица) повдигнете леко дунапрена от вътрешната част при главата и погледнете. Там има едни метални профили играещи ролята на закотрящи пружини. Сваляте ги и сте готови. Тапицерията излиза. Воала ;) Аз лично разших износената кожена част, взех старата кройка направо от нея, като там където беше износено и липсваше кожа го изрисувах на око. Подходяща кожа има в Практис-магазините 14.50 е линейния метър. Аз купих половинка, напълно достатъчно. Единственото което не можах да докарам е двойният шев който се вижда но пък го направих от вътре за по голяма якост. С тази си работа свърших и още една. Нали знаете, че понякога кожата около ръкохватката за изместване на облегалката се раздърпва и в крайна сметка и тя се къса. Обравих и нея. Стана по готено от колкото беше. Пускам и на нея една снимка. Ами това е :)

leshoiad
19-03-2008, 11:06
моята седалка пък е крива колега знаеш ли как се разглобява и начин да я оправя.а този плат отстрани как му направи шев.
Така нищо не мога да ти кажа приятелю, пусни една снимка да видя кривината и ше се помъча да ти дам отговор. А за плата, както споменах по-горе. Направо разших старото парче кожа и взех кройката. Хубавото беше, че плата се беше позапазил и оставих същото парче.

dilian alfa gtv
19-03-2008, 13:48
значи при мен е изкривена облегалката предния собственик като е карал е стоял облегнат на жабката между седалките и салонът ми не е кожа а е друга материя.нямам снимка на самата седалка а и на колата и сменят съединителя в момента и не мога да е снимам.в петак ще я взема и ще пусна снимка на седалката пък и с новите 17-ки.един колега от форуми ми предлага двете седалки за 400лв но много пари хвърлих и нямам възможност в момента и трябва да е оправя че само тя остана и дразни.

leshoiad
19-03-2008, 14:11
Веднага ти казвам как ше се оправи проблема. Значи изкривяването идва от отпусната материя. Той като си е седял облегнат на подлакътника, дунапрена поддава и плата се разтяга. По принцип е еластичен но като поостарее започва да си губи еластичността. Няма смисъл да даваш 400 за нови седалки, като поравката ше ти излезе 30-40. Просто трябва да си смениш плата на "бъбрека".

KaTsArA
19-03-2008, 16:35
значи при мен е изкривена облегалката предния собственик като е карал е стоял облегнат на жабката между седалките и салонът ми не е кожа а е друга материя.нямам снимка на самата седалка а и на колата и сменят съединителя в момента и не мога да е снимам.в петак ще я взема и ще пусна снимка на седалката пък и с новите 17-ки.един колега от форуми ми предлага двете седалки за 400лв но много пари хвърлих и нямам възможност в момента и трябва да е оправя че само тя остана и дразни.

Честито за джантите ! какви са !

dilian alfa gtv
19-03-2008, 16:59
ето такива са като сменят съединителя ще я снимам с джантите и ще пусна снимки.гумите са bfgoodrich 215/45/17 profiler G-FORCE страхотна гуми как лепне на пътя с теа гуми.щях да слагам днантите с кръгове но пълно с 156-ци с такива джанти пък и тея стоят по добре.взех ги от маргел 271лв е джантата и 273лв гумата.големи инвестиции по тази кола стана непродаваема скоро правих и основен ремонт на двг сега съединител и така стана нова.бензин 100 октана от екото и само хубав път и трябва но уви само детски гробове по пътищата.

Ivo Skoklev
20-03-2008, 23:40
Джантите са супер,честито и със здраве да си ги търкаляш.Браво,добър избор :wink:

KaTsArA
21-03-2008, 11:24
Много са готини на брера май са такива ! Честито и караи по бавно по дупки и павета че аз вече имам крива джанта :x

Василев
28-04-2008, 22:45
Добре сте се справили със седалката. Браво. По въпроса за кривата седалка имам отговор, но не съм сигурен, че ще помогне. Просто се натиска и застава в нормално положение.