PDA

View Full Version : Автомивки - адреси, цени и т.н.



kekc
29-08-2005, 18:41
Понеже съм обиколил доста мивки в София преди да си харесам, реших една тема да пусна да видим как е положението при вас.
Мия си колата 1-2 пъти в месеца. Винаги вътрешно и външно.
Най-добрата мивка, която съм намерил е "FRESH" на бул. Черни връх малко след хладилника в ляво ако идваш от центъра. За 12лв. мият, но си струва. Има и кафенце, където да чакаш. Едновременно могат да мият 8 коли и затова чакането, което обикновено става на други мивки събота и неделя, като е слънчево там е по-поносимо.
Друга интересна автомивка има под моста чавдар, до сервиз Кастрол. Там има какво да се иска при миенето, ама е 7лв. :)
Сигурно повечето от вас ползват квартални мивки, но аз примерно предпочитам да ме кефи мивката, пък 10-ина км. отгоре здраве да е.

ShoxXx
29-08-2005, 19:07
Лично аз ползвам вече втора година услугите на една автомовка, която се намира между Лагера и Зона Б5.
За 4лв. външно миене ми мият колите по около един час, чистят ми стелките, праговете, пръскат ми гумите със силикон, забърсват останали капки навсякъде и дори ако има някаква лека драскотина ми я минават с паста за да излезе и даже и ароматизаторче ти дават. Всичко това влиза във външното.
За вътрешно и външно миене ми взимат 7лв, но колата ти отвътре става като нова. С прахосмукачки, пране на седалки, минаване на стъклата, таблото и духалките с четчица ти ги почистват отвътре.
Е супер довеолен съм от тая автомивка. Има си и масички и може и количка да си поръчаш...
Супер си е автомивката и няма да я сменям скоро, защото ме познават и ми мият колата идеално.

kekc
29-08-2005, 22:40
е, чак пране на седалки за 7лв не мога да го повярвам. Ще я пробвам някой път твойта мивка. Сигурен ли си че не ти я мият само на тебе така, защото си те познават... пък и си светска личност :lol: :lol: :lol:

KGB
30-08-2005, 01:14
На Фреш ако не се лъжа мият безконтактно за 12лв. Това е доста вредно за колата.

ShoxXx
30-08-2005, 01:38
Объркал съм се извинявай. Исках да кажа, пране на стелки. Прането на цялата кола със седалки и таван и тапицерия е 30лв.
Иначе автомивката се намира като тръгнеш от медицинска академия посока Константин Величков, минаваш в тунела под бул. Цар Борис и караш надолу. Има един светофар след тунела, то се пада първия светофар след тунела и на него от ляво има OMV. Та последната пряка преди въпросния светофар завиваш надясно караш 300м до края на улицата и завиваш наляво и автомивката се пада точно срещу теб. Червена автомивка. Е те там е. Иначе и до нея има една сива залепена за червената, но там не е толкова добре. + тва мен си ме познават на червената.

proper
02-02-2006, 23:30
ами да съживя малко темата :)

споделяте мнения за БЕЗКОНТАКТНО-то миене на колите по автомивките!!!

струва ми се, незнам защо, че всъщност това може дори да е вредно за колата(боята), защото доколкото знам се ползват обезмаслители, а това сваля сяква защита от боята..... може би някъде по света се ползват и други се пак скъпи и истински препарати, незнам...
Аз имам някви резерви...

KGB
03-02-2006, 04:22
имаме една автомивка в овче купел, ще трябва да мина да оправя нещата там.

Mury
03-02-2006, 18:50
Аз мога да препоръчам мивката която е отляво малко преди басейна Спартак-там работят мои приятели свестни момчета мият доста добре-10 лв. вънка вътре прозорци мазане гуми и т.н. :wink: :wink: :wink: А има и една зад Хилтън на бившия паркинг на паяците където беше зимното Алиби.Момчетата са пичове /аз лично съм бачкал там 2 год./ма като е студено и не им са бачка все пак мивката си е тяхна :wink: :wink: :wink: Мое да говоря за отстъпки там ама е сложно щото работното време е от време на време :lol: :lol: :lol: иначе е 7 лв вънка вътре :wink: :wink:

bass
03-02-2006, 19:19
Аз мога да препоръчам мивката която е отляво малко преди басейна Спартак
Подкрепям :-) След като ги научих да не ми тръшкат вратите и да не ми вдигат капака на багажника, използвайки спойлера за дръжка, нямам други забележки :th_up:
(Само да уточня, че се пада отляво преди басейна, ама ако идвате откъм Хемус :-))

netsurfer
03-02-2006, 19:25
на околовръстното между Пушкин и рез. Бояна - Green, за 9 кинта - вътре вънка ...
има кафе, има всякакви автомобилни списания и докато ти мият колата си разглеждаш някакви списаниица и доста добре мият, аз лично съм много доволен, даже ти слагат и ароматизаторче

drago
04-02-2006, 07:28
За Варна
Автомивка "Проксима" под Гюрлата - 10 лв вътре/вънка, много качествено работят. Карам и двете коли там от както са я открили.
:!: Веднъж направих грешка да отида на автомивка "Оазис" до метан-станцията - там ми изчезна стелката за шофьорското място :evil: :!:

Tanuco
04-02-2006, 12:12
На ул. Резбарска, срещу ОМВ-то(До хлебозавода)
10лв вътре/вънка, мият много добре и сравнително бързо 20-30мин.
Не се чака много, защото обслужват по 5-6 коли.
Има си и кафене.
Аз лично от доста време там си я мия колата и съм доволен:).

georgyg
04-02-2006, 13:17
Софауто - по пътя за Перник - преди беше 7 лв вътрешно и външно, сега е 10 лв, ама работят СУПЕР.
Има и недостатъци - малко е далече и кафето там е гадно, но пък миенето им е жестоко. Чак ми е кофти като се качвам в колата след това.

А я кажете какво е това БЕЗКОНТАКТНО МИЕНЕ. :oops:

Dodo 155
04-02-2006, 13:57
.. А я кажете какво е това БЕЗКОНТАКТНО МИЕНЕ. :oops:
Пръскат колата с разни "лайни" (обезмаслители, силни разтворители на мръсотията) и след това с пароструйката. Не се изпозват гъба или четка, защото деряло колата, а тия вещества не е***т м***та на боята сигурно :idea:
Ходи там където слагат нова вода преди да бръкне с гъбата, защото ако е почистил на някой джантите преди да почне твоята кола, боята ще се надере от песъчинките останали в мръсната вода :wink: Колата се мие винаги от тавана надолу и водата се сменя по-често, ако автомобилът е много мръсен. Иначе става като абразив :lol: :lol: :lol:

Аз лично съм много доволен от СофАвто в Студ. град. Понякога някой си оставя ръцете, ама като има направиш забележка я излизват :wink: Преди беше 7лв. вътре и вън, но сега сигурно са я вдигнали :roll:
За пране само не трябва човек да си оставя колата, защото влизат вътре с пароструйката :evil:

Tanuco
04-02-2006, 15:29
След като ми откраднаха пепелника в СофАвто в Студ.град не ходя там:) не че съм дребнав, ама все пак:).
Иначе там бяха на моменти-един път я измият перфектно, един път си оставят ръцете, а и миеха по ~1 час. Сега не знам как е.

KiKo
04-02-2006, 17:30
Гледам пишете че безконтактното миене е лошо за боята но също така написахте че и с гъба не е добре щото се дере колата. Та вапроса ми е кое е по добре от двете защото аз си мия колата безконтактно на Хладилника и съм доволен :)

Crusader
04-02-2006, 17:32
Ега ти цените :shock: , ма какво се чудя - това е София, при нас безконтактно миене от вън + миене от вътре е 5 лева, е получаваш и ароматизаторче де, а при другия вариант /с нормални четки/ е 4 лева, аз лично предпочитам вторият вариант, щото периодично си минавам колата с една паста /съдържа разни силикони и восъци/ и след безконтактното миене този слой се отмижа и водата не се събира на капчици, както става при нормалното миене, а тая пастичка идеално скрива ситни драскотини /например около ключалките/, а до колкото разбрах от упътването пази и боята от ударите на ситни камъчета :wink:

wasp
04-02-2006, 21:53
щото периодично си минавам колата с една паста /съдържа разни силикони и восъци/ и след безконтактното миене този слой се отмижа и водата не се събира на капчици, както става при нормалното миене, а тая пастичка идеално скрива ситни драскотини /например около ключалките/, а до колкото разбрах от упътването пази и боята от ударите на ситни камъчета :wink:

Каква е тази паста и доволен ли си от нея?

Crusader
04-02-2006, 22:05
Ами нещо на Johnson /но не е масло за бебешко дупе :lol: :lol: :lol: / тубичката е 1 литър предната кола съм я мазал 4 пъти ама си еб@#ло мамата докато я полираш после /требе си машина ама немам/ а тази съм я мазал веднъж тази есен, но ефекта си отпадна след едно такова безконтактно миене, по мои наблюдения за едно мазане на колата отиват към 150 мл. аз лично го правя веднъж през есента и веднъж през пролетта, ефекта е като при професионално пастиране на колата / :lol: хи-хи и водара стои на капчици като в рекламата/. А бе много съм доволен, тъпото е че не помня от къде я купих а ми е останала по-малко от половината.
http://i1.tinypic.com/n54i2g.jpg

georgyg
05-02-2006, 09:40
П.С. Джонсъна от къде се пазарува, цена и замазва ли драскотините по боята :?:

10Q :D

Dodo 155
05-02-2006, 10:42
Ега ти цените :shock: , ма какво се чудя - това е София, при нас безконтактно миене от вън + миене от вътре е 5 лева, е получаваш и ароматизаторче де, а при другия вариант /с нормални четки/ е 4 лева, аз лично предпочитам вторият вариант, щото периодично си минавам колата с една паста /съдържа разни силикони и восъци/ и след безконтактното миене този слой се отмижа и водата не се събира на капчици, както става при нормалното миене, а тая пастичка идеално скрива ситни драскотини /например около ключалките/, а до колкото разбрах от упътването пази и боята от ударите на ситни камъчета :wink:
В Пазарджик циганите мият отвън и отвътре за 4 лв. и то перфектно, ама ми е малко далече :lol: :lol: :lol: Там 2 пъти съм мил служебната кола и съм много доволен, ама в София всичко е по-скъпо и не толкова качествено :shock:

valeri_takov
13-02-2006, 13:55
П.С. Джонсъна от къде се пазарува, цена и замазва ли драскотините по боята :?:

10Q :D


навсякъде,където продават авто козметика и цената е около 7лв. Подребните драскотини ги запълва, но дълбоките не.Все пак е полир паста.

Little
20-02-2006, 23:26
Здравейте,
аз имам опит само с две а-мивки:
1. Midland (мисля че така се пише) - ул. Андрей Ляпчев, между Младост 1 и Студентски град;
2. На ул. Проф. Цветан Лазаров, между Дружба 1 и 2 (не помня името).

Впечатление:
- в 1:
- мият по-старателно:
- колата се обработва от един работник;
- външно - не пропускат праговете, вратите отдолу и улея около отвора на багажника;
- вътрешно - не се налага да ги каня да изперат стелките и успяват почти да изчистят купето.
- в 2:
- мият по бързо (някак си по-настървено действат):
- колата се обработва от двама работници;
- външно - налага се да ги подканям да минат вратите отдолу и улея на багажника;
- стъклата ги търкат с вестници (?!) - това не знам добре ли е зле ли е (все пак вече има гюдерии от естествена кожа);
- вътрешно - налага се да ги каня да изперат стелките.

Цени:
- в 1: външно 4 лв (екстри: +1 лв за топла вода, +1 лв за безконтактно), външно + вътрешно 10 лв;
- в 2: външно 4 лв, външно + вътрешно 9 лв.

Забележки:
- в 1:
- веднъж стъклата от вътрешната страна бяха омазани - сякаш парцала е бил мазен, но го забелязян късно;
- в 2:
- остават парчета от вестника - в уплътнениятя по крайщата на стъклата (казах ли че действат настървено :));
- оставят доста прашни участъци по арматурното табло и вратите.

Извод - утре ще проверя дали в Midland продължават да мият добре.

Little
22-02-2006, 01:17
Здравейте,
Продължавам с авто мивките.

Днес при миенето в Midland забелязах нещо притеснително:

- вчера писах че мият по-старателно, което ще рече, че с гъбата мият:
- първо гледащата нагоре част от купето - покрив, капаци, стъкла и горна част от врати и калници;
- второ долната част на врати и калници, и броните;
- накрая - джантите.

- днес имаше нова технология:
1. кофата с гъбата се занася до колата;
2. търкане с гъбата (хоризонтални движения), като:
[list:3j3sbzsj] - зоната е вертикална ивица с приблизително 1м ширина;
- почистването е отгоре надолу,
т.е. в края на почистваната ивица се стига или до праг, или до броня, или до джанта;
3. топване на гъбата в кофата, изваждане и изстискване - общо време около 1.5 сек;
4. преместване на около 1 м встрани и повтаряне от т.2...
[/list:u:3j3sbzsj] Ей в този момент тръгнах да му кажа на пича че не е прав (ама хич дори) но на третата крачка спрях и почнах да наблюдавам и другите майстори... И те така миеха...
Пу да ги XXX - тези май са си взели икономически оптимизаааааатор (д'еба) у фирмата - вярно че така спестяват около 2-3 минути за миенето на една кола, но затова пък аз какви ферментации получавам като видя гъбата на джантата и 3 секунди след това на капака на моята кола...

Извод - приемам съвети къде да си мия колата... :(

dimitkoster
17-05-2011, 18:32
Ето един сайт, който ще ви помогне да изберете най-близкaта автомивка

www.avtomivki.net

ico_6_6_6
08-02-2012, 12:59
Здравейте, колеги, и аз реших да споделя мнение, все пак след това стабилно обработване със сол тази зима ще си трябва едно хубаво миене.
Аз от около година ползвам една мобилна група които мият с пара под налягане и съм мнг доволен от тях.
Няма гъби и вредни препарати. Ползват нещо огромно, като "внука" на стиим мопа 8)
Мият ми колата, праха ми седалките, дори им позволих да ми измият двигателя(запали без да се замисля - и всичко си му беше там).

MetroiD
11-06-2012, 22:44
Колеги, да съживя темата с малко наблюдения и въпроси.

Досега карам колата винаги на автомивката на Софавто в Студентски Град. Като цяло съм доволен - услугите не са евтини, но качеството е добро. Проблем е, че често пъти се налага да се чака повечко, защото там явно се води некво "гъзарско" и перманентно е фрашкано с GT-R-и, свин-класи, кайени и тем подобни.

Мият добре, но не перфектно. Външното им не е безконтактно, което е и основната причина да ходя там (а и защото ми е сравнително близо). Ръчното им миене принципно е качествено, но по отношение на вътрешното почистване има какво да се желае. За съжаление, винаги, когато съм оставял колата там досега (гледам да я мия веднъж седмично или най-много на две седмици), се е налагало да бързам при взимането, така че не е имало време да ги накарам да "доизчистят" нещо. Харесва ми обаче, че питат дали има проблем и момчетата винаги са готови да си свършват работата още по-добре.

От друга страна, факт е, че при мен вътрешното чистене е тежка работа, щото колата става кочина за нула време - както бях споменал по-рано, често возя кучето, което прави пространството долу пред предна дясна седалка пълно мазало. След вътрешното им чистене остават косъмчета, но в тъмното трудно се забелязват - другият път отивам на светло и ще ги помоля да дигнат всичко ;)

Което ме навежда на въпроса ми. Имам желание да си мия колата сам и за тази цел ми трябва ръчна автомивка за самообслужване с две неща: програма с чиста вода (без препарат) - което е налице навсякъде при подобни автомивки - и мощна прахосмукачка предвид натрупванията на пясък и кучешки косми благодарение на четирикракото. Досега съм ходил на две мивки за самообслужване около Симеоновско Шосе и си тръгнах псувайки и от двете места. Едното имаше уж "специална" програма за джанти, която не сваляше грам мръсотия, а прахосмукачките и на двете места бяха големи само на обем.

Обмислям сериозно следващият път да си пусна домашната прахосмукачка, но все пак ми се ще цялата процедура с миенето да се прави на подходящо за това място. Към момента живея в блок и някакси не ми се връзва да къпя Алфата пред входа, затова и търся качествена автомивка на самообслужване. Препаратите и подръчните материали смятам да си ги набавя сам, а и това е лесната част - но силната прахосмукачка ще трябва да е налице на място.

NightRider
12-06-2012, 07:43
Дори големите прахосмукачки искат редовно почистване, което надали се прави. Една мръсна кола е достатъчна да запуши порите на филтъра (поне тези на OMV съм разглобявал). Ето защо Rainbow са с воден филтър и винаги имат еднаква сила на засмукване

MetroiD
12-06-2012, 09:17
Ето защо Rainbow са с воден филтър и винаги имат еднаква сила на засмукване
Абсолютно съгласен - и ето защо Rainbow ще се взима по-нататък 100% ;) Но се надявах някой от вас да знае място, където прахосмукачките са мощни и се поддържат добре, защото иначе няма изчистване при мен. Не че ми пречи да ходя на автомивка, ама все пак... друго си е сам да си почистиш!

perrier
12-06-2012, 12:57
Гледам пишете че безконтактното миене е лошо за боята но също така написахте че и с гъба не е добре щото се дере колата. Та вапроса ми е кое е по добре от двете защото аз си мия колата безконтактно на Хладилника и съм доволен :)

Според мен Dodo 155 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=144) искаше да каже, че тези от автомивките лъжат, че се деряло боята като се мие с гъба. (а то се дере само ако я мият некадърници, които мият джантите със същата вода)

Обратно на темата:
Някоѝ знае ли добри автомивки в другата част на София (Люлин)?

ecotronic
12-01-2020, 12:28
Преди около 2 зими, при качване на зимните гуми, гумаджията наклепа джантите с уплътнителна паста, която упорито стоеше след всяко миене и упорито търкане.
Все се канех да прекарам няколко часа в ръчно почистване на тая говеждина.
Вчера реших да пробвам онова пръскало за почистване на джанти (OMV на 7ми км на цариградското в посока София).
За 1 лв. нещото пръска 40 сек. За 3 лв. успях да напръскам четирите джанти. След около 2 минути минах джантите с четката с пяната. Накря ги измих с водоструйката.

О - чудо! Нямаше и помен от чернилката и джантите изглеждат, като нови :)

Бах ти и химията. Дано не се разпаднат гумите от нея :)

sasho_n2
13-01-2020, 13:36
Ейй бях забравил наличието на тази тема.
Дайте някакви отзиви за читави автомивки в района на Овча купел и съседните квартали - Горна баня, Борово, Манастирски ливади, Кр.поляна...
Ползвах Енигма на ул. Любляна, но там е доста сложно - записване предварително на ден и час, освен това процедурата по миене отнема поне 2 часа комплексно и цената не на последно място е солена. Сега ползвам една малка и невзрачна точно до парка в Овча купел, но ако има доволни от някой друг, да споделя.

acho_
13-01-2020, 14:25
Чак пък ден, час, пък да я оставям... Набавил съм си препарати и каквото друго е необходимо и за час, час и нещо е изчистено, подхранено и измита отвън в повече от задоволително състояние на някоя от автомивките за самообслужване. И всичко това без някой пишлигар да върти кръгчета или да бичи чалга на макс (или пък ако е лято да се отърка потен и гол до кръста в седалките).

ANewAlfaInTown
15-01-2020, 10:46
Абсолютно. И аз си я мия сам. Първо, няма да я измият по-добре от мен, второ не обичам да ми пипат, влизат и клепат, търкат, палят, кръгчета и т.н. И трето ми е кеф и релаксирам да си я "полирам".
Особено, като видят "Алфа" и нещо им става. Какво остава и да е поддържана, отвътре им идва да я "юркат". :wow:
Единствено, като пера салона с екстрактор, ходя на автомивка, и пред мен момчето работи, като не прави излишни движения, внимателно работи, и е свестен, старае се.
Всяка седмица си я мия. Излиза ми 4.50-5.50 лв. според това в какво настроение съм и колко трябва да изплаквам, понякога е по-мръсна, понякога по-чиста. Вакса слагам накрая винаги. Много обичам и ми е приятно да си я гледкам чиста. Кефът от шофирането е още по-голям.
В София ползвам на Опълченска, паркинга на Билата мивката. Добра е, има всичко нужно, даже безплатен гланц за гуми са предвидили, и накрая, като изсъхне и я попия, мажа гумите. :)