PDA

View Full Version : мога да помогна на някой от вас



robygas
19-03-2008, 15:17
мисля че имам познания по темата

WhitePower
19-03-2008, 15:23
ми помагай гледай колко теми има

robygas
19-03-2008, 15:37
за съжаление не мога да стоя само пред компютъра

robygas
19-03-2008, 15:39
относно турбиновите двигатели както каза /явно колегата/не съм имал оплаквания, за съжаление не работя с BRC

Walker
19-03-2008, 15:47
относно турбиновите двигатели както каза /явно колегата/не съм имал оплаквания, за съжаление не работя с BRC
С какво работиш?

robygas
19-03-2008, 17:48
Г.И. star gas ,bygas, stefaneli, slyingekt. С конвенционалните Star gas и lovato

robygas
23-03-2008, 09:50
като написах ,че мога да помогна на някои от вас имах предвид ,не само ,че мога да отговоря на въпроси а и конкретно да помогна относно авто газовите системи. Поне на хора в София.

митко
23-03-2008, 13:27
цена на ГИ за моята?

robygas
23-03-2008, 18:25
за да стане колата като хората,мога да предложа BIGAS-1800лв.

robygas
23-03-2008, 18:29
работя разбира се и с по евтини варианти, но тук става дума колата да стане като хората.Достатъчно бързи дюзи, богат софтуер, даващ възможност за всякакви корекции и тунинг.

robygas
01-04-2008, 19:04
сега ви е паднал Газаджия : Питаите!!!!!!!!

galinves71
01-04-2008, 19:54
Г.И. star gas ,bygas, stefaneli, slyingekt. С конвенционалните Star gas и lovatoутре ще слагам ловато, как ще се представя колата?майстора е от най-добрите в окръга

vaskoni
01-04-2008, 21:35
сега ви е паднал Газаджия : Питаите!!!!!!!!


LANDY RENZO - OMEGAS, имаш ли софт и бачкаш ли ги, ако не ще те помоля да ме насочиш към някой, стига да не са ония в хаджи димитър
"официалния сервиз". Преди работеха ама откакто им напусна майстора, ся се учат на хората на колите и не могат да ми я настроят както я правеше човека - нито като разход нито като динамика

П.С. Имаш ли представа дебитомера и ламбдата важни ли са за разход
и вървене при този тип ГИ. Питал съм и газаджии и бензинджии - диагностици, мнения 101 и все различни, та ако можеш помагай.

Благодаря предварително!

galinves71
01-04-2008, 21:52
сега ви е паднал Газаджия : Питаите!!!!!!!!


LANDY RENZO - OMEGAS, имаш ли софт и бачкаш ли ги, ако не ще те помоля да ме насочиш към някой, стига да не са ония в хаджи димитър
"официалния сервиз". Преди работеха ама откакто им напусна майстора, ся се учат на хората на колите и не могат да ми я настроят както я правеше човека - нито като разход нито като динамика

П.С. Имаш ли представа дебитомера и ламбдата важни ли са за разход
и вървене при този тип ГИ. Питал съм и газаджии и бензинджии - диагностици, мнения 101 и все различни, та ако можеш помагай.

Благодаря предварително!ето и с Г.И. пробреми

Crusader
01-04-2008, 22:00
сега ви е паднал Газаджия : Питаите!!!!!!!!


Хе-хе те тука колегите питат като им опре яйцето до.....споко, ще питат!

robygas
01-04-2008, 22:12
за Renzo има и други хора освен Сашо от Х.Димитър . Пиши в Лични Съобщения или ми се обади.

kartell
08-05-2008, 22:42
Колега ето ми ги въпросите:
скоро си взех алфа 166 и на 100% трябва да и сложа газ какво ще предложиш, някаде четох за италианска някаква за 1500 на друго място друга за 1800 на трето някакви БГ май за 1300 и в този ред на мисли това крайна цена с монтажа ли е ?
Не съм много в час с Г.И. и затова ще падне голямо мислене догато си дам колата някой да ми я ровичка :?

Ти ли монтираш Г.И. или имаш някаква връска с сервиз?
Трябва ми добър сервиз който е правил такава кола, а не да я гледа и да се учи на нея.

Благодаря предварително!

robygas
09-05-2008, 07:17
Това са краини цени с монтаж , бутилка до 60л.по избор ,узаконяване ,стикери и преглед, обикновено и някои реглаж. В момента монтирам BIGAS-Италия на цена 1800лв. и STEFANELI-Италия на цена 1400лв. Рискове при монтажа винаги има , независимо кой ти монтира уредбата, но както и друг път съм казвал: Който го е страх от мечки да не ходи в гората! :D

hunter1989
09-05-2008, 09:09
Колега да попитам за 146 1.7 боксер 16 клапана каква цена на ГИ ще предложиш ? :D

robygas
09-05-2008, 10:46
Същата!!! :D :D :D

didod
12-05-2008, 19:32
Щом може да питаме- имам 164- ка с Г. И. VIALLE, работещ с течна фаза. Искам да питам къде могат, поне донякъде, да я диагностират. Нещо като тестер съществува ли за това чудо? В момента не иска да работи на газ. Доколкото чувам, помпата работи, има газ до дюзите и обратно до бутилката. Благодаря предварително. :lol:

robygas
12-05-2008, 20:25
Може да се диагностицира естествено. Много добра уредба, за жалост доста скъпа за подръжка в БГ. Имам колега при когото мога да те пратя . Звънни ми по тел.

Alfa User
22-05-2008, 01:15
Колега, ако можеш да помогнеш по този проблем (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=24403), ще сме много благодарни. Мерси предварително :)

robygas
22-05-2008, 07:36
по кой-проблем? Сколегата с Виалето се разбрахме?!?

Alfa User
22-05-2008, 14:29
Ами линка в поста ми води към една тема, където е описан проблема - става дума за ГИ "EasyJet".

robygas
22-05-2008, 21:19
преместете подналягането /вакуума/ който отива към изпарителя веднага след дросела. Предполагам ,че сега е хванат с тройник от клапана на бензиновата рейка. Газаджийте знаят как да го направят.

robygas
22-05-2008, 21:38
Ако и това не помогне ,ремонтирайте изпарителя отново като почистите хубаво мрежестия филтър на входа и всички дупчици , и задължително смените мембрани и клапани. А по-лесния вариант е да помолите колегата който го е ремонтирал да сложи нов за едно кръгче за проба. Успех!!! Мисля ,че ще решите проблема. :D

abart_
24-05-2008, 18:08
браво колега за темата :clapping: радостно е че има такива като теб,и помагаш с каквото можеш ,евала :th_up:

alex052
01-06-2008, 18:26
уредбата ми е стефанели мисля,може ли да я погледнете и да направите диагностика.Колата има невъзможен разход-17-19 градско

robygas
01-06-2008, 19:59
Ела когато искаш!

shrec
04-06-2008, 19:09
Г.И. star gas ,bygas, stefaneli, slyingekt. С конвенционалните Star gas и lovato


Така......колата ми е VW Polo 1,6i, 55kW (надявам се че нямаш нищо против че в този форум питам) сложиха ми газов инжекцион(петък) на Stefaneli. След монтажа имах проблеми: по светофарите, колата се давеше или направо гаснеше (предположих че са свещите, понеже знаех, че са свършили - смених ги, нямаше ефект)....Забравих да кажа че като вървене си върви колата, няма значение на газ ли съм или на бензин.......В понеделник я закарах на майсторите да я видят, на газовия анализатор си излиза всичко наред. Огледаха дистрибуторната капачка и ми препоръчаха да я сменя, че и тя си беше заминала, ОК, смених я, ефекта беше лек, сега не на всеки светофар се давеше и гаснеше. Върнах се в сервиза, закачиха лаптопа на газовия комп. и предположиха че имам дефектирали инжектори, смениха ги, нямаше ефект, същите номера. Дори с едното момче правихме заедно тестовете, за да види точно какво прави, в движение прави някакви настройки, но нещата не се промениха.

robygas
04-06-2008, 21:06
това в София ли се случва?

mim
05-06-2008, 10:38
МПХ имат ли тия полота, щом само на светофарите гасне, мисля че то не излиза на диагностика и г. анализатор

shrec
05-06-2008, 16:06
това в София ли се случва?

ДА

shrec
05-06-2008, 16:08
МПХ имат ли тия полота, щом само на светофарите гасне, мисля че то не излиза на диагностика и г. анализатор


:oops: незнам за какво питаш :oops:

mim
05-06-2008, 16:10
моторче празен ход (МПХ)
него проверявал ли си го

ФЕРАРИСТ
05-06-2008, 20:33
Имам въпрос към Робигаз - докато съм на бензин ми изтича газ и колата се дави при палене, и изфорсирване в ниските обороти - като източа газта и проблема изчезва, иначе на газ е перфектна......на какво се дължи това и как се лекува - искам да знам преди да се натреса на газаджията си......

robygas
05-06-2008, 21:10
На колегата с Полото само ще кажа ако може да мине през сервиза от понеделник натам. Ако с проблема са се борили колегите в кв.Бъкстон може би колата найстина има някакъв проблем. Ако не са те- тогава мини или ми се обади. Тел. ми го има в раздел "Общ технически- автосервизи"

robygas
05-06-2008, 21:16
"Ферарист"- извинявай ама след снощната буря единия ми компютър почина от насилствена смърт, и чак сега се докопвам до друг. Само кажи каква е уредбата защото не помня всички колеги кой -какво има и кара.
Изобщо моля всички : - Като питате нещо, пишете каква е колата и уредбата като марка!

ФЕРАРИСТ
05-06-2008, 21:19
Мда, сори - БСМ - Бардолини.....156 2.0 ТС....

robygas
05-06-2008, 21:35
Да ти кажа чесно не съм фен на марката , но това няма нищо общо. Направи елементарен тест: Запали на бензин и като почне да преде ,както казваш на 2 горива , стискай маркучетата м-у газовата рейка и щуцерите в колекторите едно по едно , с клещи , така че да видиш дали изчиства работата си мотора. Така ще провериш дали не пропуска някоя газова дюза.

ФЕРАРИСТ
05-06-2008, 21:56
Имах впредвид че как се лекува това като цяло - аз вече съм убеден че колата пуска и газ по време на бензин, просто искам да знам от какво се причинява това, и как се оправя......
Като цяло проблема беше следния - студена при палене колага започваше да играе между 900 и 500 об все едно всеки момент ще изгасне, имаше детонации в входящите колектори, и след около 10 сек нормализираше на 1200 об, но пък не щеше да се форсира и не поемаше над 2-3-4 обм - тотално давене, докато не загрееше - на газ върви перфектно след това, както и на бенз или поне не виждам разлика - вчера изгочих цялата газ, отвих маркуча от бутилката към изпарителя и студена колата запали като часовник, поема оборотите нормално, никакво прекъсване и т.н.....
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=23252
Тук съм описал сагата....

nikolaaaay
05-06-2008, 22:47
И моята понякога прави същите номера при палене. Просто карам няколко часа на бензин и няма грижи. (Това е по съвет на Бобо). Аз не виждам логика да пуска газ само докато загрее, а после да не прави проблеми. Сега като я напълниш с газ ще си покаже, но вероятно ще си запали пак нормално. ЦФ 3 ли ти е мтотора?!

ФЕРАРИСТ
05-06-2008, 23:48
ЦФ2 е - може би като е загряла и успява да изгори качествено газта и затова на бензин не се усеща така осезаемо......а студена не ще.....ще пробвам и да изключа автоматичното включване на газта, в смисъл че да не си преминава на газ на 30 градуса, а само когато натисна бутона......предполагам че това се контролира от някой клапан дето изпуска....

shrec
06-06-2008, 13:34
моторче празен ход (МПХ)
него проверявал ли си го


има, не съм го проверявал, в понеделник след диагнозата ще го направя :wink: Благодаря все пак

nikolaaaay
06-06-2008, 17:36
.... в смисъл че да не си преминава на газ на 30 градуса, а само когато натисна бутона...
Аз само така карам зимата, защото то тогава е най-сериозен проблема. При мен са я настроили да минава на газ на 45 градуса и мисля, че така е по-добре. Не може да се кара само на газ, трябва и на бенз да върви от време на време, за да няма ядове. На теб какъв ти е разхода на градско? Моята лятото качи на газ от 11,5 на 13,0. Не знам дали е от това, че карам по-малко на бенз (загрява мн по-бързо) или, че сложих 16-ки джанти, вместо 15. Ще ходя на газоанализа да видим.

Роби, имаш ли софт за БСМ - КарГаз, че при моите хора в Лозенец мноо скъпо :shock:

bboshnakov
06-06-2008, 20:14
Имам някои проблеми със стандартна газова уредба BRC? Работиш ли с тази марка? :)

robygas
07-06-2008, 00:00
Имам някои проблеми със стандартна газова уредба BRC? Работиш ли с тази марка? :)
Това че не харесвам, не значи че не регулирам или ремонтирам БРЦ , но това няма как да стане във форума!? :frown:

robygas
07-06-2008, 00:10
Аз само така карам зимата, защото то тогава е най-сериозен проблема. При мен са я настроили да минава на газ на 45 градуса и мисля, че така е по-добре. Не може да се кара само на газ, трябва и на бенз да върви от време на време, за да няма ядове. На теб какъв ти е разхода на градско? Моята лятото качи на газ от 11,5 на 13,0. Не знам дали е от това, че карам по-малко на бенз (загрява мн по-бързо) или, че сложих 16-ки джанти, вместо 15. Ще ходя на газоанализа да видим.

Роби, имаш ли софт за БСМ - КарГаз, че при моите хора в Лозенец мноо скъпо :shock:
Нямам ,но мисля ,че с тебе го коментирахме, и ти казах да се обадиш и , че мога да сложа едно рамо!

ФЕРАРИСТ
07-06-2008, 18:52
Роби, имаш ли софт за БСМ - КарГаз, че при моите хора в Лозенец мноо скъпо :shock:
Изтегли го от сайта им бре - да не си ходил на Руй планина - там са много нелюбезни нещо, и големи сметкаджии по мое мнение.....
Иначе днес установех че когато откача маркуча на газта който е преди рейката и след изпарителя и проблемите ги няма - закача ли го - детонации и давене.....не знам каква е логиката, щото от него сякаш нито излиза нито влиза нещо така като го надувам на уста.....

kolev
09-06-2008, 16:08
алфа 146 1,6 боксер ,газова ловато . при смяна на кабелите на свещите видях че има навит проводник на 2-ри и 4-ти цилиндър /като се застане пред колата, двата десни цилиндъра/. разкарах го обаче се оказа че газовата взима сигнал ли, знам ли и колата почна да се форсира сама на бензин, на газ не искаше да мине. навих такива простотии на новите кабели и оборотите се нормализираха обаче като обърна на газ и колата изгасва. също "майстора" е срязал въздуховода и го е запушил така че да дърпа горещ въздух от двигателя :? , да не говорим че всички маркучи по газовата са хванати със свински опашки. че ще се ходи на газаджия е ясно, но ако можеш да помогнеш..... или да махам бойлера от багажника направо.

robygas
09-06-2008, 20:52
[quote="ФЕРАРИСТ":1bzmkjgk]
Роби, имаш ли софт за БСМ - КарГаз, че при моите хора в Лозенец мноо скъпо :shock:
Изтегли го от сайта им бре - да не си ходил на Руй планина - там са много нелюбезни нещо, и големи сметкаджии по мое мнение.....
Иначе днес установех че когато откача маркуча на газта който е преди рейката и след изпарителя и проблемите ги няма - закача ли го - детонации и давене.....не знам каква е логиката, щото от него сякаш нито излиза нито влиза нещо така като го надувам на уста.....[/quote:1bzmkjgk]
Това имах предвид като елементарен тест . Не мога да ти напиша всичко което може да се направи , пък нали и газаджиите са хора .....аз поне не хапя... :twisted:

georgyg
09-06-2008, 20:57
Колега robygas днес видях, че сервиза ти е до стария ни офис и утре мисля да мина да те видя, че имам лек проблем със зараждането.

robygas
09-06-2008, 21:01
алфа 146 1,6 боксер ,газова ловато . при смяна на кабелите на свещите видях че има навит проводник на 2-ри и 4-ти цилиндър /като се застане пред колата, двата десни цилиндъра/. разкарах го обаче се оказа че газовата взима сигнал ли, знам ли и колата почна да се форсира сама на бензин, на газ не искаше да мине. навих такива простотии на новите кабели и оборотите се нормализираха обаче като обърна на газ и колата изгасва. също "майстора" е срязал въздуховода и го е запушил така че да дърпа горещ въздух от двигателя :? , да не говорим че всички маркучи по газовата са хванати със свински опашки. че ще се ходи на газаджия е ясно, но ако можеш да помогнеш..... или да махам бойлера от багажника направо.
Какво да ти помогна?!? Ключовете на АГУ взимат сигнал за оборотите на колата посредством тези навивки , така ,че е нормално да ги има. Маркучите освен водните е нормално да бъдат с опашки , а въздуха е обърнат за да не ти гасне колата като изключиш от скорост.

robygas
09-06-2008, 21:04
Колега robygas днес видях, че сервиза ти е до стария ни офис и утре мисля да мина да те видя, че имам лек проблем със зараждането.
Ще се радвам да те видя. :D :D :D

kolev
09-06-2008, 21:53
ами да поясниш няма ли по-човешки начин да се следят оборотите освен индуктивно от кабелите, щото ми се вижда силно ненадеждно и каква е логиката когато е без тях , оборотите на празен ход да играят при полужение че съм на бензин. и дали имаш идея защо след превключване на газ колата гасне веднага, не в движение ,а на място.
иначе и водните маркучи са със свински опашки и въздуховода е срязан,а не обърнат, но за това дело е отговорен "майстора" и сръчните му ръчички инсталирали газовата :lol:

ФЕРАРИСТ
10-06-2008, 11:10
Абе Роби, що се получава така - вчера сменихме рейката - бях с матрикс, сега сложиха рейл да не би да изпускала, но пак е същото - когато я запаля студена тресе, дави се и детонации - когато освободя маркуча(газовия, не вакуува)който влиза в рейката, и налягането там изчезне, си пали без проблеми, държи константни 1200 оборота, поема си оборотите до 3-4 хиляди нормално, а не както преди когато след 4-5-6-7 сек спрат детонациите......
Не мога да си го обясня, мисля да сложа електромагнитен клапан и преди палене да изпускам налягането от там и да си реша проблема.....

robygas
10-06-2008, 20:34
ами да поясниш няма ли по-човешки начин да се следят оборотите освен индуктивно от кабелите, щото ми се вижда силно ненадеждно и каква е логиката когато е без тях , оборотите на празен ход да играят при полужение че съм на бензин. и дали имаш идея защо след превключване на газ колата гасне веднага, не в движение ,а на място.
иначе и водните маркучи са със свински опашки и въздуховода е срязан,а не обърнат, но за това дело е отговорен "майстора" и сръчните му ръчички инсталирали газовата :lol:
начина си е достатъчно човешки и няма нищо ненормално в него, естествено че има и друг, просто трябва да се намери импулса в куплунга на бобината. Водата естествено трябва да е със скоби , Гасненето се нуждае от реглаж , а логика да играят оборотите на бензин няма защото това е индуктивност която не се отразява на запалителната система.

robygas
10-06-2008, 20:44
Абе Роби, що се получава така - вчера сменихме рейката - бях с матрикс, сега сложиха рейл да не би да изпускала, но пак е същото - когато я запаля студена тресе, дави се и детонации - когато освободя маркуча(газовия, не вакуува)който влиза в рейката, и налягането там изчезне, си пали без проблеми, държи константни 1200 оборота, поема си оборотите до 3-4 хиляди нормално, а не както преди когато след 4-5-6-7 сек спрат детонациите......
Не мога да си го обясня, мисля да сложа електромагнитен клапан и преди палене да изпускам налягането от там и да си реша проблема.....
А бе човек , ела да видя с какво мога да помогна, ей така от спортна злоба, даваш ми някакви задачки ... явно не става дума за софт. а за някакъв дефект който си иска чоплене и умуване. Хората са казали ,че повече глави мислят по- добре, дай да видим какъв е проблема , стига си я крил тая кола. Ще взема да се обадя на Станчо от Лозенец / или които и да е /като отидеш да ме извести...

ФЕРАРИСТ
10-06-2008, 20:59
А бе човек , ела да видя с какво мога да помогна, ей така от спортна злоба, даваш ми някакви задачки ... явно не става дума за софт. а за някакъв дефект който си иска чоплене и умуване. Хората са казали ,че повече глави мислят по- добре, дай да видим какъв е проблема , стига си я крил тая кола. Ще взема да се обадя на Станчо от Лозенец / или които и да е /като отидеш да ме извести...
Кой и какъв е тоя Станчо от Лоз???
До утре съм в СФ и това може да стане следващия път като идвам насам......

robygas
10-06-2008, 21:06
Извинявай , ама сте толкова много ,че те сбърках. Точно четях сагата ти. Все пак съм запомнил че е БСМ уредба. Когато можеш звънни и ела.
Впрочем другото за което се сещам е пробив в мембраната на високото налягане на изпарителя, там където е вързан вакуума, и евентуално засмукване на газ от там. Това което ми описваш ми се струва на точно такъв дефект. Просто от там влиза газ в колекторите и след запалване колата работи на 2 горива , и понеже пропуска е малък като го изхарчи се успокоява . Пробвай и това с газаджията .

kolchev
16-06-2008, 21:55
Колега robygas имам един въпрос: Ще се получи ли на Алфа 146 1,3 Boxer, АГУ с конвенционален изпарител. Правил ли си такива и как се държат след поставянето на уредбата. Колко парички ще ме хване приблизително.

Crusader
16-06-2008, 22:35
Ще стане, тоя мотор е много непретенциозен, обаче ще е умрял кон :!:
За пари нека колегата Роби да каже на ЛС, тука не се меся, все пак с това си изкарва хляба...и си гледа жените :wink:

kolchev
18-06-2008, 21:53
Що бе каква е причината да не върви на газ. Имал съм други автомобили с АГУ и се държаха добре, вярно че бяха все по големи двигатели ама все пак Алфата е 90 коня.

robygas
18-06-2008, 22:21
като се обадиш на доктора и го питаш -"Що ме боли" - логично ти отговаря - "Ела да видя " , или поне дай инфо!

qnis3
18-06-2008, 22:38
Ти още ли не си станал гадател? Аз вече и на боб правя диагностика а в скоро време може и на лютеница да мина. :D

Crusader
19-06-2008, 20:30
Ще минете Вие и двамцата.... :wink: , скоро Ви искам в екипа, само да гласува управата :wink:
Няма само аз да работя за слава я :lol:

robygas
19-06-2008, 21:06
Айде първо да опитаме с добро ...А? :D