PDA

View Full Version : Увеличение на мощността



rumen_k
30-08-2005, 21:01
Интересувам се с колко се увеличава мощността с спортен филтър колко струва и дали си заслужава да се постави.С колко ще се увеличи разхода .Предварително благодаря за отговорите.

MBlaST
30-08-2005, 21:46
Според мен за кола,по двигателя на която не е правен никакъв тунинг няма смисъл от спортен филтър. Ето и някои от доводите ми:
1.Скъпо е(над 100 лв.) ефекта от него е основно звуков,а колкото до вдигане на мощността... :? едва ли може да се усети..
2.Не е толкова вечен за колкото го дават - из нашите прашни улици периодът за поддръжката му(омасляването му) значително е намален,което от своя страна отново е свързано с разходи.
3.При неправилен монтаж(без топлинен щит) ефекта може да бъде и обратен,защото на всеки е ясно,че във разширения топъл въздух съдържанието на кислород е по-малко.

Общо взето пари на вятъра,които могат да се дадат за нещо по-полезно :wink:

gigi
31-08-2005, 00:34
Според мен за кола,по двигателя на която не е правен никакъв тунинг няма смисъл от спортен филтър. Ето и някои от доводите ми:
1.Скъпо е(над 100 лв.) ефекта от него е основно звуков,а колкото до вдигане на мощността... :? едва ли може да се усети..
2.Не е толкова вечен за колкото го дават - из нашите прашни улици периодът за поддръжката му(омасляването му) значително е намален,което от своя страна отново е свързано с разходи.
3.При неправилен монтаж(без топлинен щит) ефекта може да бъде и обратен,защото на всеки е ясно,че във разширения топъл въздух съдържанието на кислород е по-малко.

Общо взето пари на вятъра,които могат да се дадат за нещо по-полезно :wink:
:th_up: И аз съм на това мнение

Mury
31-08-2005, 13:47
А ако се направи като хората :wink: :wink: :wink:

рали
31-08-2005, 13:54
колегата е прав от 2 до 3 коня вдигаш едва ли ще ги усетиш може и да смъкнеш разхода с стотина грама но след като си решил сложи си пита иначе отиваш на конусен филтър с карбонова топло изолация продават ги в Маргел към 80 лева но са на някакво френска фирма която не ми говори нищо трябва да се обдуха самия филтър с студен въздух иначе ще се влошът нещата