PDA

View Full Version : присветва ми лампичката за ръчната спирачка



BAS_SEEKER
26-03-2008, 19:38
от известно време като подавам газ ми светва лампичката за ръчната спирачка. щом намалее ускорението и лампичката угасва. някои има ли идея от какво е това?

търтей
26-03-2008, 19:49
аз имам идея
а ти си пусни търсачката :wink:

Ivo Skoklev
27-03-2008, 06:47
Ми вземи да сипиш спирачна течност,да се дигне поплавака,и ще спре да свети... :roll:

BAS_SEEKER
27-03-2008, 16:02
ей мерси. сипах малко спирачна течност и се оправи. благодаря

proper
27-03-2008, 16:16
ей мерси. сипах малко спирачна течност и се оправи. благодаря

Това е добре, но моля те погледни под колата дали не губи течност...да капе... леко отдолу??? То едва ли тече чак...щом само е намаляло.
Незнам защо, но съм забелязал, че пролет на много народ им се прецаква "долната" "помпа" (под 40-50лв е) на съединителя (педала по скоро).
Поне няколко ГТВ-та знам, на които миналата пролет точно стана това?!?!?....моето също :) изведнъж пропада педала и нъцки...... изтича течноста през помпата от скъсаната гумичка (ползва тази помпа спирачна течност).

Другия вариант е изхабени накладки!

То трябва да има причина да намалее!


П.С. Съвет ако случайно на някой му се случи това с педала. На изгасена кола превключвате на 2-ра примерно и така тръгвате (се пак леко долу съединитля работи, колкото за полу-съединител) и си карате лекичко. Защото превключването на скорости с прецакана помпа при запалена кола е почти невъзможно (не че не става ама е рисково)....да не дава господ....

kalvach
28-03-2008, 13:33
И при мен има същия проблем с лампичката на ръчната, но не ми се струва че е от спирачната течност, защото лампичката угасва когато рестартирам колата :lol: . Лошото е че светва когато му скимне и нямам възможност да го кача на екзаминера. Доколкото разбирам има нещто общо с EBD'то. Някой да даде някакви идеи ???

dilian alfa gtv
31-03-2008, 11:39
и при мен беше така колеги смених ги и двете помпи тази която върху скоростната кутия и тази в купето под педала и се оправи иначе и аз така тръквах като беше протекла помпата на 2-ра и сменяш без съединител но гледаш да се изравнят оборотите и скоростите влизат лесно но си е трудничко и рисковано.