PDA

View Full Version : Съвет при покупка на 166



alfa_145_boxer
28-03-2008, 10:53
Здравейте, собственик съм на АР145 1.3 боксер,Тъй като не разбирах като си я взех, след това ми се наложи да дам някой лев за да се приведе във нормален вид за каране, доволен съм върви прилично, като я карам нормално ми дава съвсем приличен разход, но съм решил да я сменям със 166 2.4jtd и по точно мотора 150к.с. който го слагат от 2003г. ако може и да е фейслифтната още по добре :)
Та въпроса ми е какво да гледам при покупката на една такава машина, още повече дизел. Къде са и слабите места ? Има ли такива? Дайте съвет!
Благодаря предварително.

RoMAN
28-03-2008, 11:45
Развий капачката за маслото на двигателя и давай газ, ако не духа може да се каже, че е ОК двигателя, а да и си провери маслото дали не е станало на грес...Относно двигателя това мога да ти помогна :roll: Също я покарай така повечко и я полашкай малко да видиш как е ходовата част дали не ти поднася или нещо, защото съм забелязал, че при повечето 166 го има тоя проблем, А ДА и гледаи за скрити лепенки по таблото... Мен така ми бяха каширали с изолирбанд лампичката за еърбег-а, понеже сензора му беше заминал. Погледни си коланите дали се връщат на мястото си сами след като си ги разкопчал, защото някои висят и е ужасно досадно. Задължително си провери всички ел. огледала и ел. стъкла, също така ако ти я предлага с навигация тя се намира в багажника точно над CD changer-a аз така се подведох от неразбиране и уж с навигация взех :roll: И да не ти излиза с пиниза " Кажи ми по-рано, като ще идваш) Демек да може да си запали колата току ако виж има проблем с паленето и да не гледаш как се мъчи пред теб. Гледай да не е изхвърлила сажди или нещо ( това със саждите е малко относително де, понеже ако не е била карана малко време нормално е да изхвърли1 път)...Може да гори масло. Това мога ти кажа нека и другите добавят нещо.

alfa_145_boxer
28-03-2008, 12:29
Мерси за бързият отговор! Надявам се и другите колеги да добавят по нещо ценно като информация!

valjo
28-03-2008, 14:41
други неща, ако е с ксенонови фарове, виж дали се вдигат сами
провери абсолютно всяка ел.джаджа дали работи, при тях няма едно евтино :)

виж дали влизат добре всички скорости
дали волана се върти леко, дали не се чува помпата да вие докато го въртиш

огледай хубаво около турбината за омаслявания
около помпата високо налягане, която е горе до пръчката за маслото - дали не ти мирише на нафта

закарай я на диагностика!!!! в София - при Бобо

окачването, дори да е здраво, за 5-10к км в БГ ше се прецака :) така че там се надяваме си подготвен морално и психически :)

Коки
28-03-2008, 17:44
...окачването, дори да е здраво, за 5-10к км в БГ ше се прецака :) така че там се надяваме си подготвен морално и психически :)

Мойта предница го направи това за 2К км :)

RoMAN
28-03-2008, 17:58
За това се отива на реглаж и там ще ти кажат всичко по-точно ;) Също няма да е и зле някъде където ще свалят гумите и ще погледнат джантите дали са нагънати или спукани.

nvladev
28-03-2008, 21:35
Задължителна проверка на целия ел. пакет!!! :idea: :idea: :idea:

TaNo
28-03-2008, 21:43
...
....
.....

ей те такава кола и аз искам да вида :idea: опа и 200 евро в жабката за шопинг :lol:

gigi
28-03-2008, 22:22
Без сервиз не се взима!! Така че както Валъо посъветва дирекно преди покупка към Бобо!! Окачването може да е много зле а вътре да не тропа, както всички знаем е доста скъп ремонта не че няма да се разбие, но поне ще е след време. Иначе повечето неща колегите са ти ги писали, този мотор е много здрав и масло трудно ще харчи по скоро може турбината да е тръгнала и от там да го яде, но това се вижда. Също така дебитомерите обикновенно заминават а това на диагностика се хваща което пък е повод за смъкване от цената. Ако е с ел седалки провери дали се местят на всякъде че ако нещо се е прецакало е кофти за ремонт пък да не можеш да си нагласиш седалката...... Горе долу това е. Имай предвид че разликата в цените по потдръжката между 145 и 166 ще ти се види страшна първоначално, но смея да твърдя че 166 е доста по здрава пък и си заслужава от всякъде
Успех :wink:

alfa_145_boxer
31-03-2008, 15:24
Благодаря Ви за компетентните отговори!

p3shku
31-03-2008, 18:43
искам и аз да задам няколко дилетантски въпроса:) Кое е по добрия вариант: Бобо да идва да я замерва на място или да се отиде в ванто (се пак доколкото разбрах и окачване гледат там както и съединител и др.). И втория ми въпрос: на колата която гледах едното и огледало (дясно) не се прибир и тъи като мисля да си го опражям колко пари е за да мога да си смъкна от цената. Колко излиза и оправяне на боя и малко изчукване на багажника. Благодаря ви предварително