PDA

View Full Version : Фарове за мъгла (заводско няма) ?



ALFA CORSE
04-09-2005, 13:42
Някой слагал ли е фарове за мъгла на 155, като оригинално колата е нямала? Цени на халогените втора ръка (намират ли се)? На Фиат Темпра същите ли са?

Dodo 155
05-09-2005, 19:43
Някой слагал ли е фарове за мъгла на 155, като оригинално колата е нямала? Цени на халогените втора ръка (намират ли се)? На Фиат Темпра същите ли са?
Фаровете не са чак такъв проблем, ама ще трябва да си вземеш и кутиите, които седят на бронята от вътрешната страна :wink:
Трябва да провериш по моргите и ако ти разрешат да си ги свалиш от някоя броня :idea:

kris11
06-09-2005, 20:09
[quote="ALFA CORSE":m2gu049f]Някой слагал ли е фарове за мъгла на 155, като оригинално колата е нямала? Цени на халогените втора ръка (намират ли се)? На Фиат Темпра същите ли са?
Фаровете не са чак такъв проблем, ама ще трябва да си вземеш и кутиите, които седят на бронята от вътрешната страна :wink:
Трябва да провериш по моргите и ако ти разрешат да си ги свалиш от някоя броня :idea:[/quote:m2gu049f]
А колко върви единият халоген, че моят десен е счупен?

ALFA CORSE
10-09-2005, 00:05
Ами при мен положението с бронята е това:

http://fog-lights.hit.bg/IMG_0863.jpg

И на Tipo, Tempra, Dedra същите ли са халогените? Защото във Варна от 155 няма да намеря, но фиатки на части има тук там...

http://spazioinwind.libero.it/tipoclub/images/whittle9.jpg

На живо като съм ги гледал същите като на 155 ми се виждат, но няма как да ги сравня точно.

hf hpe
10-09-2005, 14:30
не на 155-цата са различни от всички други за жалост
тук при италянеца броня с халогени е към 150 кинта
иначе ако си намериш това дето е писал Додо за кутиите както се вижда и от снимката ти не е верно и си ги имаш
просто с един нож трябва да изрежеш очертаните парчета в броянта

kris11
10-09-2005, 15:56
не на 155-цата са различни от всички други за жалост
тук при италянеца броня с халогени е към 150 кинта
иначе ако си намериш това дето е писал Додо за кутиите както се вижда и от снимката ти не е верно и си ги имаш
просто с един нож трябва да изрежеш очертаните парчета в броянта

А халоген само колко струва ?
Иначе съм хвърлил око на 1 Уно с халогенни на което вече не му трябват / доста посъбрано изотзад./

ALFA CORSE
14-10-2005, 17:51
А възможно ли е да имам прекарани кабелите?
Днеска потърсих набързо ... намерих около 5-6 свободни ама само един приличаше малко на куплунга, който ми трябва.

Dodo 155
14-10-2005, 21:32
А възможно ли е да имам прекарани кабелите?
Днеска потърсих набързо ... намерих около 5-6 свободни ама само един приличаше малко на куплунга, който ми трябва.
Би трябвало да има инсталация, поне на Уно-то когато му слагах халогени само намерих кабелите отдолу и им махнах тапите. Бяха завити в един шлаух заедно с други кабели.
Умният италянец е оставил всичко :whistle: Потърси ги, там трябва да са :roll:

kris11
14-10-2005, 22:58
Алфа Корсе при виетнамеца има 1 халоген но на мен не пасва друг фасон има.Май ще изтърбуша Уното като не ги дават с добро.

ALFA CORSE
14-10-2005, 23:21
Абе аз халогенките ги купих вече от темата в продава. Остава само да си изрежа бронята и общо взето това е трудното.
Днеска търсих кабели, намерих само един с подобен куплунг - малко по-късно ще пусна снимка.
Остава само бутончето. Днеска звънях при Италианеца-София, но ми казаха, че нямали в момента.

Dodo 155
16-10-2005, 14:14
Абе аз халогенките ги купих вече от темата в продава. Остава само да си изрежа бронята и общо взето това е трудното.
Днеска търсих кабели, намерих само един с подобен куплунг - малко по-късно ще пусна снимка.
Остава само бутончето. Днеска звънях при Италианеца-София, но ми казаха, че нямали в момента.
Ти трябва да вземеш конзолата, защото незнам как ще го изрежеш само бутона и после да го закрепиш :roll:
Снимай куплунга да видиме дали е същия :wink:
А за бронята използвай от тънките триончета с по-ситни зъби. Изрежи по-малък отвор, за да може с пиличка да си оформиш отворите :wink:
УСПЕХ!

ALFA CORSE
16-10-2005, 18:35
Няма нужда да се реже конзолката. Всичко си е готово. Имам нещо като капаче на мястото на бутончето.

Още не съм си качил някакъв софт да намаля резолюцията и увелича компресията на тая снимка ...

ALFA CORSE
16-10-2005, 22:46
Нещо такова ли трябва да представлява:

http://fog-lights.hit.bg/IMG_0977copy.jpg

Не бяха в мен халогените за да пробвам, но и този ми се струва че беше малко височко.

hf hpe
17-10-2005, 09:10
не не е такъв куплунга
трябва да ти е същият какъвто е и на мигачите
обаче ако не се лъжа трябва да се сложат едни удължаващи кабели между буксата която имаш на колата и самият халоген

Kostadin
17-10-2005, 13:26
да бат Еньо е прав куплонга не е същия...... при мен няма нужда от удължаващ кабел.
п.с.куплонга е със закопчалка същия е като този за мигачите както каза Еньо :wink:

Dodo 155
17-10-2005, 19:35
Да, не е този ... търси някой друг :roll:
Тоя е много ... омазан. Така ли стърчеше или ти го извади отнякъде :roll:

ALFA CORSE
23-10-2005, 19:10
Свободен беше разбира се :) . За мръсното - знам и аз не обичам, но след като я изчистя минава седмица и пак всичко е в прах и кал. Търся си пластмасов капак за отдолу тъй като по-старите 155-ци нямат ама ...
В тая връзка да питам капака за свещите (с надпис Alfa Romeo) има ли някакво гумено уплътнение?

BTW днеска имах малко време и намерих кабелите за халогенките :D . По план другия weekend трябва да ги сложа и ще гледам да направя фотоматериал ако има и други ентусиасти.

Kostadin
24-10-2005, 08:50
В тая връзка да питам капака за свещите (с надпис Alfa Romeo) има ли някакво гумено уплътнение?

моя има :wink: там отсрани където влизат кабелите :wink:

Kostadin
24-10-2005, 08:52
а този кабел, който показа в началото е за помпата на фаровете, поне при мен е същата букса.

ALFA CORSE
31-10-2005, 11:48
http://30-10-2005.hit.bg/IMG_1100.jpg

bass
31-10-2005, 11:53
Като истински, браво :D

kris11
31-10-2005, 13:50
В тая връзка да питам капака за свещите (с надпис Alfa Romeo) има ли някакво гумено уплътнение?

моя има :wink: там отсрани където влизат кабелите :wink:

И при мен има от старната на кабелите/А самите кабели са хванати помежду си със скоби тип рейка.Тези рейки седят отгоре на кабелите и се натискат от металният капак.

ALFA CORSE
07-11-2005, 21:58
А кабелите, които са вътре в купето и отиват до бутончето имат ли удължител?

BTW двата кабела за халогените идват къси, а куплунга е същия какъвто трябва да е. Какъв удължител трябва да търся?

ALFA CORSE
14-11-2005, 18:25
На 145-цата куплунга за бутончето същия ли е, или въобще на някоя друга? Намерих едно за 155-ца, но има някаква метална кукичка, която е счупена (ей как може да измислят толкова смотан механизъм) и не я знам с каква форма трябва да е:
_
_|

нещо такова може би :) . Ако някой го е отварял знае за какво става въпрос.

Hristian37
03-01-2006, 13:58
Значи куплинга за халогените е до ръчната сваля6 пластмасата и там ина няколко,наподобява този които ти е за заключване на задните ел прозорци и копчето е такова.Също така слага6 и реле в таблото с релетата

ALFA CORSE
06-01-2006, 15:07
Аз го знам де трябва да е куплунга ама при мене там няма кабели нито за халогени, нито за ел. стъкла. Затова питах по-горе кабела прекъснат ли е някъде с куплунг, защото имам много свободни до кутията с релета под волана...

Както и да е. Сега нямам много време да се занимавам. Началото на февруари някъде може и да ги вържа :) . "Проекта" стана в голям застой :roll: или ще я занеса някъде да ми ги оправят...