PDA

View Full Version : добри ли са jtd двигателите на алфите и т.н.



netrezven
30-03-2008, 21:39
Здравейте, искам да си купя кола 8000 до 9500лв. Намерих една 166 от 2001-ва 2,4jtd за 9500, какво мислите добра ли е цената, може ли да се намери нещо по изгодно. Поначало от всички слушам че алфите са калпави коли - вярно ли е това особено за jtd-тата (само за тях съм чул че са добри). 156 също много ми харесват - ако може да споменете някой друг кусур, лесно ли се разваля електрониката и т.н. А да и къде мога да намеря този БОБО за да ми прегледа колата - адрес, тел.
Благодаря предварително :wink:
... някой кефи ли се на ланчиа либра?

TaNo
30-03-2008, 21:45
капризна кола като алфа на тая цена, оглеждай се за проблеми по нея. Най важно огледай двигателя дали работи добре окачването да е наред и електрониката.. климатика дали работи това е в общи линий.
Ще потърса на Бобо номера в някоя тема го имаше..

gigi
31-03-2008, 01:11
Ами цената е леко нисичка. Обикновенно такива имат някой проблеми за доизкусуряване после. Ако ще я взимаш задължително при Бобо да я огледа защото цените на частите са майка плаче. Този мотор е железен, трябва му единствено хубава нафта от Еко елда примерно и редовна смяна на масло, та за него не се притеснявай. Най често срещаните проблеми са дебитомер (който е Бош демек немски) и термостат който не е скъп около 100-тина лева е. Хубава кола е но имаи предвид че си е скъпичка за потдръжка :wink:

Коки
31-03-2008, 01:21
...Намерих една 166 от 2001-ва 2,4jtd за 9500, какво мислите добра ли е цената...

Цената е добра за ЖТД, зависи в какво състояние е.


...може ли да се намери нещо по изгодно...

Е колко по-изгодно искаш за лимузина от този клас? Особено за 2001? Я виж БМВ или Ауди от тая година колко е.


...Поначало от всички слушам че алфите са калпави коли - вярно ли е това особено за jtd-тата (само за тях съм чул че са добри)...

Не съм забелязал да са по-калпави от останалите. Ако слушаш "всички" трябва да караш кола като "всички". Аз пък не ща да съм като "всички" и затова си ме кефи Алфата. А ЖТДто е първият комън рейл дизел в серийно производство и е много добър двигател. А ако говорим за 2001, повечето прехвалени германци от това време са със система помпа-дюза, която вече излиза от употреба, след като всички производители въвеждат комън рейла.


....А да и къде мога да намеря този БОБО за да ми прегледа колата - адрес, тел.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814

Аз като харесах моята му се обадих и дойде на място в автокъщата да й прочете компа и да я огледа. После ми направи обслужването + ремонт на турбината и др.

Коки
31-03-2008, 01:28
А, да. Както казва Гиги, частите са цифра, така че приготви още 3К за застраховки, обслужване и ремонти. Моята като я взех, на 4-тия месец правих предница за 1000+ лв. Консумативите само за мотора са около 400 лв, отделно накладки дискове и трансмисионно масло горе-долу пак толкоз, застраховките 1000+, комплект читави гуми е между 600 и 1200 лв и т.н.

Andy
01-05-2008, 23:34
Пичове, я кажете, моля ви, какво включва задължителното обслужване за 2,4 JTD и приблизителни цени? За нов внос става въпрос :oops:

spe4elist
01-05-2008, 23:47
Не съм забелязал да са по-калпави от останалите. Ако слушаш "всички" трябва да караш кола като "всички". Аз пък не ща да съм като "всички" и затова си ме кефи Алфата. ...

:bravo:

gigi
02-05-2008, 02:48
Пичове, я кажете, моля ви, какво включва задължителното обслужване за 2,4 JTD и приблизителни цени? За нов внос става въпрос :oops:
Ангренажен ремък с ролки това е най задължителното вече по избор и препоръчително е, пистов ремък с ролки (тук може да е зле и демпферната шайба която е цифра) горивен филтър, масло и маслен филтър, въздушен филтър и филтъра на климатика. Ако си маняк може да смениш антифриза и спирачната течност. :wink:

BO
02-05-2008, 13:00
Пичове, я кажете, моля ви, какво включва задължителното обслужване за 2,4 JTD и приблизителни цени? За нов внос става въпрос :oops:
Ами общо взето всичко както е описано в поста преди мен на колегата и като обобщим всичко това е около 1200лв да речем.

Andy
02-05-2008, 16:39
Благодаря ви!

botsos
04-05-2008, 16:23
Извинете за спама, ма имам едно въпросче:
Има ли Алфа 166 2.4ЖТД с верига, а не с ремъци?!
Благодаря предварително.

pinko
04-05-2008, 16:32
Извинете за спама, ма имам едно въпросче:
Има ли Алфа 166 2.4ЖТД с верига, а не с ремъци?!
Благодаря предварително.

Има, ако си носиш някоя велосипедна верига за самоотбрана :lol: :lol: :lol: :lol:

spe4elist
04-05-2008, 17:15
Пичове, я кажете, моля ви, какво включва задължителното обслужване за 2,4 JTD и приблизителни цени? За нов внос става въпрос :oops:
Ангренажен ремък с ролки това е най задължителното вече по избор и препоръчително е, пистов ремък с ролки (тук може да е зле и демпферната шайба която е цифра) горивен филтър, масло и маслен филтър, въздушен филтър и филтъра на климатика. Ако си маняк може да смениш антифриза и спирачната течност. :wink:

Аз си мисля, че всичко което спомена колегата gigi, важи са всички нововнесени автомобили, без значение от марката и модела :roll:

SoHm
04-05-2008, 22:06
Пичове, я кажете, моля ви, какво включва задължителното обслужване за 2,4 JTD и приблизителни цени? За нов внос става въпрос :oops:
Ангренажен ремък с ролки това е най задължителното вече по избор и препоръчително е, пистов ремък с ролки (тук може да е зле и демпферната шайба която е цифра) горивен филтър, масло и маслен филтър, въздушен филтър и филтъра на климатика. Ако си маняк може да смениш антифриза и спирачната течност. :wink:

Аз си мисля, че всичко което спомена колегата gigi, важи са всички нововнесени автомобили, без значение от марката и модела :roll:
+ маслото на скоростната кутия. Моята нямаше следи от течове, но въпреки това имаше останали 700-800ml от 1.6l.