PDA

View Full Version : вече съм на газ



galinves71
02-04-2008, 18:59
хора вече съм на газ,но уви,наистина пука,мислех си че моята кукла няма никакви забележки но след обикновенното агу излиза че има в/у каво да се работи.майстора каза че съм имал кабели за смяня.кажете цени на кабели и също марка по възможност в шумен,варна,добрич и ако мислите нещо по въпроса кажете,наистина на бензин от 8 месеца насам никакви симптоми за проблем какъвто и да е.не съм сигурен100% че като сменя кабелаците няма да продължи това.

Crusader
02-04-2008, 20:18
На твоя "майстор" да да му кажеш да се гръмне, на "ухо" ли ти настройва АГУ-то?

robygas
02-04-2008, 20:28
не зная каква ти е уредбата но твойта кола гърми от 3 неща : проблем със запалителна система, бедна смес / при потегляне/или най- лошото проблем с двигателя. Проблема е ,че запалването и изгарянето в цилиндрите е много по различно от бензина и много дефекти си проличават при работа на газ.

Crusader
02-04-2008, 20:36
А на бас че е от бедна смес, в 95% от случаите е точно това, а човека оди да се охарчава за кабели дето струват 250 кинта.
Проблема е че повечето тъпаци знаяат да настройват само Опели и ФВ. дето мое да ги удушиш доволно и няма да кажат гък, но при ТС тоя проблем е доста сериозен.
Отиваш на настройка на газанализатор и да настроят сместа както на бензин!

Xtrime7
02-04-2008, 21:30
хора вече съм на газ,но уви,наистина пука,мислех си че моята кукла няма никакви забележки но след обикновенното агу излиза че има в/у каво да се работи.майстора каза че съм имал кабели за смяня.кажете цени на кабели и също марка по възможност в шумен,варна,добрич и ако мислите нещо по въпроса кажете,наистина на бензин от 8 месеца насам никакви симптоми за проблем какъвто и да е.не съм сигурен100% че като сменя кабелаците няма да продължи това.


Ейййййййййййй....... колега добре дошъл в проблемите.Не знаеш колко са дълги бодлите на този таралеж дето си го сложил в гащите.

През всичко ще минеш;кабели,свещи,ламбда сонда,дебитомер и още какво ли не.
Имам впредвид,че всичко това ще ти го изстъкнат като проблем за проблема.
Казвам ти го,всичко това защото съм с газов инжекцион и пак не е като на бензин,но много по-добре от обикновенна газова.
Все пак искрено се надявам да не ти прави проблеми,но от първият ден се почна.

ПРОКЛЕТА ГАС-поне да я изравнят с бензина,че да нямам ЛИЧЕН избор. Извинявам се на засегнатите.

robygas
02-04-2008, 21:37
бедната смес може да има много причини, дифузйор на плочката, /или допълнително засмукване на въздух от някъде/,недподходящ изпаритер, или де добър реграж.

galinves71
02-04-2008, 22:01
КОЛЕГИ РАДВАМ СЕ ЧЕ ОТКЛИКНАХТЕ НА МОЕТО ОБРЪЩЕНИЕ,ЗА ДА ОТГОВОРЯ КОНКРЕТНО НА ВСИЧКИ ТРЯБВАШЕ ДА ПУСКАМ ЦИТАТ А ТЕ СА МНОГО И ЗАТОВА ГО ПРАВЯ ПО ТОЗИ НАЧИН.ДА НА УХО НАСТРОЙКА ДАЖЕ НА ПЪТЯ ,2РО И ТОЙ СЪЩО А И МОЙ КОМШИЯ МНОГО ВЕЩ В ТОВА КАЗА БЕНА СМЕС НА КОЕТО АЗ СЪЩО ВЯРВАМ,3ТО МИСЛЯ ЧЕ ЗАТОВА СМЕ КОЛЕГИ ВЪВ ФОРУМА ЗА ДА СИ ПОМАГАМЕ И ПО МОИТЕ ТЕХНИЧЕСКИ ПОЗНАНИЯ МАКАР И В ОБЛАСТА НА ЕЛ.ТЕХНИКАТА СЪМ ПРОТИВ ДА СКАЧАМ С КАКВИТО И ДА БИЛО ПОКУПКИ НА МЕДИКАМЕНТИ (КАБЕЛИ ,СВЕЩИ И ДР.)И ЗАТОВА ВИ ПИТАМ И НАКРАЯ НО НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО КЪМ ЕКСТИМ,ЗАЩО КОЛЕГА КОГАТО ПРЕДИ 2,3ДНИ АЗ ИСКАХ СЪВЕТ ОТ ТЕБ КАТО ЗЕМЛЯК И ЧОВЕК ЗА КОГОТО ИМАХ МНЕНИЕ НА АВТОРАЗБИРАЧ ТИ НЕ ОТКЛИКНА НИТО НА ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ НИТО В ТЕМА А СЕГА МЕ СЪДИШ ЕДВА ЛИ НЕ.!?

galinves71
02-04-2008, 22:09
А на бас че е от бедна смес, в 95% от случаите е точно това, а човека оди да се охарчава за кабели дето струват 250 кинта.
Проблема е че повечето тъпаци знаяат да настройват само Опели и ФВ. дето мое да ги удушиш доволно и няма да кажат гък, но при ТС тоя проблем е доста сериозен.
Отиваш на настройка на газанализатор и да настроят сместа както на бензин!кръстоносецо и аз така мисля,нещо в мен ми подсказва че си много в час,когато ми даде съотношенията газ-въздух и аз му казах днеска той ми отвърна -не слушай хората,а аз съответно нямах намерение да споря защото колата трябваше да е готова в14 часа а я взех в18 часа,видхми се че сякаш му бе 1вата `146 дето прави.аз също ходя на частно да работя и когато видя че не е за мен казвам че нестава или го обеждавам клиента в най-скоро време да смени желанието си а при тях детонацията стана в самия гараж и те просто ми казаха че така ще бъде.не съм съгласен колата ми изглежда като нова

galinves71
02-04-2008, 22:15
иначе просто не мога да си обясня защо италианците не ги правят направо на газ,знайте няма нищо общо във динамиката с бензина .205 km/h без предърпвания и други

galinves71
02-04-2008, 22:20
не зная каква ти е уредбата но твойта кола гърми от 3 неща : проблем със запалителна система, бедна смес / при потегляне/или най- лошото проблем с двигателя. Проблема е ,че запалването и изгарянето в цилиндрите е много по различно от бензина и много дефекти си проличават при работа на газ.1вия път бумна при потегляне,мръдна тройника и каза чее била бедна ,2рия път при преход от бензин към газ и каза така ще е до смяна на кабели,но според мен нее така.след мен дойде момче със сеат ибиза 2000г с пвц колектори с молба за газ а той му каза че и каквито и клапи да сложи няма полза направо да гърми с 1200 кинта и ще е рахат а аз отново ме подбъзна.

Xtrime7
02-04-2008, 23:37
колега;малко време ми остава да влизам във форума и се извинявам че съм те пропуснал.
А последното което е че мога да те съдя.

Crusader
03-04-2008, 06:47
.....

Не пренебрегвай съветите на колегите Робигаз и Янис, те се занимават с АГУ професионално, докъто аз съм напатил се аматьор, който обича да си ръчка колата /вече бившите, обаче скоро ще вкарам още една газифицирана колица в гаража - живот и здраве/
Първо настрой сместа на газанализатор. Някъде на 14.5:1 до 15.5:1, но по близо до първото че на 15.5:1 идва малко бедна /но пък икономична/ и ако след това пак има детонации, тогава търси проблема по запалителната с-ма /аз бих се хванал първо в свещите, но тва след като си сигурен че сместа е наред/
Успех!

robygas
03-04-2008, 10:11
правилно му е отговорил човека за Сеат 2000г.Аз лично не пипам дори за реглаж коли с ПВС с нормални уредби, камо ли да ги монтирам

galinves71
03-04-2008, 17:08
колеги този газанализатор въобще не участваше в този монтаж,аз му отговорих за това което ми казахте за съотношението а той ми отговори да не слушам хората.цялата настройка се състоеше в следното,зареждане на газ,тръгване,1ва ,2ра,6000оборота,спри,обърни,при тръгването след като завих обратно от1ва към 2ра бумна,спри,отвори капака,врътна крана и хаиде готово вече няма проблем,оставих го и като тръгвам отново гръмна и той вика ами така ще е смени кабели,е 100тина лева за кабели след такъв регулаж-баси ма-та,за мен това е просто оберджийство без никакви притеснения.и друго при бедна смес 205 на магистралата за 0 време подържана в продължение на 10тина минути нормално ли е?много е пъргава нищо общо с вървенето на бензин но това гърмене направо ме естрах да я подкарам.мисля че и трябва нещо което да нагажда центровката спрямо горивото което и е подадено,с аванспроцесор няма ли да изчезнат тези проблеми?мога да направя диагностика на кабели и свещи за 15 лв при бивш колега но не мисля че е от това,колата просто си звънка на обороти без никакво разсейване.

robygas
03-04-2008, 17:54
щом имаш опция за проверка защо питаш?!? каква е марсата на уредбата?

galinves71
03-04-2008, 18:12
щом имаш опция за проверка защо питаш?!? каква е марсата на уредбата?ловато ,за коя опция говориш?

galinves71
03-04-2008, 19:30
146т.спарк имат ли датчик на хол?

robygas
03-04-2008, 21:37
щом имаш възможност , да ти проверят запалителна система/въпреки ,че аз много се съмнявам в това/направи го . Не знам да има Т.S. запалване с датчик на Хол.Момента , и ъгъла на запалване се изчислява от Комп. на база данни от : Датчик на разпределителния вал, датчик за позицията но дроселната клапа /T.P.S./ и дебитомер/ т. нар. /. Уредбата е добра!

galinves71
03-04-2008, 21:47
щом имаш възможност , да ти проверят запалителна система/въпреки ,че аз много се съмнявам в това/направи го . Не знам да има Т.S. запалване с датчик на Хол.Момента , и ъгъла на запалване се изчислява от Комп. на база данни от : Датчик на разпределителния вал, датчик за позицията но дроселната клапа /T.P.S./ и дебитомер/ т. нар. /. Уредбата е добра!напълно съм съгласен с теб,попаднах н 1 сайт в който всичко е пояснено runel-tech.com

Crusader
03-04-2008, 22:03
ТС-а има датчик на Хол, както и детонационен датчик, така че предварението при вървене на газ компа сам ще си го коригира.
Да може да върви с 205 и да е бедна сместа, но според мен 1.6 ТС не може да постигне 205 - километража лъже с поне 10% - въпроса е коментиран доста из старите теми.
Щом е пъргата това не говори за бедна смес - напротив....
А бе иди на газанализатор....ей тоя "майстор" ше излезе голям разбирач...на диагностика не могат да ти хванат проблем в свещ и кабел ако те работят, а те на бензин ще работят....мен ако питаш развий някоя свещ /даже всичките/ и виж дали електродите им не са се изострили като моливи, а кабелите като махнеш капака на главата и запалиш на тъмно, ще видиш светлинките по тях ако са пробили - последното не ми се вярва.

galinves71
03-04-2008, 22:10
ТС-а има датчик на Хол, както и детонационен датчик, така че предварението при вървене на газ компа сам ще си го коригира.
Да може да върви с 205 и да е бедна сместа, но според мен 1.6 ТС не може да постигне 205 - километража лъже с поне 10% - въпроса е коментиран доста из старите теми.
Щом е пъргата това не говори за бедна смес - напротив....
А бе иди на газанализатор....ей тоя "майстор" ше излезе голям разбирач...на диагностика не могат да ти хванат проблем в свещ и кабел ако те работят, а те на бензин ще работят....мен ако питаш развий някоя свещ /даже всичките/ и виж дали електродите им не са се изострили като моливи, а кабелите като махнеш капака на главата и запалиш на тъмно, ще видиш светлинките по тях ако са пробили - последното не ми се вярва.ok утре ще имаш отговор,все пак сие друго да имаш мнението на такива като вас.като собственик и на пежо във форума на пежо видях много готини изказвания за някакъв ЯНИС от софия ако е и принс в алфа форума нека ми пише.

Crusader
03-04-2008, 22:13
Тука е и е от Пазарджик и се пише qnis3 - много е печен, пиши му едно ЛС и тичай при него /ако имаш ходене де/

Xtrime7
03-04-2008, 22:14
[quote="Crusader"]ТС-а има датчик на Хол, както и детонационен датчик, така че предварението при вървене на газ компа сам ще си го коригира.
Да може да върви с 205 и да е бедна сместа, но според мен 1.6 ТС не може да постигне 205 - километража лъже с поне 10% - въпроса е коментиран доста из старите теми.
Щом е пъргата това не говори за бедна смес - напротив....
А бе иди на газанализатор....ей тоя "майстор" ше излезе голям разбирач...на диагностика не могат да ти хванат проблем в свещ и кабел ако те работят, а те на бензин ще работят....мен ако питаш развий някоя свещ /даже всичките/ и виж дали електродите им не са се изострили като моливи, а кабелите като махнеш капака на главата и запалиш на тъмно, ще видиш светлинките по тях ако са пробили - последното не ми се вярва.[/quote


Колега;на ТСто на малките свещи епо-заострено и от молив.

galinves71
03-04-2008, 22:17
Тука е и е от Пазарджик и се пише qnis3 - много е печен, пиши му едно ЛС и тичай при него /ако имаш ходене де/да той е,писах му от пежо форум и чака да се свържем

Crusader
03-04-2008, 22:18
Колега;на ТСто на малките свещи епо-заострено и от молив.

Изострени като тия ли :roll:
http://clubalfaromeo.com/forum/download.php?id=17187

galinves71
03-04-2008, 22:22
Колега;на ТСто на малките свещи епо-заострено и от молив.

Изострени като тия ли :roll:
http://clubalfaromeo.com/forum/download.php?id=17187така трябва или не тябва да са и ако не подлежат ли на реперация?

robygas
04-04-2008, 16:38
crusader не се сърди ,но Т.S. мотора няма датчик на Хол.

Xtrime7
04-04-2008, 22:26
Колега;на ТСто на малките свещи епо-заострено и от молив.

Изострени като тия ли :roll:
http://clubalfaromeo.com/forum/download.php?id=17187


Ако несе лъжа,може и малко по изострени да са-не са като обикновените.

qnis3
04-04-2008, 23:07
Тука е и е от Пазарджик и се пише qnis3 - много е печен, пиши му едно ЛС и тичай при него /ако имаш ходене де/да той е,писах му от пежо форум и чака да се свържем
Добре де там не ти ли отговорих? Че може и да съм те пропуснал но не мога да отговаря на всички *пиша по цяла вечер жената ще ме убие вече :guns: *.

Crusader
04-04-2008, 23:42
crusader не се сърди ,но Т.S. мотора няма датчик на Хол.

Има :!:

robygas
05-04-2008, 11:29
добре , съгласен съм. Явно говорим за различни неща.

galinves71
07-04-2008, 16:51
здрасти отново,малко бях на обиколка и няколко дни отсъствах и виждам че добре сте откликнали на моите въпроси.хора колкото и налудничево да ви прозвучи мисля че са кабели.отгоре като отворя декоративния капак се виждаха много добре изглеждащи кабели,уви,единия имаше разкритие на проводника около 1см точно на свивката на лулата и незная как сее държала добре тази кола на бензин без никакви признаци на пробойна.купих самовулканизираща лента за високо напрежение и ги ових всички станаха като нови и дано това да е била причината но от 1вия ден насам не е бумкала,като изключа угасването като я пусна по енерция иначе е 6 ,сякаш е по-спокойна на газ отколкото на бензин.с газ за 20 лв на цена1.12лв/л минах около250км със средна скорост 110 км/ч по магистралата,ако е вярно това значи е добре.много на високи обороти превключва ня газ над3000,някакъв савет?

galinves71
07-04-2008, 21:43
ади ва хора ва къде изчезнахте като Ванката от айдала ва?сега сериозно,не е и кабели пак ми гръмна,като подам газ и забавя тръгването избумка.мисля че тайминг адванс процесора е неизбежен.

Crusader
08-04-2008, 19:50
...и безсмислен!
ЗА РЕГЛАЖ СИ!

П.П. съжалявам бях наряд и не съм влизал 24 часа във форума :oops:

galinves71
08-04-2008, 21:17
...и безсмислен!
ЗА РЕГЛАЖ СИ!

П.П. съжалявам бях наряд и не съм влизал 24 часа във форума :oops:днеска отново бумна,мисля че без датчик за центровката няма да се оправи.преди малко имах среща с 1 собственик на магазин за строй.материали на когото бях клиент и той също но бивш собственик на т.спарк ми каза-каквото и да смениш трещи и това е .споменах му за този контролер за центровката а той ми отговори-и на мен ми казваха за него но тогава нямах толкова голям бизнес и съответно кинти и не прежалих 100-200 кинта за него а сменях кабели,свещи и нищо гръмна дебитомер,уплътнители на колектори и ми влезе 5 пъти повече отколкото този уред.аз съм готов да стрелна но незная дали щее поредната безсмислена инвестиция за тази кола :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Xtrime7
08-04-2008, 22:04
хора вече съм на газ,но уви,наистина пука,мислех си че моята кукла няма никакви забележки но след обикновенното агу излиза че има в/у каво да се работи.майстора каза че съм имал кабели за смяня.кажете цени на кабели и също марка по възможност в шумен,варна,добрич и ако мислите нещо по въпроса кажете,наистина на бензин от 8 месеца насам никакви симптоми за проблем какъвто и да е.не съм сигурен100% че като сменя кабелаците няма да продължи това.


Ейййййййййййй....... колега добре дошъл в проблемите.Не знаеш колко са дълги бодлите на този таралеж дето си го сложил в гащите.

През всичко ще минеш;кабели,свещи,ламбда сонда,дебитомер и още какво ли не.
Имам впредвид,че всичко това ще ти го изстъкнат като проблем за проблема.
Казвам ти го,всичко това защото съм с газов инжекцион и пак не е като на бензин,но много по-добре от обикновенна газова.
Все пак искрено се надявам да не ти прави проблеми,но от първият ден се почна.

ПРОКЛЕТА ГАС-поне да я изравнят с бензина,че да нямам ЛИЧЕН избор. Извинявам се на засегнатите.

Crusader
09-04-2008, 21:15
Пак казвам ТАП-а е излишен на ТС-а, обаче ако решиш да си хвърляш парите на вятъра - твой проблем!
И айде да ваемеш най накрая да направиш един газанализатор, ще ми омръзна да го повтарям!
Нещо не ти разбирам логиката, не искаш да направиш един реглаж дето струва 10-15 кинта, а си готов да дадеш 100-200 за нещо което е излишно при твоя ДВГ....

galinves71
09-04-2008, 22:05
Пак казвам ТАП-а е излишен на ТС-а, обаче ако решиш да си хвърляш парите на вятъра - твой проблем!
И айде да ваемеш най накрая да направиш един газанализатор, ще ми омръзна да го повтарям!
Нещо не ти разбирам логиката, не искаш да направиш един реглаж дето струва 10-15 кинта, а си готов да дадеш 100-200 за нещо което е излишно при твоя ДВГ....браточка това го сторих и си е точно но продължава да пръцка колата.от днеска всеки ден ще въртя по 1 оборот на този тройник докато му хвръкне пружината а за АНАЛИЗАТОР ,абе братле тук е провинция все 1 да искаш от муджихидин свинска мас :evil:

deadairplane
09-04-2008, 22:42
Пак казвам ТАП-а е излишен на ТС-а, обаче ако решиш да си хвърляш парите на вятъра - твой проблем!
И айде да ваемеш най накрая да направиш един газанализатор, ще ми омръзна да го повтарям!
Нещо не ти разбирам логиката, не искаш да направиш един реглаж дето струва 10-15 кинта, а си готов да дадеш 100-200 за нещо което е излишно при твоя ДВГ....браточка това го сторих и си е точно но продължава да пръцка колата.от днеска всеки ден ще въртя по 1 оборот на този тройник докато му хвръкне пружината а за АНАЛИЗАТОР ,абе братле тук е провинция все 1 да искаш от муджихидин свинска мас :evil:
Ами направи си го сам бе не е сложно, пък и ще е по точен :wink:

ПП стама ми смешно за свинската мас :D все едно че си виждал муджахидин някога.

galinves71
10-04-2008, 17:02
преди малко четох във форум на опел и там се споменава за някакъв дифузьор за плочката които струвал 5 лв и решавал проблема,какво е то и вярно ли е?също и за 1 от причините нагорял клапан който не отварял възможно ли е на кола със абсолютно поведение?

galinves71
10-04-2008, 18:28
Колега;на ТСто на малките свещи епо-заострено и от молив.

Изострени като тия ли :roll:
http://clubalfaromeo.com/forum/download.php?id=17187колеги проверих свещите и открих 3 njk и 1 chanpion супер а?това са тънките около 1 мм е връхчето нормално ли е или са износени?колко трябва да е разстоянието м/у електрода и полюса?

Crusader
10-04-2008, 18:29
Тва почва да прилича на оня виц дето нашенеца обяснявал що е жираф, та питал той съселяните си:
- Щъркел виждали ли сте?
- Да! - отвърнали селяните
- Е няма нищо общо! - рекъл нашанеца.


....много я ровиш тая кола, не се виждат електродите и проблемите ти не идват от запалителната с-ма :!:

galinves71
10-04-2008, 18:32
Тва почва да прилича на оня виц дето нашенеца обяснявал що е жираф, та питал той съселяните си:
- Щъркел виждали ли сте?
- Да! - отвърнали селяните
- Е няма нищо общо! - рекъл нашанеца.


....много я ровиш тая кола, не се виждат електродите и проблемите ти не идват от запалителната с-ма :!:разбирам тънкия ти намек :cry:

Crusader
10-04-2008, 18:57
Споко пич, ще се оправи, обаче преди това ще ти скъси доста живота :wink:

galinves71
10-04-2008, 20:16
Споко пич, ще се оправи, обаче преди това ще ти скъси доста живота :wink:знам че ви утекчих с моето досадно питане но както вие на няколко пъти с другите които чуват монтажите на агу казахте че ще мина през кабели,свещи и тем подобни ,аз исках да разбера общото мнение на всички.аз се занимавам с керамика и ти видиш производството и ти стане интересно и искаш да го опознаеш от близо няма ли да питаш настоятелно?не се сърдете ще има още ????

fazana
10-04-2008, 20:23
На сто процента имаш избили свещи.А това с изолацията на кабелите няма да се получи подобре смени скапания кабел или наи добре всички.

galinves71
10-04-2008, 21:13
На сто процента имаш избили свещи.А това с изолацията на кабелите няма да се получи подобре смени скапания кабел или наи добре всички.фазан това от аватара ти рисунка ли е или алфа има вече и крос оувър?

Crusader
11-04-2008, 08:09
Това е прототип, модела е Камал ако не се лъжа, но още го няма на пазара...
...май няма и да го има.

Сега за свещите, тънките като се изострят и разстоянието им стане около 1 мм, са почти свършили. Решението е смяна, временно / 10-15 К/ може да ги покараш, но трябва да им намалиш разстоянието до към 0.7ммм /мери се с луфтомер а не на око/

От къде беше колега, извинявай не запомних?

galinves71
11-04-2008, 19:42
Това е прототип, модела е Камал ако не се лъжа, но още го няма на пазара...
...май няма и да го има.

Сега за свещите, тънките като се изострят и разстоянието им стане около 1 мм, са почти свършили. Решението е смяна, временно / 10-15 К/ може да ги покараш, но трябва да им намалиш разстоянието до към 0.7ммм /мери се с луфтомер а не на око/

От къде беше колега, извинявай не запомних?кръстоносецо за къв 1мм говориш бе то м/у електрода и полюса 1 железен лев може да се събере,ОК. разбрах за смяна са и 8те свещи заедно ли се сменят или по комплект може,защото големите са като нови поне на вид?а аз съм от шуменския край

Crusader
11-04-2008, 19:51
Ми намали им разстоянието, никоя кола не работи добре с голямо разстояние между електродите, може да се сменят и на парче - не е проблем, стига да установиш коя е проблемната вощеница.
Съвет първо намали разстоянието до указаното по горе /0.7мм./ и пробвай и тогава реши дали ще сменяш свщите!

galinves71
11-04-2008, 20:17
Ми намали им разстоянието, никоя кола не работи добре с голямо разстояние между електродите, може да се сменят и на парче - не е проблем, стига да установиш коя е проблемната вощеница.
Съвет първо намали разстоянието до указаното по горе /0.7мм./ и пробвай и тогава реши дали ще сменяш свщите!ами 3 njk и 1 chanpion мейби шанпион фор чендж ,ей ти си страшен бе толкова ли си разбран и в армията :th_up: :th_up: :th_up: :?:

galinves71
14-04-2008, 16:37
защо след като имам симулатор за дюзите кмпа трупа грешки,имаше ли въобще нужда от него?имам колега вместо симулатор има вързана крушка-лъжец и няма ядове.и друго,не може ли да се регулира след запалване веднага да обръща сама на газ без да я форсираш защото това е много гадно чак на 4000 об/м обръща,другата ми кола веднага минава на газ след палене.?

robygas
14-04-2008, 17:12
Емулатора на дюзите никога не е излишен, не може да ти пречи той. А за оборотите кажи какъв тие ключа/марка/ или поне какво ппише на него!,за да ти кажа как да коригираш оборотите на комутация.

galinves71
14-04-2008, 18:04
Емулатора на дюзите никога не е излишен, не може да ти пречи той. А за оборотите кажи какъв тие ключа/марка/ или поне какво ппише на него!,за да ти кажа как да коригираш оборотите на комутация.на копчето пише auto gas

robygas
14-04-2008, 18:12
погледни , мисля ,че беше отзад до куплонга/ след като го откачиш от рапидите / трябва да има един тример. Бръкни с тънка отвертка така че да можеш да го въртиш и запали на авт. реижим.Не помня на ляво или на дясно ,но го върти леко, като палиш и гасиш колата при всяка корекция и следи оборотите на комутация.

galinves71
14-04-2008, 18:16
ок.

Crusader
14-04-2008, 20:54
Оборотите може да ги свалиш докъм 1500, колегата ти е казал как. Симулатора може да е повод за доста ядове, имах случай със симулатор дето от време на време пропускаче по някой такт, едно дето компа пак си трупа грешки, ми пипаше и по около 2-3 литра бензин на 100 км. и то както върви на газ.
Това на моя кола, така че имам наблюдения. Махни симулатора, нали и без това само я палиш на бензин, сложи едно реле да спира дюзите, когато минеш на газ

galinves71
14-04-2008, 21:18
Оборотите може да ги свалиш докъм 1500, колегата ти е казал как. Симулатора може да е повод за доста ядове, имах случай със симулатор дето от време на време пропускаче по някой такт, едно дето компа пак си трупа грешки, ми пипаше и по около 2-3 литра бензин на 100 км. и то както върви на газ.
Това на моя кола, така че имам наблюдения. Махни симулатора, нали и без това само я палиш на бензин, сложи едно реле да спира дюзите, когато минеш на газбраточка много работи вече благодарение на ваз мога да направя но проблема е че е гаранционна и онзи може да ми спре гаранционното обслужване не че ще искам това да продължава а ако му кажа да го корегира със сигурност ще откаже а аз виждам как колицата ми от ден на ден се изтормозва.вчера проведох на жена си малко шофьорско обучение и тя ми заеви най- безотговорно че 405тицата и е била по-комфортна и това гадно палене също я е отбльснало от толкова харесваната от нея кола.

galinves71
15-04-2008, 21:49
здрасти колеги,цял Шумен обиколих днеска за свещи за колата и ударих на голям камък.Значи ngk ги няма изобщо на доставка(говоря за тънките)а по каталог са 38лв ,предлагат ми ДЕНЗО които са по поръчка на същата цена и БОШ на 5.50лв голяма и 10.50лв малка,това е което намерих ако имате нещо в предвид помагайте,със сигурност първите 2 вариянта не са приемливи без гаранция която за star line е3 години .

robygas
16-04-2008, 11:14
аз лично съм ти далече но цената на NGK и Дензо за която говориш е добра и според мен , Дензо свещи са най - подходящи за тази кола. Тук компл.Дензо е 330лв.

galinves71
16-04-2008, 20:03
вече съм с нов въздушен филтар и с нови свещи на1000км на заем от приятел за проба ако отново бумка...................

endeavour
16-04-2008, 20:06
Еей, колега само ти гледам темите и се чудя що се вкара в тая беля? Направо се отказвам от шибаната газ.

galinves71
16-04-2008, 21:14
Еей, колега само ти гледам темите и се чудя що се вкара в тая беля? Направо се отказвам от шибаната газ.колега радвам се че ги гледаш но и ги запомняй защото голям х- й те чака,това за кабели и свещи си е жив т- ак просто не сме случили на стока.има 1 приказка- икономията е майка на мизерията а мизерията е майка на разврата нещо като в БГ случаите.някой от форума преди време ми каза че ще мина през кабели,свещи,ланди ,манди и куп кинти и на края ще имам 1 трофей в багажника явно човечеца е бил прав.има поговорка пак БГ не питай старило а ПАТИЛО тука има много вярно.дано не съм прав това е кола с 8проклети свещи за които продавачите в магазините се щашкат като им кажа,тоест кола с 2на защита от лоша искра а говорим за пробив или нещо подобно.сложих ги на пежайката ей направо не дава да врътна ключа и пали а наща алфа се еб--ва.

galinves71
18-04-2008, 10:45
колкото и налудничево да прозвучи започвам да си мисля че вариатора бърка цялата работа,от него губи мощноста и при подаване на газ се затормозява мотора докато влезе в обороти и не прави достатачно добро изгаряне и съответно гърми.с новите свещи съм нее гърмяла но ме е страх да я изфорсирам за да не гръмне,иначе сякаш не трака толкова много апък...

kapralov
22-06-2008, 15:51
Колега аз също съм от Шумен и искам само да те питам в кой сервис ти монтираха АГУ-то?

popaip
23-06-2008, 16:39
Не разбрах каква е газовата уредба, обикновена или с газов инжекцион.

filip_gad
25-06-2008, 09:24
Колеги, като чета какви проблеми пукания и т.н. имате направо съм в потрес. Не, че ме очудва това, че има много некадърни майстори из цялата ни татковина ....
аз вече около 4 месеца съм на газ и нямам абсолютно никакви проблеми със газта. С газов инжекцион съм и колата направо си лети .. дори мога да кажа, че ми работи малко по-добре отколкото на бензин. Така, че проблема не е във това, че карате на газ, а е във скапаните майстори ...

galinves71
28-06-2008, 17:27
Колега аз също съм от Шумен и искам само да те питам в кой сервис ти монтираха АГУ-то?здрасти колега,при военния инжинер Димко Димков,слагай не се страхувай,ако всичко ти е наред нямаш ядове.мислех си че е от майсторите но не е само от тях,1ни свещи и всичко си дойде на мястото.успех :wink: