PDA

View Full Version : Ел.помпа бензин



kris11
10-09-2005, 16:53
Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
Иначе съм намерил нова за 200 лв.

търтей
10-09-2005, 17:04
предната ми кола я зех с свиреща помпа и изкара 2 години
а колко е свирела преди да я зема не е ясно

hf hpe
10-09-2005, 18:00
...сбогом и благодаря за рибата...

Venci
10-09-2005, 19:23
Аз пък като си помисля колко хАУДИ-та, Мерцедеси и т.н. по светофарите им жужат помпите или за тях това е нормално :?:

Kostadin
12-09-2005, 10:27
на мене пък помпата почва да ми жужи само като остане резервоарчето без бенз :lol: тази сутрин пак така се получи на 100м от бензиностанцията :roll: иначе като си има бензин нема грижи тихичко е помпето :wink:

kris11
12-09-2005, 22:30
значи моделите до '95 около помпата се монтира един гумен тампон който според мен е за да обира вибрацийте на помпата
та този същият тампон уж е направен да издържа на бензин, но все пак от времето и годините се поразкапва
доста често се случва да задръсти цедката на самата помпа, така че бих те посъветвал да извадиш помпата и да провериш

иначе наистина колко ще изкара така е въпрос на късмет

OK е го боря този тампон,имам няколко дебелини бензино и маслоустойчива гума. Май се получи като подскочих на 1 гърбица ама ???
Не ми се вярва да е запушена цедка защото няма да има тяга а си бяга като самолет. Утре имам много работа но в сряда ще има събаряне.

Venci KK
18-10-2005, 09:16
Здравейте:)
Та по тази тема! Вчера в сервиза ми направиха колата :P Било нещо по инсталациите.Днес ще ходя да питам какво точно по инсталациите. Ноооо, струва ми се, че нещо не е наред. Както ви казах преди като дам контакт и се чуваше леко жужене от помпата, което спираше след секунда две. Сега обаче като дам контакт и жуженето не спира :roll:
Какво мислите ... дали нещо са ми шунтирали някое реле :shoot:
Някой знае ли каде е релето на помпата?

hf hpe
18-10-2005, 11:28
...сбогом и благодаря за рибата...

Dodo 155
18-10-2005, 17:39
Няма да е проблем ако запали веднага, ама ако задържи контакта какво ли ще стане ако не спре помпата да подкачва :roll: :?:
Май "майсторите" са го измайсторили :evil: :evil: :evil:

Най-добре да отиде колегата и да го оправят както си е по книжка :wink:

Venci KK
18-10-2005, 17:58
Ако двигатела работи то и помпата си работи без да спира... нали така :roll: :?:
Утре ще ходя да се разправям с "майстора" и ще му разпечатам схемата на горивната система да му я бутна под носа и да ми каже къде е дал ток на помпата и какво е прескочил.

Dodo 155
18-10-2005, 18:05
Ако двигатела работи то и помпата си работи без да спира... нали така :roll: :?:
Утре ще ходя да се разправям с "майстора" и ще му разпечатам схемата на горивната система да му я бутна под носа и да ми каже къде е дал ток на помпата и какво е прескочил.
Да за да поддържа налягане и да впръсква горивото през дюзите. Спре ли, ще спре и мотора.
Покажи им на хората схемата и какво реле се използва, за да си оправят грешката :idea:

Z:)m
18-10-2005, 18:13
Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
Иначе съм намерил нова за 200 лв.
От къде си я намери помпичката друже?! ...че и аз съм с подобен проблем - от известно време ми жужи... но смятам преди всичко да си сменя горивния филтър, после цедката на входа на помпата и чак тогава евентуално да си купя нова.

Dodo 155
18-10-2005, 19:57
Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
Иначе съм намерил нова за 200 лв.
От къде си я намери помпичката друже?! ...че и аз съм с подобен проблем - от известно време ми жужи... но смятам преди всичко да си сменя горивния филтър, после цедката на входа на помпата и чак тогава евентуално да си купя нова.
Абе карайте си колата, докато не спре помпата :wink: Това, че жужи не е лошо, значи че работи (ориентир по слуха :lol: :lol: :lol: ).
Търтея беше писал, че карал кола над 2г. с жужаща помпа :wink:
А това дето си решил да направиш с филтъра и цедката е хубаво, но моят съвет е да не си вземаш други бели на главата :wink:
Читава помпа е към 270-290лв., а за 2-ра употреба не си заслужава :wink: не се знае колко ще искара, а и тя може да жужи :D

Mury
19-10-2005, 00:03
[quote=kris11]Помпата започна да жужу от 3 дни .Бензиновият филтър е сменен.Допълван е резервоара винаги като стигне на 1/4 /т.е. помпата не е смукала батаци от дъното/.
Някой има ли идея жужаща колко време ще изкара ?
Иначе съм намерил нова за 200 лв.
От къде си я намери помпичката друже?! ...че и аз съм с подобен проблем - от известно време ми жужи... но смятам преди всичко да си сменя горивния филтър, после цедката на входа на помпата и чак тогава евентуално да си купя нова.
Абе карайте си колата, докато не спре помпата :wink: Това, че жужи не е лошо, значи че работи (ориентир по слуха :lol: :lol: :lol: ).
Търтея беше писал, че карал кола над 2г. с жужаща помпа :wink:
А това дето си решил да направиш с филтъра и цедката е хубаво, но моят съвет е да не си вземаш други бели на главата :wink:
:wink: Читава помпа е към 270-290лв., а за 2-ра употреба не си заслужава :wink: не се знае колко ще искара, а и тя може да жужи :D[/quote:37m95n0e]В ТиН има италиянски помпи по 210 лв. с цедката и са добри аз съм с такава защото боша беше 476 лв. и трябваше да се чака поръчка :wink: :wink: :wink: :wink:

hf hpe
19-10-2005, 01:10
...сбогом и благодаря за рибата...

Crusader
19-10-2005, 02:30
В Плевен от Италбулком един приятел си взе за Типо-то за 180 лева- нова с гаранция и монтаж.
А за жуженето предишната ми 33-ка изкара 2 години с жужаща помпа и сега /3 месеца от както съм я продал/ все още си е така /кара я един колега/. така че е въпрос на късмет колко ще изкара, но е добре да и се сменя филтъра.

Dodo 155
19-10-2005, 13:11
е момчета цените на помпите вече не са това което бяха
даже сега в тунинг.бг/форум-а се продават помпи с по голям дебит за сумата от 160 кинта :wink:
Е ти сега накара много хора да се замислят за смяна на помпата :wink:
Не трябваше да споменаваш, че са с по-голям :lol: :lol:

kris11
23-10-2005, 19:44
При мен е много интересно ,ч е шума на жуженето се променя.Ако е пълен резервоара има шум като се поизпразни до 3/4 спира да жужи и към 1/2 пак заработва по шума.Мерих налягането на помпата и е 5 бара към инжекцията.не ми е останало време да вадя помпата, а филтъра е сменян.Но пък няма проблем с вървенето залепял съм на магистралата Шумен варна и 198 и 205 , но и в давата случаи поради навалица трябваше да спирам.Иначе Варна Пловдив или обратно 3часа и 30 мин- 3 часа 45 мин с около 15-20 мин стоп преди Айстос и Карнобат. и , ако не ми се пречкат камиони S класа .Адски са нахални святкаш свириш а кошницата решава да изпреварва преди теб / ама има малка подробност - трябва някой да им помага да ускоряват./

Kostadin
24-10-2005, 09:55
Иначе Варна Пловдив или обратно 3часа и 30 мин- 3 часа 45 мин с около 15-20 мин стоп преди Айстос и Карнобат
:shock: баси и случая :shock: това си е добро време :lol:

kris11
25-10-2005, 23:02
Някаква английска е но е 200лв и от този модел са слагани на баварци преди8-9 месеца .