PDA

View Full Version : Алфа 166 2.4jtd



alfeta71
14-04-2008, 22:58
Здравеите колеги имам проблем с колата-когато я натискам с по-голяма скорост межу 160 или 190 колата получава едно глъхнене и на таблото ми светва знака на компютара за секунда две и след това изчезва. Като отнема кръка от газта и тя се оправя -поема плавно.Някои имал ли е тези грижи и от какво е това кадето става с тази кола.Предварително благодаря.

S@gittarius
14-04-2008, 23:43
Може би е най-добре да я минеш на диагностика, за да се видят натрупаните грешки.

alfeta71
16-04-2008, 11:42
Може би е най-добре да я минеш на диагностика, за да се видят натрупаните грешки.Да отчита ми грешка №0235 става дума за някакъв МАР или ТС/SC boost pressure незнам този които направи теста каза че е много скъпо това и дори неси направи трудъ да ми го покаже каде се намира,можело да карам и така нямало проблем.Кажете ако знаете колко струва и дали е фатално това ако карам така.

търтей
16-04-2008, 11:48
яка диагностика
:))
то и без половината части по колата можеш да караш ама не е оферта :lol: :lol: :lol:

S@gittarius
16-04-2008, 13:04
Може би е най-добре да я минеш на диагностика, за да се видят натрупаните грешки.Да отчита ми грешка №0235 става дума за някакъв МАР или ТС/SC boost pressure незнам този които направи теста каза че е много скъпо това и дори неси направи трудъ да ми го покаже каде се намира,можело да карам и така нямало проблем.Кажете ако знаете колко струва и дали е фатално това ако карам така.
Къде я проверява? Не съм ходил, но съм чувал, че Бобо от форума е спец и може да ти помогне.

Коки
18-04-2008, 21:36
...Не съм ходил, но съм чувал, че Бобо от форума е спец и може да ти помогне...

Той е човека.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814

pinko
18-04-2008, 21:41
[quote="S@gittarius":n4oh5w9k]...Не съм ходил, но съм чувал, че Бобо от форума е спец и може да ти помогне...

Той е човека.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814[/quote:n4oh5w9k]

Точно с такова глъхнене и светване на инжекторчето при мен Бобо не можа да се оправи.

Оказа се нещо адски елементарно, а там ме бяха наплашили, че трябва да сменя половината части на двигателя - турбокомпресор, ЕГР, ТПС и още някви неща.

Аз препоръчвам Боян във Вантотрейд. За 30 лева и 15 миунти оправи колата.

alfeta71
19-04-2008, 21:54
[quote="S@gittarius":99itwy9q]...Не съм ходил, но съм чувал, че Бобо от форума е спец и може да ти помогне...

Той е човека.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814

Точно с такова глъхнене и светване на инжекторчето при мен Бобо не можа да се оправи.

Оказа се нещо адски елементарно, а там ме бяха наплашили, че трябва да сменя половината части на двигателя - турбокомпресор, ЕГР, ТПС и още някви неща.

Аз препоръчвам Боян във Вантотрейд. За 30 лева и 15 миунти оправи колата.[/quote:99itwy9q]Съжалявам но аз несъм от Софиа а от провинцията и ми е трудно да се добера до този сервиз ако решиш да ми помогнеш кажи ми какво ти е било на твоята кола ако не е таина за да знам и да не ме лъжат повече.Предварително ти благодаря.