PDA

View Full Version : Най после излезе...



Hristo_156
01-07-2004, 23:24
Моята 156-ца след двумесечни родилни мъки излезе от сервиза. Даже я пробвах до Приморско и обратно - 1300 км. За зла участ на петия ден на един бордюр офрасках десния праг - гадост. Прекрасна кола е. Но имам и един проблем. Смених като по книга всички консумативи: ангренаж, климат.ремък, вс. филтри, масло - сложиха ми селения 20К. Оказа се че са ми сложили над горната пъпка на щеката около половин литър повече масло. Така я карах около 800 км. Ама аз съм си перфекционист и източих излишното количество чак в един сервиз в Китен. Сега ми показва на 3/4 под горната пъпка на щеката.
И сега за проблема - като я запаля независимо гореща или студена ми трака ама точно все едно е JTD а не Т.спарк. Като подам газ до 3-4 хиляди оборота след това работи като бензинова. Иначе да припомня - моделът е 1,8 т.спарк. Иначе си върви добре. Какво ще кажете пичове? Колко ще трябва да се набутам та да я оправя. Въобще опасно ли е това тракане или да я карам така?
А иначе като я карах из морето цяло Приморско се обръщаше само след 156-цата. Без да се майтапя. Чак ме уручасаха завистливите погледи - затова си ударих прага я. :evil:

hf hpe
01-07-2004, 23:29
темата е дискутирана
проблема е фабричен и е в механизма за промяна на газоразпределението
иначе кита който продава производителя струва 7 лева, но смяната му е скъпа защото все едно се сменя ангренажният ремък

valjo
02-07-2004, 09:52
темата е дискутирана
проблема е фабричен и е в механизма за промяна на газоразпределението
иначе кита който продава производителя струва 7 лева, но смяната му е скъпа защото все едно се сменя ангренажният ремък

а на Светльо 147цата що трака и тя, като няма променливи фази ?

и моята трака де, и на Минко 156цата 1.6 ...
досадна работа

WhitePower
02-07-2004, 10:31
dobre doshul v otbora na dizelite , vse mi se smejat shtoto traka kato dizel pa sipvam benzin ;)))
trakaneto e proizvodsven defekt na tezi dvigateli deto sa 16 V tehnologijata se nricha VVA ili "varible valve actuation " ili neshto takova
traka zaradi promenlivoto gazorazpredelenie ( elektro hidravlichnijat maslen variator )
remontvijat komplekt e 7-8 leva i sa 2 ftulki no remonta e 150 leva , problema e che moze i da ne se opravi s remontnija komprekt i moze cjal variator da se kupi koito e 200 leva
ako ne te drazni zvuka( koito mene mnogo me drazni ) si karai taka az sam taka ot 1 godina ( ot kakto sam si ja kuil )

ako ti trjabva info za tova drasni shte ti kaza kade ima ( na BOBO na saita mu ima mnogo )

ako go remontirash kazi kakuv e efekta no znam samo che vanto trade daze mi dadoha diagnostika po telefona za tova trakane a kato ja vidjaha ne se pritesniha che traka

Hristo_156
21-07-2004, 14:21
ako ti trjabva info za tova drasni shte ti kaza kade ima ( na BOBO na saita mu ima mnogo )

ako go remontirash kazi kakuv e efekta no znam samo che vanto trade daze mi dadoha diagnostika po telefona za tova trakane a kato ja vidjaha ne se pritesniha che traka

1.WP, ако можеш напиши ми тук къде има информация за този проблем.

2.Аз вчера лично ходих с колата във В.Трейд. Лично Радо я чу и един адаш - Ицо /спец по двигателите/. Само отвориха предния капак, запалих я, като я чуха затвориха капака и ми казаха : "...ако не те дразни звука, можеш да си караш спокойно, ако те дразни - 150 лева...и шума спира". За сега няма да я правя.
Между другото като бях на морето тогава за пръв път чух този звук. Веднага се обадих на Радо от В.Трейд и той ми направи диагноза още по телефона, както е станало с теб.
Та това е в общи линии. Ако я поправя ще напиша непременно за резултата, за да знаят хората има ли ефект от смяната на тази джа-джа.
П.С. на морето един пич ме пита това онова за алфата, даже я похвали , вика "брей много ти е тих дизела бе момче..." :lol:

valjo
21-07-2004, 17:14
а кога ще я доведеш на среща , да я видим :)

Hristo_156
21-07-2004, 17:26
а кога ще я доведеш на среща , да я видим :)

Живот и здраве на някоя от срещите през септември. През лятото неделите не съм в София.