PDA

View Full Version : И пак за газовите ...



Alfa User
14-09-2005, 23:34
Знам, че темата е засягана многократно, но имам конкретен въпрос - на моя двигател - 1.8TS 8v '93 - искам да сложа газова с ел-изпарител, предпазен клапан и т.н. Слагам снимка на двигателя, за да кажат хората с опит в областта дали наистина може да се сложи без проблем, защото от сервиза разбира се казаха че може. Чакам отговорите ви с нетърпение, защото има шанс да я вкарам в бокса за монтаж след 2 седмици. И 100% ли е необходим симулатор за компютъра,защото пак майсторите казаха, че може и без него ???
Ето и двигателя :


http://alfa_user.alfaromeo-bg.com/DMC_0266_resize.JPG

търтей
14-09-2005, 23:59
знаеш ми мнението за нормалната газова - да не се повтарям
ламбда симулатор е това нещо (http://turtey.alfaromeo-bg.com/pics/OS_sim.gif)
ако ти искат повече от 15 лв ще ти го направа аз
и да ни те трябва всъщонст особено много

Z:)m
15-09-2005, 12:17
Приятелю, и аз като тебе бях пред тази дилема преди около 2 месеца, когато беше първият бум на бензина...
Къде що има майстори и капацитети в Кърджали, Хасково, Пловдив и София - им загряха телефоните, изтъркаха праговете и т.н.
Истината е, че единствено газовия инжекцион е за автомобили с пълна инжекция. Всичко останало крие рискове, защото е измислено и конструирано за карбураторни двигатели... айде, с малки хватки става и за моноинжекциони. Всички останали симулатори, електроники, "плякалки" и пр. са за "натъкмяване"... А може да им зададеш и един простичък въпрос - "гарантират ли ти безпроблемна работа на двигателя?" (обикновено казват - никой не може ти даде гаранция ;) )
А имайки предвид и последните новини за очакваното поскъпване на газта с 25%... претегли пак внимателно "-" и "+"...

Успех в "главоблъсканицата" !!!

kris11
15-09-2005, 15:03
Колега - За пълна инжекция само газов инжекцион .Друго спасение няма.При всяко кихане трябва да отваряш дебитомера , а на Алфите не е удобно като на Пасатите/ капака се намира отдолу/.
Най са евтини руските газови инжекциони "Громико" .1300 лв
Събирам мнение за тях - като надеждност, повреди и т.н.
Има и добро и лошо мнение за тях и съм на кантар засега.
Имам познат който монтира газови и за руските не ще да чуе.
Освен това за пълната инжекция винаги палиш на бензин и след като позагрее обръщаш на газ /има полуавтоматични в зависимост от температурата на охл. течност комутатори.Не ползваш ли малко бензина дюзите запичат .

Dodo 155
17-09-2005, 20:02
Приятелю, и аз като тебе бях пред тази дилема преди около 2 месеца, когато беше първият бум на бензина...
Къде що има майстори и капацитети в Кърджали, Хасково, Пловдив и София - им загряха телефоните, изтъркаха праговете и т.н.
Истината е, че единствено газовия инжекцион е за автомобили с пълна инжекция. Всичко останало крие рискове, защото е измислено и конструирано за карбураторни двигатели... айде, с малки хватки става и за моноинжекциони. Всички останали симулатори, електроники, "плякалки" и пр. са за "натъкмяване"... А може да им зададеш и един простичък въпрос - "гарантират ли ти безпроблемна работа на двигателя?" (обикновено казват - никой не може ти даде гаранция ;) )
А имайки предвид и последните новини за очакваното поскъпване на газта с 25%... претегли пак внимателно "-" и "+"...

Успех в "главоблъсканицата" !!!
Газта (Пропан-Бутан) няма да поскъпне, а природния газ ще го увеличават :wink:

Dodo 155
17-09-2005, 20:16
знаеш ми мнението за нормалната газова - да не се повтарям
ламбда симулатор е това нещо (http://turtey.alfaromeo-bg.com/pics/OS_sim.gif)
ако ти искат повече от 15 лв ще ти го направа аз
и да ни те трябва всъщонст особено много
Търтея е прав, няма смисъл от ламбда симулатор, слага се само симулатор на дюзите, защото не могат да се изключат с реле.

Писал съм доста за АГУ-то на 8V TS :wink: Става и върви много прилично. Аз карам повече от 3 години и освен кихания в началото други проблеми не съм имал. Гърменето е следствие на лоши кабели или свещи (проблем по тоците) или бедна смес. Газовия инжекцион също може да кихне, ако има проблем с тоците, но много по-слабо от конвенционалното АГУ. Преди няколко дни в един порой на един бакшиш му кихна Лантра-та, а тя беше с газов инжекцион, така че ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ :wink:
За да функционира правилно газовия инжекцион, трябва ламбдата да работи нормално, което в 80% от колите ни не е така, за съжаление. Термостата също трябва да е ОК, защото превключва на 40-45* и ако не работи правилно, може да си покарате доста на бензин и вече се обезмисля АГУ-то.