PDA

View Full Version : миризма на бензин



търтей
06-07-2004, 10:12
от време на време в купето мирише на бензин - интересното е че не тече от никъде и в багажника също така не мирише (става въпрос за 155)
някакви идеи че си е гадничко така :oops:

DiStefano
06-07-2004, 14:13
Браточка добре дошъл в КЛУБА - същия проблем, особено като я форсирам как требва почва да кади яко на бенцин. Аз имах и друг проблем .. маркуча дето отива в инжекциона той е къс и се беше напукал сериозно и от него тече по-малко по-малко а отдолу познай кво се намира .... - алтернаторчето и нема нема мое да се запали некой така. Виж си го него да не е фирясал щото и от тва може да смърди. А друго като са ми затворени джамовете не мирише обаче като са отворени мирише ... не знам и аз го имам тоа проблем с таа мойта 155-ца ..

търтей
06-07-2004, 15:01
а и при мен замирисва след като я ръчна - ма тя бавно не ще да върви :lol: 8)

ще погледна маркуча да не е от него

06-07-2004, 21:30
При мен мирише из завои. Също нямам идея от къде, мислех че е от резервоара(зад задната седалка е) но съм го свалял да го надувам специално и не е от там ..

hf hpe
07-07-2004, 13:59
проверете активният въглен и синият маркуч за вентилацията на резервоара

търтей
07-07-2004, 14:11
къде е този син маркуч и какво точно да му се провери?

hf hpe
07-07-2004, 14:35
отзад през един клапан излиза от резервоара върви под колата заедно с маркучите на бензина и отпред влиза в черната кутия на активният въглен
тма има и един електрически клапан на този въглен проверете и другите маркучи от него

търтей
07-07-2004, 14:43
отзад през един клапан излиза от резервоара върви под колата заедно с маркучите на бензина и отпред влиза в черната кутия на активният въглен
тма има и един електрически клапан на този въглен проверете и другите маркучи от него

благодаря - а ако го опишеш по-подробно сега тази черна кутия къде да я търся (вчера гледах но не видях нищо подобно :oops: ) а и какво да проверявам на маркуча - за запушен или за скъсан?
а фатално ли е ако си карам така - то не мирише постоянно :roll:

hf hpe
07-07-2004, 16:26
за фатално не е
имаше едни фиат купе който му го нямаше изобщо клапана на резервоара и меришеше та не се траеше

черната кутия е отпред в дясно на автомобила зад фара и преди казанчетата за антифриз и течността на чистачките

търтей
07-07-2004, 16:42
благодаря - довечера ще зяпам дано се справя

Kriss
13-08-2004, 19:31
I pri men mirisheshe i se okaza che e ot garniturata na ediniq karburator. Pryskashe leko benzin ot tam

Hristo_156
21-09-2004, 14:14
Ха сега де, тя и моята 156-ца чат-пат понамирисва, но само при остри завои. А отпред в двигателя имам и аз някакви тънки сини пластмасови тръбички, които влизат в нещо като малка "летяща чиния".

ВЪПРОСЧЕ - А когато отворя капачката на резервоара, особено през лятото направо издиша отвътре с яко налягане на бензинови пари - това нормално ли е???

street_vagabont
25-09-2004, 21:25
Може ли да мирише на бензин , в купето на МПС-то , от ламба сондата на резервоара :?: :lol: :lol: