PDA

View Full Version : Забиване над 4500 об./мин.



Chimev
01-05-2008, 11:32
Имаше подобна тема скоро, но за ГИ. Аз съм с обикновена и отдавна съм го усетил това явление и сега реших да се позанимая с него. Значи то пак ше се ходи на газанализатора, но там замерват само на 2 и на 3000 оборота, а в тоя диапазон е екстра. Та да споделят по-запознатите, да ги накарам ли да ми я замерят на 5000 об. примерно или как да процедирам :roll: Иначе сместа ми е екстра. Дали пък да не пусна малко аванта от тройника :lol:

Crusader
01-05-2008, 20:24
Ти нали беше с ограничител на дебита на сместа /тоест едно стеснение на тръбата за въздух/?

JORDI
01-05-2008, 20:33
Имаше подобна тема скоро, но за ГИ. Аз съм с обикновена и отдавна съм го усетил това явление и сега реших да се позанимая с него. Значи то пак ше се ходи на газанализатора, но там замерват само на 2 и на 3000 оборота, а в тоя диапазон е екстра. Та да споделят по-запознатите, да ги накарам ли да ми я замерят на 5000 об. примерно или как да процедирам :roll: Иначе сместа ми е екстра. Дали пък да не пусна малко аванта от тройника :lol:
Развий тоя тройник до край и по внимателно с крайния десен педал и няма да имаш ядове! :D

Chimev
02-05-2008, 11:35
С ограничител съм, но е около 39мм, а плочката трябва да е 38мм за моя двигател (той за това е и сложен, защото плочката е по-голяма) :roll: . А иначе с развиването не искам сам да пипам, че по-рано го пипах сам и взе да се побърква колицата :lol: . То не си ли я вкараш в "червенкото" от време на време за какво се борим :lol: . Май има някаква врътка за високите, та се чуда дали да не се направа на разбирач и да им кажа на газаджиите там малко да направят интервенция. Те не са лоши момчета, ама не ги ли подбутнеш малко ги боли една работа :crazy:

galinves71
02-05-2008, 22:22
С ограничител съм, но е около 39мм, а плочката трябва да е 38мм за моя двигател (той за това е и сложен, защото плочката е по-голяма) :roll: . А иначе с развиването не искам сам да пипам, че по-рано го пипах сам и взе да се побърква колицата :lol: . То не си ли я вкараш в "червенкото" от време на време за какво се борим :lol: . Май има някаква врътка за високите, та се чуда дали да не се направа на разбирач и да им кажа на газаджиите там малко да направят интервенция. Те не са лоши момчета, ама не ги ли подбутнеш малко ги боли една работа :crazy:точно щото не ги боли оная работа няма и дори да трепнат.

Chimev
12-05-2008, 13:35
Филтърчето на клапана е почистено, пак газанализатор (много добри показатели),вече съм с резонатор, на бензин го няма тоя проблем, на газ има осезаемо подобрение (върви супер), но си остава забиването на 4500 (не че не се ускорява и след тия обороти, но не е като до тяхното достигане). Някакви идеи? Според газаджията показателите са отлични и не следва да е проблема в остарели мембрани :roll:

robygas
12-05-2008, 18:06
какъв е изпарителя?

Chimev
12-05-2008, 18:57
какъв е изпарителя?
Добър въпрос - не знам :lol: . Ше погледна