PDA

View Full Version : кихалки ???



mont78
01-05-2008, 21:07
Здравеите колеги!!!
Вчера си сложих обикновена газ. уредба Ловато на Алфа 155 1.7 8в. с пластмасов колектор. Както сигурно се досещате ми сложиха само една кихалка пред дебитомера и дотук свърши тяхната "РАБОТА".
Остана аз сам да си търся на друго място да ми сложат кихалки на пласт. колектори.
Може ли ми да кажите кои са най подходящи - вид, форма и т.н
Ще ви бъда много благодарен ако успеете да ми качите снимки или просто да ме посъветвате.
П.С. Искам да получа информация от вас които сте ги изпитали, а не "майстора" да ми сложи каквито му е най лесно.


Благодаря ................!!!!

antoan
02-05-2008, 20:04
оди в някоя морга и си вземи алум. к-р.Парите няма да са много повече но поне няма да останеш на пътя след евентуална детонация

code
02-05-2008, 20:49
к-р много двузначно, разбирай колектор :lol:

galinves71
02-05-2008, 22:16
Здравеите колеги!!!
Вчера си сложих обикновена газ. уредба Ловато на Алфа 155 1.7 8в. с пластмасов колектор. Както сигурно се досещате ми сложиха само една кихалка пред дебитомера и дотук свърши тяхната "РАБОТА".
Остана аз сам да си търся на друго място да ми сложат кихалки на пласт. колектори.
Може ли ми да кажите кои са най подходящи - вид, форма и т.н
Ще ви бъда много благодарен ако успеете да ми качите снимки или просто да ме посъветвате.
П.С. Искам да получа информация от вас които сте ги изпитали, а не "майстора" да ми сложи каквито му е най лесно.


Благодаря ................!!!!здрасти колега,по добре този който ти е монтирал агуто той да ти монтира и другите елементи защото ако евентуално ти възникне проблем с агуто няма да ти признае гаранцията а това е много важно за новопоставено агу,след 1000км трябва да ти направи нова центровка на изпаритела и като види че друг е бъркал в кацата с мед ще ти откаже каквато и да било манипулация.а изобщо как се е наел на пвц колектори да монтира обикновенно агу без да има страх от гърмежи.

beili
02-05-2008, 23:17
Ами колега ANTOAN,много е лесно да кажеш,отиди до някоя автоморга и си вземи метални.Такива не се намират брат,повярвай ми,навъртял съм не знам колко телефона и съм обиколил моргите който знам и няма та няма.Всеки казва имах но ги продадох така ,че ако някой си намери е страхотен късметлия.Накрая ще сложа и аз АГУ-то на PVC-тръбите пък каквото сабя покаже.Виждал съм едни малки клапи който се слагат на всяка една от четирите тръбички свързани с двигателя но не знам къде се продават.Ако някой има представа да каже ще бъдем благодарни.
Поздрави на всички :)

Chimev
03-05-2008, 11:28
Малии, без клапи направо си е игра на руска рулетка :lol: . Защото рано или късно все ше гръмне. По-късно ше снимам мойте и ше ги кача, за съжаление само с това мога да ви помогна :gruebel:

mont78
03-05-2008, 12:31
Здравеите колеги!!!
вчера обиколих всички газаджии и всички ми казаха, че могат да ми сложат кихалки на пласт. колектор обаче нямало "фаида". При гърмеж щял да ми изкочи колектора от гумените маншони и толкоз.(с кихалки пак същото - просто не вършели работа!!!) После аз сам си го поставям и ...... готово.
Между другото ме убеждават ,че като си сменя свещите и кабелите ГРЪМОВЕ няма да чуя никога.
Вчера не съм я спрял. Смених си и свещите ...... - да чукна на дърво без никакви проблеми за сега. - аз лично не виждам разлика във вървенето на газ и на бензин, оборотите са перфектни, динамиката също.

galinves71
03-05-2008, 12:50
Здравеите колеги!!!
вчера обиколих всички газаджии и всички ми казаха, че могат да ми сложат кихалки на пласт. колектор обаче нямало "фаида". При гърмеж щял да ми изкочи колектора от гумените маншони и толкоз.(с кихалки пак същото - просто не вършели работа!!!) После аз сам си го поставям и ...... готово.
Между другото ме убеждават ,че като си сменя свещите и кабелите ГРЪМОВЕ няма да чуя никога.
Вчера не съм я спрял. Смених си и свещите ...... - да чукна на дърво без никакви проблеми за сега. - аз лично не виждам разлика във вървенето на газ и на бензин, оборотите са перфектни, динамиката също.ТО И С МЕТАЛНИ КОЛЕКТОРИ ПАК ФЪРЧАТ УПЛЪТНИТЕЛИТЕ

mont78
03-05-2008, 14:28
........... е тогава какво правиме?
Трябва да чакаме да се открие ново ЛЕКАРСТВО на нашата болест.
П.С А кой знае ...... някой може вече да се е излекувал.

Chimev
03-05-2008, 14:36
Колега клапите вършат работа. Говоря ти от личен опит а не философствам :wink:

mont78
03-05-2008, 14:56
колега Чимев благодаря ти за съвета!!! На твойта алфа колко броя имаш и на кое място са поставени, за да вършат работа???- като гръмне какво става??? гасне ли колата или всичко е наред.
Ти с какъв колектор си?

Chimev
03-05-2008, 15:01
колега Мишев благодаря ти за съвета!!! На твойта алфа колко броя имаш и на кое място са поставени, за да вършат работа???- като гръмне какво става??? гасне ли колата или всичко е наред.
Ти с какъв колектор си?
Първо съм Чимев :lol: , 4 броя са за всеки колектор. Най-често гърмеше при палене като не беше в ред. Веднъж гръмна и при много голямо настъпване при 160км/ч. Иначе нищо не става, просто си избива налягането от там и си продължаваш :idea: Айде ше слезна да щтракна една снимка..

mont78
03-05-2008, 15:15
Трябва да ти купя РИЗА ...... :D ха-ха - извини ме!!!- поправам се.
Проблем ли си имал, че ти е гърмяла колата при палене??? - предполагам на бензин.

Chimev
03-05-2008, 15:17
Ето това е. Тия клапи са с резба - навити са и са напляскани не съвсем естетически с поксипол :lol:

Chimev
03-05-2008, 15:21
Ами имаше по едно време гърмежи, но смених свещите, почистих дебитомера и регулираха сместа на газанализатор и се оправи, но какво е било точно...Иначе пали на бензин винаги

mont78
03-05-2008, 15:23
Едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!!

Chimev
03-05-2008, 15:27
:cheers:

beili
03-05-2008, 19:16
И пак ще ви попитам колеги :някой знае ли от къде могат да се купят тези кихалки като на снимката или подобни.

Chimev
03-05-2008, 19:25
Предлагам ти да обиколиш по-добрите газаджии в твоя град. Не ми се вижда сериозно себеуважаващ се майстор да не е запознат с тая "космическа" технология :lol: А освен това не са само клапанчетата, предполагам че си има чалъм за разпробиването. Надали ше ти е много трудно да ги спукаш с бормашината :lol:

qnis3
03-05-2008, 19:47
предполагам че си има чалъм за разпробиването. :lol:
Да има специялни фрези за различните размери. :D