PDA

View Full Version : Изпотяват ли ви се стъкалата по време на дъжд?



grale
21-09-2005, 06:41
Изпотяват ли ви се стъкалата по време на дъжд?
Мойте се изпотяват адцки много

MONI
21-09-2005, 09:03
Ми то си е напълно нормално да се изпотяват стъклата.....лошо е като не вали да ти се изпотяват шото на старата ми кола Рено 19 беше така ама течеше казанчето.............иначе предполагам имаш функцията на климатика за стъклата..............доста бързо оправя нещата .......при мен за около 5-6 сек.

BatVas
21-09-2005, 09:31
При мен като на Мони - изпотяват се ама като включа това (крайното положение ) на климатика и веднага се оправят 8)

valjo
21-09-2005, 10:27
При мен като на Мони - изпотяват се ама като включа това (крайното положение ) на климатика и веднага се оправят 8)
ахам и аз така;)
ама тия с първия модел 145/146 нямат таз функция и им е гадно ;)

търтей
21-09-2005, 10:30
хехе
отваряш леко прозореца и се разпотяват
вие не сте ли карали коли без климатик? :devil: :pfbbt:

valjo
21-09-2005, 10:30
хехе
отваряш леко прозореца и се разпотяват
вие не сте ли карали коли без климатик? :devil: :pfbbt:
ти си го отвори зимата при виелицата ;)

търтей
21-09-2005, 10:32
хехе
отваряш леко прозореца и се разпотяват
вие не сте ли карали коли без климатик? :devil: :pfbbt:
ти си го отвори зимата при виелицата ;)
пише дъжд бе младеж :pfbbt:

alf
21-09-2005, 10:38
можело и с оцет :sick:

Lucky
21-09-2005, 12:20
:hehe:Моята пък не се изпотява е разбира се ако е пуснато парното
тя мойта е без клима. Просто вентилацията е перфектна. :lol:

kekc
21-09-2005, 15:04
Абе на мойта и се изпотяват и с климатика се отпотяват за 20 секунди, ама без климатик не могат и това си е...
Иначе и без климатик коли сме карали, ама там духалките вършеха работа.
Или съм станал много разглезен или си е така. Знам че на Фиат Мареа също без климатик не ще да чисти запотеното.

KGB
21-09-2005, 20:51
Много важно нещо за стъклата е това колко са чисти...мърсотията задържа влагата и става гадно. За това чистото предно стъкло е нещо много важно.

Отделно има един препарат на Сонах, който помага малко против изпотяването на стъклата...пробвал съм и други такива ама не вършат работа.

Иначе да, с климатика си е друго.

При мен има и датчик за изпотяване на предното стъкло...така, че понякога и сам климатика почва да си го "оправя".

Max
22-09-2005, 14:24
Петко е прав, хубаво е да се почистват стъклата редовно, най-ефективно е с етилов спирт (колкото може по-силен) и памучна кърпа.

ALFA CORSE
23-09-2005, 21:02
Има препарат за стъкла против изпотяване и е много ефикасен. Аз лично използвам такъв щото нямам климатик и страничните понякога се изпотяват - иначе за задното си има нагревателчета, а за предното пускам парното да духа само към него и няма проблеми.

Z:)m
26-09-2005, 15:05
Ако ти работи добре парното и нямаш запушени въздуховоди, би трябвало да нямаш проблем с изпотяването на стъклата, дори и със страничните стъкла, в зоната на огледалата...
Отностно чистотата на стъклата - също подкрепям прежде "говорящите" ;)

156 m-jet
28-09-2005, 15:28
Ако ти работи добре парното и нямаш запушени въздуховоди, би трябвало да нямаш проблем с изпотяването на стъклата, дори и със страничните стъкла, в зоната на огледалата...
Отностно чистотата на стъклата - също подкрепям прежде "говорящите" ;)

Аz не помна да сам имал кола, на койато да се иzпотйават стаклата.
Моzе би едни от парвите ми коли да се се иzпотйавали, ма те бйаха на по 15 години :D

DeX
12-12-2005, 15:59
Значи да ви светна как да си решите проблема с изпотяването ... И при мен го имаше обаче има едно нещо дето му викат филтър на климатика или на парното или както щете ... е от него е сменете го и повече никога няма да имате изпотени стъкла за повече от 20 сек след като сте пуснали духалката - било то на топло студено или климатик/климатроник. И аз много псувах от това в началото .. мазах с какво ли не, ама нямаше оправия докато един ден не реших да сменя филтъра просто щото беше изцапан .. и след това .. проблеми не съм имал.. на 156-цата е под решетката на предното стъкло като застанеш с/у колата в ляво .. сваля се решетката с 4 болчета и отдолу е филтъра .. струва 20-25 лева.

kris11
12-12-2005, 22:55
И при мен се изпотяват. Купил съм филтър ама все няма време за смяна. Като го сменя ще информирам.Мисля , че ще помогне / есента сменят на Голфа - 3ка беше засипан от кал прах. Като го обърнах събрах 1 лопата прах и кл/ и това без да го тупам/ :(
И на Алфата май в близките 8-10 години не е смянян май :(

Инфо на Алфата е 13 лв и е два пъти по- голям от на Голфа - а там цената е 18 лв :(

Преди 2 дни с ремонта на чистачките смених и филтъра за въздуха на купето. Беше смрад -пълен с черна кал,затлачен целият. Оттам и няма въздух към купето.

Yon
13-12-2005, 11:04
Когато карам служебните коли имам такъв проблем и просто настройвам положението на страничните шибри да сочи към страничните стъкла а централното по настройката на копчето да минава въздуха от там. И парното е включено да топли и вентилатора също на висока степен.

Mury
13-12-2005, 11:08
Аз мисля че изпотяването се получава от позапушено радиаторче за парното поне за колите без климатроник или автоматичен климатик :wink: :wink: :wink:просто духа по-слабо и немое да издуха хубаво

MrX
13-12-2005, 12:27
не мисля че слабото духане(хехехе)се дължи на запушено радиаторче на парното.когато е запушено радиаторчето няма да е достатъчно топло духането,а слабото духане си е от вентилатора,който на по-старите коли си е мамата

търтей
13-12-2005, 13:18
като си отвориш леко прозореца се разпотява 100 пъти по-бързо :wink:

pent
13-12-2005, 13:25
да и като вали цялата ти тапицерия става мокра :wink: :wink: :wink:

Crusader
13-12-2005, 13:39
да и като вали цялата ти тапицерия става мокра :wink: :wink: :wink:

Колега, ти да не си с кабрио :lol: :lol: :lol: :?:

pent
13-12-2005, 13:41
не съм (ще ми се:), ама имах същия проблем преди време :))) и наистина, свалянето на джама помага, но ако вали по-брутално вътре става мазано... :roll:

DeX
13-12-2005, 14:03
Целия проблем се дължи на филтъра! Шото като е зтъкнат с боклуци не може да вкарва въздух отвън а в същото време е много влажен и вкарва само влажен загрят въздух от което стъклата се изпотяват. Сменете го или го махнете и ще видите, че е от него.

търтей
13-12-2005, 14:07
Целия проблем се дължи на филтъра! Шото като е зтъкнат с боклуци не може да вкарва въздух отвън а в същото време е много влажен и вкарва само влажен загрят въздух от което стъклата се изпотяват. Сменете го или го махнете и ще видите, че е от него.

да да но не съвсем
стъклата се запотяват и на коли които изобщо нямат филтър :wink:

alf
13-12-2005, 14:12
дааа мойта е оперирана от поленов филтър и пак се потят. но като пусна да им духа и за няколко минети ги оправя... опа :oops:

TRENDi
13-12-2005, 20:05
като си отвориш леко прозореца се разпотява 100 пъти по-бързо :wink:
Не правете тази грешка зимата на 33-ка с пуснат нагревател за задният прозорец :!: . Комшията сменява джам 2 пъти като при вторият случай и аз се возих в колата. :wink:

DeX
14-12-2005, 12:00
Целия проблем се дължи на филтъра! Шото като е зтъкнат с боклуци не може да вкарва въздух отвън а в същото време е много влажен и вкарва само влажен загрят въздух от което стъклата се изпотяват. Сменете го или го махнете и ще видите, че е от него.

да да но не съвсем
стъклата се запотяват и на коли които изобщо нямат филтър :wink:

При тях вероятно има запушени въздуховоди.

pth7712
16-12-2005, 11:06
като си отвориш леко прозореца се разпотява 100 пъти по-бързо :wink:
Не правете тази грешка зимата на 33-ка с пуснат нагревател за задният прозорец :!: . Комшията сменява джам 2 пъти като при вторият случай и аз се возих в колата. :wink:

Бре, че то това е от хубавото стъкло, а не от 33-ката.
Аз зимата забравям да изключа отоплението на стъклото, пък не съм го сменял.

TRENDi
16-12-2005, 22:18
Бре, че то това е от хубавото стъкло, а не от 33-ката.
Аз зимата забравям да изключа отоплението на стъклото, пък не съм го сменял.
Ами пожелавам ти и да не ти се налага. БТВ - 33-ка старото купе.