PDA

View Full Version : замяна на огледала



Z:)m
21-09-2005, 11:01
И още един въпрос, който ме вълнува...
Понеже наближава зимата и замръзналите и запотени огледала са доста често явление... и също толкова неприятно, ми се иска да заменя моите обикновени механични огледала с такива нови, но с опция за подгряване. Дали е възможно това да стане? Ако да - цялото ли огледало трябва да се подмени или е достатъчно да се сложи допълнително само някакво нагревателче, което съответно да се върже някъде...
Моля, дайте съвети!

bass
21-09-2005, 11:07
Охааааа, честито :-)
Виж това (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2437) и сам си реши дали ти се занимава със смяна на "черва". Но намирането на ел-огледала (дори потрошени) само по себе си се оказа огромен проблем.

Аз съм свалял и ремонтирал и двете огледала (ел), но без да свалям корите на вратите, и не мога да предположа дали имаш все пак предвидени кабели за захранване на огледалата. Освен това буксите на огледалата с подгравяне и температурен датчик (от коли с клима) са различни от тези за огледалата без... та ще е забавно един вид :wink:

п.с. "Нагревателчето" на практика е метална мрежа, залепена на гърба на стъклото. Значи, ако ще човъркаш, трябва да си намериш стъкло с матрица за подгряване и да имаш захранване към него (още 2 кабелчета освен трите стандартни или петте, ако имаш датчик за външната температура).

Обаче за мен не си струва. Ако установиш, че до огледалото все пак идва захранване, направо търси на старо огледала с подгряване (към 80 лв. за отлично състояние).

tayfun
27-09-2005, 20:50
аз имам 2 огледала счупени с подгряване ако то вършат работа твои са