PDA

View Full Version : въпрос относно колекторни тръби



remz
13-05-2008, 23:27
Здравейте колеги.
не можах да намеря информация дали пласмасовите и металните колекторни тръби са взаимно заменяеми.

и дали може да си спестя тези тръби(метални ) ако се сложат клапи -

знам за риска "ДЕБИТОРМЕР" - (които най вероятно ми е за смяна :frown: )

предварително благодаря

robygas
14-05-2008, 12:31
това пък е разисквано незнам колко пъти!!

mont78
14-05-2008, 18:22
Здравеи колега!!!
Може, даже е задължително. Трябва да имаш поне две и няма да имаш проблеми ако ти гръмне защото напрежението ще излезе през клапите. Така че си остани с пластмасовите и някои добър и съвестен газаджия да ти монтира кихалките.
Задължително си провери кабели и свещи, защото те са почти винаги причината за гърмежите.
Що се отнася за дебитомера трябва да сложат клапа ПРЕДИ него!!!
Абе с две думи си намери добър маистор!!!
В Пазарджик има много добър. Подвизава се в саита под псевдонима "ЯНИС 3".Пиши му на лични и се разберете!!!!
Успех!!!!

remz
15-05-2008, 22:07
това пък е разисквано незнам колко пъти!!

не мога да разбера защо такива като теб само повтарят едно и също "това пък е разисквано незнам колко пъти!! "
или "ползвай търсачката"

mont78 - благодаря за отговора - може ли да дадеш линк в който има мнение на "ЯНИС 3". защото не можах го открия с търсачката

Благодаря

Crusader
16-05-2008, 07:49
"това пък е разисквано незнам колко пъти!! "[/size]
или "ползвай търсачката"


Ами повтарят го защото Е РАЗИСКВАНО БЕЗБРОЙ ПЪТИ :!: и наистина не е много трудно да кликнеш на бутона "търси" и да окажеш какво и къде да се търси :!:
А по въпроса за колектора, да твоят пластмасов и металните могат да се заменят, за клапите ти казаха, но аз някак си не бих се доверил 100% само на една клапа....

mont78
17-05-2008, 13:44
от qnis3

Здравей!
Задалжитемно трябва да сложиш и на колектора някоя плапа за пласмасови траби че се получава много не приятни изненади по някога. Клапите не са скъпи но искат по прецизен монтаж. Има 2ва вида клапаи 24мм и 18мм. по вазможност се слагат от голямите че са по ефективни но трябва да се осигориш с поне 3/4голями и 4/5малки. ако ти преставлява трудност да ги намериш се обади да ти пратя. ИЗБИРАИ ТАКИВА КЛАПИ НА КОЙТО ДВИЖЕЩАТА КЛАПА ДА Е ОТ АЛУМИН ИЛИ КОЛКО СЕ МОЖЕ ПО ЛЕКА.
поздрави ЯНКО КИРИМОВ !!
Това е цитат от въпрос който аз му зададох за същият проблем.
Успех!!!http://clubalfaromeo.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=2960

remz
18-05-2008, 19:42
от qnis3

Здравей!
Задалжитемно трябва да сложиш и на колектора някоя плапа за пласмасови траби че се получава много не приятни изненади по някога. Клапите не са скъпи но искат по прецизен монтаж. Има 2ва вида клапаи 24мм и 18мм. по вазможност се слагат от голямите че са по ефективни но трябва да се осигориш с поне 3/4голями и 4/5малки. ако ти преставлява трудност да ги намериш се обади да ти пратя. ИЗБИРАИ ТАКИВА КЛАПИ НА КОЙТО ДВИЖЕЩАТА КЛАПА ДА Е ОТ АЛУМИН ИЛИ КОЛКО СЕ МОЖЕ ПО ЛЕКА.
поздрави ЯНКО КИРИМОВ !!
Това е цитат от въпрос който аз му зададох за същият проблем.
Успех!!!http://clubalfaromeo.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=2960

благодаря ти колега