PDA

View Full Version : ГАЗ и скорост 160+ км./ч.



nikolaaaay
14-05-2008, 22:52
Въпросът ми е към съфорумниците, които се занимават професионално с АГУ и, или имат преки впечатления по темата. Колата ми се държи мн добре при 140-180 км.ч. Мисля, че това е оптималната скорост за тази кола. Питането е дали има някакъв проблем за двигателя при каране на газ с такава скорост и при съотвените обороти. Според Бобо, при 160 км./ч. на газ не се знаело какво става с двг. Този коментар беше по повод на това, че преди ми даваше грешки на извънградско. Сега не дава грешки, но има ли проблем за двигателя?! Иначе самият двг е на 84к км., с нормален разход на масло и доста тих дори над 5000 рпм., но може ли газта да ми съсипе колата?!?! Говоря за продължително каране по магистрала.

manolito
14-05-2008, 23:22
Карай си спокойно колега! Няма страшно.....моята ако може да говори :wink: Качествено масло и стъпка на педала.....все пак е Алфа! :wink:

millko
15-05-2008, 08:15
Карай си спокойно колега! Няма страшно.....моята ако може да говори :wink: Качествено масло и стъпка на педала.....все пак е Алфа! :wink:

Абсолютно вярно! :)

code
15-05-2008, 10:13
Газ, бензин същата работа. Като си е в ред мазилната система няма проблеми. Проблема с високите скорости по-скоро е в самите Алфи и скоростните им кутии, Мондеото ми при 200км няма 5000об

nicks1
16-05-2008, 21:13
Твоето Мондео е най-добрия автомобил. Това вече всички го знаем. Само се чудя защо си се набутал с Алфата при положение, че имаш най-прекрасния автомобил?!

Novachev
16-05-2008, 21:46
Като цяло не трябва да имаш проблеми стига да не се получава обедняване на сместа при тези скорости и обороти защото тогава наистина не се знае нкакво ще стане с двигателя ако е така може да почват детонации които влияят доста зле на двигателя и така двигателя се съсипва много бързо. Мисля че една от типичните повреди от каране с по обеднени смеси от колкото трябва е дупка в буталото.
Това е при положение че сместа ти с обеднява много ама и идея си нямам как ти е настроен компа на газовото.

galinves71
16-05-2008, 21:48
Твоето Мондео е най-добрия автомобил. Това вече всички го знаем. Само се чудя защо си се набутал с Алфата при положение, че имаш най-прекрасния автомобил?!205км/ч на газ и още може :lol:

nikolaaaay
16-05-2008, 22:07
Не зная как е настроен ГИ, но беше доста трудно да го направят така, че да не дава грешки. Ако сместа е прекалено бедна не трябва ли да даде грешка? Както когато налягането на маслото намалее - гаси двг., за да го предпази. Детонации не се усещат въобще, даже на магистрала се държи като на бензин. Не се усеща разлика, докато при ускорение от място разликата е голяма в полза на бензина. Диагностиката може ли да хване каква е сместа при около 5000 рпм.?

galinves71
16-05-2008, 22:10
Не зная как е настроен ГИ, но беше доста трудно да го направят така, че да не дава грешки. Ако сместа е прекалено бедна не трябва ли да даде грешка? Както когато налягането на маслото намалее - гаси двг., за да го предпази. Детонации не се усещат въобще, даже на магистрала се държи като на бензин. Не се усеща разлика, докато при ускорение от място разликата е голяма в полза на бензина. Диагностиката може ли да хване каква е сместа при около 5000 рпм.?аз съм с обикновенно агу и е вече 6.

Novachev
16-05-2008, 22:44
Не зная как е настроен ГИ, но беше доста трудно да го направят така, че да не дава грешки. Ако сместа е прекалено бедна не трябва ли да даде грешка? Както когато налягането на маслото намалее - гаси двг., за да го предпази. Детонации не се усещат въобще, даже на магистрала се държи като на бензин. Не се усеща разлика, докато при ускорение от място разликата е голяма в полза на бензина. Диагностиката може ли да хване каква е сместа при около 5000 рпм.?
Ти не можеш да ги чуеш детонациите защото компа има датчик който ги усеща и връща аванса но ако е бедна сместа въпреки че е върнат аванса ще се получават пак детонации. А дали сместа е бедна или богата може да се разбера само на ход като караш с 5000оборота и да се гледа евентуало паказанието на ламбдата , но чесно да ти кажа не съм много на ясно дали твоята ГИ взима сигнал от сондата и как вопще се управлява

nikolaaaay
17-05-2008, 08:06
Мисля, че взима инфо от ламбда сондите, но не знам дали от всички, защото те в сервиза бяха убедени, че колата е с 2 сонди, а тя е с 3. Ще отида на диагностика и в друг сервиз да погледнат сместа. Виждал съм двг с дупка в буталото. Грозна картина.

Novachev
17-05-2008, 08:23
Да знаеш че сместа за да е коректно измерването трябва да е под натоварване тоест в движение с високи обороти ако го замерят на място изобщо няма да е коректна информациата понеже двигателя не е под товар а на празен ход. Но все пак в програмата на компа на газовото за заложени някакви стойности на ламбдата който трябва да се поддържат

code
17-05-2008, 09:28
Твоето Мондео е най-добрия автомобил. Това вече всички го знаем. Само се чудя защо си се набутал с Алфата при положение, че имаш най-прекрасния автомобил?!
Не съм казал че е по-добър автомобил ама то комплексите са голяма работа. :lol: Алфата ме кефи но скоростите и ме дразнят! По-добър автомобил е от Мондео, както има по-добри коли от 166 :wink: Уточнявам 166 е по-добър от Мондео, 145-6 са ниски класове коли :wink:

Viper_one
19-05-2008, 23:31
Проблеми може да очакваш с клапани и легла. Бедната смес ускорява процеса!

tamago4i
30-05-2008, 01:01
Здравейте колеги!
Няма никакъв проблем алфичката да вдигне 160 на газ!!Поне при моята е така :rosso_spider: при перфектна центровка и...здрав колектор :oops:
КАто стана дума да знаете откъде да си намеря алуминиев колектор за 1.7TS 115-1995
0877254877