PDA

View Full Version : Антифризът - добри технологични практики?



bass
28-09-2005, 11:40
Въпреки всеобщите уверения, че няма проблем да се смесват различни марки/типове антифриз, аз не смея да долея (а се налага).
Оттук идват следните въпроси:
1. Готова смес ли да си взема или да бъркам сам (с други думи, мога ли да смятам, че готовата смес е с дестилирана вода и т.н. и е по-гот)?
2. Да доливам или да сменям изцяло?
2.а. Колко литра събира системата, ако ще се сменя изцяло?
3. Препоръки за конкретен продукт?

10Q

търтей
28-09-2005, 11:45
ако не ти е сменян скоро - смени всичко - антифриза се снема през две три години
дали ще бъркаш сам или готов асмес според мен е евсе тая
не си купувай тосол - има чудесни разяждащи свойства
за литрите май бяха 7 но не съм 100%
ако ще сменяш - има един пиниз с обезвъздушаването - бях писал как се прави - дано не е изчезнало при интеревенцияна на профилактатора ;)

Mury
28-09-2005, 15:17
Въпреки всеобщите уверения, че няма проблем да се смесват различни марки/типове антифриз, аз не смея да долея (а се налага).
Оттук идват следните въпроси:
1. Готова смес ли да си взема или да бъркам сам (с други думи, мога ли да смятам, че готовата смес е с дестилирана вода и т.н. и е по-гот)?
2. Да доливам или да сменям изцяло?
2.а. Колко литра събира системата, ако ще се сменя изцяло?
3. Препоръки за конкретен продукт?

10QАко ще го сменяш целия ми пиши едно л.с. ако искаш мога да ти уредя хубав антифриз ЕРГ /Италиянски/ по 7 лв.литъра за минус 70 градуса :shock: :shock: :shock:

bass
28-09-2005, 16:07
... мога да ти уредя хубав антифриз ЕРГ /Италиянски/ по 7 лв.литъра
Ще те имам предвид, благодаря!

п.с. За концентрат ли става дума или за готов разтвор? (че не мога да преценя по цената - не съм хич в час, довечера ще се ограмотя малко по бензионостанциите)

Mury
28-09-2005, 19:02
Za концентрат естествено минус 70 градуса

Bobo
28-09-2005, 21:10
Za концентрат естествено минус 70 градуса

А на колко градуса кипи защото при прегряване това е много важно :wink:

Аз използвам Мотул Инугел :biker:

bass
29-09-2005, 11:05
Бързата справка показа, че обичайно концентратът се дава за разреждане 1:3. При тва положение предполагам, че се вдига температурата на замръзване, но също и тази на кипене. В наши условия -30 е повече от приемливо, мисля.
btw за някои продукти пише, че е задължително смесването с вода, за да се активират некви техни съставки с уж благотворно влияние върху системата...

Mury
29-09-2005, 18:52
Za концентрат естествено минус 70 градуса

А на колко градуса кипи защото при прегряване това е много важно :wink:

Аз използвам Мотул Инугел :biker:

Mury
29-09-2005, 18:53
Za концентрат естествено минус 70 градуса

А на колко градуса кипи защото при прегряване това е много важно :wink:

Аз използвам Мотул Инугел :biker:Ми незнам требе да видим на шишето какво пише ама не съм сигурен какво трябва да гледам ако искаш ше го погледнеш ти