PDA

View Full Version : Alfa 146 1.8/2.0 sled 97



22-07-2004, 11:07
Здравейте на всички любители на готината марка.

Така значи, иска ми се да си взема една 146-1.8 или 2.0 (щото за156 нема пари), ама не съм си продал още Мондеото.
Питам:
- какво най вече да гледам като купувам, имах навремето една любовница Алфа 75-2.0, ама все пак не разбирам много-много.
-мога ли да позная има ли добавка в маслото (да не го сменя после и да си е... мамата компресията).
-как са със скоростите май на 33 имаше нещо което се прецаква.
-заминават ли бързо гарнетата.
-окачването-има ли нещо което притеснява (не съм карал такава).
-не е ли лекичка- та като се разм. или изпр. камиони да я отнася вихъра.
-някаде четох, че таблото било от недобри материали та се раздрънквало, сглобката не била добра-вярно нещо има ли.
-потичат ли често гарнитури (то на всички коли потичат- нали караме все стари, ама все пак).


-ако има някой от вас, който си търси по-голяма кола имам Мондео 2.0 Джиа 94г. 136к.с. със вс. екстри, та да ги менкаме, ще доплащам.

hf hpe
22-07-2004, 14:02
моделтие които се водят gamma '97 са добри

за добавка в маслото не можеш да познаеш
можеш да измериш компресия и евентуало да надуеш цилиндрите да провериш за изгорял клапан
скоростите при нормално каране не се прецакват
гърнетата са като на всяка друга кола - доста често се къса заварката на тръбите към средното гърне но не е болка за умиране
окачването зависи от това как я пазиш по дупките, но в най лошият случай по 120 кинта на 40000км за носачи
гарнитури при този двигател не съм наблчдавал да потичат
колата не е никак лека около 1300 килограма е
за таблото на кой не му скърца по тези дупки

23-07-2004, 14:16
Ами моята е 145, 95 година, а доколкото знам моделите след 97 имат значителни подобрения (освен че боксерите са заменени със TwinSpark).

- скоростната кутия наистина ми прави проблеми (затруднено превключване на 1 и 3 скорост) но не е болка за умиране и си има "чалъм" при превключването, хванеш ли го проблемите изчезват. За моделите след 97 скоростните кутии са различни и съм чувал че нямат проблеми.
- гърне до сега не съм сменял
- окачването е доста твърдо и колата доста "потропва" от всякъкви неравности по пътя (това обаче само стимулира бдителността :D за избягването им :D ) Иначе твърдото окачване си е истинско удоволствие при по спортно шофиране. Гледай за еднакво износване на гумите!
- хич даже не е лека за размерите си. При разминаване с камиони си се усеща въздушния поток ама то трябва танк да караш за да не усетиш нищо :)
- таблото на моята си е ОК. На моделите след 97 е различно - към по-добро. Подрънква тук там като се метнеш в някоя дупка (или по скапан паваж) ама като се има предвид твърдостта на окачването дрънченето си е направо минимално.
- с гарнитурите проблеми не съм имал, а тъй като ти търсиш и по нова кола мисля че съвсем няма от какво да се притесняваш

Аре успех!