PDA

View Full Version : Нуждая се от малко помощ:)



Litex
31-05-2008, 18:19
Здравейте:)
Знам,че сега всички ще ме нападнете,че се е говорило много по този въпрос и да си търся сам информацията,но все пак ще опитам и ще се надявам някой да бъде учтив и да ми помогне с информацията:)

Въпроса ми е семпъл и ясен:)От Шумен съм и имам 146 боксер!Днес реших,че ще си слагам газова или метанова уредба!
Ако е възможно някой да ми даде разяснение колко пари трябва да си заделя и какво е по-удачно да сложа?На коя марка уредби да робувам и на кой сервиз да се доверя!Най-много ме интересува,каква точно уредба ще пасне на моето зверче и колко кинти ще си заминат:)
Благодаря ви предварително и се надявам някой да ми помогне:)Ще ви разбера и ако откажете,защотото както казах сигурно сте говорили много пъти за това!Форума,обаче е адски голям и след като търсих 2 часа информация и не намерих точната се отказах:)

Поздрави от Шумен:)

Chimev
31-05-2008, 20:39
Доколкото съм запознат от форума, най-обикновено АГУ пасва екстра на боксерите. При туин спарка е малко сага...Аз за метана си имам особено мнение, особено за малки коли като нашите. Така, че според мен обикновено агу. Пък ако караш много и мислиш, че ше си избиеш инжекциона(гори около литър по-малко) - преобладават мненията в негова полза. Успех :wink:

Litex
31-05-2008, 22:19
хмм:)не пречи ли,че е пълна инжекция?в смисъл,че на мен днес ми обявяваха някакви 1400лв и т.н...зависело от колекторите и от инжекцията и тн...?една обикновена колко излиза горе долу!?към 800?

BaiJedi
31-05-2008, 22:24
Не се притеснявай да сложиш конвенционална АГУ. Моята е такава Lovato с ръчно превключване. Струваше ми 520лв. преди година и половина. Сега, предполагам не е повече. До сега е напълно безпроблемна. Разход извън града-8.5-9/100. Ако решиш да сложиш газов инжекцион ще ти струва най-малко 1300лв. Разхода обаче е наистина по-нисък. Намери си подходящ сервиз и действай смело :wink:

Litex
31-05-2008, 22:31
благодаря ти....обнадеждаваш ме:)приготвил съм си 1100лв,но все пак искам да спестя нещо от тях:)монтажа на една уредба знаете ли колко дена продължава и колко парички отиват там?

robygas
31-05-2008, 23:58
В рамките на работен ден за обикновена и 2 дни за Г.И, цените са около 550 и 1200-1800лв. 700 ще ти стигнат и за екстри като -температурен датчик и ниопоказание на бутилката! :D

Litex
01-06-2008, 11:46
Благодаря ви много момчета:)Мислех,че няма се размина с по-малко от 1100лв,но явно съм грешал:)

Litex
01-06-2008, 14:25
В рамките на работен ден за обикновена и 2 дни за Г.И, цените са около 550 и 1200-1800лв. 700 ще ти стигнат и за екстри като -температурен датчик и ниопоказание на бутилката! :D

какво ще рече ниопоказание на бутилката?

BaiJedi
01-06-2008, 15:47
Нивопоказание иска да каже колегата. Отчита колко е пълна.

Litex
01-06-2008, 16:04
Аз съм малко бос в тези неща,но и аз това си помислих:)Мерси...наистина е хубава екстра:)мисля,че за около 700лв ще успея по моите сметки...
Въпроса е,че много хора почнаха ми говорят за това,че можело се прецака двигателя и да не рискувам!По-добре било газов инжекцион..е да...ама 1500 лв...няма как да стане:)Другото пък дето казаха,че можело да спират колите с газ след нова година...ама аз не го вярвам...както и да е аз съм си решил да сложа АГУ!

Litex
01-06-2008, 18:44
Тука двама мои приятели от Шумен,които са с Алфа 145 twin spark,3 дни ми говорят и ме обеждават,че на моя боксер не може да се сложи обикновена конвекционална агу,защотото колата ми била пълна инжекция....!Вие ми казвате друго обаче и сега не знам какво става:)Защо пък да не може на моя боксер обикновена?Малко е трудничко в днешни времена да намеря пари за газов инжекцион за 1500лв...то колата ми златна излиза:)
Някой може ли да ми даде някъде да чета за тези обикновени агу и газови инжекциони и кои за какви видове двигатели стават!Много съм навит да си сложа агу,ама 1500лв няма от къде да намеря :(

Crusader
01-06-2008, 20:35
Слагай конвенционална АГУ :!:
Само гледай "майстора" да не си остави ръцете на уредбата :!:

Litex
01-06-2008, 20:51
Сега един мой човек от фирма АЛ+КО в Шумен звънна на негов приятел и той каза да я закарам в серзива му утре!Човека каза,че за 600 лв максимум ще я направи перфектно!Доколкото разбрах проблема идва от пластмасови колектори....обаче май на 146 боксер са метални!Не съм сигурен,но така ми казаха!Аз както казах съм невежа!Някои знае ли какви са колекторите със сигурност:)

BaiJedi
01-06-2008, 23:53
Колекторите са метални. Боксера няма дебитомер,който да се прецака при евентуално "кихане". Със сигурност ще ти монтират симулатор на дюзи за да не трупа грешки компютъра на колата. Много е важно отоплението на изпарителя да е вързано успоредно на парното. Ето ти и малко инфо. Успех!
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=11554

Litex
02-06-2008, 00:11
Благодаря ти:)Ако утре майстора не знае за тези неща,ще му пожелая лек ден:)

Litex
03-06-2008, 16:44
520 лв ми обяви днес с всички допълнения и джаджи:)Уредбата е Лавато.Какво ще кажете?Човека държи единствения официален сервиз на тази фирма и е представител за Шумен на Лавато!Има го и в официалния сайт на фирмата!

robygas
03-06-2008, 21:24
Евала !!! :D :D :D

Litex
12-06-2008, 00:18
Да ви питам нещо...снощи ми сложиха газовата...и днес сутринта като се опитах да запаля ...успях от 3тия опит Razz Razz Да имате идея дали е нормалноSmileВсе пак на безнин паля...пък не искаше.....и като паля колата има някакъв по-странен шум...

Litex
12-06-2008, 22:08
Не започвам добре кариерата си с газова уредба май:(освен,че пали трудно,вече усетих,че леко мирише като отворих капака...а за финал....сложих 20литра газ,което е половин бутилка...и сега след като минах не повече от 50 км,гледам,че стрелката на газта показва,че имам не повече от 11-12 литра....майката си ебало...хич не ми харесва как тръгнаха нещата:(

robygas
12-06-2008, 22:21
разхода на газ се засича: - пълно -празно колега , всичко друго е измама!!!

pr_00f
12-06-2008, 23:02
Сори че ви спамя в темата - ама и за другите горива е така.
И ако искаш що годе достоверно засичане = пълно празно 3-5 хиляди километра да да получиш точна представа. И за 1000 става но там шанса да има отклонения от засечения разход е по-голям.
А ти за 50 км искаш да го хванеш :)

BaiJedi
13-06-2008, 06:45
Не започвам добре кариерата си с газова уредба май:(освен,че пали трудно,вече усетих,че леко мирише като отворих капака...а за финал....сложих 20литра газ,което е половин бутилка...и сега след като минах не повече от 50 км,гледам,че стрелката на газта показва,че имам не повече от 11-12 литра....майката си ебало...хич не ми харесва как тръгнаха нещата:(
Има нещо нередно. Не трябва да има промяна в поведението на бензин. Когато е работила колата, изключиш я и вдигнеш капака е нормално да понамирисва на газ. В изпарителя винаги остава малко и мирише. Колкото до разхода-първите 500км. или след колкото са ти казали да отидеш за реглаж,разход не търси. Трябва си време за улягане на мембраните. Но трудното палене на безин не е добре. Отиди при майстора да търси проблема.

kolev
13-06-2008, 10:41
на теория не би трябвало да има разлика на бензин, на практика има. като ти се запушат дюзите въобще няма да палиш на бензин, а когато ти се наслоят мизерии от хубавата газ по всички датчици и по целия въздуховод и ти се скапе ламбдата и компа почне да бълва грешки,а бензиновата помпа спре да качва бензин, ще видиш каква веселба пада.

Litex
13-06-2008, 18:14
мерси колев..много ме успокои:)

BaiJedi
13-06-2008, 22:31
на теория не би трябвало да има разлика на бензин, на практика има. като ти се запушат дюзите въобще няма да палиш на бензин, а когато ти се наслоят мизерии от хубавата газ по всички датчици и по целия въздуховод и ти се скапе ламбдата и компа почне да бълва грешки,а бензиновата помпа спре да качва бензин, ще видиш каква веселба пада.
Стига бе! Уплаши човека. От всичко това вярно е само за качеството на газта.

qnis3
14-06-2008, 05:54
Колегата го играе пророк. :D

kolev
14-06-2008, 09:57
то трябва само да се поразгледа раздела за да разбереш какво те чака.
а най-веселата част е с детонациите, гърми като ПВО.а ще имаш и доста весели моменти като почне да ти гасне колата в движение...колко хора ще те поздравяват по кръстовищата.....
а ако решиш да караш на бензин, разхода ти няма да е същия.

BaiJedi
14-06-2008, 11:03
Факт е,че всички проблеми с газта се дължат на "майсторски" монтаж и поддръжка. Както и на всяка друга система в автомобила,която не е монтирана и настроена правилно.

fazana
14-06-2008, 11:17
Недей кара на газ то много лошо ама е по евтино.За 12-15 годишни коли са чудим на какво да ги караме,ако ще и на лайна само да е евтино(може и да мирише но нали ти вьрши работа).А това за лайната в крьга на шегата,не плашете колегата проблеми винаги има. :bad_evil:

BaiJedi
14-06-2008, 22:01
Плюйте газта колкото си искате :lol: Ама аз днес София-Пловдив и обратно за 32лв. И рядко падах под 130. :twisted:

Litex
14-06-2008, 23:05
Какво ще кажете за това...Както споменах сложих 20 литра при първото зареждане след като ми беше сложена уредбата!За сега съм минал 90-тина километра,а показателя за нивото на уредбата е почти на нулата!Това значи,че след първото използване на уредбата...разхода е кажи речи 20/100...какво правим сега... :(

pr_00f
14-06-2008, 23:22
Перфектен разход колега - същото като на бензин :)

Не се притеснявай - явно има някакъв дребен проблем или недоглеждане , ще го намериш и всичко ще е ок.

Litex
14-06-2008, 23:24
Не разбирам сарказма ти:)

pr_00f
14-06-2008, 23:29
Е защо сарказъм ?
Явно има нещо недонагласено при монтажа - ще го намерите и ще го оправите :)

Litex
14-06-2008, 23:36
Чул те господ...иначе ще я засиля към езерото:)

Litex
15-06-2008, 19:47
Дайте възможни причини за това,че понякога пали трудно на бензин и за този разход,който в момента е около 20:)
Ако термостата ми е прецакан...може ли от него да вдигне толкова много разхода...
Питам си аз,щото съм всепризнат невежа и тепърва се уча:)Съжелявам,че ви занимавам с моите глупости.

Litex
15-06-2008, 23:22
а за трудностите с паленето...изобщо не ми идва на идея защо се получава така...може би нещо да се е запушило или и аз не знам какво..:(ако сложа добавка...дали ще има някакъв ефект...

BaiJedi
16-06-2008, 06:42
Отиди при майстора,дето ти монтира газовата! Обясни му за какво става въпрос! Длъжен е да си оправи бакиите.

Litex
22-06-2008, 03:18
В крайна сметка резултатите са следните....
400км(с едно излизане извънградско Шумен-Варна-Шумен) с 50 литра газ.
Не знам добре ли е ...не е ли?Вие кажете...

BaiJedi
23-06-2008, 20:08
Почти е добре. :wink: Аз с едно зареждане(21-22л.) минавам 250км. на дълго или 180км. градско. Без клима обаче :D . Климатика качва около 10% разхода. А ти какво направи със затрудненото палене на бензин?

Litex
23-06-2008, 21:24
Ами нищо не направих!За една седмица само веднъж ми се случи..

Litex
23-06-2008, 21:25
Почти е добре. :wink: Аз с едно зареждане(21-22л.) минавам 250км. на дълго или 180км. градско. Без клима обаче :D . Климатика качва около 10% разхода. А ти какво направи със затрудненото палене на бензин?

демек вътре ти гори 12...а вън около 9?!?Така ли да го разбирам?

Litex
23-06-2008, 21:31
Почти е добре. :wink: Аз с едно зареждане(21-22л.) минавам 250км. на дълго или 180км. градско. Без клима обаче :D . Климатика качва около 10% разхода. А ти какво направи със затрудненото палене на бензин?

дай малко съвети как да сваля още малко този разход:)навънка е доста добре,ама вътре ми се струва около 13 поне:)

BaiJedi
23-06-2008, 21:55
Не знам дали с газаджията имате уговорка за посещение за допълнителен реглаж. Ако не-отиди сам 1000км. след монтажа! Кажи му да намали максимално разхода. Той знае как да го направи,без да попречи на нормалното смесообразуване. Защото сместа не бива да е прекалено бедна. Иначе се получават неприятни гърмежи :D . Другият ми съвет е да не пипаш нищо сам,ако не знаеш какво правиш :wink: . Добре е също,ако си с ъчно превключване,да палиш винаги на бензин. Като отлепи стрелката на температурата си минавай на газ спокойно и не юркай колата много докато не е загряла добре!

Litex
23-06-2008, 22:01
мерси колега:)наистина ми помагаш доста:)някой ден ще почерпя:)тя наистина понякога малко си гърми като сменям на газ:)като мина още 500 км ще ида да я види:)

Litex
24-06-2008, 18:06
Колата ми стои на паркинга на работата..цял ден изложена на адския пек...сега пипнах бутилката и беше бая гореща....това голям проблем ли е?да я покривам ли с нещо или?някой да сподели:)

robygas
24-06-2008, 20:59
Като си с газ , колата трябва да седи в гараж който е под дебела сянка и препоръчително е климатика да работи за да е хладно в купето!
Тия всичките въпроси дето ги зададе досега, не ти ли прави впечатление ,че не получи нито един смислен отговор?

Litex
24-06-2008, 21:37
многократно споменах,че съм невежа...явно това те дразни теб..

robygas
24-06-2008, 23:15
Извинявай ако съм бил по- рязък , но покарай я малко тая кола , отиди на допърнителен реглаж ,поговори с човека който е монтирал уредбата , а не от първия момент на комп. - Помощ имам газова у-ба , ами сега... Вярно е ,че можеш да получиш много съвети , ама за реални неща и проблеми!

Litex
24-06-2008, 23:48
извинен си:)мерси за съветите.

dimo
25-06-2008, 00:11
някой да те е карал насила да си слагаш газ или някой насила да те е карал да си слагаш газ по евтинко.в крайна сметка какво ти пука чак толкова етина кола караш така че карай докато се счупи после си купуваш друга

Litex
25-06-2008, 00:20
аз къде се оплаках от колата си и от уредбата...?просто споделих за неща от които не разбирам:)за година и повече съм дал едва 40лева за ремонт по колата...никога не съм се оплакал от нея пряко..напротив харесвам си я и не мисля скоро да я сменям:)изкривяваме темата...по-добре не отговаряйте,отколкото да ме нападате колко сам невеж:)

dimo
25-06-2008, 10:07
исках да кажа само че по евтиното винаги излиза по скъпо това е най добрия вариянт е да си сложиш добър газов инжекцион и да се наслаждаваш на шофирането ниога не пълни бутилката до горе с газ особенно в жегите покрий я с нещо плътно увери се че колата е с изправен термостат и загрява нормално донастройте газовата - трябва да работи еднакво добре на газ и бензин или поне да е приемлива работата успех и безаварийно каране

Litex
25-06-2008, 16:44
мерси