PDA

View Full Version : Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?



Pages : [1] 2

RPWWD
31-05-2008, 23:35
Колегите с гаранционните от Ауто Италия също могат да споделят впечатления относно проблемите които създават тези коли, основно имам предвид автомобили произведени 2005 година. Пускам тази тема защото очевидно проявявам интерес, като най-вероятният вариант ще е втора ръка от Германия. Има ли някой който вече е минал по този път и какво мога да очаквам от подобна кола?

dan3ata
17-06-2008, 09:51
Колега, аз имам наблюдения върху Алфа 159 1.9 JTS 2005г.
Работя в рент-а кар фирма и Ауто Италия е част от холдинга в който е и фирмата в която работя.
Колата е уникална спор няма, но въпреки всички трябва да призач че си иска своето.
Дадохме колата на оперативен лизинг на един Италиянец в Бургас. Човека я гледаше повече от своя! Но на 60 хиляди км. заминаха тампоните на носачите, доста сериозно си заминаха ако трябва да съм честен. Естествено сменихме и носачите, с оперативния лизинг шега не бива! :wink: 340 лева на парче обаче! :?
Друг сериозен проблем е електрониката. Натрупват се грешки в компютъра и след време цялата електроника отказва. Затова е препоръчително да се минава профилактично през сервиз 2-3 пъти годищно да се изчистват грешките с нужния софтуер. Операцията струва 100 кинта!
Последния пример за проблемите в електрониката е от преди няколко дни.. Договора на италиянеца изтече и след 2 години и близо 90 хиляди км. човека си върна колата и тъй като вече не е гаранционна, я използваме за да правим трансфери из страната с шофьор. Услугата е доста скъпа но не това е важното. Преди няколко дни ходих лично на трансгер от Бургас до Хасково. Там преспахме и на сутринта Пловдив, София, и Обратно в Бургас. До софия всичко ок. Няма движениое колата спи. Но на връщане заваля невероятен дъжд. Имаше хора с джипове които спираха по магистралата защото ги беше страх да карат. Естествено някой от датчиците успя да се намокри и лампичката за двигателя светна моментално. Изгасна чак на следващия ден след като се прибрах в Бургас. Най вероятно датчика е изсъхнал! :D По време на дъжда обаче при преминаване със над 80 км през локва, водната струя се удря в резервоара и от там 1 секунда и половина след това, бензиновата помпа която преполагам е плаваща се изключва защото предполагам че там също има датчик. Представи си как караш със 130, минаваш през дълбока локва, с чисто нови гуми си и колата дори не трепва. И тъкмо излизаш от локвата и стъпваш на асфалта и се успокояваш, когато помпата спира и буквално се получава ефекта че си като завързан с въже. Колата прави опит да спре и почти забива муцуна в земята. Целия този процес трае също около секунда, и тъй като крака ти е на газта след тази секунда отново продължаваш да ускоряваш безпроблемно слъд като си намалил без да искаш с 15 км/ч.

НО, все пак държа да подчертая че тази колка не е за всеки. Веднъж съм давал на баща ми да се качи в нея и тои се отказа. Свикнал бил човека да кара до 3 хиляди оборота. Е тя с 1.9 бензинов мотор то4но от 3500 4000 оборота и почва силата. :D Наистина мога да кажа че с тази кола се чувстваш цар на пътя. Взимал съм завочя от околовръстното на Пловдив по посока София ( Изхода за магистралата който е) със 160. Завоя е доста дълъг, и аз малко се поотпуснах, та гумиоте започнаха да свирят много приятно. Искам да ти кажа че купето остана в абсолютно хоризонтално положение през цялото време. Наистина УНИКАЛЕН АВТОМОБИЛ!
А удоволствието което дава при шофиране е несравнимо.
Ако си манияк, давай смело1 Не се замисляй! Да, ще има да се ядосваш когато влезеш в сервиз но повярвай ми заслужава си да седиш ако трябва по 2 седмици в сервиз за всеки две седмици каране. ( Не че ще ти се наложи де) Това го гарантирам на 100 %
Просто автомобила е конструиран за да ти даде максимум удоволствие от шофирането а и повярвай ми единици ще са хорат които няма да се обърнат завистливо след теб! :wink:
Успех, и ако вземеш такава пусни снимки да видим красавицата.

RPWWD
18-06-2008, 11:08
Колега, благодаря за подробната информация. Това с електрониката ще го преживея някакси;-) Иначе най-вероятно ще е дизел 1,9 150 кончета - да се надяваме че при тях тоя номер с помпата не става. Може въпреки всичко и да е бензин 1,9 пак заради акциза, пък и вървят по-евтино. Няма да пропусна възможността да се похваля, когато покупката стане факт.

KGB
18-06-2008, 12:01
Номера с "помпата" си е чисто задействане на VDCто....

Stoyan Georgiev
18-06-2008, 13:46
абе като си говорим за помпа

казват ми някакви космически цени за горивната помпа на JTD-тата, които на всичкото огоре честичко се били разваляли при след гаранционни 159-ки ...

има ли нещо верно в това ?

KGB
18-06-2008, 17:56
То в БГрия бол след гаранционни 159ки....и хиляди от тях са минали през кварталния майстор разбирач :lol:

Да не говориме, че първите 159ки започнаха да излизат от гаранция преди няколко месеца....

Понеже Немските коли са "супер" здрави за това всички минаха на изобретената от ФИАТ и вградена за пръв път във Алфа Ромео система коман райл....

Това колега можеш да и им го споменеш на всички тия дето говорят подобни глупости.

Garvansky
18-06-2008, 19:48
Изяш ги Петко :lol: ...

А отностно помпата и нейното "изключване", никак не съм съгласен... т'ва са пълни глупости, при аквапланинг колата губи контакт с пътя и се включва стабилизиращата програма - VDC, ESP и т.н.

Stoyan Georgiev
18-06-2008, 21:42
garvansky, я кажи на твойта 1.9 йтд разхода като по документи ли е ? интересно ми е :)

pinko
18-06-2008, 21:51
garvansky, я кажи на твойта 1.9 йтд разхода като по документи ли е ? интересно ми е :)

Разгледай тук.

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... tmodel=159 (http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/1-Alfa_Romeo/0-Alle_Modelle.html?esearch=1&fueltype=1&vehicletype=1&gearing=1&exactmodel=159)

като цяло информацията е много достоверна

Stoyan Georgiev
18-06-2008, 22:15
благодаря много, пинко

значи като гледам градско 7-8 / 100

ами не е зле, само да не се качва още повече дизела...

AlfaRomeo
18-06-2008, 23:43
сайта е добър,ако е и вярна информацията де ;)

KGB
19-06-2008, 00:07
1.9ките не знам как са като разход, но нашата 2.4ка преди "чипа" беше около 11/12градско София....в момента след "чипа" е 9.5-10градско...

Така, че гурбо мисля 1.9 ще е с литър на долу...но нека колегите да споделят.

Stoyan Georgiev
19-06-2008, 00:33
абе я кажете, чип на гаранционен автомобил може ли да се слага ? и имали проблеми с отпадане на гаранция и т.н. ?

pr_00f
19-06-2008, 00:47
Чипа сам ли си си го слагал ?
Те тия у завода вместо да гонят евро5 норми явно поркат по цял ден и за 50 стинки не вършат работа. Ба що ли не ги изволянт яйнжинерите на Алфа?
2 литра отдолу си е сериозно постижение :)

KGB
19-06-2008, 00:49
Може естествено :D

Но дали ще имаш проблем с гаранцията, зависи от дадения дилър ако той разбере, нещо ако стане по колата и той разбере.....

Някои дилъри разрешават "чипосването" и дори го предлагат като допълнителна опция.

В повечео случеи, хора си слагат "чипове" без да казват на дилъра си и нямат проблем с гаранцията, защото дилъра така и не разбира, че колата е била с "чип".

ОТ най-голямо значение е кой ще ти "сложи" чипа...защото ако прецакаш филтъра за твърди частици...става страшно. Ако дадената кола има такъв....Принципно Ауди си имат проблем с тия филтри и без "чип" така, че е от огромно значение кой ще сварши работата с "чипа.

Stoyan Georgiev
19-06-2008, 09:45
говорим за АР 159, от милано моторс дали прелагат чипосване ?

Garvansky
20-06-2008, 00:50
Относно разхода, незнам ама мойта харчи доста над тези цифри, които цитирате. Карам само V-Power Diesel и разхода ми е към 12 - 13, имайки предвид че вися доста по задръствания, а и все пак е на 5 хил. километра. на извънградско, като я галиш сваля на 6 - 7, което е повече от доволно... Имам впечатления че при всяка кола е индивидуално, карах известно време една друга 159, същия мотор и ми даваше съвсем различен разход (9-10 градско). Възможно ли е да има някакъв проблем, за който дори и не подозирам...?

Stoyan Georgiev
20-06-2008, 08:51
поправка: объркал съм се

Stoyan Georgiev
20-06-2008, 09:14
а иначе, ако си я пънал още през първите 1000-2000 километра, дори въпреки че нищо не разбирам от коли, ти казвам , че може нещо да си и прецакал докато се разработи двиг.

KGB
20-06-2008, 10:41
Относно разхода, незнам ама мойта харчи доста над тези цифри, които цитирате. Карам само V-Power Diesel и разхода ми е към 12 - 13, имайки предвид че вися доста по задръствания, а и все пак е на 5 хил. километра. на извънградско, като я галиш сваля на 6 - 7, което е повече от доволно... Имам впечатления че при всяка кола е индивидуално, карах известно време една друга 159, същия мотор и ми даваше съвсем различен разход (9-10 градско). Възможно ли е да има някакъв проблем, за който дори и не подозирам...?

Изчакай да мине 10-15 000км....първя смяна на масла и т.н.

Но всеки пак зависи и колко се виси по задръстванията....

dan3ata
14-07-2008, 10:10
А отностно помпата и нейното "изключване", никак не съм съгласен... т'ва са пълни глупости, при аквапланинг колата губи контакт с пътя и се включва стабилизиращата програма - VDC, ESP и т.н.

Колега, каква може да е причината тогава, като мина с по сериозна скорост през лпква, да ми изклщчва датчика за горивото и стрелката да пада до "0". Светва ми индикатора че трябва да заредя естествено и след секунда отново всичко е наред.? Но в момента в който ми светне бензиновата колонка колата се спъва сама! :roll: Възможно ли е да е някакъв друг ел. проблем?

Stoyan Georgiev
14-07-2008, 10:23
А отностно помпата и нейното "изключване", никак не съм съгласен... т'ва са пълни глупости, при аквапланинг колата губи контакт с пътя и се включва стабилизиращата програма - VDC, ESP и т.н.

Колега, каква може да е причината тогава, като мина с по сериозна скорост през лпква, да ми изклщчва датчика за горивото и стрелката да пада до "0". Светва ми индикатора че трябва да заредя естествено и след секунда отново всичко е наред.? Но в момента в който ми светне бензиновата колонка колата се спъва сама! :roll: Възможно ли е да е някакъв друг ел. проблем?

според теб да не би да е вградена екстра :lol: отиди на сервиз да я погледнат и кажи какво става, тук нй много някой да хвърли боб/леща за да се опита да познае защо става ;)

dan3ata
25-07-2008, 14:49
върнах се от сервиз кафеджиев от където ме изпратиха в милано моторс????
тъй като друг колега е водил колата на преглед там, предавам инфото тук! :-)
при удара на струята в резервоара датчика за нивото на горивото изключва (като това по принцип не би следвало да става), и от там компютъра отчита че автомобила е с празен резервоар. разбира се тъй като ел. импулсите са изключително бързи (поне така са му обяснили) времето според компютъра в което колата е с празен резервоар е около 1 секунда и дори по малко - но напълно достатъчно да спре подаването на бензин към двигателя!!???!????!??

направо ме гръмнаха теи от милано моторс!!!

Lqnkata
30-07-2008, 16:43
Доста неприятен ми се струва проблема с преминаването на локва с по-висока скорост. На моята кола ми е светвала понякога лампичката на двигатела но без да ми забива муцуната или заглъхване. В началото се стрясках и намалявах колкото е възможно пред по-големи локви, но това на дълъг път не се издържа...

nikolaaaay
30-07-2008, 23:31
върнах се от сервиз кафеджиев от където ме изпратиха в милано моторс????
тъй като друг колега е водил колата на преглед там, предавам инфото тук! :-)
при удара на струята в резервоара датчика за нивото на горивото изключва (като това по принцип не би следвало да става), и от там компютъра отчита че автомобила е с празен резервоар. разбира се тъй като ел. импулсите са изключително бързи (поне така са му обяснили) времето според компютъра в което колата е с празен резервоар е около 1 секунда и дори по малко - но напълно достатъчно да спре подаването на бензин към двигателя!!???!????!??

направо ме гръмнаха теи от милано моторс!!!
А сигурен ли си, че не става развален телефон? Каква е логиката компа да гаси двг, щото някакъв датчик показвал, че няма гориво. Не знам за 159 как е, но на моята когато намалее чувствително горивото, датчикът не паказва нула, а показва, че не може да сметне колко бенз има в колата.

KGB
31-07-2008, 12:48
Или по-скоро при (при удара във водата) или при попадането на колата в аквапланинг, VDC се задейства и те предпазва от утрепване в близката мантинела/кола.

Lucky
01-08-2008, 00:09
А сигурен ли си, че не става развален телефон? Каква е логиката компа да гаси двг, щото някакъв датчик показвал, че няма гориво. Не знам за 159 как е, но на моята когато намалее чувствително горивото, датчикът не паказва нула, а показва, че не може да сметне колко бенз има в колата.

Е това и при 166 го има като падне под 60/70 км компа показва чертички

nikolaaaay
01-08-2008, 16:29
Е това и при 166 го има като падне под 60/70 км компа показва чертички
... и не гаси двигателя.
Пък и когато се включи ВДЦ-то е нормално да свали оборотите. Да не си карал с малко гориво и при рязкото намаляване на скоростта горивото да се събира в предната част на резервоара и датчика да светва лампата. Все трябва да има някакво логично обяснение. А и още в началото не разбрах как се мокри датчика за горивото. Къв ше е тоя датчик отвън при водата. Аз си мисля, че тия датчици са вътре в резервоара, некъв поплавък в горивото.

Garvansky
02-08-2008, 10:24
Едно приятелче имаше 159 и преди да я счупи тотално имаше подобен проблем. Като набие спирачките рязко и се включи ABS-а, му изключваше нещо си там от ECU-то и падаше цялата хидравлика, ABS, VDC, абе направо си е*****е майката, двигателя работеше, но се изключваше половината електроника по колата. От Милано Моторс казаха че трябва да остави колата там като не могат да му отговорят кога ще е готова, тъй като не са наясно с проблема. Що за гаранционно обслужване питам аз? Ако и на мене ми отговорят така направо ще побеснея. :Silent:

KGB
03-08-2008, 04:02
Ако бяхме мъртво пияни на една маса, по можеше да се разберем:static:

Garvansky
03-08-2008, 11:48
Ако бяхме мъртво пияни на една маса, по можеше да се разберем:static:

:respect: Какво точно имаш предвид че сега май аз не разбрах :smile:

dan3ata
13-09-2008, 09:35
... и не гаси двигателя.
Пък и когато се включи ВДЦ-то е нормално да свали оборотите. Да не си карал с малко гориво и при рязкото намаляване на скоростта горивото да се събира в предната част на резервоара и датчика да светва лампата. Все трябва да има някакво логично обяснение. А и още в началото не разбрах как се мокри датчика за горивото. Къв ше е тоя датчик отвън при водата. Аз си мисля, че тия датчици са вътре в резервоара, некъв поплавък в горивото.


А сигурен ли си, че не става развален телефон? Каква е логиката компа да гаси двг, щото някакъв датчик показвал, че няма гориво. Не знам за 159 как е, но на моята когато намалее чувствително горивото, датчикът не паказва нула, а показва, че не може да сметне колко бенз има в колата.

Според мен датчика иключва от удара . Логично е да не е външен, съгласен съм но предавам какво ми казаха на мен. - изключва от ударана водната струя по резервоара!:new_Eyecrazy:

marian
13-09-2008, 12:41
Няма да е зле ако някой сподели и цена на автомобила

didod
16-09-2008, 20:03
Обикновено в резервоара освен сондата стои и помпата за гориво. Ако поради някаква причина прекъсва и тя, освен датчика за ниво, може колата да 'забие носа'. 2- те неща са на една букса по принцип. Видимото е падането на стрелката за горивото. Ама какъв ще да е тоя удар...

KGB
17-09-2008, 23:57
Вие продължавате да търсите под телето вол :-)

DiStefano
21-09-2008, 21:15
аз имам питане също
понеже не мога да си позволя
2.4 мотора на 159
съм се ориентирал към бензиновия
1.9 JTS или 2.2 ... не знам не съм сигурен изобщо
от дилъра ми излязоха с много добро предложение
за такава втора употреба
дали е добре бензиновия мотор
или да търся 1.9JTD
макар че на цени от около 35 000 лв
засега трудно се намират в България

п.п. Петко ти кво ше кажеш по въпроса? Знам че
си дизелджия ама ако имаш впечатления от
някой бензинов ще го споделиш ли ... ?

Поздрави

KGB
22-09-2008, 01:20
Ти нали щеше да ми се обадиш бре???

Относно колата....ми 1.9 дизела е в пъти по-доброто решение, но ако са ти дали добра оферта за бензина...

Нали знаеш, всичко си зависи от цената.

DiStefano
22-09-2008, 12:59
Ти нали щеше да ми се обадиш бре???

Относно колата....ми 1.9 дизела е в пъти по-доброто решение, но ако са ти дали добра оферта за бензина...

Нали знаеш, всичко си зависи от цената.

тая седмица ми свършват пустите
командировки и ще имам време
ще се чуем ...
а за цената де да знам
имам вариант за по-евтин 1.9 ама е 8 винтила
и ми се струва че 1.9JTS май е по-добре от него

KGB
22-09-2008, 20:31
при всички положения дизела е по-добър от 1.9 бензина....бензин търси или 1.8 или 2.2

Но пак ти казвам, при колата на старо знаеш, че всичко зависи от офертата....

Tinoto
23-09-2008, 11:25
Дайте някакви отзиви от 2.2 JTS, плс., по-конкретно
динамичните качества и очакванията относно здравината.
Всякакви наблюдения и сравнения са от полза.
Аз лично не съм убеден, че новите бензинови алфи
са лош избор, но пък нямам никакъв опит с дизеловите :)
Няма да е лошо някой да сподели личен челен опит.
Преди време зададох подобен въпрос относно Crosswagon Q4
и преобладаващите отговори от типа "....ми тва не е алфа"
въобще не ми помогнаха, нито ми обогатиха представата за модела.

dilian alfa gtv
23-09-2008, 12:49
аз карах тестовата 159 1.9 150кс дизел върви доста добре но незнам бензиновите как са.той пък представителя излезе и приятел.в шоурума в варна има един спортвагон ti изпълнение страхотна кола аз доста се замислям за такава с 1.9 мотор е спортно окачване раздута 19-ки джанти страхотен салон.това е най високото ниво на обурудвате на спортвагона.но пък съм и почитател на бензинките и незнам.

DiStefano
30-09-2008, 21:30
при всички положения дизела е по-добър от 1.9 бензина....бензин търси или 1.8 или 2.2

Но пак ти казвам, при колата на старо знаеш, че всичко зависи от офертата....


нещо не мога да фана спатиите ...
1.8MPi знам че не е Твин Спарк
къф точно е немам представа
1.9JTS е повече коне от 1.8
що 1.8 да е по-добрия избор ?!

1.9JTD 8V - как се държи с това купе
някой да има впечатления ?

ЗМЕЯ!
12-10-2008, 09:52
То в БГрия бол след гаранционни 159ки....и хиляди от тях са минали през кварталния майстор разбирач :lol:

Да не говориме, че първите 159ки започнаха да излизат от гаранция преди няколко месеца....

Понеже Немските коли са "супер" здрави за това всички минаха на изобретената от ФИАТ и вградена за пръв път във Алфа Ромео система коман райл....

Това колега можеш да и им го споменеш на всички тия дето говорят подобни глупости.

Само лекичко да уточня колега, че ако не ме лъже паметта за 1-ви път КОМЪН РЕЙЛА е въведен в серийно производство, през далечната 1997-ма г. в модела ФИАТ КРОМА, поправи ме ако греша.

Колкото до ДВГ-тата на италианците безпорен факт е, че заедно с ДВГ-тата на БМВ си поделят 1-вото място по надеждност, мощност и икономичност.

Сега да питам нещичко:

Имайки предвид, че Фиат правят 1.9 литровите дизелови двг-та за GM и по специално за Опел и Шевролет, знаеш ли кой приозвежда 1.7 литровите CDTI двг-та на Опел а?

Мерси

ЗМЕЯ!
12-10-2008, 10:12
аз карах тестовата 159 1.9 150кс дизел върви доста добре но незнам бензиновите как са.той пък представителя излезе и приятел.в шоурума в варна има един спортвагон ti изпълнение страхотна кола аз доста се замислям за такава с 1.9 мотор е спортно окачване раздута 19-ки джанти страхотен салон.това е най високото ниво на обурудвате на спортвагона.но пък съм и почитател на бензинките и незнам.

Колега сам си се убедил в уникалната мощност, поведение и звук на дизеловите мотори на Алфа, е защо да питам аз да си купува човек кола с бензинов мотор, като имаш предвид, че дизеловия мотор има много по-голям въртяш момент, малко, но все пак по-голямо ускорение от 0 до 100 км/ч от 1.9 литровия бензин и накрая, но в никакъв случей НЕ на последно място е мнооого по-голямата икономичност с повече от 4.1 литра на 100 км. по-малък разход за градско каране на колата бе колега???

4 литра на 100 км. пробег икономия на гориво колега за 1 резервоар от 70 литра си е чисто и просто точно 28.7 литра гориво икономия бре човече, което пък от своя страна превърнато в пари при сегашната цена да дизела, означава колега повече от 66 лв. спестени парички и мноооого по малко изхвърлени в околната среда вредни емисии драги ми колега!!!

Това пък от своя страна сам си сметни какво прави в пари примерно за 10 резервоара :)

Е Защо питам аз?
За какъв Девол ти е 159-ка с бензинов мотор, не разбирам?!?

Желая ти всичко най-добро и дано да съм ти бил полезен върху правилния избор на мотор за 159-ката :)

DiStefano
13-10-2008, 20:48
хмм
бензинов явно 3.2 JTS е единственото което си струва
даже е и под-въпрос
щото новото 2.4JTD с 210-те коня е супер
освен това тая кола е адски тежка и бензиновия
ще те удави от гориво
имам добра оферта за 1.9JTD 8V - ама ми се струва
кофти вариант с тея 120 коня на тези габарити
май ще се ориентирам към вариант Alfa GT 1.9 JTDm
пък и вече се намират доста добри екземпляри
за около 10 000 Евра
другия вариант е 156 фейслифта с 2.4JTD 20 клапана
май е доста конкурентен на 159 2.4 имайки предвид
разликата в килата ...
много ме кефи 159, ама явно е най-добре
да се почака 2-3 годинки още за да станат
цените по-достъпни за нашия пазар ...

Stoyan Georgiev
13-10-2008, 22:36
156 с фейслифт е добър вариант според мен :)

пък и ми се чини, че би трябвало да са изтискали максимума от двигателя на колата за 6-7 години в производство :)

ЗМЕЯ!
14-10-2008, 23:28
156 с фейслифт е добър вариант според мен :)

пък и ми се чини, че би трябвало да са изтискали максимума от двигателя на колата за 6-7 години в производство :)

Определено с новия фейслифт Алфа Ромео премахват много от негативизма по предницата на Алфа 156.
Но това са моделите след 2004-та, а те си държат приличната цена от около 7000 евра и нагоре за Германия примерно.

SFINKS
15-10-2008, 13:21
Колега сам си се убедил в уникалната мощност, поведение и звук на дизеловите мотори на Алфа, е защо да питам аз да си купува човек кола с бензинов мотор, като имаш предвид, че дизеловия мотор има много по-голям въртяш момент, малко, но все пак по-голямо ускорение от 0 до 100 км/ч от 1.9 литровия бензин и накрая, но в никакъв случей НЕ на последно място е мнооого по-голямата икономичност с повече от 4.1 литра на 100 км. по-малък разход за градско каране на колата бе колега???

4 литра на 100 км. пробег икономия на гориво колега за 1 резервоар от 70 литра си е чисто и просто точно 28.7 литра гориво икономия бре човече, което пък от своя страна превърнато в пари при сегашната цена да дизела, означава колега повече от 66 лв. спестени парички и мноооого по малко изхвърлени в околната среда вредни емисии драги ми колега!!!

Това пък от своя страна сам си сметни какво прави в пари примерно за 10 резервоара :)

Е Защо питам аз?
За какъв Девол ти е 159-ка с бензинов мотор, не разбирам?!?

Желая ти всичко най-добро и дано да съм ти бил полезен върху правилния избор на мотор за 159-ката :)

ти откри топлата вода бре :) че дизела харчел по малко имам предвид . Ама пропускаш че дизеловите коли са :
1/бая по скъпички от бензиновите
2/който квото да ми говори бензиновите вървят повече
3/дизелите са по шумни

сега разбираш ли защо все пак се продават и се копуват бензинови коли :)

Stoyan Georgiev
15-10-2008, 13:36
ти откри топлата вода бре :) че дизела харчел по малко имам предвид . Ама пропускаш че дизеловите коли са :
1/бая по скъпички от бензиновите
2/който квото да ми говори бензиновите вървят повече
3/дизелите са по шумни

сега разбираш ли защо все пак се продават и се копуват бензинови коли :)

прав си за някои неща

дизелите на някои марки - особено на мерц са мноооогоооо тихи, наистина

моята също е супер тиха - вътре е много трудно да чуеш двигателя, отвън само при паленето е по-шумна от бензин

за вървежа - -може много да се спори, не отричам, че за пърформънс бензина му е майката, но дизелите вече са съвсееееем малко по-назад .. особено при стил на шофиране, в който не обичаш да сменяш предавки много много - дизела е по-добрия избор, защото може да изтегли колата от шеста примерно :)

за цената си абсолютно прав обаче, а и поддръжката е по-височка

ако си я пънеш пък , турбината става консуматив..

SFINKS
15-10-2008, 17:37
на мерцедес дизела е винаги номер 1 :)
чувал съм на 159 дизела , хич не е толкова безшумен , на тойотата ми е по тих, ама колкото и тихи да са дизелите пак са поне 2 пъти по шумни от бензинките

бе откъдето и да го погледнеш единственото предимство на дизелите е чувствително по малкият разход главно в градски условия , което при сегашните цени на горивата се превръща в едно мнооого голямо предимство .

Stoyan Georgiev
15-10-2008, 18:19
абе хич даже не е шумен на 159, некой ден може да ги сравним и на по бира ;)

koolio
15-10-2008, 18:32
на мерцедес дизела е винаги номер 1 :)
чувал съм на 159 дизела , хич не е толкова безшумен , на тойотата ми е по тих, ама колкото и тихи да са дизелите пак са поне 2 пъти по шумни от бензинките

бе откъдето и да го погледнеш единственото предимство на дизелите е чувствително по малкият разход главно в градски условия , което при сегашните цени на горивата се превръща в едно мнооого голямо предимство .
И ритника в гърба, който получаваш при натискане на газта. Мен лично по-ме кефи от това да разбера, че колата ми върви само след като и изкарам душата.:Lkingsmiley:

ЗМЕЯ!
15-10-2008, 19:48
ти откри топлата вода бре :) че дизела харчел по малко имам предвид . Ама пропускаш че дизеловите коли са :
1/бая по скъпички от бензиновите
2/който квото да ми говори бензиновите вървят повече
3/дизелите са по шумни

сега разбираш ли защо все пак се продават и се копуват бензинови коли :)


на мерцедес дизела е винаги номер 1 :)
чувал съм на 159 дизела , хич не е толкова безшумен , на тойотата ми е по тих, ама колкото и тихи да са дизелите пак са поне 2 пъти по шумни от бензинките

бе откъдето и да го погледнеш единственото предимство на дизелите е чувствително по малкият разход главно в градски условия , което при сегашните цени на горивата се превръща в едно мнооого голямо предимство .


прав си за някои неща

дизелите на някои марки - особено на мерц са мноооогоооо тихи, наистина

моята също е супер тиха - вътре е много трудно да чуеш двигателя, отвън само при паленето е по-шумна от бензин

за вървежа - -може много да се спори, не отричам, че за пърформънс бензина му е майката, но дизелите вече са съвсееееем малко по-назад .. особено при стил на шофиране, в който не обичаш да сменяш предавки много много - дизела е по-добрия избор, защото може да изтегли колата от шеста примерно :)

за цената си абсолютно прав обаче, а и поддръжката е по-височка

ако си я пънеш пък , турбината става консуматив..

Колега Свинкс аз нито откривам топлата вода нито окривам къде зимуват раците колега....
Аз чисто и просто извадих множеството сериозни предимства на съвременните дизелови двг-та пред бензинките сещаш ли се???

Колкото до това кой каквото и да ти говорел ти все си знаеш твоята са си несериозни изкавазвания колега!!! Аз колега просто направих пряка съпоставка между 1.9 JTD 1.9 JTS моторите на Алфа и знаеш ли в карайна сметка излезна, че дизела от всекъде му къса шушонките на бензина сещаш ли се колега Свинкс? :)

Лековатото ти изказване, че кой каквото и да ти говори бензиновите вървят повече с оглед на фактите, които съм посочил по-горе колега си е изказване 1:1 с това "ЕДНО СИ БАБА ЗНАЕ, ЕДНО СИ БАБА БАЕ" колега Свинкс или ако искаш по-звучното "КАТО ПЕЕШ ПЕНКИЛЕ, КОЙ ЛИ ТЕ СЛУША" та и твойта работа същата....колега

Може и да се инвестира малко повече пари при покупката на дизелов автомобил, но с оглед на това, че той ще дава между 4 и 5 л./100 км. икономия баце ще ти кажа, че тия първоначално вложени пари дяволски бързо ще си ги избиеш, че даже и много скоро след това ще започнеш сериозно да икономисваш гориво, а от там и финикийски знаци колега..... ;)

Дизелите стават все по-тихи и това също е факт колега, да не казвам, че на изброените вече предимства това, че ще чуваш лично за мен много приятното тракане на дизела може да е само още един ГОЛЯМ + за дизелите драги ми колега Свинкс :)

Точно поради тези причини немога изобщо да разбера защо хората все още си купуват бензинови коли колега, но отговор на твоя въпрос ще даде факта колега, че продажбата на дизели в световен мащаб вече е далеч далеч пред продажбата на бензини!!!

Да не кажа даже, че всяка 2-ра нова кола, вече е дизел колега и бензинови според мен само нетрезво мислещите хора още си купят колега Свинкс, като изключим разбира се единичните бройки, които могат да си позволят 3.2 литровия шестак с 260 коня примерно колега :)

Ако разход с по 4-5 л./100 км. икономия колега си е незначително предимство + по-бързото ускорение от 0 до 100 км.+ значително по-големия въртящ момент за дизеловия мотор..... е тогава незнам кой започва вече да говори бабени деветини колега, но със сигурност знам, че не съм аз колега :)

Наистина на Мерцедес и Тойота дизелите са адски тихи, но лично аз не съм чувал по тих дизел от дизела на БМВ колеги.

Колкото до дизелите на Японците като цяло тихички са, а и икономични, нооооо има още много леб да изядат дръпнатите колеги, докато стигнат вървежа на алфа примерно и по-точно съотношението кубатура/мощност колега :)

Айде със здраве

SFINKS
15-10-2008, 20:58
мммм ти явно голям спец се изживяваш и романи зе да пишеш по темата... викаш целият свят е малоумен че кара коли на бензин само твоя милост го е осенил гения на нафтата :big_whoops: аз карам дизел така че няма ко да ми разясняваш кое колко горяло пич ,ефективно спестяваш от дизела само при градско(4 литра на 100) при извънградско разликата е наполовина , айде сега сметни колко километра рябва да минеш за да компенсираш разликата в цената от 5000 лв между 159 дизел и 159 бензин ...сметна ли... ,аз ще ти кажа кам 70- 80 000 км , чак тогава реално почва да ти излиза по евтино че караш на дизел . А знаеш ли какво друго става на тия киломерти , пак ще ти кажа да се не мъчиш , свършва гаранцията и тогава разбираш как новите дизели са съвсем некачествени и почваш да ревеш като чуеш колко струва горивната помпа и турбината... цялата ти икономия от гориво може и да не ти стигне само за тия две неща..знаеш ли още колко работи не знаеш а . абе айде че ми писна от разбирачи

ЗМЕЯ!
15-10-2008, 23:50
мм ти явно на голям спец се изживяваш и романи зе да пишеш по темата... викаш целият свят е малоумен че кара коли на бензин само твоя милост го е осенил гения на нафтата :big_whoops: аз карам дизел така че няма ко да ми разясняваш кое колко горяло пич ,ефективно спестяваш от дизела само при градско(3 литра на 100) при извънградско разликата е наполовина , айде сега сметни колко километра рябва да минеш за да компенсираш разликата в цената от 5000 лв между 159 дизел и 159 бензин ...сметна ли... ,аз ще ти кажа кам 80 -90 000 км , чак тогава реално почва да ти излиза по евтино че караш на дизел . А знаеш ли какво друго става на тия киломерти , пак ще ти кажа да се не мъчиш , свършва гаранцията и тогава разбираш как новите дизели са съвсем некачествени и почваш да ревеш като чуеш колко струва горивната помпа и турбината ..знаеш ли още колко работи не знаеш а . абе айде че ми писна от разбирачи

Това дали ще пиша романи, есета или просто свободни съчинения си е изцяло моя работа разбра ли колегааа?

Кое колега според теб е целия свят бе драги ми колега кое да питам аз?

Еми извинявай ама ти колега от МАРС ли падаш да питам аз или още живееш в 19-ти век?!?

Що не вземеш да си отвориш ушичките и очичките бе колега за да чуеш какво аджеба ти пеят всеки ден медийте или просто не вземеш да влезнеш в чичко GOOGLE и не вземеш да потърсиш какво аджеба пише за съотношението на продажбите м/у дизел/бензиновите мотори в днешно време бе колега и после да ми правиш подобни констатацийки?!

Или можеби под целия Свят визираш САЩ и за теб те са целия Свят а колега?

Е аз ще ти кажа, че американците никога не им е пукало за икономията на гориво камоли за опазване на околната среда колега, защото те заедно с Народна Република Китай са най-големите замърсители на атмосферата в Света колега и точно поради тази причина изобщо въпросните американци никога не са си давали сметка 25 на сто ли горят 30 на сто ли горят техните 5-6 000 кубикови танкове , дизел ли гори този танк, киросин ли гори или ракетно гориво колега...

Но сега вече колега и те запяха съвсем друга песен колега с тази сериозна икономическа рецесия която здраво тресе Щатите виждаш ли колко бързо американците се научиха да търсят малолитражки, да търсят дизелови автомобили, че да карат даже и на БИОДИЗЕЛ колегаааа!

Факта, че самия ти караш дизел и явно си много доволен от вървенето на Королата и от разхода и не върви много много да се изказваш негативно за дизелите колега!!!

Казваш, че разликата при градско каране между 1.9JTD и 1.9JTS е 3 л./100 км. а колега?
Е аз незнам от къде я почерпи тази информация колега след като ясно бях написал, че сравнявам точно 2-та по-горе упоменати двигателя при градски условия и разликата в разхода е точно 4.1 л./100 км. и това е информация от сайта на алфаромео.бг, докато твоята информация от 3 л. си нямам и идея от къде си я измисли колега или може би за Королите говореше неразбрах.... :)

Да те питам аз ти колко %/км. градско каране правиш и колко %/км. извънградско колега ам? :)

Мисля, че повечето от нас, а и не само карат много повече градско от колкото извънградско, така ли е колегИ?

Така, че много ми е чудно за какво извънградско каране дявол да го вземе НИ говориш изобщо колега???!!!???

Колкото до бакалските сметчици колега си позволох да сметна, мисля, че много по-реално от теб, че въпросната сума от 5 000 лв. разлика в цената м/у двта мотора при днешните цени от 2.22 лв. за 1л. дизел и разликата от 4.1 л./100 км. градски пробег съответно за дизел/бензин драги ми колега излиза, че не за крайно неточното ти изчиление от 80-90 000 км., а точно за 55 000 км. колега човек ще си избие тези въпросни 5 000 лв. и след още 55 000 км. драги колега, човек вече ще е ЦЕЛИ нови 5 000 лв. на печалба бе колегааа Сфинкс!!!

Да не говорим колега, че ако вземем предвид факта, че горивата в световен мащаб се качват и ще продължат да се качват сам (надявам се) ще стигнеш до извода, че човек за много по-кратко време и за много по-малко километри ще си избие дизеловия автомобил колега, да не говорим, че този същия човек много по-бързо ще започне да спестява НЕ малко пари от икономия на гориво колега!!!

Незнам кой в случая се прави на разбирач аз или ТИ колега, но искам да ти кажа само, че както вече споменах по-рано аз от 7 г. карам само дизели и мисля, че много добре съм запознат с техните особености колега!!!

Така че НИ спести не много смислените ти оценки за другите потребители във форума колега и бъди малко по-очтив и коректен към останалите ако обичаш колега!!!

Айде със здраве

vladu
27-10-2008, 12:02
темата май беше за 159 и впечатленията от колата.

ок колеги - чудя се дали да взема 159 2.4 жтдм на почти 2 години.

Интересува ме дали и тая Алфа има дребни дразнещи проблемченца като другите? След 2 години и 60к км може ли да съм спокоен за окачаване, двигател, помпи, турбини, електроника?

просто не искам да взема поредната пародия на кола и само да се дразня и да си развалям мнението за марката ...

Stoyan Georgiev
27-10-2008, 14:03
това, което съм чел е само за проблеми по електрониката, но нищо значително

ходовата част уж е здрава

vladu
27-10-2008, 14:55
другото, което се чудя, дали да не е нова с по-ниско ниво на оборудване или 2ра ръка на 2 години с всички екстри...
Какво мислите колеги?

търтей
27-10-2008, 15:41
д2ра ръка на 2 години с всички екстри

ти сам си знаеш :)

vladu
27-10-2008, 15:45
ти сам си знаеш :)

ако ще питам себе си, няма да питам в форума.

а ако ще трябва и отговор да си давам, то той ще е НИКОГА и за НИЩО на света не си купувай алфа. нито нова, нито полунова, нито 2ра ръка.

за това питам и други хора...

SFINKS
27-10-2008, 16:04
вземи си нова . при кола втора ръка никога не знаеш тоя преди теб как я е карал и дали не и е съкратил двойно живота нищо че е минал само 50 000 км
мен лично ми писна а и нямам време и нерви да вися по сервизи и да оправям постоянно нещо и затова си взех нова кола

mordohy
27-10-2008, 20:18
Хайде и аз да оспамя малко темата!Карам,по точно караме около 12 човека 159 19жтдм,от две години и нещо и имаме абсолютни еднакви мнения.Пазехме я до около 5 000 км и след това не сме я оставили на мира.Поради спецификата ни на работа,редовно я гониме с 200,тоест на разумната и граница и е навъртяла в този режим 160 000 км.За последния месец не знам , на колко е станала.Освен за работа,по младите колеги не я оставят на мира и през нощта така,че и разгонваме фамилията.Подчертано е кола,която и двойно по мощен двигател да има,след 20 минути ти се струва слаба.Тоест може да носи и още.Комфортна и всичко останало,което се очаква от една Алфа,НО!!!!Първо никакъв компромис с нафтата,маслото,филтрите и диагностиката.Някъде във Форума се каза как се прави обслужване на автомобила в съседна Гърция.Потдръжката му е доста скъпа.Не търпи компромиси.Второ пълна е с простотии,които ги нямаше в 156.Трето много е ниска и подчертано не е кола за БГ,Турция и Румъния.По добре е познатата ни 156,която не е пълна с разни глезотии,но за сметка на това е сигурна и сравнително лесна за обслужване.Като държане на пътя не ми се е случвало да изпадам в ситуация с която да не е могла да се справи и 156.Всъщност имам чувството,че в завой с над 180 км/ч 156 се справя по добре.Не казвам , че 159 се държи лошо.Просто е мое мнение.
С една дума,ако искаш да сваляш гаджета и да псуваш постоянно-вземи си 159.Ако искаш да караш и да нямаш проблеми-вземи си 156.Мотори-дал Господ за 156.Всичко останало по 159 е просто някаква суета и изнасилена работа.Прехвърлиха номерата,за да кажат,че са изпреварили времето и технологията,но нали я пипна германец и се ОСРАХА.Още от сега си представям,как вкупом ще ми кажат,че гроздето е кисело.но не е така.Старата 156 V6 дето не си знае километрите е по добра,а като искам да си вдигна адреналина,няма по добро от 33 1.7 16вентила.Псуваме я постоянно и никой не я кара на далече,но си ни е в сърцето и няма по добро лекарство за хемороидите от ръмженето на двигателя.
Сам си решавай,какво да си купиш!Успех!!!

KGB
27-10-2008, 20:48
Разликата между 156 и 159 като седене на пътя с каквато и да било скорост е като от формула 1 до формула рено.

vladu
27-10-2008, 21:07
Разликата между 156 и 159 като седене на пътя с каквато и да било скорост е като от формула 1 до формула рено.

значи 156 е по-хубава?

KGB
27-10-2008, 23:08
значи 156 е по-хубава?

Обратното:punk:

Това което може да правиш на пътя с 159 с много малко други коли може да го направиш без да се пребиеш.

vladu
28-10-2008, 08:44
а бе разбирам, че всичките карате с 230 минимум, че и завои вземате по същото време.

аз искам кола, с която да нямам много драми и проблеми и да изпитвам миниоргазъм като си я карам.

без да се налага да карам с 200, че и завои да вземам - на години съм вече и не ме влече.

искам да е красива - отвън и отвътре, сигурна, здрава(поне първите 4-5 години), да прави бързичко 0-100 и 100-140. хич не ме интересува как завиват с 200.

Stoyan Georgiev
28-10-2008, 10:49
за 0-100 и 100-140 дори неразработена ще ти задоволи изискванията

поне за първите 2 години няма да имаш грижи ако е нова, а ако си се грижил за нея през първите 2-3 години както трябва и продължиш да се грижиш пак както трябва, то би трябвало да ти се отплат подобаващо

няма начин да знаеш колко ще е здрава тази кола като стане на 5, защото дори първите, които са влезли в производство едва тази година излизат от гаранция

това, което аз съм чел по чужди форуми както вече писах е, че единствено леки проблематичности със електрониката евентуално може би едва ли не може да имаш ако я поддържаш и не я вкарваш в критични обороти преди да е минала 3000-4000 км :)

като комфорт - колата е много по-напред от баварци, а дори и от ц-класата на мерц. единствената толкова мека кола, в която съм се возил е ситроен ц6 , а тя както знаете е абсолютен лидер в комфорта

SFINKS
28-10-2008, 14:11
мдааа , по спортно от БМВ по комфортно от Мерцедес , що е то , Алфа :laughing1:

vladu при положение че си карал Алфи и знаеш колко струват като марка и като качество що си си втълпил така че трябва пак Алфа да си купиш, има още толкова много марки , огледай и те какво предлагат .

nikolaaaay
28-10-2008, 14:19
да прави бързичко 0-100 и 100-140
Тук, с еднакви двг-ли, 156 със сигурност е по-добре. Особено за първото. Иначе 159 безспорно е по-добрата кола за мини-оргазъм. Пък и е с 5 звезди за сигурност, мн. по-широка... но сп. мен ако 2 годишната 159-ка е с по-гоЛем двг. - по-добре рискувай с нея. Може да е много комфортна, но е танк. За да те кефи като динамика си трябва повече мощност и въртящ момент от на 156/147, 250 кг. в плюс са си 250 кг. Освен ако не ти пука, като те дърпат разните баничарки ХДИ-та :tooth:

vladu
28-10-2008, 14:51
... що си си втълпил така че трябва пак Алфа да си купиш, има още толкова много марки , огледай и те какво предлагат ...

не съм си втълпил нищо.
гледам и се оглеждам - не бързам, имам си кола.

бмв ми е скъпо. алди и мерцедес са скъпи, а и не са моята кола...
новата импреца е пародия
митсубиши са толкова пластмасови и калпави като интериор, че ... нямам думи; мое ли кожения салон да е в пъти по-гаден от текстилния на тоя аутлендър...
пежо, рено, цитроен - абЦолютен отврат - гади ми се от тях.
тойота, мазда - пълна скука.
фиат - към тая марка съм толкова предубеден, че като им видя емблемата ми минава всякакво желание

и къде сме? или нова алфа или мойта си алфа. и май мойта си е най-добре.

vladu
28-10-2008, 15:00
Тук, с еднакви двг-ли, 156 със сигурност е по-добре

ако съм искал 156 да съм си купил 7 пъти.
преди фейслифта не ми харесва - никак.
след вътрешния и разбира се външния, поне за мен, е далеч по-приятна кола. но искам нова кола.

vladu
28-10-2008, 15:04
но май обърнахме темата на ... ква кола да си взема.

а мен наистина ме интересуват мнения и впечатления за 159 на старо.

SFINKS
28-10-2008, 15:05
за Хонда ко ше кажеш :)

vladu
28-10-2008, 15:12
за Хонда ко ше кажеш :)

акорда или извънземната? все тая де ...

или ще си купя алфа 159 или ще почакам за алфа 149.

koolio
28-10-2008, 16:47
Между другото Акорд ми беше един от любимите модели преди Пинко да ми пусне едни тестове на пътното поведение на колата...:chair:

pinko
28-10-2008, 18:05
159 е много добра кола и вече може да се намери две-тригодишна за около 30-35 000 лева, обаче тая кола не става за България - ужасно е ниска. И аз дълго време се колебаех за 159, но нещо май ще пропусна...

В момента съм в процес на пазарлък за тази Алфичка

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8280.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8281.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8282.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8283.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8284.jpg

Много е скъпа, все пак е регистрирана април 2006 г. и е на 85 000 км, пък и конкретно тази нова е струвала 73 000 лв.

Обаче е с добрия 1,9 16 волта 150 коня, 6 скорости и най-важното - 20,5 см клиренс.

vladu
28-10-2008, 18:13
викаш да не чакам за 149, а за Камал?

виж и тая ... http://alfaromeo.bg/?go=usedcars&p=detail&autoId=27

pinko
28-10-2008, 18:24
викаш да не чакам за 149, а за Камал?

виж и тая ... http://alfaromeo.bg/?go=usedcars&p=detail&autoId=27

Знам я тая, много пари и искат, иначе разликата с тая, дето съм си харесал, е че пловдивската има ксенон и Босе. Пък и е черна, а аз не обичам черни коли.

Иначе е на приблизително същата възраст и малко повече километри.

Обади се, попазарете се, струва си, Кросвагона е уникален автомобил. Тръгва от място като ритнат отзад, с едно чипче става 190 коня, двойното задвижване е гениално, клиренса а предостатъчен, спирачките са неква мания, направо ти падат слънчевите очила от главата (предните и задните са Брембо от 156 GTA).

Ми тва е. Много убав автомобил, в един немски тест печели срещу БМВ Х3 2.0d 150 коня - единствената забележка е към тясното купе и малкия багажник.

Пък и е доста рядък автомобил - в България има-няма 30-40 Кросвагона. И едва ли ще се появят много, щото са доста скъпи.

vladu
28-10-2008, 18:52
благодаря за инфото.
ще мисля, но като гледам нещата, ще мисля дълго.

Garvansky
28-10-2008, 20:51
ако ще питам себе си, няма да питам в форума.

а ако ще трябва и отговор да си давам, то той ще е НИКОГА и за НИЩО на света не си купувай алфа. нито нова, нито полунова, нито 2ра ръка.

за това питам и други хора...

Преди около година, едва за втори път през живота ми имах възможност да се "разправям" с една ALFA. Първата беше 155 2.0 8V - Страшен самолет, поне за моите разбирания, но това е друга тема. Втората беше 159 1.9 JTDm 16V - като се качих и ме прихванаха лудите разбрах че аз ще си купя такава кола рано или късно.

Нещеш ли след време се видях в малко повече пара и хоп... алфичкааа... Вече близо 10 месеца я карам и при всяко качване разбирам,че това е колата за мене. Има си дребните "закачки" - скръцне ти таблото, понамирисва ти от време на време климатроника, ядосва те CD-то, ама няма как, на всякаде е така...

Моят съвет е скачай в една чисто нова 159-ка и ако това е твоят автомобил ще изпиташ невероятни емоции зад волана. Ако ли не, то това ще е поредният автомобил, за който ще можеш да се похвалиш, че си карал... :-P

zlia
28-10-2008, 21:21
Колега Vladu, като гледам какви Алфи си карал,то мога да ти кажа,че 159-та не е по-ниска от тях. Аз и мой приятел в момента сме собственици на 159-ки(1.9 JTD и 2.4), та имаме някакви впечатления от клиренса на същите. Аз лично дори смятам,че особенно 2.4 JTD(на моя колега) стои малко височко като "щъркел". И двете са с 18 цола джанти и еднакви гуми по размер. Отзад и двете са доста високи, а бе съвсем нормални лимузини.
Иначе за сравнения с 156 няма да говоря. Имал съм и в момента имам от този модел, но разликата с 159-та все пак не е минимална в + за нея(159).
За височината при Кросвагона е ясно,но там е нещо различно от лимузина, все пак.

Иначе се чудя за друго,защо почти няма предлагане за продажба на Кросвагон(употребявани) по нашите авто-къщи и борси. Аз също се двоумя дали бих могъл да ги продавам на цени по-ниски от 30 хил. лв у нас, а виждам че някои колеги са заинтересувани от доста по-скъпи предложения. Главните ми притеснения са,че много хора няма да направят разлика между нормална 156 и Кросвагон. А да разчиташ само на разбирачи, при вложени не малко средства си е в някаква степен авантюра в наши дни.

Stoyan Georgiev
28-10-2008, 23:36
с клиренса за 159-ката се бъркате много, колата е доста прилична като височина, и от нашите коли е най-високата, включително от семейния ван...

ЗМЕЯ!
02-11-2008, 09:25
1.
другото, което се чудя, дали да не е нова с по-ниско ниво на оборудване или 2ра ръка на 2 години с всички екстри...
Какво мислите колеги?

2.
вземи си нова . при кола втора ръка никога не знаеш тоя преди теб как я е карал и дали не и е съкратил двойно живота нищо че е минал само 50 000 км
мен лично ми писна а и нямам време и нерви да вися по сервизи и да оправям постоянно нещо и затова си взех нова кола

3.
а бе разбирам, че всичките карате с 230 минимум, че и завои вземате по същото време.

аз искам кола, с която да нямам много драми и проблеми и да изпитвам миниоргазъм като си я карам.

без да се налага да карам с 200, че и завои да вземам - на години съм вече и не ме влече.

искам да е красива - отвън и отвътре, сигурна, здрава(поне първите 4-5 години), да прави бързичко 0-100 и 100-140. хич не ме интересува как завиват с 200.

4.
мдааа , по спортно от БМВ по комфортно от Мерцедес , що е то , Алфа :laughing1:

vladu при положение че си карал Алфи и знаеш колко струват като марка и като качество що си си втълпил така че трябва пак Алфа да си купиш, има още толкова много марки , огледай и те какво предлагат .

5.
не съм си втълпил нищо.
гледам и се оглеждам - не бързам, имам си кола.

бмв ми е скъпо. алди и мерцедес са скъпи, а и не са моята кола...
новата импреца е пародия
митсубиши са толкова пластмасови и калпави като интериор, че ... нямам думи; мое ли кожения салон да е в пъти по-гаден от текстилния на тоя аутлендър...
пежо, рено, цитроен - абЦолютен отврат - гади ми се от тях.
тойота, мазда - пълна скука.
фиат - към тая марка съм толкова предубеден, че като им видя емблемата ми минава всякакво желание

и къде сме? или нова алфа или мойта си алфа. и май мойта си е най-добре.

6.
за Хонда ко ше кажеш :)

7.
Между другото Акорд ми беше един от любимите модели преди Пинко да ми пусне едни тестове на пътното поведение на колата...:chair:

8.
159 е много добра кола и вече може да се намери две-тригодишна за около 30-35 000 лева, обаче тая кола не става за България - ужасно е ниска. И аз дълго време се колебаех за 159, но нещо май ще пропусна...

В момента съм в процес на пазарлък за тази Алфичка

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8280.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8281.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8282.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8283.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Crosswagon/IMG_8284.jpg

Много е скъпа, все пак е регистрирана април 2006 г. и е на 85 000 км, пък и конкретно тази нова е струвала 73 000 лв.

Обаче е с добрия 1,9 16 волта 150 коня, 6 скорости и най-важното - 20,5 см клиренс.

9.
Преди около година, едва за втори път през живота ми имах възможност да се "разправям" с една ALFA. Първата беше 155 2.0 8V - Страшен самолет, поне за моите разбирания, но това е друга тема. Втората беше 159 1.9 JTDm 16V - като се качих и ме прихванаха лудите разбрах че аз ще си купя такава кола рано или късно.

Нещеш ли след време се видях в малко повече пара и хоп... алфичкааа... Вече близо 10 месеца я карам и при всяко качване разбирам,че това е колата за мене. Има си дребните "закачки" - скръцне ти таблото, понамирисва ти от време на време климатроника, ядосва те CD-то, ама няма как, на всякаде е така...

Моят съвет е скачай в една чисто нова 159-ка и ако това е твоят автомобил ще изпиташ невероятни емоции зад волана. Ако ли не, то това ще е поредният автомобил, за който ще можеш да се похвалиш, че си карал... :-P

10.
с клиренса за 159-ката се бъркате много, колата е доста прилична като височина, и от нашите коли е най-високата, включително от семейния ван...

1.Колега като се има предвид, че в момента в който си купиш нова кола ти автоматично, вече си назад с 50% от сумата на колата ми се струва, че не е особено рентабилно човек да си купува нова кола от практична гледна точка :)

Със същия успех, чевек може да си вземе от Германия примерно една 159-ка с ксенон,нави и парктроник за около 25-6 хиляди 2006-та или 2007-ма на по 20-30 000 км. :)

От друга страна, обаче нема да споменавам изтърканото клише за новото :)
Ако разполагаш с пари и те не са проблем за теб, яхвай една 159-ка с фул екстри и сам ще разбереш за ко чуду иде реч... :)


2.Принципно си прав колега, но това са 1-2 години бе, не са 8 или 10 нали??? :)

3.Колега не мини, а 100%-ВИ оргазми предизвиква 159 повервай ми :)
Всичките ти изисквания според мен са=Алфа 159 ;)

4.Ми щото човека явно е доволен от Алфите бе колега, кара Алфа и пак би си купил Алфа...
Струва ми се, че май му задаваш отговори а??

5.Какво да ти кажа Владо, аз лично смятам, че съвременните Алфи за класа над останалите, които изброи освен БМВ и Мерц.

6.Абе колега Сфинкс, ти постоянно агитираш Владо и не само него за неква друга марка кола аааааа нема се разберем така:nono:
Даже се чудя ко чиниш във форума след като вече не си лафист, може би за да отекчаваш хората лиии?!

Това, че ти вече не си собственик на Алфа не означава, че трябва да пропагандираш и на другите да НЕ стават собственици на марката, щото ние всички добре (освен теб) знаем, че по-добро от Алфа немааа, нема и да има... :)

7.Акорда на мен лично винаги ми се е струвал некак си крива и леко смешна кола, даже дървена... :)
Пък и като видях и аз на кое място я наредиха по стабилност във въпросния тест ептен изчезна от съзнанието ми като модел :)

8.Определено с новия фейс 156 става едно бонбонче ама от всекъде :)
Тая хубавелка от снимката изглежда яка топалка, ма с тоя Q4 напраооо дави рибата бас :metal:

9.Според мен един добър съвет

10.Добро опровержение за височината браво :)

vladu
02-11-2008, 10:25
добра темичка стана ...
колкото и невероятно да Ви звучи - взех един суифт спорт за 30к.
Двете ми Алфи си остават в автопарка.
Колата, която ще взема или ще е 149 с ТБ или ще е истинска алфа с 6так от Арезе (просто искам бензин, а не фиатски дизели или холденски бензини)

ЗМЕЯ!
02-11-2008, 11:18
добра темичка стана ...
колкото и невероятно да Ви звучи - взех един суифт спорт за 30к.
Двете ми Алфи си остават в автопарка.
Колата, която ще взема или ще е 149 с ТБ или ще е истинска алфа с 6так от Арезе (просто искам бензин, а не фиатски дизели или холденски бензини)

Еееее колега супер брутално ни изневери с тоя Суифт да ти кажа аз :)

Дизела на Алфа нали се сещаш, че неможе да го наречеш нито Фиатски, нито Алфовски, нито Ланчииски поради простата причина, че става дума за марки които са под една и съща шапка :)

Колкото до 149 хибаво си си го намислил, но лично аз не съм виждал, още некъф истински завършен екземпляр до сега :)

Stoyan Georgiev
02-11-2008, 11:24
и като си тръгнал към супер минитата ...от къв ч** си взел суифт спорт а ми не клио V6 само това не разбрах...

digitalundgrd
02-11-2008, 11:40
Да си призная и аз му бях хвърлил око на тоя Суифт Спорт...Сега остава Владо да каже дали върви добре тази осичка :)

vladu
02-11-2008, 13:15
клиото е добро, но почва на 42к+...
е за 42к по-скоро щях да си взема митко.

суифта е ефтин, нов и приличен.
гледах бая коли ... единствено ме впечатлиха 159ти и ... суифтчето. 159 ми идваше малко заробващо (62к с екстрите, които са задължителни, а и това не е моя размер кола). и така ... чакам да видя 149 с ТБ. ако се окаже, че и тя няма да е моята кола, ще си търся 6так арезоФ (или брера ;))

vladu
02-11-2008, 13:21
иначе нямам нищо протиф дизелите на фиат, не ме разбирайте погрешно. но след като покарах миткото с ТБ разбрах, че дизела си е компромис.

ЗМЕЯ!
02-11-2008, 19:56
иначе нямам нищо протиф дизелите на фиат, не ме разбирайте погрешно. но след като покарах миткото с ТБ разбрах, че дизела си е компромис.

Дизелите на Фиат са едни от най-добрите и това не е само мое мнение ;)

Се пак незабравяй колега кой е създателя на Комън Рейла ;)

vladu
03-11-2008, 07:39
комън некомън... тея дет са го създали, сега са създали 1.4ТБ 155коня/230Нм дет набира като лудо от 1000 та до 7000 оборота, харчи безумно малко и не пуши ... сори, но напускам дизелповера.
ако митото ми харесваше и на външен вид ...

SFINKS
03-11-2008, 09:39
правилна еволюция от Италианска кола към Японска :headbang:

Stoyan Georgiev
03-11-2008, 10:00
правилна еволюция от Италианска кола към Японска :headbang:

ама ти не спре :)

KGB
03-11-2008, 11:31
Вие май не знаете на какво е базиран новия Swift....

SFINKS
03-11-2008, 14:22
е какво значи не съм спрял , Vladu си е направил избора не съм му го направил аз нали :mobile:
Просто го поздравих за правилната посока
Всеки който покара малко повече време Алфи рано или късно му писва и сменя марката

Stoyan Georgiev
03-11-2008, 14:33
Вие май не знаете на какво е базиран новия Swift....

единственото, за което знам , че имат нещо общо с европейска кола е 1.3 мулти джет дизела от фиат ??

vladu
03-11-2008, 14:53
единственото, за което знам , че имат нещо общо с европейска кола е 1.3 мулти джет дизела от фиат ??

хе ... те се правят в Унгария - т.е. са си тукашни. Само миксера е внос.
иначе кгб намеква, че ползва платформа от фиат, на май се бърка с SX4 и Седичи.

но да питам аз какво общо има това с темата за 159 втора ръка?

pinko
03-11-2008, 23:05
е какво значи не съм спрял , Vladu си е направил избора не съм му го направил аз нали :mobile:
Просто го поздравих за правилната посока
Всеки който покара малко повече време Алфи рано или късно му писва и сменя марката

Грешка. От 1985 г. с леки прекъсвания карам Алфи, и хич даже не ми е писнало и нямам никакво намерение да сменям марката. Даже напротив - все повече се убеждавам в правотата на избора си.

Интересното е, че доста от автомобилните журналисти в България, че и по света, карат Алфи - а както знаете, те са карали практически всички коли на пазара. И имат много добра представа коя кола е добра и коя - не.

ЗМЕЯ!
03-11-2008, 23:25
1.
правилна еволюция от Италианска кола към Японска :headbang:

2.
Вие май не знаете на какво е базиран новия Swift....

3.
е какво значи не съм спрял , Vladu си е направил избора не съм му го направил аз нали :mobile:
Просто го поздравих за правилната посока
Всеки който покара малко повече време Алфи рано или късно му писва и сменя марката

4.
единственото, за което знам , че имат нещо общо с европейска кола е 1.3 мулти джет дизела от фиат ??

5.
Грешка. От 1985 г. с леки прекъсвания карам Алфи, и хич даже не ми е писнало и нямам никакво намерение да сменям марката. Даже напротив - все повече се убеждавам в правотата на избора си.

Интересното е, че доста от автомобилните журналисти в България, че и по света, карат Алфи - а както знаете, те са карали практически всички коли на пазара. И имат много добра представа коя кола е добра и коя - не.

1.Ееее ма свинки ти верно прекаляваш дейба вече :)

2.Ако не е базиран на Фиат Панда та на... :)

3.Алфа е признание и страст човече.Не преобщавай всички ни към изневерченския си нрав ;)
Всеки маняк покарал малко алфа, кара завинаги алфа ;)
Само ти се цепиш от колектива, ноооо колектива пък хич не прощава.... :tooth:

4.Сузуки правят много от моделите си на базата на Фиат от не малко време бе момко :) кви мултиджети :)

5.Евала Пинко ти си гордост за марката човекооо
Пълниш ми душичката :th_up::bravo:

Stoyan Georgiev
04-11-2008, 00:21
бате я сподели :) щото витарата не виждам да са я взели от фиат - просто няма еквивалент...

това дето е като джипче ама по-малко и то също..

единственото, което по прочетеното в нета и от чутото от един приятел, който има 2 сузуките и се води уж фен на марката, единственото, което сузуки ползва са 1.3 m-jet дизелите....

ако знаеш нещо друго от това моля те сподели , откровено ми е интересно :)

ЗМЕЯ!
04-11-2008, 00:31
бате я сподели :) щото витарата не виждам да са я взели от фиат - просто няма еквивалент...

това дето е като джипче ама по-малко и то също..

единственото, което по прочетеното в нета и от чутото от един приятел, който има 2 сузуките и се води уж фен на марката, единственото, което сузуки ползва са 1.3 m-jet дизелите....

ако знаеш нещо друго от това моля те сподели , откровено ми е интересно :)

Точно тва малкото джибче е Фиат Седичи :)

Stoyan Georgiev
04-11-2008, 01:13
ок, признавам грешката си, а тоа не е достатъчно фен явно :D

lazy
04-11-2008, 08:59
сега са създали 1.4ТБ 155коня/230Нм дет ... харчи безумно малко ...

Ей тва как точно го установи ... любопитно ми е просто ...

vladu
04-11-2008, 10:17
Ей тва как точно го установи ... любопитно ми е просто ...

аа аз вярвам безумно на това, което твърди дилъра - 8-10/100 градско в зависимост от стила каране.
моето схващане е, че за 155 коня всичко под 11 е перфе.

ЗМЕЯ!
04-11-2008, 22:49
аа аз вярвам безумно на това, което твърди дилъра - 8-10/100 градско в зависимост от стила каране.
моето схващане е, че за 155 коня всичко под 11 е перфе.

Човеко, 8.5 бенз градско за 155 коня с турбо си е сериозно постижение майна ;)

lazy
04-11-2008, 22:58
аа аз вярвам безумно на това, което твърди дилъра - 8-10/100 градско в зависимост от стила каране.
моето схващане е, че за 155 коня всичко под 11 е перфе.

150кс дизел нямаш грижа да си много под 11/100
155кс бензин - тия коне са при обороти, където 8-10 е мираж
дилъра няма да ти каже друго, щот трябва да си пробута колата

pinko
04-11-2008, 23:09
Абе аз Митото ТБ 155 коня като го карах в Италия си гореше 9,5-10 на извънградско като пич, хем никак не съм го газил, спокойно каране с 90-110 км/ч и инцидентни изрязвания при изпреварване.

Тая работа с 8,5/100 градско е трудно постижима с дизел, камо ли с турбобинзин...

А ето кво споделя един пич от немския форум, даже първите 1000 км, докато го е разработвал и не е вдигал над 4000 об/мин, разхода на извънградско не е паднал под 7-8 л/100

http://www.alfisti.net/alfa-forum/news/72273-test-3323-km-dem-mito-1-4-turbo.html

Autobahn-Testverbräuche nach Bordcomputer:
Konstant 140 km/h (Tempomat) 10,0 Liter/100km (Testfahrtstrecke: 50 km)
Konstant 150 km/h (Tempomat) 12,6 Liter/100km (Testfahrtstrecke: 50 km)
Durchschnittsgeschwindigkeit 135 km/h (gefahren bis max. 200 km/h nach Tacho): 13,5 Liter (Testfahrtstrecke: 120 km)
Durchschnittsgeschwindigkeit 161km/h (gefahren bis max. 190 km/h nach Tacho): 15,7 Liter (Testfahrtstrecke: 80km)
Durchschnittsgeschwindigkeit 183 km/h (immer voll auf dem Gas, bis Vmax): 22,7 Liter (Testfahrtstrecke: 60 km)

SFINKS
05-11-2008, 10:26
Грешка. От 1985 г. с леки прекъсвания карам Алфи, и хич даже не ми е писнало и нямам никакво намерение да сменям марката. Даже напротив - все повече се убеждавам в правотата на избора си.

Интересното е, че доста от автомобилните журналисти в България, че и по света, карат Алфи - а както знаете, те са карали практически всички коли на пазара. И имат много добра представа коя кола е добра и коя - не.

айде сега , от Алфа по убаво нема , тва го знаем :)
не искам да се заяждам с никой ама смятам че
автомобилните журналисти както и повечето хора тук в форума карат Алфи просто щото Алфа е евтината алтернатива на БМВ , Хонда , Субару ,Лексъс и така нататък.... Пък някой като ми каже имам пари за БМВ и Лексъс ама карам Алфа щот съм фен умирам да се смея

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 11:05
айде сега , от Алфа по убаво нема , тва го знаем :)
не искам да се заяждам с никой ама смятам че
автомобилните журналисти както и повечето хора тук в форума карат Алфи просто щото Алфа е евтината алтернатива на БМВ , Хонда , Субару ,Лексъс и така нататък.... Пък някой като ми каже имам пари за БМВ и Лексъс ама карам Алфа щот съм фен умирам да се смея

:) хич да не е, и аз умирам да се смея на някои от твоите постове...

мога да си позволя и баварец, но сравнявайки двете коли, единственото предимство, което намерих беше, че бавареца е със задно (това понякога не е предимство) и че качеството на материалите за интериора е малко , но наистина малко по-добро от на алфата, за сметка на това е правена с грозната пръчица тройката, само купето по-става, ама то ми е непрактично... петицата вече идва съвсем друг ценови клас, ама и самата кола е в друга категория

не генерализирай, не ти отива, имаш уж интелигентни постове, но това твойто инатене, че алфите са за хора с ограничен бюджет вече омръзва

SFINKS
05-11-2008, 11:31
ммм да , тройката е грозна викаш , новата C класа и тя отвратителна , Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш :blah:

що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....

в тая връзка ако някой се е насочил да си купува кола : http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3557562.html

DerMeister
05-11-2008, 11:46
що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....
А ти що толкова тъпо сравнение правиш, че не се сещам. Естествено, че няма пари за C 55 AMG, ама явно на човека му харесва да кара 159 JTDm пред C класа 200 CDI. Вкусове всякакви. Да не би всички хора, които си купуват нови Алфи да не могат да си позволят съответните по характеристики модели на конкуренцията? Ако свалим нещата на още по-мизерно и долно ниво важи същото. За какво ми е да си купя БМВ 3ка 320 яката бегачка за същите пари като моята кола, след като не ми харесва? Дреме ми, че е по-здраво или едикакво си му е по-добро. Не ми харесва и тва е.

Ти си ми любимеца в този форум. Явно не осъзнаваш колко е комплексарско да стоиш тук и да дебнеш да се заядеш с някой, понеже кара най-скапаните и евтини коли на света според теб. Доставя ти удоволствие сигурно просто да се заяждаш ей така за спорта, но не го осъзнаваш. А за еволюцията ти от италианска кола на японска немам думи. Ако случайно и погрешно си имал Алфа и после си решил да си купиш колата, която ти подхожда най-много - Корола дизел, те разбирам. Обаче тая еволюция от нещо красиво и доставящо удоволствие на супер грозна и уникално скучна и безлична кола не я разбирам. Ако за тебе колата е средство да се придвижваш и да си возиш семейството на почивка ок, но има хора, които още харесват удоволствието от шофирането, ценят красивите, макар и яко чупливи коли и искат като погледнат през прозореца колата си, да се усмихват.

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 11:53
ммм да , тройката е грозна викаш , новата C класа и тя отвратителна , Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш :blah:

що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....

в тая връзка ако някой се е насочил да си купува кола : http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3557562.html


е с това сравнение се изложи толкова лошо, че нямам думи

къде ми слагаш ц55 и м-3 ?!?!?! първо ако имах пари за ц55 амг , щях да си взема не ц55 а ц 63, да не говорим, че въобще нямаше да си взема подобна кола, м-3 е перфектна технически, но не ме трогва като кола

ама ти отиде в ценови клас където няма нищо общо... алфа в този ценови клас - НЯМА, затова и няма как да си взема алфа която да е еквивалент на тези коли, защото няма и алфа с такъв двиг. - 3.2 е най-голямото

ц 200 цди или 320 не бих си взел никога, въпреки че както ти казах мога да си го позволя, първо мерца, ако не е въпросния ц55 ии ц63 е кола за чичковци, бмв-то не ме трогва нито като техника нито като визия нито по никакъв начин... едно на ръка, че е толкова масово, че немай на къде

ти като имаш пари за корола, що взе корола ми не нещо друго, а ? или сега ще ми кажеш, че няма по-добро от корола в този ценови клас ? айде моля ти се дай го малко по-сериозно , че пак почна да се излагаш

освен това - по улицата като карам хората не се обръщат след черните и бели тройки, а след 159ката, ФАКТ !

ПП: само да те питам карал ли си ц200 дизел в дъжда в завой с не толкова разумна скорост ? аз - да , и беше ужасяващо, комбинацията на тракшън контрола и явно вродената нестабилност на задното и окачване беше отвратителна и правеше колата неуправляема

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 11:58
Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш :blah:



това къде го прочете да го казвам ?

лексъс е хубава марка, просто не ми харесва като визия и като интериор , освен това съм фен на европейските коли

а4 ми идва прекалено масово, иначе е кола, която наистина бих карал с удоволствие, въпреки, че личните ми впечатления от колите от концерна ВАГ не е перфектно ;)

имал съм възжможност да се докосна до всичко в класа, и избореа ми е такъв въз основа на това, че тази кола е най-подходяща за мен , според мен !

SFINKS
05-11-2008, 12:21
мдааа, от Алфа по убаво нема :)
само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е :)

DerMeister
05-11-2008, 12:24
радвам се че съм ти любимец в форума ама пo спокойно моля те :)

не си прав в тия неща дето си ги написъл , ама не ми се отговаря подробно че трябва 2 страници да изпиша :)
Аз съм спокоен. Беседваме тука, всеки си излага мнението. :roll:

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 12:41
мдааа, от Алфа по убаво нема :)
само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е :)

абе ти май четеш селективно - НАВСЯКЪДЕ КАЗВАМ ЗА МЕН бе човек, ти знаеш ли това какво значи ?

решил съм , че алфата е колата, която ще взема и това е, решението не е било продуктувано по финансови причини, защото разлика в цената между еквивалентните немски модели - няма

като динамични характеристики, комфорт и визия, алфата е това, което съм търсил, това съм взел

айде моля ти се стига глупости говори, че ме е срам затова , че казах, че имап интелигентни постове...

KGB
05-11-2008, 12:45
мдааа, от Алфа по убаво нема :)
само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е :)


Като си докараш Тойотката до 80 000км ни пиши дали от ТМ ауто са се съгласили да ти сменят двигателя по гаранция....

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 12:46
Като си докараш Тойотката до 80 000км ни пиши дали от ТМ ауто са се съгласили да ти сменят двигателя по гаранция....

няма да му се наложи, от TOYOTA ПО УБАВО НЕМА !!! :headbang:

SFINKS
05-11-2008, 12:51
хихихихи , ще ми го сменят ако е за смяна пич ,за мен не се притеснявай брат ми работи в Тойота :mobile: ,с новите коли много по важно е какво и как ще се случи в сервиза на дилъра докато тече гаранцията отколкото каква точно нова кола ще купиш ;)
ти чукай на дърво или там на каквото чукаш да ти е наред Алфата което много ме съмнява че тогава може голямо гаранционно и след гаранционно дърво да изядеш :)

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 12:53
ти чукай на дърво или там на каквото чукаш да ти е наред Алфата което много ме съмнява че тогава може голямо гаранционно и след гаранционно дърво да изядеш :)

ти ги знаеш нещата

SFINKS
05-11-2008, 12:59
Знам ги естествено , почти всички нови коли са малко или много дефектни , важното е ако стане нещо да можеш да разчиташ на гаранцията и сервиза нали така .
Само за инфо бях си спукал задната броня , смяната и боядисването отне 24 часа ;)

KGB
05-11-2008, 13:02
ТМ Ауто и гаранция..... :-)

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 13:05
Знам ги естествено , почти всички нови коли са малко или много дефектни , важното е ако стане нещо да можеш да разчиташ на гаранцията и сервиза нали така .
Само за инфо бях си спукал задната броня , смяната и боядисването отне 24 часа ;)

защото ги има под път и над път като твойта, съответно могат да държат на склад,

след пристигането на бронята с фара и една счупена пластмасова греда вътре ще бъде монтирано и боядисано за 2 работни дни ако имап предвид моя проблем ;) (и това от сервиз в Б-с ;) )

бмв дето ми ги лансираш, един познат си спука предната броня и чака месец и половина докато му я оправят ;) .. не ти говоря за оборотните модели от типа на тройки и петици ;)

ПП: вземи отговори на някой от нещата дето ти ги казах, че много удобно го отбягваш аргументирането :) че това е просто форум форум е, но прояви малко уважение и или отговаряй аргументирано или не се обаждай, при положение, че не си прав ;)

SFINKS
05-11-2008, 13:06
хиххи , държат на склад щото продават кам 100 пъти повече коли от Алфа
а при теб каквото и да стане ще чакаш по 1 месец , ай сектир и гаранционното обслужване на Алфа да чакаш по месец и кусур
нямам предвид твоя проблем , далеч съм от тва да злорадствам че някой си е блъснал колата , пък като ти решат проблема за 2 дни ше се похвалиш , не преди това ;)

Stoyan Georgiev
05-11-2008, 13:15
хиххи , държат на склад щото продават кам 100 пъти повече коли от Алфа
а при теб каквото и да стане ще чакаш по 1 месец , ай сектир и гаранционното обслужване на Алфа да чакаш по месец и кусур
нямам предвид твоя проблем , далеч съм от тва да злорадствам че някой си е блъснал колата , пък като ти решат проблема за 2 дни ше се похвалиш , не преди това ;)

е за гаранционното обслужване не се чака месец и половина

въпрос на сервизно обслужване каккто каза, за вагените знаеш ли по колко сме чакали докато им дойдат частите ?

тук говорим за колата, но както и да е

накой ден ако се видим на живо искам да ме убедиш да си купя друга кола в този клас, нали си търговец.. аз обеюавам да не съм предварително нагласен на контра :)

vladu
05-11-2008, 21:36
150кс дизел нямаш грижа да си много под 11/100
155кс бензин - тия коне са при обороти, където 8-10 е мираж
дилъра няма да ти каже друго, щот трябва да си пробута колата

мръзелиф, ти нещо на въпреки ли ми говориш?
иди карай па ми говори. все ми е тая колко харчи - важното е да ми е кеф. а мен се оказа, че ми е по-кеф с митковия турбобензин, отколкото с турбодизела ми. ясно мие , че оня няма да ми каже - кат те гледам как караш едно 14/100 градско ти е минимума.

vladu
05-11-2008, 21:40
отделно ако Алфа толкова много лъжат за разхода (ако това, което кзва Пинко е истина, те лъжат точно между 1.5-2 пъти) само може да си правим лесно и бързи изводи за любимата марка.

pinko
05-11-2008, 22:50
Сички лъжат, Владу, сички лъжат като дръти цигани...

Преди седмица карах новата Остави'я в Чехия и даже и при най-икономичен стил на шофиране по междуградски пътища между Прага и Пилзен разхода на въпросния екземпляр бе над 9-9,5/100, при положение че според Шкода средния разход на тоя матор със 7-степенна DSG трансмисия е 6,3 л/100 км.

И това е средния разход, за извънградско го дават даже 5,3 л/100 км, а градското - 8 л/100 км

Тоест - вместо 5,3 разхода ми беше 9-9,5/100 - почти двойно повече:blah:

Верно, маторчето е много добро, скоростната кутия с два съединителя и 7 степени е разкошотийка, ама разхода на гориво нема нищо общо с каталожните данни.

Става дума за 1,4 TSI турбобинзин 122 коня със 7-степенна DSG трансмисия, при 6-степенната ръчка разхода е по-висок.

Garvansky
06-11-2008, 00:23
Тъй като имам СОЛИДЕН опит с ТМ Ауто (имам две тойоти - Рав 4 и Камри) мога да кажа, че ако трябва да се сравняват Милано Моторс с ТМ Ауто, разликата е там че гаражчето на Тойота е светлинни години по-назад от сервиза на ММ, НО разлика в обслужването почти няма.

Няма какво да се заблуждаваме, София Франс Ауто, ТМ Ауто, Булвария, Милано Моторс, Мото Пфое и още много много, като че ли са собственост на един и същи неудачник. Нямат хал хабер представа как се обслужва (забележете) клиент, не говорим за автомобили, става въпрос за услуга за която човек си плаща и то не малко...

Едва ли има смисъл да си търсим правата щото на тех май не им дреме, те така или иначе си имат работа, факт е че сервизите са им пълни.

ЗМЕЯ!
06-11-2008, 01:49
1.
ммм да , тройката е грозна викаш , новата C класа и тя отвратителна , Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш :blah:

що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....

в тая връзка ако някой се е насочил да си купува кола : http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3557562.html

2.
А ти що толкова тъпо сравнение правиш, че не се сещам. Естествено, че няма пари за C 55 AMG, ама явно на човека му харесва да кара 159 JTDm пред C класа 200 CDI. Вкусове всякакви. Да не би всички хора, които си купуват нови Алфи да не могат да си позволят съответните по характеристики модели на конкуренцията? Ако свалим нещата на още по-мизерно и долно ниво важи същото. За какво ми е да си купя БМВ 3ка 320 яката бегачка за същите пари като моята кола, след като не ми харесва? Дреме ми, че е по-здраво или едикакво си му е по-добро. Не ми харесва и тва е.

Ти си ми любимеца в този форум. Явно не осъзнаваш колко е комплексарско да стоиш тук и да дебнеш да се заядеш с някой, понеже кара най-скапаните и евтини коли на света според теб. Доставя ти удоволствие сигурно просто да се заяждаш ей така за спорта, но не го осъзнаваш. А за еволюцията ти от италианска кола на японска немам думи. Ако случайно и погрешно си имал Алфа и после си решил да си купиш колата, която ти подхожда най-много - Корола дизел, те разбирам. Обаче тая еволюция от нещо красиво и доставящо удоволствие на супер грозна и уникално скучна и безлична кола не я разбирам. Ако за тебе колата е средство да се придвижваш и да си возиш семейството на почивка ок, но има хора, които още харесват удоволствието от шофирането, ценят красивите, макар и яко чупливи коли и искат като погледнат през прозореца колата си, да се усмихват.

3.
е с това сравнение се изложи толкова лошо, че нямам думи

къде ми слагаш ц55 и м-3 ?!?!?! първо ако имах пари за ц55 амг , щях да си взема не ц55 а ц 63, да не говорим, че въобще нямаше да си взема подобна кола, м-3 е перфектна технически, но не ме трогва като кола

ама ти отиде в ценови клас където няма нищо общо... алфа в този ценови клас - НЯМА, затова и няма как да си взема алфа която да е еквивалент на тези коли, защото няма и алфа с такъв двиг. - 3.2 е най-голямото

ц 200 цди или 320 не бих си взел никога, въпреки че както ти казах мога да си го позволя, първо мерца, ако не е въпросния ц55 ии ц63 е кола за чичковци, бмв-то не ме трогва нито като техника нито като визия нито по никакъв начин... едно на ръка, че е толкова масово, че немай на къде

ти като имаш пари за корола, що взе корола ми не нещо друго, а ? или сега ще ми кажеш, че няма по-добро от корола в този ценови клас ? айде моля ти се дай го малко по-сериозно , че пак почна да се излагаш

освен това - по улицата като карам хората не се обръщат след черните и бели тройки, а след 159ката, ФАКТ !

ПП: само да те питам карал ли си ц200 дизел в дъжда в завой с не толкова разумна скорост ? аз - да , и беше ужасяващо, комбинацията на тракшън контрола и явно вродената нестабилност на задното и окачване беше отвратителна и правеше колата неуправляема

4.
това къде го прочете да го казвам ?

лексъс е хубава марка, просто не ми харесва като визия и като интериор , освен това съм фен на европейските коли

а4 ми идва прекалено масово, иначе е кола, която наистина бих карал с удоволствие, въпреки, че личните ми впечатления от колите от концерна ВАГ не е перфектно ;)

имал съм възжможност да се докосна до всичко в класа, и избореа ми е такъв въз основа на това, че тази кола е най-подходяща за мен , според мен !

5.
мдааа, от Алфа по убаво нема :)
само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е :)

6.
абе ти май четеш селективно - НАВСЯКЪДЕ КАЗВАМ ЗА МЕН бе човек, ти знаеш ли това какво значи ?

решил съм , че алфата е колата, която ще взема и това е, решението не е било продуктувано по финансови причини, защото разлика в цената между еквивалентните немски модели - няма

като динамични характеристики, комфорт и визия, алфата е това, което съм търсил, това съм взел

айде моля ти се стига глупости говори, че ме е срам затова , че казах, че имап интелигентни постове...

7.
хихихихи , ще ми го сменят ако е за смяна пич ,за мен не се притеснявай брат ми работи в Тойота :mobile: ,с новите коли много по важно е какво и как ще се случи в сервиза на дилъра докато тече гаранцията отколкото каква точно нова кола ще купиш ;)
ти чукай на дърво или там на каквото чукаш да ти е наред Алфата което много ме съмнява че тогава може голямо гаранционно и след гаранционно дърво да изядеш :)


1.Еееех бе момче младо със ЗЪБ, как твоята "умна" главица не разбра, че Алфа Ромео е за хора индивидуалисти,за хора със страст и собсвено излъчване, за хора с различен подход и поведение на пътя!!!
Масовите 3-ки а4-ки и мергели по абсолютно никакъв начин немогат да те отличат от масата бе момченце, пък ти си карай твоята королка с която има нема всеки 3-ти е с такава и си мисли, че си велик.... :) шемет...

Как не загря, че изпод униклано и красиво балансираните ламарини на алфа се крие нещо много съкровено, нещо необяснимо.....крие се ДУША!!!

Ти за мен по абсолютно никакъв признак не се отличаваш и никога няма да се отличаваш от МАСАТА с 3-ките и голфовете момкоооо ;)

Сръвнението ти на 159 с Ц55 АМГ си е достойно за присмех и само по себе си говори за твоята некомпетентност.... ;)

2.Колегата ДерМайстер се опитва да ти обясни, че истинските маняци избират алфа, защото тя ги кара да се чувстват специални и вщечатляващи...
Защо ли ще ме попитш?
Ами примерно защото в Пловдив има 3 бр. 147 с новия фейслифт и 1 от тях е моята и знаеш ли, от където и да мина всичко живо чупи шийни прешлени да се обръщат след нея...е това усещане тряяя ти кажа, че е некъф уникален медец и мехлем за душата ;)

За ме Свинки ти просто си едно дезиртьорче, едно заслепено от масовщината момченце, което по най-детински начин се опитва да оплюе любимата нам марка и то в нашия форум е тряя ти кажа, че от тук нататък, не те чака нищо добро сещай се.... ;)

3.Много се излагаш верно....даже зверски...
Иначе на Стоянчо :super:

4.А4 лично според мен е със супер странна задница, опитали са се да и придадат чара на А8, но доста неуспешно,вътре в купето пък се забелявза типичната за марката вдървеност....

5.Намяш и ни най-малка идея колко си прав ;)

6.Абе човека за n-ти път ти казва, че за него по хубаво от Алфа нема бе момченце, само алфа му е на душата и на сърцето както и на всички нас.

Аз лично съм карал много марки и модели коли, нооооо тряя ти кажа, че като Алфа 2-ра не съм срещал...необаснимо е!

7.За здравината на Алфа, ше ти кажа че след 2004-та нещата се промениха драстично и Алфа, вече няма нищо общо със старите митове и легенди за марката ;)

vladu
06-11-2008, 07:15
Сички лъжат, Владу, сички лъжат като дръти цигани...


е добре де, няма ли ЕК да им го тури. за разхода предполагам могат да лъжат, но за емисиите едва ли.

нищо де, четох, че излиза 2.0 дизела на Фиат и ще се слага в Делта, т.е. логично и в 149 (коята ще е с име ВеРо или СеРи сигурно, ма карай)

lazy
06-11-2008, 10:40
иди карай па ми говори. все ми е тая колко харчи - важното е да ми е кеф. а мен се оказа, че ми е по-кеф с митковия турбобензин, отколкото с турбодизела ми. ясно мие , че оня няма да ми каже - кат те гледам как караш едно 14/100 градско ти е минимума.

да карам, да карам ... колко повече от 163кс турбо бензин да карам ? Дали не знам колко харчи, а ?
Ако не си разбрал още - що си сравняваш дизела със 155кс бензин ? Сравни го тоя велик турбо бензин със същите коне турбо дизел, и като вървеж, и като разход пък после пак да говорим ... Такива като Пинко няма да те лъжат, сайтовете и автотърговците ги заеби ...

vladu
06-11-2008, 14:04
ооо бат - пий'с'мен.
сравнявам квото имам. аз не правя дисекции на мотори.
не казвам кое е по- и най-добро.
аз казвам кое ми е по- и най- харесало - обикновен потребител съм.

ок - харчело повече, ми всеки да си прави сметка. аз правя 8-12к км годишно - кво ме боли колко харчи. за мен е важно не толкова количеството, колкото качеството.

другото е, че 155 коня дизела ще е по-тежък и по-скъп пък. Т.е. пак няма да имаме добра база за сравнение. А и не виждам изобщо база за сравнение, освен личното предпочитание и желание.

vladu
06-11-2008, 14:07
и нали уж карането на Алфа е "инормъс фан" преди всичко. що пак го ударихме на разходи и кой е по- по- най-.

дори нашия тойота приятел сфинкс си призна, че е взел тойота щот му писнало да прави алфа. но сигурно ще признае, че си му е било кеф да си я кара, когато е била здрава.

lazy
06-11-2008, 15:51
аз казвам кое ми е по- и най- харесало - обикновен потребител съм.


Всички сме такива :) Просто е добре да се дава повече инфо, няма как да се сравняват 105кс дизел със 155кс бензин и да се твърди, че новите турбо бензини са некви извънземни :)

KGB
06-11-2008, 19:12
Този мотор найстина е много добре направен...и върви доста прилично.

Още не съм карал 1.6 дизел 120коня...и не мога да ги сравня директно, но хората карали и двете 1.4ТБ 155 и 1.6Мджет 120 са 50 на 50...въпрос на личен вкус.

Gecata
07-11-2008, 10:24
Сички лъжат, Владу, сички лъжат като дръти цигани...

Преди седмица карах новата Остави'я в Чехия и даже и при най-икономичен стил на шофиране по междуградски пътища между Прага и Пилзен разхода на въпросния екземпляр бе над 9-9,5/100, при положение че според Шкода средния разход на тоя матор със 7-степенна DSG трансмисия е 6,3 л/100 км.

И това е средния разход, за извънградско го дават даже 5,3 л/100 км, а градското - 8 л/100 км

Тоест - вместо 5,3 разхода ми беше 9-9,5/100 - почти двойно повече:blah:

Верно, маторчето е много добро, скоростната кутия с два съединителя и 7 степени е разкошотийка, ама разхода на гориво нема нищо общо с каталожните данни.

Става дума за 1,4 TSI турбобинзин 122 коня със 7-степенна DSG трансмисия, при 6-степенната ръчка разхода е по-висок.

За стил на шофиране чувал ли си?
Явно си много далеч от нормалното шофиране....
Старата ми кола беше 1.8Т на ВАГ, докарвал съм я с извънградско шофиране 90-110 км/ч до под 6/100.
Ти 1.4 ТСи 9.5 хаххаха
Извинявай за тона ама много се възмутих.
1.4ТСИ ми даде 5.5/100, незнам какви изстъпления трябва да правиш за да докараш до 9.5/100.

:screwy:

KGB
07-11-2008, 12:22
Да и на мен дизела при кротко каране ми пада под 3............. :-)

Gecata
07-11-2008, 14:07
Искам да кажа, че каквито коли съм имал до момента, разхода ми е бил близък до каталожните данни +- 5% максимум 10%.
А вие тука ми говорите за разлики достигащи до почти 100% (5.3 каталог - 9.5 постигнато)

Според мен не завода производител лъже, а ми шофьора трябва да преразгледа начина си на шофиране.
Ако има разлика повече от 10% значи не може да шофира.
Лично мнение!


п.с. Забелязъл съм доста хора (колеги, приятели, и др.), които карат само газ, газ, после спирачка. И имам усещането че не познават равномерното движение на дадено тяло. т.е. Карат или само на ускорение, след което спиране.
И от светофар до свтофар се набират като за "световно" и в последния момент спирачки...
Като видиш червения светофар, ми пусни газта...

OgyG
30-11-2008, 14:48
Давам пример - на магистрала - растояние 200 - 300 км., на "авто пилот", колата сама си определя режима, скорост 140 км/ч. - разход 7,1 л..
Всички казват, че е много, ама си е толкова. Може би защото си е още нова?

Извинявам се за офф топа - но просто дадох пример.

OgyG
30-11-2008, 15:22
айде сега , от Алфа по убаво нема , тва го знаем :)
не искам да се заяждам с никой ама смятам че
автомобилните журналисти както и повечето хора тук в форума карат Алфи просто щото Алфа е евтината алтернатива на БМВ , Хонда , Субару ,Лексъс и така нататък.... Пък някой като ми каже имам пари за БМВ и Лексъс ама карам Алфа щот съм фен умирам да се смея

Искам и аз да добавя - преди това имах два Ягуара, 4,2 и 2,9 л - (отказах се защото обслужването не е на ниво, жалко ми беше за колите, макар че се оказа , че ММ не са по добри) - така че разхода на мойта красавица (спрямо Ягуарите) не ме притеснява, изпитвам само удоволствие.:-)
Това ми е първата италианска кола - избирах между БМВ, МБ и Ауди, Лексус даже и не ми е минавало през главата - сърцето ми избра Alfa. (Между впрочим, моята комплектация, не е много по ефтина :-)) Обичам да карам особенни и индивидуални коли и да им се радвам. Ще си чипаносам красавицата следващото лято и вообще ще бъде супер. (надявам се от форума да ми помогнат и препоръчат къде да го направя)
Специално избирах кола клас Д премиум - хем да ми е удобно, хем да се паркира на по малко място :-). Когато стане въпрос за по голяма кола - пак ще бъде италианска.

Stoyan Georgiev
30-11-2008, 20:10
Когато стане въпрос за по голяма кола - пак ще бъде италианска.

:metal::metal::metal: чакаме да видим 169 :metal::metal:

OgyG
30-11-2008, 21:18
Много интересно как ще изглежда в реале.

ЗМЕЯ!
04-01-2009, 00:39
Искам и аз да добавя - преди това имах два Ягуара, 4,2 и 2,9 л - (отказах се защото обслужването не е на ниво, жалко ми беше за колите, макар че се оказа , че ММ не са по добри) - така че разхода на мойта красавица (спрямо Ягуарите) не ме притеснява, изпитвам само удоволствие.:-)
Това ми е първата италианска кола - избирах между БМВ, МБ и Ауди, Лексус даже и не ми е минавало през главата - сърцето ми избра Alfa. (Между впрочим, моята комплектация, не е много по ефтина :-)) Обичам да карам особенни и индивидуални коли и да им се радвам. Ще си чипаносам красавицата следващото лято и вообще ще бъде супер. (надявам се от форума да ми помогнат и препоръчат къде да го направя)
Специално избирах кола клас Д премиум - хем да ми е удобно, хем да се паркира на по малко място :-). Когато стане въпрос за по голяма кола - пак ще бъде италианска.

Колега Оги поздравления за топлите думи по адрес на любимата ни марка...Еваллла :thumbup::bowdown:


Много интересно как ще изглежда в реале.

А защо, не така... ;)
http://image.automobilemag.com/f/new_and_future_cars/2010/9812531+w440/0806_01_z+2010_alfa_romeo_169+front_three_quarter_ view.jpg

...или така... ;)
http://www.carwebmag.com/wp-content/uploads/2008/08/alfa-romeo-169-concept-14.jpg

Иии сори за оф-топа ма се вдъхнових :)

Stoyan Georgiev
04-01-2009, 01:04
това първичкото ми е любимо от всичко видяно досега, ама не е достатъчно смело ;)

RPWWD
12-01-2009, 20:49
Някъде имаше публикувани компютърно генерирани картинки, на които много наподобяваше на новата Мазда 6 на външен вид, само че малко по-голяма.

Stoyko
20-05-2009, 11:45
хмм
бензинов явно 3.2 JTS е единственото което си струва
даже е и под-въпрос
щото новото 2.4JTD с 210-те коня е супер
освен това тая кола е адски тежка и бензиновия
ще те удави от гориво
имам добра оферта за 1.9JTD 8V - ама ми се струва
кофти вариант с тея 120 коня на тези габарити
май ще се ориентирам към вариант Alfa GT 1.9 JTDm
пък и вече се намират доста добри екземпляри
за около 10 000 Евра
другия вариант е 156 фейслифта с 2.4JTD 20 клапана
май е доста конкурентен на 159 2.4 имайки предвид
разликата в килата ...
много ме кефи 159, ама явно е най-добре
да се почака 2-3 годинки още за да станат
цените по-достъпни за нашия пазар ...

Здравейте колеги!!!
Аз също се оглеждам за подмяна на мойта 156 2.0 ТS с нещо по-ново за около 10-11 000 Евро и май 156 файслифта с новите бензинови или подобрените дизели ми се вижда по доброто предложение. Вярно че 159 е страхотна на външен вид ама е идоста по-тежичка, спортна и тежка кола са малко разминаващи се понятия. Пък и карал съм 159 и ми се струва че като интериор 156 фейслифт е по-добра (особено таблото и волана).
Някой може ли да сподели впечатления от фейслифта и какви са подобренията по качеството и окачването в сравнение с 156 до 2003г. А също и за GT?

Bobo
20-05-2009, 15:53
Някой може ли да сподели впечатления от фейслифта и какви са подобренията по качеството и окачването в сравнение с 156 до 2003г. А също и за GT?

Подобрения в окачването няма ;) В качеството също просто някой неща изглеждат различно и някой е направил инжинерни промени така че е по-лесно ремонтируема ;)

Относно 159 - поддържам няколко извънгаранционни 159 и брери и много сериозен дефект е рейката при всички.

OgyG
20-05-2009, 16:37
Подобрения в окачването няма ;) В качеството също просто някой неща изглеждат различно и някой е направил инжинерни промени така че е по-лесно ремонтируема ;)

Относно 159 - поддържам няколко извънгаранционни 159 и брери и много сериозен дефект е рейката при всички.

В кормилната рейка?
В какво се изразява дефекта?

RPWWD
20-05-2009, 19:56
И колко струва ремонта/смяната на тази рейка?

trustworthy
20-05-2009, 22:14
Дано да става дума за хидравличната, а не за 'общата' рейка :)

kgs159
21-05-2009, 00:28
Започва да чука при движение през малки дупки,но не тече масло-хидр.реика.Разбиват се селеновите втулки в неа от резки удари в големи дупки.Мойта я смениха в ММ в рамките на гаранциата-колата беше на 35000км.Струва около 2000лв.

Guzzi
21-05-2009, 15:16
Започва да чука при движение през малки дупки,но не тече масло-хидр.реика.Разбиват се селеновите втулки в неа от резки удари в големи дупки.Мойта я смениха в ММ в рамките на гаранциата-колата беше на 35000км.Струва около 2000лв.

Разбиват се най-вече вътрешните накрайници , но все още не се предлагат като резервна част и за това сменяват рейката

dilian alfa gtv
21-05-2009, 16:32
Разбиват се най-вече вътрешните накрайници , но все още не се предлагат като резервна част и за това сменяват рейката
привет колега
как се държи колата доволен ли си също как вози с тези 19-ки и зимата с какви гуми мислиш да караш че една такава зимна гума си е кам 800лв.
а и тези джанти ще чупят много окачването по наште пътища но пък си е красота.
насочил съм се към модела за това питам. точно такава като твойта но с друг мотор твойта 1.9 дизел ле е.
поздрави:clapping:

VFTI
22-05-2009, 11:14
ОФФ:

Не мога да си представя сериозна компания на която ВСИЧКИТЕ автомобили от концерна вече 20-30г. имат ПОСТОЯННИ ПРОБЛЕМИ с кормилната рейка...

Какво чуваме за чести дефекти:
Фиат груп 1990- корм. рейка
Алфа 95г.- корм. рейка.
Фиат груп 2000г. - корм. рейка.
Фиат груп 2007г.- Гранде Путно - кормилна рейка..
Фиат груп 2009г.- Алфа 159- корм. рейка...
Моделите са просто за доп. илюстрация...

Мисля че ме разбирате:pokey::pokey::pokey:

dilian alfa gtv
22-05-2009, 12:08
привет колега
а тоя кошник как се държи дето се вижда зад алфата.
наште се разкърца ужасно отзад тампони на стабилизираща щанга.скърца като баба.ще ги сменят сега в гаранциония сервиз.:pokey::jason2:

VFTI
22-05-2009, 13:28
привет колега
а тоя кошник как се държи дето се вижда зад алфата.
наште се разкърца ужасно отзад тампони на стабилизираща щанга.скърца като баба.ще ги сменят сега в гаранциония сервиз.:pokey::jason2:

Сори за оффа няма да пълним повече темата:

10хил км по БГ пътищата и за сега е супер :) Дизелче е 1.9...Все още не се чува ни скръц ни троп....А дано не се и чуе...А това за тампоните съм го чувал на първите версии..Тази е купена декември 08г.и уж е от последните...Трябваше да излезе новата мазда 5 в края на годината, ама заради кризата може да отлжат :) Пиши в мазда форума или на ЛС> Че да не правим офтопик :)

dilian alfa gtv
22-05-2009, 13:56
Сори за оффа няма да пълним повече темата:

10хил км по БГ пътищата и за сега е супер :) Дизелче е 1.9...Все още не се чува ни скръц ни троп....А дано не се и чуе...А това за тампоните съм го чувал на първите версии..Тази е купена декември 08г.и уж е от последните...Трябваше да излезе новата мазда 5 в края на годината, ама заради кризата може да отлжат :) Пиши в мазда форума или на ЛС> Че да не правим офтопик :)
ок нашта е е 06.2008г и е на 20км.а аз мисля за RX 8:jason2:

RPWWD
22-05-2009, 14:43
Ако има някой съфорумец, който се е прежалил за чисто нова 159-ка от ММ и вече е около цифрата 100 000 километра, не е лошо да сподели какво има за смяна/вече е сменил след такъв пробег?

stelt
22-05-2009, 21:13
Ако има някой съфорумец, който се е прежалил за чисто нова 159-ка от ММ и вече е около цифрата 100 000 километра, не е лошо да сподели какво има за смяна/вече е сменил след такъв пробег?

Съвета ми е ако ще си купуваш 159 да не мислиш толкова много. Горе-долу всички нови кошове се трошат на поразия и съответно резервните им части са скъпи. Ако пък се надяваш на гаранцията на ММ, мисля че е по добре да се самоубиеш :bouncing_smiley:

Bobi_33
23-05-2009, 18:43
Започва да чука при движение през малки дупки,но не тече масло-хидр.реика.

Не си съвсем прав. При едни започва да чука, при други изтича маслото през маншоните. Рейката да доуточним е на Фолксваген, колкото и жалко да звучи това. Възможно е и рециклиране. Излиза доста по-евтино от нова рейка (това за тези с изтекла гаранция на автомобила)

d1lgiq
23-05-2009, 20:47
Ами моята красавицая взех февруари на 13900км от германия сега е на 145000. В сервизната книжка пи6е 4е единствено не6то по фаровете са правили в германия .Единствения проблем при мен е 4е ми се запу6и горивния филтар ама не е болка за умиране.О6те не сам сменял масла ремаци ... и не знам цените.

nikolaaaay
24-05-2009, 14:55
Ами моята красавицая взех февруари на 13900км от германия сега е на 145000. В сервизната книжка пи6е 4е единствено не6то по фаровете са правили в германия .Единствения проблем при мен е 4е ми се запу6и горивния филтар ама не е болка за умиране.О6те не сам сменял масла ремаци ... и не знам цените.
Ще може ли да поясниш на колко км. си я взел и на колко е сега?!

ancho
24-05-2009, 22:09
Ще може ли да поясниш на колко км. си я взел и на колко е сега?!

Предполагам че я е взел на 139 000 и сега е на 145 000 защото малко невъзможно ми се вижда да и лепне за толкова време 120 000км :gayfight:

RPWWD
26-05-2009, 11:09
Съвета ми е ако ще си купуваш 159 да не мислиш толкова много. Горе-долу всички нови кошове се трошат на поразия и съответно резервните им части са скъпи. Ако пък се надяваш на гаранцията на ММ, мисля че е по добре да се самоубиеш :bouncing_smiley:

Щом съм си взел 156, значи ще си взема и 159, а гаранцията на ММ е последното нещо, което ме интересува. Притесняват ме 25000 лева, които ще хвърля на боклука за 2 години, ако е чисто нова. От друга страна обаче, ако наистина дефектите й са сериозни и скъпо струващи... Има вариант и за новата Крома или Делта, въпросът е доколко са технически идентични със 159-ката. Та затова разпитвам за мизериите, които може да направи тя след стотина хиляди километра.

ancho
26-05-2009, 18:01
Щом съм си взел 156, значи ще си взема и 159, а гаранцията на ММ е последното нещо, което ме интересува. Притесняват ме 25000 лева, които ще хвърля на боклука за 2 години, ако е чисто нова. От друга страна обаче, ако наистина дефектите й са сериозни и скъпо струващи... Има вариант и за новата Крома или Делта, въпросът е доколко са технически идентични със 159-ката. Та затова разпитвам за мизериите, които може да направи тя след стотина хиляди километра.


Oбикновенно новите коли така са направени че да изкарат горе-доло безпроблемно гаранционните пробег/време, а след това започваш да я плащаш следващ път като поддръжка, защото за никой не е тайна новите коли какви лайна са. Изключвам японките може би :)

Garvansky
26-05-2009, 19:29
Изключвам японките може би :)

Там е истината!!! Може да са грозни и скучни, но са много надеждни...

Мое мнение разбира се, все пак и аз си взех италианка (за което малко съжалчвам).

ancho
26-05-2009, 20:13
Там е истината!!! Може да са грозни и скучни, но са много надеждни...

Мое мнение разбира се, все пак и аз си взех италианка (за което малко съжалчвам).

E кви та*аци ти праи 159-ката че съжаляваш :shock:

OgyG
27-05-2009, 00:37
Не издържах и реших и аз да се изкажа.
Моята красавица изкара една руска зима на улицата, 8000 км (от общо 10000)-руски пътища с руска сол по тях и руски дупки. Не чука и не скърца. Никакви проблеми с паленето не е имало - даже когато е стояла по 3-4 дни на улицата при -25 - когато бяха новогодишните празници.
Момичето не е кихнало, не е кашлянуло. Супер е. Издържа си в самото начало един хубав тест - 2900 км - здраво каране - почти без прекъсване за почивка. Малко коли издържат практически нонстоп такова каране.

Alfa Romeo 159 - не отстъпва на никакви други коли. Колата е върха.

(сравнявам наблюденията си с Мерцедес 190 3.0 л дизел, Митсубиши Паджеро 2.8 бензин, Ягуар 4.2, Ягуар 2.9, Ровер 75)

RPWWD
27-05-2009, 13:08
Там е истината!!! Може да са грозни и скучни, но са много надеждни...

Мое мнение разбира се, все пак и аз си взех италианка (за което малко съжалчвам).

На колко километра е вече италианката, и защо съжаляваш?

RoMeO_156_GTA
28-12-2009, 19:53
Не издържах и реших и аз да се изкажа.
Моята красавица изкара една руска зима на улицата, 8000 км (от общо 10000)-руски пътища с руска сол по тях и руски дупки. Не чука и не скърца. Никакви проблеми с паленето не е имало - даже когато е стояла по 3-4 дни на улицата при -25 - когато бяха новогодишните празници.
Момичето не е кихнало, не е кашлянуло. Супер е. Издържа си в самото начало един хубав тест - 2900 км - здраво каране - почти без прекъсване за почивка. Малко коли издържат практически нонстоп такова каране.

Alfa Romeo 159 - не отстъпва на никакви други коли. Колата е върха.

(сравнявам наблюденията си с Мерцедес 190 3.0 л дизел, Митсубиши Паджеро 2.8 бензин, Ягуар 4.2, Ягуар 2.9, Ровер 75)

Ще е интересно и след тази зима да споделиш впечатления :)

П.С. Малко да съживим темата , на някого може да му е полезна :devil:

RPWWD
28-12-2009, 21:47
Там е истината!!! Може да са грозни и скучни, но са много надеждни...

Мое мнение разбира се, все пак и аз си взех италианка (за което малко съжалчвам).

Не съжалявай, вече попадам на трети човек, който е сменял скоростна кутия на Тойота Корола Версо непосредствено след изтичане на гаранцията ;-)

OgyG
29-12-2009, 14:12
Споделям първите си зимни впечатления,
Тази седмица два пъти се наложи да се откопавам, буквално, сутринта :)
http://s49.radikal.ru/i124/0912/1b/d6e87fc9e4c3t.jpg (http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i124/0912/1b/d6e87fc9e4c3.jpg.html)http://s55.radikal.ru/i150/0912/57/ba71987551e4t.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i150/0912/57/ba71987551e4.jpg.html)http://s51.radikal.ru/i131/0912/d6/acca4e4873c6t.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i131/0912/d6/acca4e4873c6.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i100/0912/39/f2f4a7348164t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i100/0912/39/f2f4a7348164.jpg.html)
(намерете къде е Алфата? :))
Джапа си момичето по улиците, които не се чистят, много добре.
Макар че съм с автомат - идеално си върви и няма проблеми.
Всякакви волвота и митсубишита на съседите не могат даже от паркинга да излезат.
Единственният проблем е че е много ниска на 16 цолови колела и като булдозерче.
По късно пак ще пиша. :)
Честита Коледа и Нова Година на всички и да си пожелаем всичко най-хубаво, и никакви проблеми на нашите красавици!!!
НАЗДРАВЕ!!!

Stoyan Georgiev
29-12-2009, 16:54
тойота са таралясници, 2 нови вече взимаме и са като от салфетки правени

на авенсиса 2.0 д, най стария и уж вече изпипан двигател на 5 к май му е заминала турбината

Garvansky
29-12-2009, 18:56
Явно не разбирате толкова или не знаете какви Тойоти да взимате, аз имам 2 и никога нищо лошо не са казвали. Вече са на по 4-5 години и са здрави като бикове...

Става въпрос за Камри 2002 и Рав 4 пак тая година ако се не лъжа...

А сега по същество: Говорейки за Тойота имах предвид японските коли като цяло, не специално тази марка, просто с нея съм си имал най-много взимане-даване. Моето мнение е че "модерното" автомобилостроене не става за нищо, просто колите в момента се правят от пълни лайна и се чупят постоянно...

VFTI
29-12-2009, 20:10
Явно не разбирате толкова или не знаете какви Тойоти да взимате, аз имам 2 и никога нищо лошо не са казвали. Вече са на по 4-5 години и са здрави като бикове...

Става въпрос за Камри 2002 и Рав 4 пак тая година ако се не лъжа...


Ето това подчертаното е ключа от палатката за здравината..,,

Иначе никога не е имало и няма да има кола без дефекти :):) Просто едни с повече, а други с по-малко..

Stoyan Georgiev
29-12-2009, 21:38
Явно не разбирате толкова или не знаете какви Тойоти да взимате, аз имам 2 и никога нищо лошо не са казвали. Вече са на по 4-5 години и са здрави като бикове...

Става въпрос за Камри 2002 и Рав 4 пак тая година ако се не лъжа...

А сега по същество: Говорейки за Тойота имах предвид японските коли като цяло, не специално тази марка, просто с нея съм си имал най-много взимане-даване. Моето мнение е че "модерното" автомобилостроене не става за нищо, просто колите в момента се правят от пълни лайна и се чупят постоянно...

камри продава ли се въобще официално в България ?

а пък за рав 4 мога да ти разкажа как в семейството на един приятел имаха 2 и общо взето единия постоянно беше в сервиз ;)

Mind_Control
30-12-2009, 22:18
Споделям първите си зимни впечатления,
Тази седмица два пъти се наложи да се откопавам, буквално, сутринта :)
http://s49.radikal.ru/i124/0912/1b/d6e87fc9e4c3t.jpg (http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i124/0912/1b/d6e87fc9e4c3.jpg.html)http://s55.radikal.ru/i150/0912/57/ba71987551e4t.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i150/0912/57/ba71987551e4.jpg.html)http://s51.radikal.ru/i131/0912/d6/acca4e4873c6t.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i131/0912/d6/acca4e4873c6.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i100/0912/39/f2f4a7348164t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i100/0912/39/f2f4a7348164.jpg.html)
(намерете къде е Алфата? :))
Джапа си момичето по улиците, които не се чистят, много добре.
Макар че съм с автомат - идеално си върви и няма проблеми.
Всякакви волвота и митсубишита на съседите не могат даже от паркинга да излезат.
Единственният проблем е че е много ниска на 16 цолови колела и като булдозерче.
По късно пак ще пиша. :)
Честита Коледа и Нова Година на всички и да си пожелаем всичко най-хубаво, и никакви проблеми на нашите красавици!!!
НАЗДРАВЕ!!!

Ех, как ти завиждам за снега, тука в София няма една снежинка, а и в цяла България. А това разваля малко коледното настроение :) А италианците като са проектирали 159-ката не са и мечтали за толкова сняг..

OgyG
30-12-2009, 22:23
И още вали сняг :)!!!
Аз съм като булдозерче по пътя :).
Да ви пожелая и на вас сняг за новата година!

А италианците като са проектирали 159-ката не са и мечтали за толкова сняг..
но са я проектирали много добре :) - и момичето си върви почти навсякъде.

DiStefano
31-12-2009, 21:43
аз вече имам 3 оферти и до средата на януари трябва да реша ... 1.9 8V JTD, 1.9JTS и 2.4JTD ...
колите не са в България
цените им са сравнително близки и на 3-те
мисля си за 1.9 8V JTD-то защото ми е познат вече мотора и откъм динамика ще ми е достатъчен, все пак колата ще е ежедневна и ще се вози семейството ... пък и поддръжката ми е позната на този мотор .. за разхода на гориво знам че 159 си е лакома
интересното при тази 1.9 която ми е оферирана е че е доста богато оборудването, а и 3-те коли са на по-точно 2 години .. ако някой е запознат с 1.9 бензина нека сподели все пак щото още размишлявам .. 2.4 определно мисля да го пропусна .. не ми трябват конски сили в този случай, а търся нормално обслужване на автомобила, съобразено що годе с разходите и приходите на семейството ми ...

Поздрави на всички и весело посрещане на 2010-та

Stoyan Georgiev
01-01-2010, 01:52
2.4 няма да ти е такава голяма трагедия в семейния бюджет, а ще и се радваш, 5те лева на 100 отгоре дето ще даваш ще са ти точно през шмайзера като взимаш на подбив 95% от автомобилите на пътя

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

8 клапана са пълна загуба, и без това изсипвеаш едни добри пари наведнъж, поне вземи нещо дето ще те кара да се усмихваш ;)

dragonaz
03-01-2010, 10:30
добра темичка стана ...
колкото и невероятно да Ви звучи - взех един суифт спорт за 30к.
Двете ми Алфи си остават в автопарка.
Колата, която ще взема или ще е 149 с ТБ или ще е истинска алфа с 6так от Арезе (просто искам бензин, а не фиатски дизели или холденски бензини)

Колега честито ти Суифт.
Но ти направо ме разби.
Тука хората ти спретнаха 100 поста време
да ти дадат обратна връзка за Алфа 159 и ти
накрая написа, че си взел Суифт.

Аз лично нямам против тази марка и модел,
но някак си да сравняваш Суифт, ако ще да е
200 коня на тази база с Алфа 159 или 156 е просто
немислимо.

Bobo
04-01-2010, 01:06
Колега честито ти Суифт.
Но ти направо ме разби.
Тука хората ти спретнаха 100 поста време
да ти дадат обратна връзка за Алфа 159 и ти
накрая написа, че си взел Суифт.

Аз лично нямам против тази марка и модел,
но някак си да сравняваш Суифт, ако ще да е
200 коня на тази база с Алфа 159 или 156 е просто
немислимо.

Е споко той вече кара Лексус и тая тема явно се развива бавно :grin:

thecleaner
04-01-2010, 01:38
аз вече имам 3 оферти и до средата на януари трябва да реша ... 1.9 8V JTD, 1.9JTS и 2.4JTD ...
колите не са в България
цените им са сравнително близки и на 3-те
мисля си за 1.9 8V JTD-то защото ми е познат вече мотора и откъм динамика ще ми е достатъчен, все пак колата ще е ежедневна и ще се вози семейството ... пък и поддръжката ми е позната на този мотор .. за разхода на гориво знам че 159 си е лакома
интересното при тази 1.9 която ми е оферирана е че е доста богато оборудването, а и 3-те коли са на по-точно 2 години .. ако някой е запознат с 1.9 бензина нека сподели все пак щото още размишлявам .. 2.4 определно мисля да го пропусна .. не ми трябват конски сили в този случай, а търся нормално обслужване на автомобила, съобразено що годе с разходите и приходите на семейството ми ...

Поздрави на всички и весело посрещане на 2010-та

Ако ще е гарга да е рошава колега, многото коне можеш да ги караш да галопират, може и не. Малкото по лекинко трябва да ги насилваш като се наложи. Сигурно в Италия има и доста по евтини 159ки но разгледай и тези немските. На мен лично много ми допадат. От цената на сайта си вади ДДС то. Тоест нетна цена идва около 30хил. лева. Успех със закупуването на 159ка. http://www.autohaus-kasselmann.de/english.php

Mury
04-01-2010, 11:22
Ако ще е гарга да е рошава колега, многото коне можеш да ги караш да галопират, може и не. Малкото по лекинко трябва да ги насилваш като се наложи. Сигурно в Италия има и доста по евтини 159ки но разгледай и тези немските. На мен лично много ми допадат. От цената на сайта си вади ДДС то. Тоест нетна цена идва около 30хил. лева. Успех със закупуването на 159ка. http://www.autohaus-kasselmann.de/english.php

1.9 8в определено ще е доста муден на 159,на мен 16в-то вече ми се струва доста мъртъв:Bolt::Bolt::Bolt:

dilian alfa gtv
04-01-2010, 12:26
1.9 8в определено ще е доста муден на 159,на мен 16в-то вече ми се струва доста мъртъв:Bolt::Bolt::Bolt:
определено си е така 1.9 си е слабичък за 159-ката може с чип да живне малко поне но няма да е като 2.4:Bolt:

zlia
04-01-2010, 17:34
Ако ще е гарга да е рошава колега, многото коне можеш да ги караш да галопират, може и не. Малкото по лекинко трябва да ги насилваш като се наложи. Сигурно в Италия има и доста по евтини 159ки но разгледай и тези немските. На мен лично много ми допадат. От цената на сайта си вади ДДС то. Тоест нетна цена идва около 30хил. лева. Успех със закупуването на 159ка. http://www.autohaus-kasselmann.de/english.php

Как да разбираме това изваждане на ДДС!!! Ако се внася на фирма,може без това ДДС(сложна процедура в Германия),но в момента на продажба у нас СИ ДЛЪЖЕН да го платиш,а тук примерно е 20% при 19% в Германия.Иначе за покупка от физическо лице е задължително ДДС да е платено в съответната страна от ЕС.Нетната цена за която говориш важи за физически лица, но ИЗВЪН ЕС.Тези уточнения са важни,за да няма заблуди.

DiStefano
04-01-2010, 21:30
1.9 8в определено ще е доста муден на 159,на мен 16в-то вече ми се струва доста мъртъв:Bolt::Bolt::Bolt:

е то ясно ми е че като предишните модели вървеж няма да има голям ... ама знам ли ... 2.4 ?! ... иначе цената и с транспорта идва около 23к .. а 1.9 8V си го знам що за стока е ..

п.п. колите са в Германия ..
п.п. никой не казва нищо за бензина ... некой, нещо ?!

голямата риба
04-01-2010, 21:49
точно този бензин има фабричен проблем с веригата
щом е от Германия силно е вероятно все пак да е сменена, но не е гаранция
май този мотор и в европейски ГМ-и рядко е слаган

относно 1.9 8V, имаме такава 159-ка дори е 116 коня, че е от Белгия и си върви съвсем прилично.

nikolaaaay
04-01-2010, 23:33
цените им са сравнително близки и на 3-те
мисля си за 1.9 8V JTD-то защото ми е познат вече мотора и откъм динамика ще ми е достатъчен, все пак колата ще е ежедневна и ще се вози семейството ...

Как може да се чудиш между 1,9 8в и 2,4 ?! Ако твоята 147 1,9 си върви прилично, то я натовари с още 300 кг. и виж как ще върви 159.

digitalundgrd
05-01-2010, 01:02
Е ако не е състезател човека и разликата в парите е прилична....що да не вземе 8в? :)

Аз лично като дойде време да се чудя, скачам на най-големия и мощен двигател, който ми е по джоба :)

DiStefano
05-01-2010, 07:54
Как може да се чудиш между 1,9 8в и 2,4 ?! Ако твоята 147 1,9 си върви прилично, то я натовари с още 300 кг. и виж как ще върви 159.

ми ей така чудя се ...
щото след регистрацията на 2.4
не знам дали и 1000 лв ше ме оправят
за пърованчално обслужване ..
пък и с 2 деца съм ...
сега дай малко да им спра от яденето
щото на тате му се кара кола 200 коня ?!

RPWWD
05-01-2010, 10:14
Младеж, щом въпросът е опрял до 1000 лева или изхранването на децата значи още ти е рано за такава кола... Нищо лично, не се обиждай, и при мен така се получи - исках да си я взема още лятото, но ме повлекоха разни други по-важни харчове и засега го отложих :choice:

bouncer
05-01-2010, 10:59
1.9 8V JTD мотора е доста муден за тази кола, а и разхода ще е ного по-голям от на 2.4 - факт. просто купето е доста тежко и са му малко 120 коня. При мен на 150 коня ми се струва, че може още бая да носи, а и разхода градско в София е 12/100 дизел каквото и да го правиш.

Mury
05-01-2010, 12:27
ми ей така чудя се ...
щото след регистрацията на 2.4
не знам дали и 1000 лв ше ме оправят
за пърованчално обслужване ..
пък и с 2 деца съм ...
сега дай малко да им спра от яденето
щото на тате му се кара кола 200 коня ?!

Взимай 1.9 8в,слягай чип и не го мисли:big_beer::big_beer::big_beer:Повярвай ми,че обслужването на 2.4 няма да ти излезне 1000 лв.На мен 1.9 16в,смених почти всичко,без 2 външни ролки и горивен филтър/защото има засега само оригинален и е 130 лв./в това число-ангренаж,ролки,водна помпа,въздушен,поленов,масло и филтър,външен ремък и една ролка/която я има само в Аутоиталия оригинал-22 лв.:evil::evil::evil::evil:/-390 лв.-цените са с отсътпка,после си взех и чистачки за 60 лв.:evil::evil::evil::evil:

П.С.М/у другото лятото обслужвах ТИ-то 2.0 ТС-и ми излезна малко повече:evil::evil::evil:

DiStefano
05-01-2010, 19:41
Младеж, щом въпросът е опрял до 1000 лева или изхранването на децата значи още ти е рано за такава кола... Нищо лично, не се обиждай, и при мен така се получи - исках да си я взема още лятото, но ме повлекоха разни други по-важни харчове и засега го отложих :choice:

мерсииии ... за 30 годишен ме накара да се чувствам добре ... и друго ще ти кажа колега .. за мен тая кола Алфа 159 е нищо повече от ЖЕЛЕЗО и ПЛАСТМАСА .. която се обезценява невероятно бързо и все пак изглежда добре ... за тея пари има по-добри решения за автомобил вероятно, не знам и не ме интересува, на мен 159 ми харесва .. и 1000 лв за 5-6 кила масло, филтри, 3-4 ролки пластмасови и една гума дето му викат ремък някак си ми се струват множко ... да знам .. цените са такива .. това е нов модел .. бля бля ... не не ми е рано за такава кола, в момента обслужвам 2 коли които общо с данъците и всичко излизат доста над обслужването на една 159 .. и нова мога да взема, ама защо да робувам на едно тенеке няколко години ...


Взимай 1.9 8в,слягай чип и не го мислиПовярвай ми,че обслужването на 2.4 няма да ти излезне 1000 лв.На мен 1.9 16в,смених почти всичко,без 2 външни ролки и горивен филтър/защото има засега само оригинален и е 130 лв./в това число-ангренаж,ролки,водна помпа,въздушен,поленов,масло и филтър,външен ремък и една ролка/която я има само в Аутоиталия оригинал-22 лв./-390 лв.-цените са с отсътпка,после си взех и чистачки за 60 лв.

П.С.М/у другото лятото обслужвах ТИ-то 2.0 ТС-и ми излезна малко повече

бат Мъро ти си 3-тия дет ми го дава тоя акъл ... и мисля че си прав ...
на 147-цата първоначалното с труда и подмина 500 доколкото помна

Mury
05-01-2010, 22:12
мерсииии ... за 30 годишен ме накара да се чувствам добре ... и друго ще ти кажа колега .. за мен тая кола Алфа 159 е нищо повече от ЖЕЛЕЗО и ПЛАСТМАСА .. която се обезценява невероятно бързо и все пак изглежда добре ... за тея пари има по-добри решения за автомобил вероятно, не знам и не ме интересува, на мен 159 ми харесва .. и 1000 лв за 5-6 кила масло, филтри, 3-4 ролки пластмасови и една гума дето му викат ремък някак си ми се струват множко ... да знам .. цените са такива .. това е нов модел .. бля бля ... не не ми е рано за такава кола, в момента обслужвам 2 коли които общо с данъците и всичко излизат доста над обслужването на една 159 .. и нова мога да взема, ама защо да робувам на едно тенеке няколко години ...



бат Мъро ти си 3-тия дет ми го дава тоя акъл ... и мисля че си прав ...
на 147-цата първоначалното с труда и подмина 500 доколкото помна

Хич не му мисли тогава:big_beer::evil:.159-ката е голям кеф,уникална кола за управление,уникално поведение на пътя и уникална визия:evil::evil::evil:

digitalundgrd
05-01-2010, 22:41
Айде сега Мъри кажи едно безпристрастно мнение...Предполагам си карал 166 и сега си караш 159. Коя е с по-добро поведение на пътя, по-обезшумена, като цена за поддръжка коя излиза по-тънко? Питам, защото във форума доста се изписа за тия 166-ци , че превъзхождат от всякъде 159 (може би само за визията на 159 не са се чули лоши неща ).

rady156
06-01-2010, 01:52
Айде сега Мъри кажи едно безпристрастно мнение...Предполагам си карал 166 и сега си караш 159. Коя е с по-добро поведение на пътя, по-обезшумена, като цена за поддръжка коя излиза по-тънко? Питам, защото във форума доста се изписа за тия 166-ци , че превъзхождат от всякъде 159 (може би само за визията на 159 не са се чули лоши неща ).

Интересен и доста добър въпрос!!!

Mury
06-01-2010, 12:13
Айде сега Мъри кажи едно безпристрастно мнение...Предполагам си карал 166 и сега си караш 159. Коя е с по-добро поведение на пътя, по-обезшумена, като цена за поддръжка коя излиза по-тънко? Питам, защото във форума доста се изписа за тия 166-ци , че превъзхождат от всякъде 159 (може би само за визията на 159 не са се чули лоши неща ).

Първо 166 е по висок клас кола,не съм я карал за по-дълго или на дълъг път,предполагам че е малко по комфортна.159-ката сега със 16-ките вози сравнително меко,но предполагам че кат сложа 17-ките ще вози по твърдичко:Bolt::Bolt::Bolt:Самото усещане във 159,е като в голяма и доста тежка кола,седи уникално добре на пътя/изпитано на 3 Януари на магистрала Хемус/.Интериора на 159 е много по як от на 166,даже централната конзола,която доскоро ме дразнеше,вече започва да ме кефи:evil::evil::evil:.За поддръжката немога да кажа,само знам че предните носачи на 159 са по евтини от на 166/на която задницата е доста скъпа за поддръжка/,за задницата на 159 незнам нищо,освен че задна главина струва над 300 лв./проверено днес/ :beer::beer:

OgyG
06-01-2010, 12:36
16-ки карам само зимата, лятото съм на 17". Единственната разлика, която намирам е че на 16" на колата и е по леко вървежа. И е по динамична. Разлика в по-меко или по-твърдо возене не намирам.
Изводът ми е - 159-ката (1,9) трябва да се кара с леки колела. Надявам се лятото да и сложа ултра леки 17-ки и да видя как ще е.

Garvansky
06-01-2010, 18:11
Лятото карам на 18, зимата на 16... Разликата е невероятно голяма. На 16 колата е доста по-динамична и пъргава, вози по-меко и комфортно. На 18-те е като каручка, всяка неравност, макар и малка се усеща като дупка, в която никой не иска да влезне...

Моето мнение е, че този автомобил е създаден за 17 цолови гуми. Златната среда

Относно поведението на пътя - няма такова... Скоростта е без значение, просто навиваш волана и тя завива. Адски точен волан и много стабилно поведение. Адмирации за талянците...

Сравнението с 166 според мен е неуместно, коренно различни коли, все едно 5-та и 3-та серия на БМВ.

Mury
06-01-2010, 21:49
Скоростта е без значение, просто навиваш волана и тя завива. Адски точен волан и много стабилно поведение. Адмирации за талянците...


Тва недей да го казваш,шото ако видиш какво пише на рейките на 159-ките ща ти прилошее:naughty::naughty::naughty:Има щампа на ВАГ Груп:super::super::super:

koolio
06-01-2010, 23:00
Тва недей да го казваш,шото ако видиш какво пише на рейките на 159-ките ща ти прилошее:naughty::naughty::naughty:Има щампа на ВАГ Груп:super::super::super:

Което обяснява що са толкоз афиф рейките! :naughty::dark2:

Garvansky
07-01-2010, 00:58
Стискаш зъби и сменяш, кво да правиш...

"То уно кое требе, си сака...!" :gas:

Дали е ВАГ или не е ВАГ, все тая... решили са, и такива са сложили. Като е една шапка пара аре да седи в гаража тогава. То в тази кола няма нищо хубаво освен дизайна и удоволствието от това да я изцедиш по завоите!

RPWWD
07-01-2010, 11:57
То в тази кола няма нищо хубаво освен дизайна и удоволствието от това да я изцедиш по завоите!

Ебати , вие верно ще ме откажете от тая машина! Тъкмо пак бях започнал да се самоубеждавам тя да е следващата и отново се връщам на планетата земя с идеята да пробвам Делта/Браво.... И все пак, ако имаш и една малка кола от типа на Панда за из града, а тази я ползваш само за извънградски воаяжи, не би трябвало да се скапва толкова често или бъркам?!?

голямата риба
07-01-2010, 12:38
Ебати , вие верно ще ме откажете от тая машина! Тъкмо пак бях започнал да се самоубеждавам тя да е следващата и отново се връщам на планетата земя с идеята да пробвам Делта/Браво.... И все пак, ако имаш и една малка кола от типа на Панда за из града, а тази я ползваш само за извънградски воаяжи, не би трябвало да се скапва толкова често или бъркам?!?
кой каквото да ти казва двете платформи нямат сравнение
направи един тест драйв и на двете и сам ще се убедиш
между другото и Мъри имаше тази дилема.

digitalundgrd
07-01-2010, 12:39
Определено с две ръце за Бравото и с три за Делта-та (190-коньовата). На последната съм ходил на тест драйв...Сравнено с Алфата ще ти се стори леко "лодка", но пък всичко друго мен лично повече ми харесва ;)
п.с. А забравих, че на Италфеста 2009 направих и едно кръгче на Бравото ;) То определено е по-близо като пътно поведение до Алфите..

OgyG
07-01-2010, 13:04
Ебати , вие верно ще ме откажете от тая машина! Тъкмо пак бях започнал да се самоубеждавам тя да е следващата и отново се връщам на планетата земя с идеята да пробвам Делта/Браво.... И все пак, ако имаш и една малка кола от типа на Панда за из града, а тази я ползваш само за извънградски воаяжи, не би трябвало да се скапва толкова често или бъркам?!?

Не знам какво и се чупи на 159-ката - за една година минах вече 25 000 км. Много ли е - малко ли е, не знам.

Никакви проблеми с окачване, рейки и т.н. Да - малко е твърдичко окачването - но то си е направено така, и ние знает какво искаме и за това я купуваме. Съмнявам се, че някой дава толкова пари за 159-ка - само заради външният и вид.

Колега - ако ти е паднала на сърцето - вземай 159 и няма да съжаляваш, ако ли не - купувай нещо друго. :)

RPWWD
07-01-2010, 18:32
Определено с две ръце за Бравото и с три за Делта-та (190-коньовата). На последната съм ходил на тест драйв...Сравнено с Алфата ще ти се стори леко "лодка", но пък всичко друго мен лично повече ми харесва ;)
п.с. А забравих, че на Италфеста 2009 направих и едно кръгче на Бравото ;) То определено е по-близо като пътно поведение до Алфите..


Предишната ми кола беше Дедра, та "лодката" не ме притеснява, само дето най-вероятно ще е 165 коньовата... Ще видим, така или иначе имам още няколко месеца време, мога и да направя един-два тестдрайва.

Mury
08-01-2010, 10:23
Ебати , вие верно ще ме откажете от тая машина! Тъкмо пак бях започнал да се самоубеждавам тя да е следващата и отново се връщам на планетата земя с идеята да пробвам Делта/Браво.... И все пак, ако имаш и една малка кола от типа на Панда за из града, а тази я ползваш само за извънградски воаяжи, не би трябвало да се скапва толкова често или бъркам?!?

Тва са глупости,колата доставя много удоволствие,много повече отколкото визията.Двете платформи наистина няма място за сравнение,Бравото е хубаво,но 159 е доста по-сериозна кола.Аз нямам наблюдение над мойта кола,все пак я карам от по-малко от месец/900 км./,но имам наблюдение на д поне 10 други 159-ки/клиенти на сервиза/и смея да твърдя,че тази кола е много по-направена от предшествениците си.Колите влизат в сервиза за обслужване,процедура за чистене на ФАП филтъра,и разни дреболии.Да не говориме че елементите по окачването са по евтини от на 156/147 и 166:naughty::naughty::naughty:Всеки сам си решава,но аз съм адски доволен от своя избор,и благодарен на Нено,на който му трябваха 3 минути за да ме убеди:yes::yes::yes::yes:

---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:20 ----------


Определено с две ръце за Бравото и с три за Делта-та (190-коньовата). На последната съм ходил на тест драйв...Сравнено с Алфата ще ти се стори леко "лодка", но пък всичко друго мен лично повече ми харесва ;)
п.с. А забравих, че на Италфеста 2009 направих и едно кръгче на Бравото ;) То определено е по-близо като пътно поведение до Алфите..

Бате тва грозно чудо Ланча Делта ,няма пък нищо хубаво освен интериора:super::super::super::super:Ако успееш да го приемеш като кола става,но аз лично го приемам като бус

Stoyan Georgiev
08-01-2010, 10:38
мъри е човека, от тука виждам :yes:

koolio
08-01-2010, 15:59
Тва са глупости,колата доставя много удоволствие,много повече отколкото визията.Двете платформи наистина няма място за сравнение,Бравото е хубаво,но 159 е доста по-сериозна кола.Аз нямам наблюдение над мойта кола,все пак я карам от по-малко от месец/900 км./,но имам наблюдение на д поне 10 други 159-ки/клиенти на сервиза/и смея да твърдя,че тази кола е много по-направена от предшествениците си.Колите влизат в сервиза за обслужване,процедура за чистене на ФАП филтъра,и разни дреболии.Да не говориме че елементите по окачването са по евтини от на 156/147 и 166:naughty::naughty::naughty:Всеки сам си решава,но аз съм адски доволен от своя избор,и благодарен на Нено,на който му трябваха 3 минути за да ме убеди:yes::yes::yes::yes:

---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:20 ----------



Бате тва грозно чудо Ланча Делта ,няма пък нищо хубаво освен интериора:super::super::super::super:Ако успееш да го приемеш като кола става,но аз лично го приемам като бус

А то па и един интериор има Делтата, ум да ти зайде! Шевролет Авео отвсякъде ...
Мъри, кога ще я покажеш красавицата?

Jivko7777
08-01-2010, 17:58
А то па и един интериор има Делтата, ум да ти зайде! Шевролет Авео отвсякъде ...
Мъри, кога ще я покажеш красавицата?

Че той я показа ето я: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42778=post#2

koolio
08-01-2010, 22:35
Че той я показа ето я: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42778=post#2

На живо имам предвид. ;)

RPWWD
09-01-2010, 12:28
Всичко е малко субективно, на мен лично Делтата много ми харесва както отвътре така и отвън. 159 е по-красива отвън, но интериорът й, особено с тази централна конзола "тип Ауди А6", отстъпва.

Mury
09-01-2010, 12:29
Всичко е малко субективно, на мен лично Делтата много ми харесва както отвътре така и отвън. 159 е по-красива отвън, но интериорът й, особено с тази централна конзола "тип Ауди А6", отстъпва.

С конзолата се свиква мноооо бързо,повярвай ми,даже вече ме кефи:drunk::drunk::drunk:

RPWWD
09-01-2010, 13:13
С конзолата се свиква мноооо бързо,повярвай ми,даже вече ме кефи:drunk::drunk::drunk:

Ще и обърна внимание, като дойда при вас да си правя окачването ;-)

Stoyan Georgiev
09-01-2010, 14:51
конзолата на ауди е тип алфа 159 ;)

иначе конзолата и интериора е това, което ме грабна в колата - обгръща те , което много малко коли ти дават ;)

Garvansky
10-01-2010, 03:51
обгръща те , което много малко коли ти дават ;)

Дори малко те и задушава...

Защо тази кола е толкова тясна, някак не е редно... :ranting:

RPWWD
10-01-2010, 16:00
Дори малко те и задушава...

Защо тази кола е толкова тясна, някак не е редно... :ranting:

За съжаление, 159 е също толкова тясна на задните седалки колкото и 156 - просто няма достатъчно място за коленете и краката на седящите на задната седалка. Още един довод в полза на Делтата.

Stoyan Georgiev
10-01-2010, 22:12
За съжаление, 159 е също толкова тясна на задните седалки колкото и 156 - просто няма достатъчно място за коленете и краката на седящите на задната седалка. Още един довод в полза на Делтата.

бъркаш

---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:10 ----------


Дори малко те и задушава...

Защо тази кола е толкова тясна, някак не е редно... :ranting:

на мен това чувство на обгръщане ми създава комфорт, издигната централна конзола с лоста и т.н. - всичко да е близо - все едно си в кабина - това ми харесва , на теб явно не и не ми е ясно защо си взел колата ако само на външен вид ти харесва ;)

OgyG
10-01-2010, 22:18
Подържам колегата напълно - и аз получавам страхотно удоволствие от интериора на 159-та. Чувствам се на напълно конфортно. :), всичко ми е под ръка. И мястото ми стига. :)

Garvansky
10-01-2010, 23:02
Зад волана на 159 всеки би се чувствал добре, всичко е направено едновременно удобно и стилно (без климатроника), но тази кола е 4+1. Много хора забравят останалите 4 места в автомобила. Теснотията прави този автомобил комфортен само за шофьора, това не е решение...

rusiq86
10-01-2010, 23:47
В моята се чувствам идеално, а 159 е по-големичка, направо ще си спя в нея.

OgyG
11-01-2010, 00:44
Зад волана на 159 всеки би се чувствал добре, всичко е направено едновременно удобно и стилно (без климатроника), но тази кола е 4+1. Много хора забравят останалите 4 места в автомобила. Теснотията прави този автомобил комфортен само за шофьора, това не е решение...

А какво му е на климатроника? Просто в управление - всичко си е автоматично и работи много добре.

Комфортен е не само за шофьора, а и за сидящият от дясно на шофьора. :) А отзад - чесно казано - изобщо не ме вълнува. Изглежда красиво и по принцип не е чак толкова неудобно.
Истината е, че исках да си взема 2-местна кола - а дизайна на 159 е по приятен и завършен от на Брерата. :)

Stoyan Georgiev
11-01-2010, 12:44
за климатроника може би има предвид, че когато си включил първа/трета/пета и лоста малко се пречка на копченцата, но пък мен това не ем вълнува особено защото или карам на ауто, или го пипам изкл. рядко

искам да ти кажа , че аз съм 1.90 и една вечер бях много изморен и дадох на приятел да кара , седнах отзад и при положение , че човека пред мен беше 1.80 и се чустваше удобно, аз се бях настанил много добре на задната седалка, никакви грижи нямах - да когато се накачулят трима на задната седалка става тесничко, но пък това се случва веднъж на 2 месеца и само в града - т.е. не е проблем

bouncer
11-01-2010, 13:18
е сега.... реално погледнато 147-цата предлога повече пространство и комфорт ако се возят 4 човека от 159-ката. Проверено и изпитано многократно.

Позицията на шофьора е малко прекалено повдигната спрямо моя вкус, но все пак аз не съм от най-стандартните - 2 метра и 115 кг. и никак не ми е тясно в колата...

за централната конзола мога да кажа само едно - ВЕЛИКА!!! уникална е! не знам какво ен ви кефи, бе хора ?!!? Мен това ме грабна жестоко в тази кола :)

RPWWD
11-01-2010, 13:28
Бе не знам кво имате предвид под комфорт на задните седалки, ма съм сядал отзад и в 159 и в Делта, и мястото в Ланчата беше много повече, при това без да дърпам задната седалка назад (има и такава опция). Нито съм 2 метра, нито съм 140 килограма, като повечето от вас колеги ;-), но 159, също като 156 ми се струва тесничка отзад... На мен пък ми се налага честичко да пътувам с хора на задната седалка и ми е много важно да не ме подпират нечии колена през облегалката. Така или иначе и при двете обезценката е зловеща, така че все тая коя ще купи човек.

koolio
11-01-2010, 16:53
Интериорът на 159 е уникално добре направен, а централната конзола и седалките според мен са с идеална ергономия. Разбира се, ако за теб удоволствието от шофирането е на първо място. ако не - купуваш си Рено или Мерцедес - в зависимост от възможностите.
За задните седалки - возил съм се отзад в 159-ка и не ми беше тясно. Те и за 155-ците ми бяха говорили, че са тесни отзад, ама когото съм качил в моята вика - бахти удобната кола.:holiday2:

Garvansky
11-01-2010, 16:56
Или никога не сте се возили в 159 или колите ви стоят по гаражите... Никога не съм се качвал в по-тесен СЕДАН! Аз съм 1.80 и определено отзад ми е тясно, коленете опират не само в седалката ами навсякаде. Това с климатроника Стоян го уточни, но има и друго. А именно това, че климатика се включва когато си пожелае той, аз нещо ли не разбирам, повреден ли е н.з., но направо ме побърква. Относно централния тунел (конзола или там както се нарича), поддържам мнението на повечето от вас - СТРАХОТНА Е!!!

Stoyan Georgiev
11-01-2010, 17:17
Или никога не сте се возили в 159 или колите ви стоят по гаражите... Никога не съм се качвал в по-тесен СЕДАН! Аз съм 1.80 и определено отзад ми е тясно, коленете опират не само в седалката ами навсякаде. Това с климатроника Стоян го уточни, но има и друго. А именно това, че климатика се включва когато си пожелае той, аз нещо ли не разбирам, повреден ли е н.з., но направо ме побърква. Относно централния тунел (конзола или там както се нарича), поддържам мнението на повечето от вас - СТРАХОТНА Е!!!

явно различни разбирания имаме, колега :) аз не се чуствам комфортно в джипове примерно, където все едно си седнал в хола и трябва да се протягаш

а за отзад да ти е тясно, незнам как става филма , на мен ми е добре , дори зад моята седалка

Mury
11-01-2010, 21:12
Аз мисля че водите безмислен спор,на който му е тясно,да не се вози отзад,в крайна сметка,аз си купувам колата за да я карам,а не да се возя отзад,най много да седна на дясната седалка,ако жената кара:grin::grin::grin::grin:

Иксам да ви споделя едно мое лично впечатление-например за мен БМВ 7 серия около 2000 г.е адски тясна и неудобна кола отзад,а тва ми било лимузина от премиум клас.Случката е с на Гиги 7-цата от София до Бургас,аз и Нено отзад се изръбихме честно.1-2 месеца след тази случка се возих пак в кола на Гиги,но 166-цата от София до Казанлък,е трябва да ви кажа че отзад в 166-цата е сто пъти по-удобно отколкото в БМВ-то:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

zlia
11-01-2010, 21:26
А какво му е на климатроника? Просто в управление - всичко си е автоматично и работи много добре.

Комфортен е не само за шофьора, а и за сидящият от дясно на шофьора. :) А отзад - чесно казано - изобщо не ме вълнува. Изглежда красиво и по принцип не е чак толкова неудобно.
Истината е, че исках да си взема 2-местна кола - а дизайна на 159 е по приятен и завършен от на Брерата. :)

Особенно отзад 159 изглежда "много" "по-добре" от Брера.Имам и двата модела,но задната част на Брерата е в пъти по-красива и неслучайно тя е избрана за най-красиво купе в света през 2006г. Задната част на 159 с какво да я различа от Лансер,Сеат и пр. За разлика от предната по нищо същественно.Аз съм на 47г. и пак съм с две ръце за Брерата,а и виждам отношението на околните хора към двата модела. Различно е и то с видно предимство за Брерата. Говорим само за дизайна,все пак.

dilian alfa gtv
11-01-2010, 22:15
Някой наясно ли е с по точно с управлението на климатроника че наистина си тръгва когато поизка и при мен и когато не изкам да включен постоянно ме дразни.примерно при ГТВ-то има автоматичен режим още като запалиш и тръгва но съм го махнал този режим с определена комбинация на врътките и си го пускам ръчно но с 159-ката не мога се оправя.

Mury
12-01-2010, 11:22
Явно и тук има някаква комбинация,но не я знам,ще я разучиме с бат Бобо:devil::devil::devil:Според мен можеби проблема идва оттам,ако карате на Фулл Ауто,аз карам на Ауто и нямам такива проблеми,компресора ми се пуска,само когато пусна Макс Дефф-за издухване на прозорците;-);-);-)

Красимир
12-01-2010, 12:09
Ауто то се изключва когато вънщната тем. е по-висока
от зададената.

Stoyan Georgiev
12-01-2010, 12:11
а защо въобще го ползвате ауто-то ? аз една кола не съм видял, в която аутото да ми отговаря на това , което искам да бъде

или може би то магически разгадава е ли ти е студено на краката или топло на главата?

Garvansky
12-01-2010, 20:33
Проблемът е там че този уред наречен от дилърите климатроник, при това и двузонов, се държи ужасно неадекватно... Нагласяваш определена темп., изключваш всякакви ауто, мауто и тем подобни щуротии, но след 5 мин - НЕ!!! Той си иска "снежинката" да свети и тва е... Аз цъкам по-често тая проклета "снежинка" отколкото да сменям скоростите докато карам. Ако някой разкрие тази велика мистерия нека сподели, би трябвало всички да имаме този проблем. Поне аз имам наблюдение над три 159-ки (вкл. моята) и всичките притежават един и същ малоумен "климатроник"...

Mury
12-01-2010, 22:25
Проблемът е там че този уред наречен от дилърите климатроник, при това и двузонов, се държи ужасно неадекватно... Нагласяваш определена темп., изключваш всякакви ауто, мауто и тем подобни щуротии, но след 5 мин - НЕ!!! Той си иска "снежинката" да свети и тва е... Аз цъкам по-често тая проклета "снежинка" отколкото да сменям скоростите докато карам. Ако някой разкрие тази велика мистерия нека сподели, би трябвало всички да имаме този проблем. Поне аз имам наблюдение над три 159-ки (вкл. моята) и всичките притежават един и същ малоумен "климатроник"...

Ми аз си карам на Ауто и съм доволен,нагласям си квото искам,и го чакам сам да почне да духа/започва,когато отлепи стрелката на температурата от 50 гр./,вследствие ако ми стане топло,просто си коригирам нещата.Пак казвам,компресора ми се пуска само когато пусна макс дефф;-);-);-)

Bobo
12-01-2010, 22:44
Сега като си пишете тука лекинко нали знаете че климатрониците са няколко модела та уточнявайте се да не стане някоя грешка ;) Ако искате и снимки им пуснете ;)

Mury
13-01-2010, 10:25
Моята е със стария климатроник,без копчето ОФФ,който доколкото съм чувал е по-добрия:metal::metal::metal:

BO
13-01-2010, 12:13
Някой наясно ли е с по точно с управлението на климатроника че наистина си тръгва когато поизка и при мен и когато не изкам да включен постоянно ме дразни.примерно при ГТВ-то има автоматичен режим още като запалиш и тръгва но съм го махнал този режим с определена комбинация на врътките и си го пускам ръчно но с 159-ката не мога се оправя.


Явно и тук има някаква комбинация,но не я знам,ще я разучиме с бат Бобо:devil::devil::devil:Според мен можеби проблема идва оттам,ако карате на Фулл Ауто,аз карам на Ауто и нямам такива проблеми,компресора ми се пуска,само когато пусна Макс Дефф-за издухване на прозорците;-);-);-)
Климатика е направен при запалването на колата винаги да си възстановява положението, в което е бил преди загасването й.
Ако климатика е бил на Ауто, пали на Ауто, ако е бил на Фул Ауто пали си на Фул Ауто, ако е бил на Офф си остава на Офф.
Това е логично, аз не виждам смисъл, ако съм разбрал де, винаги когато палиш колата да е на Офф, без значение преди това на какво е било.
Единствения недостатък, който виждам в управлението е това ако нямаш сензор за замъгляването на предния прозорец.
Същата логика на климатика се използва и при Либрата.
Когато достигне ХХ градуса премества духането от предния прозорец към краката, но особено зимата още може да не се е размразил предния прозорец и не е много удачно това. Но ако си си поръчал с екстрата да ти следи и замъгляването /изпотяването/ на предния прозорец, този проблем го няма. Все пак трябва да си платиш за още екстри :)

Guzzi
13-01-2010, 16:14
Или никога не сте се возили в 159 или колите ви стоят по гаражите... Никога не съм се качвал в по-тесен СЕДАН! Аз съм 1.80 и определено отзад ми е тясно, коленете опират не само в седалката ами навсякаде. Това с климатроника Стоян го уточни, но има и друго. А именно това, че климатика се включва когато си пожелае той, аз нещо ли не разбирам, повреден ли е н.з., но направо ме побърква. Относно централния тунел (конзола или там както се нарича), поддържам мнението на повечето от вас - СТРАХОТНА Е!!!
климатроника мери температура, влажност и запрашеност ;)

Stoyan Georgiev
13-01-2010, 16:37
единственото от което не съм доволен отк климатроника е, че ми се замъглява стъклото ако не е на снежинката през зимата ....... незнам как става това, някаква магия сигурно

OgyG
13-01-2010, 17:20
единственото от което не съм доволен отк климатроника е, че ми се замъглява стъклото ако не е на снежинката през зимата ....... незнам как става това, някаква магия сигурно
Това значи, че салонният филтър е замърсен. Ако е чист - не се запотява стъклото.

Stoyan Georgiev
13-01-2010, 17:36
е не схващам логиката

пуснал съм го да духа отгоре на 22 градуса примерно

със снежинка е ок

без снежинка е дроб

и в двата случая при 22 градуса на загряла кола и навън 5 градуса

OgyG
13-01-2010, 17:41
е не схващам логиката

пуснал съм го да духа отгоре на 22 градуса примерно

със снежинка е ок

без снежинка е дроб

и в двата случая при 22 градуса на загряла кола и навън 5 градуса

то не е тук до логика - някой от умните момчета ще го обеснят - аз си знам, че като се замърси салонният филтър - почва да се запотява стъклото, и когато е без "звездичката" духа по влажен въздух.

А иначе - аз си карам все на АУТО - и зимата и лятото на 22-23 градуса.

Stoyan Georgiev
13-01-2010, 18:23
то не е тук до логика - някой от умните момчета ще го обеснят - аз си знам, че като се замърси салонният филтър - почва да се запотява стъклото, и когато е без "звездичката" духа по влажен въздух.

А иначе - аз си карам все на АУТО - и зимата и лятото на 22-23 градуса.

това с влажния въздух го прави от ден 1, като не е на снежинка и все едно съм на море, влагата се усеща в устата направо

didod
13-01-2010, 19:04
Вероятно със 'звездичката' ви работи компресора и суши въздуха. Затова не поти стъклото.